Still wakes the deep

poruka: 3
|
čitano: 545
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Still wakes the deep

Vidim, nema teme....

Ne znam sto reci o ovoj igri. Gdje god pogledas, toliko je hvale, ocjene su visoke, hype ogroman, kao drugi dolazak krista.

Inace sam skeptican i ne volim first person horore, jer se to uvijek sve svodi na simulator hodanja s povremenim jump scareovima, no hajde, sto se moze.

Prvo cu o pozitivnim stvarima. Igra ima odlican voice casting, skotski naglasak, izgovaranje rijeci, psovke...odlicno.

To je to. Pozitivno u ovoj igri.

Sve ostalo je tesko smece, ali stvarno. Igru se zavrsi za cca 3 sata, 4 maksimalno. I to samo zato sto ti igra diktira gdje trcis, gdje hodas, a gdje se bez ikakvog razloga vuces minutama po istom ekranu. Graficki nista impresivno, nista spektakularno, klasicni unreal engine, vidio sam one man igre koje graficki izgledaju bolje.

O prici isto pjevaju hvalospjeve, no istina je slijedeca - naftna platforma, buse, probuse nesto, nesto se pojavi iz dubine, nesto ode u tri krasne, nesto explodira, nesto ode u tri krasne.  potencijala za pravi horror je bilo, ali realizacija se pokakala na sve to. Igra je doslovce simulator hodanja, i to onaj point-to-point simulator, apsolutno nista u igri ne mozes napraviti, niti korak udesno ili ulijevo, od onoga sto je predvidjeno. Nema tu inventorija, nema tu kombiniranja predmeta, nema tu interakcije, sve se svodi da na odredjenom mjestu pritisnes odredjenu tipku da bi otvorio vrata/otvorio poklopac/bilo sto. I onda opet hodas do slijedece tocke gdje napravis apsolutno isto. Ima skakanja, ima penjanja, ima puzanja, ali opet, pogadjate, tocno tamo gdje je netko zamislio. Likovi su mozda dobro osmisljeni, ali kao i sve u ovoj igri, njihova pozicija je tocno tamo gdje ce smetati-imati neki dijalog. Vlastita volja ne postoji, znaci, apsolutno nista se ne moze ovdje raditi, osim ici od tocke a do tocke b, gdje te vec netko salje zbog nekog glupog razloga. Jednom kad si presao putanju, vratiti se ne mozes, itema u igri nema, par pisama, 2-3 itema koja pokupis, nema tu istrazivanja, nema nicega. Sve sto ti treba da rijesis "puzzle" je doslovce na istom stolu gdje i puzzle. Dakle, kljuc, prekidac, kuratz.... i da, pazi, igra ima par ormara u koje se mozes sakriti, kao u Outlast..... ostalo je statican i mrtav svijet.

Kad sam vidio opis, vec sam zamislio naftnu platformu, mrak, treperava svjetla, kisa, otvorneni prostor, monsteri na svakom cosku.... nesto u stilu man of medan settings, na platformi, sa puno istrazivanja i slicno. a monster postoji tocno 1. komada 1. da, stvarno 1. odnosno, vise ih je, ali svi su isti, da sad ne spojlam, kad bi covjek ovo igrao kako treba, znam da bi primjetio razlike izmedju njih, no, to hodanje bez volje i cilja toliko ubije imerziju, da ti je dalje jednostavno svejedno sto tko prica, sto se desava, jednostavno hodas.... i zabole te, nesto kao forest gump. rekli su mi da hodam i ja hodam.

Sve u svemu, izuzetno osrednja igra, bez stvarne price, bez stvarne atmosfere, i bez stvarnog igranja.... 35e za ovo nije pljacka, vec bezocno otimanje novaca.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 21:42 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
Still wakes the deep

Također, vidio sam jako pozitivne recenzije i stoji mi otvorena već neko vrijeme i nemogu se odlučiti kupiti. Čeka se popust očito na par eura.

Tematika je zanimljiva, odnosno ideja, i mislim da velikoj većini odgovara što samo traje 3-4 sata, ako požuriš može i manje pa tražiš refund.

Edit: ta priča sa platformom me sjetila na Stasis: Bone Totem koju sam prije par mjeseci igrao - velika preporuka (generalno još Stasis + Cayne).

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2024 22:11 (Mr.Inferno).

1 0 hvala 0
8 godina
Still wakes the deep

ne znam, samo trajanje igre i nije presudno, 3 sata je dovoljno AKO je igra dobra. nazalost, ovo unaprijed programirano hodanje od tocke a do tocke b meni nije bilo pretjerano zabavno, atmosfera je onako, nista posebno, iako pojedini dijelovi imaju pravo dobre zvucne efekte...

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice