Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.731
|
čitano: 832.079
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bunker kaže...
Jedno vrijeme je tele2 bio dostojna konkurencija, nesjećam se kojih je to bilo godina ali se sjećam da su tada organizirali "Rokaj Tele2" koncert na jarunu u trajanju 3 dana i 3 noći. Signal i kvaliteta su bili na rangu konkurencije no po cijenama usluge su bili daleko povoljniji.


Nađoh, 2008...

https://www.racunalo.com/tele2-graeanima-daruje-tri-dana-rocka-na-rokaj-festu/amp/


Jedno pitanje za tebe. Kako je Tele2 bio dostojna konkurencija ("Signal i kvaliteta su bili na rangu konkurencije") ako je imao i još uvijek ima (Telemach) nacionalni roaming na mreži drugog operatera?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...
Jedno vrijeme je tele2 bio dostojna konkurencija, nesjećam se kojih je to bilo godina ali se sjećam da su tada organizirali "Rokaj Tele2" koncert na jarunu u trajanju 3 dana i 3 noći. Signal i kvaliteta su bili na rangu konkurencije no po cijenama usluge su bili daleko povoljniji.


Nađoh, 2008...

https://www.racunalo.com/tele2-graeanima-daruje-tri-dana-rocka-na-rokaj-festu/amp/


Jedno pitanje za tebe. Kako je Tele2 bio dostojna konkurencija ("Signal i kvaliteta su bili na rangu konkurencije") ako je imao i još uvijek ima (Telemach) nacionalni roaming na mreži drugog operatera?

Meni nije jasno zašto se na nacionalni roaming gleda negativno. To nije praksa samo kod nas nego svugdje u svijetu. Uostalom, više puta sam bio na mjestima gdje bar jedan od operatera nije imao signala. Ako ništa drugo, Tele2/Telemach je tu u plusu jer ima backup u slučaju nekakvih problema; korisnike u par minuta prebace na HT i mogu riješavat problem bez strke i panike. Ili ako negdje Telemach nema signala, ima sigurno HT, a ako nema HT onda vrlo vjerojatno ima Telemach. Stvarno ne vidim nikakav problem u ovome...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 20:52 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Paprika, u 2008-oj mislim da mi mobilni internet nije bio uopće bitan. Stvari ne možemo čupati iz konteksta, konkretnog vremena, prostora, tadašnjih okolnosti....

Za ono kaj sam tada najviše koristio ( pozivi, sms ) je tele2 bio daleko povoljniji od konkurencije tako da sam ga rabio i u privatne i u poslovne svrhe, tada. I velika većina mojih frendova i poslovnih kolega je koristilo tele2 jer tele2 nije naplaćivao slanje mms-a između tele2 brojeva pa smo to obilato zloupotrebljavali šaljući jpeg-ove unutar kojih smo prije napisali tekst poruke....

Bunker
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bunker kaže...

Paprika, u 2008-oj mislim da mi mobilni internet nije bio uopće bitan. Stvari ne možemo čupati iz konteksta, konkretnog vremena, prostora, tadašnjih okolnosti....

Za ono kaj sam tada najviše koristio ( pozivi, sms ) je tele2 bio daleko povoljniji od konkurencije tako da sam ga rabio i u privatne i u poslovne svrhe, tada. I velika većina mojih frendova i poslovnih kolega je koristilo tele2 jer tele2 nije naplaćivao slanje mms-a između tele2 brojeva pa smo to obilato zloupotrebljavali šaljući jpeg-ove unutar kojih smo prije napisali tekst poruke....

 Nitko ništa ne čupa iz konteksta. Ja sam bio na Tele2 od njegovog početka do 1.1.2022., pa si dopuštam napisati svoja iskustva umjesto da mi netko servira svoju svoju priču kako je sve bilo sjajno. Sjećam se kako su ljudi uspoređivali echo cancelling na mrežama, pa je Tele2 ispao bolji od konkurencije.

 

" u 2008-oj mislim da mi mobilni internet nije bio uopće bitan" - Mobilni internet imam od prve polovice 2000.-ih kada je to bilo vrlo, vrlo komplicirano i skupo. Uz glavni broj mobitela na HT-u, dobio sam broj za fax i broj za internet. Ili je jedan broj imao dvije funkcije uz glavni broj, sada se ne sjećam točno, a sada mi se ne da kopati po fasciklima s ugovorima. Kvota je bila 10MB mjesečno ili tu negdje.

 

"tele2 bio daleko povoljniji"- Badava niska cijena ako ne možeš koristiti mrežu tamo gdje ti zatreba. U samom srcu Zagreba (Preradovićeva) prije samo par godina, a to je daleko od 2008.

 

MMS? Poslao sam ih maksimalno 5 komada u životu. Nitko ih nije htio primiti jer nije znao što bi s njima.

 

Neka Telemach barem uvede VoLTE. Vrlo korisna funkcija mreže koju HT daje svima na svojoj mreži, A1 nekima (pretplatnicima, bonaše ignorira - pisao sam im nekoliko puta), a Telemach to uopće nema. Potvrdio "Marko :D" ovdje na forumu. :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.2.2022 23:19 (zelenapaprika).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Paprika, meni je lokacija u Preradovićevoj 2008 godine totalno nebitna, a vjerojatno i svima osim par stotina ljudi koji su tada tu stanovali. Pa centar zagreba nije mjerilo, a pogotovo 2008 je vjerojatno bilo potpuno nebitno sa gledišta operatera.

Danas je zasigurno drugačije, no operater se uvjek vodi logikom zarade pa gleda koliko bi koštala oprema i koliko bi ona donosila zarade. U centru nema nešto previše stanovnika pa da bi zbog toga centar bio prioritet operaterima. Trešnjevka je najmnogoljudnija općina u rh . No kako je sve veći broj turista koji uz ostalo obilaze i centar, onda operateri poboljšavaju infrastrukture ali ne zbog broja stanovnika nego zbog dnevnih migracija koje prođu centrom. I Pakrac i knin i Virovitica imaju centre no nemaju turista pa centri tih gradova nisu ništa bolje pokriveni infrastrukturom nego ostatak tih gradova. Prioritet su naravno i kolodvori ( opet zbog putnika i turista ), zračne luke, autoceste ali samo na određenim pravcima.... I otočni gradovi imaju centre no signala na kapaljku...

Postoje dostupne mape rasporeda baznih stanica, pa je lako provjeriti gdje operater misli da treba "šljakati".

U periodu koji spominjemo ( 2008 ) sam puno putovao po rh zbog prirode tadašnjeg posla ( mup ), i naravno da se desilo da tu i tam nema signala, puca razgovor i sl, no isti ti problemi su se dešavali i kolegama koji su koristili druge teleoperatere.

U garaži u petrinjskoj nisam imao tele2 signal, no npr kod vatrogasaca u petruševcu je jedino tele2 imao upotrebljiv signal u tom periodu pa smo mi koji smo bili na tele2 stalno posuđivali mob kolegama koji su bili na drugim operaterima.

E sad, jel nekome bitnija starija populacija ( koja mahom i živi po centru ) ili lokacija na kojoj su vatrogasci, tad i centar za uzbunjivanje, szup je bio blizu....to je sve stvar gledišta kaj je opće kome bitno...

Ps . Mms-ove smo jako koristili jer tele2 nije naplaćivao razmjenu mms-ova između tele2 brojeva, pa smo to zloupotrebljavali na način da si napisao tekst poruke u bilješkama, slikao ekran, pohranio kao jpeg i poslao mms-om potpuno free. Ti kažeš da nisi to tada koristio, a nama na poslu je to bio omiljeni način komunikacije . Mms je dolazio poput poruke, dobio si notifikaciju i klikom na obavijest se otvarala slika.
Bunker
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2022 9:14 (bunker).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bunker kaže...

Paprika, meni je lokacija u Preradovićevoj 2008 godine totalno nebitna,

 Dragi Bunkeru, forumaški frende, tko je uopće spomenuo 2008. godinu osim tebe? Zar ne čitaš komentar svog forumaškog frenda paprike s pažnjom? Sve napisano dogodilo se prije samo nekoliko godina kada je Tele2 bio u naponu snage. Možda.

 

Uzalud vam trud svirači. Zna se koja je mreža najbolja i koja ju slijedi. A treća se tek treba dokazati u novom vlasništvu.

 

Marko :D će za utjehu svima pokloniti 3D logo njegove omiljene mreže za privjesak za ključeve.

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...

Uzalud vam trud svirači. Zna se koja je mreža najbolja i koja ju slijedi. A treća se tek treba dokazati u novom vlasništvu.

 

 

Eto, sve riješeno.

Ti uživaj u najboljoj, a ja u 40 kuna najlošije, jer mi je to trenutno best buy.

Glavno da ima izbora.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Paprika, ja od telemacha imam samo eontv , a od ht imam mobilne brojeve ( simpa i bonbon ) i internet ( max2 paket ), tako da si stekao krivi dojam ako si pomislio da ja "sviram" za njih.

Da, 2008-u sam ja spomenuo nakon kaj si ti rekao da tele2 nikad nije mogao biti prava konkurencija drugim hr operaterima. U tom nekom povijesnom trenutku je tele2 bio osjetno jeftiniji nudeći usluge koje nisu u to doba zaostajale kvalitetom za drugim operaterima. Nakon croneta i vip paketa je tele2 bio preporod za moj novčanik.

No ja ti lako mjenjam pružatelja usluge, nakon tele2 sam opet bio u ht ( obiteljska tarifa, 300 kn za 5 brojeva ), pa bonbon ( dok su davali free unutar mreže spiku ), pa sada simpa ( dio obitelji je isto na simpi a dio je ostao na bonbonu )....


Da telemach ima bolju mobilnu mrežu uzeo bih onaj njihov paket na bonove za 39 kn , ali simpa ima ipak daleko jaču ht infrastrukturu, nepotrošene jedinice se prenose ( u telemachu se ne prenose ), dodatni gb kod svake kupnje bona, telemach daje do 150 Mbps za bonaše a simpa 4x brže, simpa tjedan, česte akcije na uređaje ( u poslovnicama, a ne u webshopu, ono kaj vidiš na netu je u biti webshop a u poslovnici vidiš stanje tek kad uđeš u poslovnicu....)
Bunker
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bunker kaže...


Da, 2008-u sam ja spomenuo nakon kaj si ti rekao da tele2 nikad nije mogao biti prava konkurencija drugim hr operaterima. U tom nekom povijesnom trenutku je tele2 bio osjetno jeftiniji nudeći usluge koje nisu u to doba zaostajale kvalitetom za drugim operaterima. Nakon croneta i vip paketa je tele2 bio preporod za moj novčanik.

...

Da telemach ima bolju mobilnu mrežu uzeo bih onaj njihov paket na bonove za 39 kn , ali simpa ima ipak daleko jaču ht infrastrukturu, nepotrošene jedinice se prenose ( u telemachu se ne prenose ), dodatni gb kod svake kupnje bona, telemach daje do 150 Mbps za bonaše a simpa 4x brže, simpa tjedan, česte akcije na uređaje ( u poslovnicama, a ne u webshopu, ono kaj vidiš na netu je u biti webshop a u poslovnici vidiš stanje tek kad uđeš u poslovnicu....)

 Bunkeru, je, bili su jeftiniji i time su nas razveselili i privukli. I onda smo čekali i čekali, pa kad će mrežom / signalom pokriti teritorij države tj. gradove, ceste i sl., pa kada će ponuditi veće brzine mobilnog interneta, pa, hoće li ponuditi fiksni internet kao što su ga ponudili u nekim državama. I uvijek su nekako držali figu u džepu, previše kalkulirali, čekali do zadnjeg dok mreža nije bila nepodnošljivo zagušena da bi nešto poduzeli. I na kraju su se pokupili. Ako mene pitaš, bolje da je Tele2 otišao u povijest, a da je Telemach krenuo od nule i riješio se svih problema koje je do sada imao.

 

Sve ostalo si sam opisao u ovom drugom odjeljku koji sam ostavio. Čim Marko :D nije lajkao tvoj komentar, znaš da si u krivu. :-)

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
deda-cro kaže...

Glavno da ima izbora.

 Pa to je najvažnije od svega. Oduvijek bilo.

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

Paprika, u 2008-oj mislim da mi mobilni internet nije bio uopće bitan. Stvari ne možemo čupati iz konteksta, konkretnog vremena, prostora, tadašnjih okolnosti....

Za ono kaj sam tada najviše koristio ( pozivi, sms ) je tele2 bio daleko povoljniji od konkurencije tako da sam ga rabio i u privatne i u poslovne svrhe, tada. I velika većina mojih frendova i poslovnih kolega je koristilo tele2 jer tele2 nije naplaćivao slanje mms-a između tele2 brojeva pa smo to obilato zloupotrebljavali šaljući jpeg-ove unutar kojih smo prije napisali tekst poruke....

 Nitko ništa ne čupa iz konteksta. Ja sam bio na Tele2 od njegovog početka do 1.1.2022., pa si dopuštam napisati svoja iskustva umjesto da mi netko servira svoju svoju priču kako je sve bilo sjajno. Sjećam se kako su ljudi uspoređivali echo cancelling na mrežama, pa je Tele2 ispao bolji od konkurencije.

 

" u 2008-oj mislim da mi mobilni internet nije bio uopće bitan" - Mobilni internet imam od prve polovice 2000.-ih kada je to bilo vrlo, vrlo komplicirano i skupo. Uz glavni broj mobitela na HT-u, dobio sam broj za fax i broj za internet. Ili je jedan broj imao dvije funkcije uz glavni broj, sada se ne sjećam točno, a sada mi se ne da kopati po fasciklima s ugovorima. Kvota je bila 10MB mjesečno ili tu negdje.

 

"tele2 bio daleko povoljniji"- Badava niska cijena ako ne možeš koristiti mrežu tamo gdje ti zatreba. U samom srcu Zagreba (Preradovićeva) prije samo par godina, a to je daleko od 2008.

 

MMS? Poslao sam ih maksimalno 5 komada u životu. Nitko ih nije htio primiti jer nije znao što bi s njima.

 

Neka Telemach barem uvede VoLTE. Vrlo korisna funkcija mreže koju HT daje svima na svojoj mreži, A1 nekima (pretplatnicima, bonaše ignorira - pisao sam im nekoliko puta), a Telemach to uopće nema. Potvrdio "Marko :D" ovdje na forumu. :-)

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 

Drugo u mom području jedino je tele2 koji rastura. Uzeo A1 jedva ima 3G brzina 1,5 mbita ak neko na zove na fiksni nemam ni to ... zovem SZK joj nemoćni smo zagušenje mreže u tom području nemamo dovoljno repetitora, kad će bit? Ne zna ok. Uzmem T-mobile nešto bolje (7-8 mbita). Na kraju uzeo Telemach pokućni imam 40 mbita. Zagreb-Žitnjak.

 

tak da to je sve individualno kaj je mobile u pitanju. Osim toga telemach ima najbolje cijene + roaming tak da se nema tu kaj puno prigovarat. Hoćeš bolje ideš na bolje ali to onda i košta.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Telemach optika mi je pred ulazom u zgradu(već 2 mj.) Što operator mora napraviti da uđe u nju,pošto su mi rekli da moraju nešto urediti sa predstavnikom stanara(koji nije za primjer) i još koješta?! Inače u zgradi je većinom samo Terrakom.
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2022 18:22 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
ZdravkoZ kaže...
Telemach optika mi je pred ulazom u zgradu(već 2 mj.) Što operator mora napraviti da uđe u nju,pošto su mi rekli da moraju nešto urediti sa predstavnikom stanara(koji nije za primjer) i još koješta?! Inače u zgradi je većinom samo Terrakom.

 Predstavnik bi trebao dozvoliti ulaz tehničarima (HT-a ili Telemacha) za izgradnju optičke mreže unutar same zgrade. U mojem slučaju predstavnik je dobio zahtjev za ulaz od strane HT-a prošlo ljeto, potpisao ugovore/riješenja te su tehničari u roku 1-2 mjeseca počeli sa izvođenjem radova.

 

Neki će inzistirati na skupljanju potpisa (suglasnosti) stanara kako bi izgradnja instalacije počela.

14 godina
neaktivan
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Moraju skupit 51% potpisa da bi svoje ormariće mogli postavit u zgradi, tak su bar mojima objasnili kad su pitali za potpis. Btw potpisali, naravno.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

 Ja razmišljam. To što je rat neće zato svijet stat. Kao što nije ni kad je bio rat u siriji, samo kaj to tada je malo koga interesiralo. Nije bitno koliko će trebat. Ali ono kaj je bitno i kaj izostavljaš je da je 5G dostupan svima u telemach mreži (prepaid, postpaid) dok je kod ostalih rezerviran samo za pretplatu i to određene tarife. Imam VoLTE i sve to stoji ali 5G je 5G. 

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

 Ja razmišljam. To što je rat neće zato svijet stat. Kao što nije ni kad je bio rat u siriji, samo kaj to tada je malo koga interesiralo. Nije bitno koliko će trebat. Ali ono kaj je bitno i kaj izostavljaš je da je 5G dostupan svima u telemach mreži (prepaid, postpaid) dok je kod ostalih rezerviran samo za pretplatu i to određene tarife. Imam VoLTE i sve to stoji ali 5G je 5G. 

Što mi znači 5G ako sam gladan?

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

 Ja razmišljam. To što je rat neće zato svijet stat. Kao što nije ni kad je bio rat u siriji, samo kaj to tada je malo koga interesiralo. Nije bitno koliko će trebat. Ali ono kaj je bitno i kaj izostavljaš je da je 5G dostupan svima u telemach mreži (prepaid, postpaid) dok je kod ostalih rezerviran samo za pretplatu i to određene tarife. Imam VoLTE i sve to stoji ali 5G je 5G. 

Što mi znači 5G ako sam gladan?

 Pa najedi se. Mislim kak si uopće dozvoljvaš bazljezgat takve nebuloze. Onda odi u dućan i napravi si zalihe hrane za godinu dana a nemoj raspravljat samnom i ostalima o 5G mreži.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Memphis , kaj i telemachovi bonaši mogu koristiti 5G mrežu ?
Bunker
14 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
bunker kaže...

Memphis , kaj i telemachovi bonaši mogu koristiti 5G mrežu ?

Da, 5G je dostupan i bonašima.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ok, no telemachova 4G mreža je za bonaše ograničena na 75 Mbps, a postoji li info na koje brzine je zaključana 5G mreža za korisnike telemach tarifa na bonove ? Simpa bonašima na 4G daje 600 Mbps downloada....

Bunker
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 11:53 (bunker).
6 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Brzina bonašima Telemacha na 5G je do 10Mbps,neupotrebljivo.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

 Ja razmišljam. To što je rat neće zato svijet stat. Kao što nije ni kad je bio rat u siriji, samo kaj to tada je malo koga interesiralo. Nije bitno koliko će trebat. Ali ono kaj je bitno i kaj izostavljaš je da je 5G dostupan svima u telemach mreži (prepaid, postpaid) dok je kod ostalih rezerviran samo za pretplatu i to određene tarife. Imam VoLTE i sve to stoji ali 5G je 5G. 

Što mi znači 5G ako sam gladan?

 Pa najedi se. Mislim kak si uopće dozvoljvaš bazljezgat takve nebuloze. Onda odi u dućan i napravi si zalihe hrane za godinu dana a nemoj raspravljat samnom i ostalima o 5G mreži.

 Kako si ti dopuštaš nekome napisati da baljezga? Za sve ostalo o hrani i energiji pročitaj današnji Jutarnji o Španjolskoj, Sloveniji, Italiji.

 

4G se razvijao godinama. Stoput sam napisao: čim se pojavio prvi mid range mobitel koj je podržavao tu mrežu, kupio sam ga. I čekao sam 5-6 godina da se 4G mreža razvije u cijelosti tako da ju je ugodno koristiti. Slično je sada s 5G. Imaš li pokriven teritorij države samostalnom 5G mrežom (a ne DSS-om)? Nemaš. I nećeš imati još godinama.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Buki6 kaže...

Brzina bonašima Telemacha na 5G je do 10Mbps,neupotrebljivo.

Ne vjerujem da je to limit brzine na 5G za bonaše. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.3.2022 11:28 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Marko, konkurencija je dobra stvar, no pitanje je koliko se ima volje i vremena za natezanje a da zauzvrat dobiješ nešto nižu cijenu...

Sa tele2 sam imao dobra iskustva glede korištenja usluge ( davno ), a sa telemachom imam kontakta samo kroz uslugu eontv , i nekako imam osjećaj da tu baš i nije sve posloženo kako bi trebalo. Sama usluga ( eontv, znači apk kroz koju gledam sadržaj mog paketa ) mi radi dobro, odlično čak , no ono kaj je isto dio usluge ( portal, aplikacija za uvid u usluge, račune, szk...) je na nivou leta iznad kukavičjeg gnijezda... Pitaš istu stvar na različitim mjestima ( mail, fb chatu, telefon ) i dobiješ različite odgovore, mahom netočne, pa se posle ispričavaju, ili budu nevjerojatno bahati i osorni pa kad iscrpe sve izgovore onda se samo prestanu javljati ili te otkantaju izjavom da nema potrebe gledati informacije na portalu ili aplikaciji jer su ti podaci "informativni"...

Tv usluga mi nije nešto od životne važnosti , no telefonija i internet su mi vrlo bitni iz niza privatnih i poslovnih razloga i tu si nemogu dozvoliti da se oslonim na uslugu u kojoj ću u slučaju problema očekivati pomoć od ove iste ekipe iz leta iznad kukavičjeg gnijezda... Problemi se uvjek dešavaju povremeno svim firmama, operaterima, pružateljima raznih usluga...no način i brzina rješavanja problema ili upita je jako bitna jer je to nešto što stvara povjerenje u proizvod ili uslugu koju koristiš.

Jučer kada smo ovdje pričali o 5g brzini za bonaše telemacha, istovremeno sam preko fb chata uputio upit i telemachovoj szk. Njihova reakcija je na nivou alan forda: oni pojma nemaju koja je brzina max na 5g mreži za njihove bonaše, pošalju mi linkove na stranice koje niti na jedan način nedaju odgovor na to pitanje, i na kraju kažu da oni znaju odgovor ali da će ipak sve detaljno provjeriti prije nego mi odgovore... Mislim ono, ponašaju se kao da su korisnici maloumnici kojima mogu reći kaj god hoće.... Tako da mislim da više nema smisla povremeno naglašavati da je njihova fb ekipa najbolji način za rješavanje problema ili upita. I naravno, odgovora još uvijek nema, a požurnicu ignoriraju.... I kaj sad vredi kaj je njihova najmanja bon tafifa za 10 kn jeftinija od najmanje simpine tarife, kad oni uopće neznaju prezentirati uvjete i ograničenja te usluge... Kao korisnik , nemogu a da se nezapitam kaj bi tek bilo da koristim neku vitalnu uslugu pa da mi iskrsnu problemi koje bi oni trebali riješiti...

Jednom se možda i poprave i vrate na nivo kojeg imao tele2 ( ali do prije 10 god ), no zasada su blagi užas i recept za gubljenje vremena i živaca ako te zapadnu problemi sa nekom njihovom uslugom.

Bunker
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 

 Šta će im volte kad idu na 5G.

 Živio sam za uvođenje GPRS-a, EDGE-a, 3G i 4G. Kupio sam mobitele koji su ih podržavali čim su mi to financije dopustile.

 

5G? Meh. Barem još 2-3 godine, ako i tada. Posljedice ovog rata za koji ne znamo koliko će trajati i raznih inflacija i kriza itekako će se osjetiti, pa tko još razmišlja o 5G.


VoLTE je super stvar, isprobano u praksi.

 Ja razmišljam. To što je rat neće zato svijet stat. Kao što nije ni kad je bio rat u siriji, samo kaj to tada je malo koga interesiralo. Nije bitno koliko će trebat. Ali ono kaj je bitno i kaj izostavljaš je da je 5G dostupan svima u telemach mreži (prepaid, postpaid) dok je kod ostalih rezerviran samo za pretplatu i to određene tarife. Imam VoLTE i sve to stoji ali 5G je 5G. 

Što mi znači 5G ako sam gladan?

 Pa najedi se. Mislim kak si uopće dozvoljvaš bazljezgat takve nebuloze. Onda odi u dućan i napravi si zalihe hrane za godinu dana a nemoj raspravljat samnom i ostalima o 5G mreži.

 Kako si ti dopuštaš nekome napisati da baljezga? Za sve ostalo o hrani i energiji pročitaj današnji Jutarnji o Španjolskoj, Sloveniji, Italiji.

 

4G se razvijao godinama. Stoput sam napisao: čim se pojavio prvi mid range mobitel koj je podržavao tu mrežu, kupio sam ga. I čekao sam 5-6 godina da se 4G mreža razvije u cijelosti tako da ju je ugodno koristiti. Slično je sada s 5G. Imaš li pokriven teritorij države samostalnom 5G mrežom (a ne DSS-om)? Nemaš. I nećeš imati još godinama.

 

 Naravno da mogu jer tema su operatori i 5G mreža a ne državne robne zalihe. Za to imaš poljporivrednu emisjiu nedjeljom.

 

I? Tvoj životni put kroz tehnologiju me najmanje zanima kao vjerujem i ostale. Zanima me ono što je danas i što će biti sutra vezano za tehnologiju a ti si cijelo vrijeme u prošlosti. Imam 5G u kvartu iako hibridni i to na bonove. Za početak meni dosta. A ti možeš i na 3G ako ti je to draže.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...

 

 Naravno da mogu jer tema su operatori i 5G mreža a ne državne robne zalihe. Za to imaš poljporivrednu emisjiu nedjeljom.

 

I? Tvoj životni put kroz tehnologiju me najmanje zanima kao vjerujem i ostale. Zanima me ono što je danas i što će biti sutra vezano za tehnologiju a ti si cijelo vrijeme u prošlosti. Imam 5G u kvartu iako hibridni i to na bonove. Za početak meni dosta. A ti možeš i na 3G ako ti je to draže.

 Naravno da ne možeš.

 

Nisam ja u nikakvoj prošlosti. Telemachova mreža je i dalje inferiorna u odnosu na druge dvije mreže. Koliko puta je to još potrebno napisati? Zatvaranje očiju pred bjelodanim činjenicama ne mijenja te činjenice. Dosadne li rasprave...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2022 15:37 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...
Buki6 kaže...

Brzina bonašima Telemacha na 5G je do 10Mbps,neupotrebljivo.

Ne vjerujem da je to limit brzine na 5G za bonaše. 

 

Trenutni limit je 75 Mbps.

6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
deda-cro kaže...
Marko :D kaže...
Buki6 kaže...

Brzina bonašima Telemacha na 5G je do 10Mbps,neupotrebljivo.

Ne vjerujem da je to limit brzine na 5G za bonaše. 

 

Trenutni limit je 75 Mbps.

 Odašiljać Telemacha je 200m od mene.Tri dana sam testirao i brzina 5G na bonove je do 10Mbps,isprobao sam sa dvije simice,jesi li ti probao

i dobio više?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice