Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

poruka: 65
|
čitano: 6.313
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt".
6 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

kad već neće hrvatska...eu se brine o neveri...a ne da radi jeftinih munjovoza iz kine rimac u minusu...mora od mjesečevog vođe(plen-ki-moon dobiti 180 milijuna humanitarne pomoći

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 4 hvala 0
8 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Ovo je bilo za očekivati. Kinezi, ako vrijede, sada trebaju otvarati pogone u EU i ako kaj vrijede u odnosu na lokalnu ponudu, bit će i prodaje. Tu je šansa i nama da se otvori kakva tvorničica za milijun-dva auta. Ali, tko je na vlasti, mislim da bi odbili i kineske poklone, a kamoli priliku da se nekaj zaradi poštenim radom.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 14:08 (Feudalac).
Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Što sve spada pod "sva baterijsko-električna vozila"? Spadaju tu i romobili, bicliki i motocikli?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Zar EU odustaje od svoje zelene politike? 

 
16 1 hvala 2
9 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Kada europske vlade daju stimulaciju poljoprivrednicima za proizvodnju hrane onda je to OK, kada to isto čini Kina prema proizvođačima elektromobila onda je to "nepošteno". Koje li dvoličnosti! 

 
22 2 hvala 2
13 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Ma nije mogućeeee... Pa iz Bruxellesa nam tupe već godinama da je planeti Zemlji 5 do podne, i jedini način da spasimo sebe i potomke je zelena tranzicija, inače će se otopiti sjeverni i južni pol, i more će se podići bar do trećeg kata zgrada na Laništu, i "klimatski migranti" će nam doći iz sve većih dijelova planete gdje vlada suša. I gle onda, nešto što bi moglo ubrzati zelenu tranziciju - solarni paneli, baterije i el.automobili - dolaze iz Kine i jeftini su. I umjesto da budemo sretni da nam Kinezi pomažu u spašavanju planeta, ubrzavajući tu zelenu tranziciju koja je bila najbitnija stvar na svijetu, mi sad uvodimo carine, i to upravo na proizvode koji nam pomažu dostići naše ciljeve? Pa nije valjda da je par sto tisuća radnih mjesta u Slovačkoj i Njemačkoj bitnije nego PLANET???

 

Ili druga opcija - cijelo vrijeme su nam srali.

 
9 2 hvala 4
13 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
danen kaže...

Kada europske vlade daju stimulaciju poljoprivrednicima za proizvodnju hrane onda je to OK, kada to isto čini Kina prema proizvođačima elektromobila onda je to "nepošteno". Koje li dvoličnosti! 

 Eeej, pa nije to isto :D Morate naučiti novi "lingo":

 

Kad Kina negdje ulaže, onda je to "massive state industrial subsidies".

 

China's model of massive state industrial subsidies were unacceptable to the world.

 

A kad Uncle Sam to isto radi, onda se to zove "investing in U.S. economy".

 

Yellen highlighted the Biden administration's major legislative initiatives to invest in the U.S. economy with a 2021 infrastructure law and semiconductor investments and clean energy tax credits passed in 2022.

 

Izvor: https://www.reuters.com/markets/us/yellen-says-public-private-investments-needed-sustain-us-growth-2024-06-13/

 

 

We good, they bad. Very baad!

7 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

Navedite jedan nekakav patent koji je kina osmislila i izbacila, a da ga koristite? Barut i svila? 

Sve je doslo sa zapada (procesori, auto industrija, chipovi, sva pamet). Jesu kinezi ikada nešto revolucionarno izbacili?

 

A o dvolicnosti da ne govorim. Kod njih je sve zabranjeno i cenzrirano sve - od drustvenih mreza i servisa, a njihov tiktok svatko moze koristiti bilo gdje. Treba i njega zabraniti.

 

Podrzavam EU i SAD i ovome, a ovi koji ne razumiju jos ekonomiju neka odu u kinu i sj. koreju (ona je koliko kuzim partner kini - prava slika i prilika države) živjet koju godinu, pa se javite sa dojmovima.

 

 
13 15 hvala 2
10 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
danen kaže...

Kada europske vlade daju stimulaciju poljoprivrednicima za proizvodnju hrane onda je to OK, kada to isto čini Kina prema proizvođačima elektromobila onda je to "nepošteno". Koje li dvoličnosti! 

 Nek ukinu poticaje poljoprivrednicima, pa jedi jeftine kineske automobille.

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Kivan kaže...

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

Navedite jedan nekakav patent koji je kina osmislila i izbacila, a da ga koristite? Barut i svila? 

Sve je doslo sa zapada (procesori, auto industrija, chipovi, sva pamet). Jesu kinezi ikada nešto revolucionarno izbacili?

 

A o dvolicnosti da ne govorim. Kod njih je sve zabranjeno i cenzrirano sve - od drustvenih mreza i servisa, a njihov tiktok svatko moze koristiti bilo gdje. Treba i njega zabraniti.

 

Podrzavam EU i SAD i ovome, a ovi koji ne razumiju jos ekonomiju neka odu u kinu i sj. koreju (ona je koliko kuzim partner kini - prava slika i prilika države) živjet koju godinu, pa se javite sa dojmovima.

 

 To su kauč socijalisti, komunisti, likovi koji traže jake vođe, ali bi ipak da je sve kako im je sada. Ljuti su na zapad koji im je dao sve, a ne bi ni prismrdjeli u Kinu i slične zemlje. Slabići kojima netko treba upravljati svakim aspektom života, pa galame gluposti po internetu. Stručan termin - korisne budale.

Nadglednik dina
7 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
@Kivan i drug mu @Entry Point su tipični primjer odgoja u specijalnoj školi djece Plinkovića i Ursule Von der deder! 😂😂😂😂
 
5 3 hvala 1
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Kivan kaže...

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

Navedite jedan nekakav patent koji je kina osmislila i izbacila, a da ga koristite? Barut i svila? 

Sve je doslo sa zapada (procesori, auto industrija, chipovi, sva pamet). Jesu kinezi ikada nešto revolucionarno izbacili?

 

A o dvolicnosti da ne govorim. Kod njih je sve zabranjeno i cenzrirano sve - od drustvenih mreza i servisa, a njihov tiktok svatko moze koristiti bilo gdje. Treba i njega zabraniti.

 

Podrzavam EU i SAD i ovome, a ovi koji ne razumiju jos ekonomiju neka odu u kinu i sj. koreju (ona je koliko kuzim partner kini - prava slika i prilika države) živjet koju godinu, pa se javite sa dojmovima.

 

 A tko je Kini omogućio da postane "najveće zlo"? Pa upravo zapad koji je pokreno proizvodnju u Kini u vrijeme krize jer je bilo jeftinije nego proizvoditi doma. Sad kad je inflacija napravila još veću razliku u cijenama, odjednom je Kina kriva?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 18:02 (zzib).
6 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

ekipa,

 

u jednu ruku ste u pravu , trebamo biti složni.

 

a u drugu ruku , ne. optuživati Kinu za zlo svijeta. copy / paste, i slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 20:09 (gpd).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

možda da Eu proizvođači postignu nižu cijenu tih električnih autića i baterija, i sve zadovoljni 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

koliko je država dala love Rimcu,ne pita se nitko.

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
bus kaže...

možda da Eu proizvođači postignu nižu cijenu tih električnih autića i baterija, i sve zadovoljni 

 Misliš tako da vrate proizvodnju u Kinu ;) Nema šanse da EU proizvede jeftinije dok je inflacija.

15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
DubravkoB. kaže...

koliko je država dala love Rimcu,ne pita se nitko.

 Kako ne, svaki dan se to pita Index i slični. Eto, pomaknuti su rokovi za početak rada fuzijskog reaktora i povećani troškovi realizacije za 5 milijardi eura. To se ne pita.

 

16 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Puno toga se ne preispituje, jer se smatra da je vlast izabrana demokratski, pa radi što hoće. Naši ljudi u HR se boje puno više nego stranci da ukažu na probleme.
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
dd.inc kaže...
Puno toga se ne preispituje, jer se smatra da je vlast izabrana demokratski, pa radi što hoće. Naši ljudi u HR se boje puno više nego stranci da ukažu na probleme.

 Nije bijelo i crno. Vani se isto događa kriminal, ali kad se otkrije, glava odmah pada. Kod nas nikome ništa. Tako da su ljudi više letargični, nego li kukavice.

 

10 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

Pročitao sam da su kinezi pokrali, iskopirali ...

Svi zaboravljaju da je IBM prodao Kini svoju tvornicu PC-a.
Uključivo i znanje i patenti i tehnologija ... onodobna.
Ta tvornica je u Kini dobila ime Lenovo.

 

Nakon ohoho godina to Lenovo kupuje Motorolu.
Uključivo i znanje i patenti i tehnologija.

 

Kina kupuje Volvo ... kupuje ... MG
Kina kupuje Lotus ... kupuje ...
Znači kupuju, ne kradu.

 

Netko(!?) im prodaje tehnologiju, znanje, patente ...


Netko(!?) je zaradio na prodaji a sada je nastao problem

jer mu kupac prodaje tu istu robu, moderniziranu!!??

 
13 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Kivan kaže...

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

Navedite jedan nekakav patent koji je kina osmislila i izbacila, a da ga koristite? Barut i svila? 

Sve je doslo sa zapada (procesori, auto industrija, chipovi, sva pamet). Jesu kinezi ikada nešto revolucionarno izbacili?

 

A o dvolicnosti da ne govorim. Kod njih je sve zabranjeno i cenzrirano sve - od drustvenih mreza i servisa, a njihov tiktok svatko moze koristiti bilo gdje. Treba i njega zabraniti.

 

Podrzavam EU i SAD i ovome, a ovi koji ne razumiju jos ekonomiju neka odu u kinu i sj. koreju (ona je koliko kuzim partner kini - prava slika i prilika države) živjet koju godinu, pa se javite sa dojmovima.

 

 Nabili su carine za kineske automobile, samo zato što su europski proizvođaći počeli gubit na kineskom tržištu i svi ostali, jer kinezi prvo žele osvojiti svoje tržište, a onda i cijeli svijet.

 

A za to sve su zasluge pripadaju SAD-u i zapadno europskim zemljama/tvrtkama, koje su prvo išle u kinu za jeftinom proizvodnjom, a poslje im je to postalo glavno tržište, a sada ga gube.

 

Prodali "smo" hrpu europski tvrtki kinezima unazad 10-15 godina, tj. prodali su im znanje i tržiše koje određeni brend je imao.

 

 

15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
stoicist kaže...

Netko(!?) je zaradio na prodaji a sada je nastao problem

jer mu kupac prodaje tu istu robu, moderniziranu!!??

 Naveo si samo pozitivne primjere. A imaš i one gdje jedan Huawei šalje podatke preko mrežne opreme na matične servere. Krađa podataka i/ili špijuniranje? Svejedno je, optuženi su da rade za kinesku vladu, protjerani sa servera i dobili zabranu korištenja Androida na njihovim telefonima.

 

10 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

@zzib:

Ajoj ... sada ćemo proširit priču kada navedem amerikanske igrače;

Google, Microsoft, iPhone, Apple .... koji ne/rade iste stvari kao Huawei.

Mene je iznenadila Nvidia i njeno prikupljanje podataka o korisnicima.

Svi špijuniraju sve, pa tako i ameri Merkelicu, ne tako davno.

 

Negdje ’85 god. kinezi kontaktiraju njemačku vladu s pitanjem:

jel' bi bio problem da (kinezi) pozovu njemačke direktore u mirovini.

Da probaju srediti kinesku privredu.

 

Istovremeno kontaktiraju GB vladu oko ispomoći Londonskog City-ja

(kao jednog od najvećeg financ. središta) da srede kinesko financ.tržište.

Pitanje: jesu li ovi iz City-ja postavili kakav back door ... hehe.

 

Tako su GB i D dovele u red kinesku privredu/financije ... više/manje.

 

Nemam namjeru nastaviti dokazivati tko je u pravu, niti mi je to bio cilj.

Namjera mi je bila ukazati na IBM kao na početak tehnološke priče.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 22:03 (stoicist).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Kivan kaže...

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

 

 Samo copy-paste. 

 

Kad je tako lako, daj mi pastaj jedan BMW X6.

 

I od svega što su mogli i jesu iskopirali (a da kopiranje nije samo njihov đir, podsjećam te na 155 povreda zbog kojih je apple tužio Samsung, ti si baš odabrao električne aute gdje su oni ti koji su ispred ostatka svijeta. Bravo majstore, mozak ti je kvalitetno ispran. Sretno sa električnim golfom od 44 tisuće eura.

Ja rekoh
14 godina
offline
Uvedene su visoke europske carine na kineske elekt

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 22:18 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
stoicist kaže...

@zzib:

Ajoj ... sada ćemo proširit priču kada navedem amerikanske igrače;

Google, Microsoft, iPhone, Apple .... koji ne/rade iste stvari kao Huawei.

Mene je iznenadila Nvidia i njeno prikupljanje podataka o korisnicima.

Svi špijuniraju sve, pa tako i ameri Merkelicu, ne tako davno.

 

Negdje ’85 god. kinezi kontaktiraju njemačku vladu s pitanjem:

jel' bi bio problem da (kinezi) pozovu njemačke direktore u mirovini.

Da probaju srediti kinesku privredu.

 

Istovremeno kontaktiraju GB vladu oko ispomoći Londonskog City-ja

(kao jednog od najvećeg financ. središta) da srede kinesko financ.tržište.

Pitanje: jesu li ovi iz City-ja postavili kakav back door ... hehe.

 

Tako su GB i D dovele u red kinesku privredu/financije ... više/manje.

 

Nemam namjeru nastaviti dokazivati tko je u pravu, niti mi je to bio cilj.

Namjera mi je bila ukazati na IBM kao na početak tehnološke priče.

 Nije poanta dokazati tko je u pravu. Kradu i špijuniraju svi. Ali se to ne radi tako da se modificira hardware (ostavi otisak), već se to napravi u software-u tako da je teško dokazati porijeklo.

7 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e

Copy - paste - doslovno.

Govorim o svim proizvodima - ne samo autima.

 

Pa idi na njihov ali expres ili alibabu kako se vec zove. Upisi bilo koji zapadni proizvod i naci ces istu kopiju sa 10x manjom cijenom.

Da li je takvo kopiranje dozvoljeno u normalnom zapadnom društvu?

Napravi ti evo u HR gitaru - bezveze primer - iskopiraj oblik Gibson gitare i napiši jos gore Gibson i kreni prodavati ako si tako pametan. Mislim da bi ti tuzba dosla vrlo brzo.

Evo ti primjer.

 

Ili jos bolje ti godinama ulazi u nekakav proizvod, razvijaj ga, pa posalji u kinu da ga izradjuju - i za mjesec dana vidis isti svoj proizvod samo pod drugim nazivom ili jos gore nisu se udostojili niti promjeniti naziv pod 10x manjom cijenom. Da li bi ti bio sretan zbog toga?

Nije stvar u izradi - nego je netko taj proizvod razvijao godinama, drzava je placala skolovanje (odnosno mi kroz porez) i naravno da to košta više nego kada ti netko da vec gotov proizvod na izradu po šabloni.

 

Tebi je ispran mozak sa tom obrnutom percepcijom i nerazumijevanjem ekonomije opcenito. Ne razumijes koliko je to tebe koštalo kao poreznog obveznika - ti to placas - skolovanje buducis dizajnera, vizionara koji takve proizvode rade na zapadu - u tvojoj drzavi. Da bi na kraju Kina koju nije briga za nista niti podlijeze bilo kakvim kaznama za plagijate to samo iskopirala.

Naveo si Apple -Samsung - Samsung je Korea - kakve to ima veze sa Kinom? I da to je normalno - tužba za kradju. A ovoj Kini nitko nista ne moze - ne drze se nikakvog svjetskog prava - sveta krava.

 

Sretno tebi majstore sa plasticnim golfom. Odi u kinu živjet kad si toliko opcinjen njom.

 

Ja cu radije podrzavati svoje tvornice i drustvo opcenito, a ne kupovati pokradene kopije. Neka ih oporezuju 400% što se mene tiće i tako nista ne placaju za plagijate

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2024 2:47 (Kivan).
13 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Feudalac kaže...

Ovo je bilo za očekivati. Kinezi, ako vrijede, sada trebaju otvarati pogone u EU i ako kaj vrijede u odnosu na lokalnu ponudu, bit će i prodaje. Tu je šansa i nama da se otvori kakva tvorničica za milijun-dva auta. Ali, tko je na vlasti, mislim da bi odbili i kineske poklone, a kamoli priliku da se nekaj zaradi poštenim radom.

 Bilo bi dobro da otvore svoje tvornice ovdje, ali tko će raditi u tim tvornicama...

 

Ima nas 3.6 milijona, i smanjuje se taj broj, a povećava broj uvozne radne snage... Tako da i otvore kod nas, neće puno Hrvata tu radi...

 

13 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
Kivan kaže...

Ne razumijem zasto su svi ovdje na forumu protiv sistema gdje žive. 

Pa kina je najvece zlo koje se moglo dogoditi. Pokrali su i iskopirali sve živo i neživo. Dobiju na pladnju sve proizvodne procese, patente sa zapada i onda samo copy - paste.

Navedite jedan nekakav patent koji je kina osmislila i izbacila, a da ga koristite? Barut i svila? 

Sve je doslo sa zapada (procesori, auto industrija, chipovi, sva pamet). Jesu kinezi ikada nešto revolucionarno izbacili?

 

A o dvolicnosti da ne govorim. Kod njih je sve zabranjeno i cenzrirano sve - od drustvenih mreza i servisa, a njihov tiktok svatko moze koristiti bilo gdje. Treba i njega zabraniti.

 

Podrzavam EU i SAD i ovome, a ovi koji ne razumiju jos ekonomiju neka odu u kinu i sj. koreju (ona je koliko kuzim partner kini - prava slika i prilika države) živjet koju godinu, pa se javite sa dojmovima.

 

 

 

Eu i SAD  su svu moguću proizvodnju pregacili na istok nekoć Japan tamo 50 godina, Kina, Indija , jer su tamo radnici koji rade 6 dana u tjednu i produktivni su...

 I Japan je u to doba voli kopirati... Pa je s vremenom postao predvodnik...

11 godina
offline
Re: Uvedene su visoke europske carine na kineske e
opetzajebancija kaže...
Feudalac kaže...

Ovo je bilo za očekivati. Kinezi, ako vrijede, sada trebaju otvarati pogone u EU i ako kaj vrijede u odnosu na lokalnu ponudu, bit će i prodaje. Tu je šansa i nama da se otvori kakva tvorničica za milijun-dva auta. Ali, tko je na vlasti, mislim da bi odbili i kineske poklone, a kamoli priliku da se nekaj zaradi poštenim radom.

 Bilo bi dobro da otvore svoje tvornice ovdje, ali tko će raditi u tim tvornicama...

 

Ima nas 3.6 milijona, i smanjuje se taj broj, a povećava broj uvozne radne snage... Tako da i otvore kod nas, neće puno Hrvata tu radi...

 

 Kinezi su opet korak ispred EU regulativa, gradi se nekoliko tvornica u Europi.

 

BYD Hungary

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice