Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.699
|
čitano: 744.261
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

 Imam "Top" tarifu, zvali danas da obnove ugovor i kazu da ne mogu napravit downgrade na "Start", jer je to nemoguce kad vec postoji ugovor na boljoj tarifi, unatoc isticanju ugovora.

 

Ima netko iskustva, da je htio downgradeat tarifu?

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

glupost, ako ti je istekao ugovor možeš smanjit tarifu.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Jel netko koristi poslovu tarifu vezano uz DSL i fiksni telefon? Otkad su preuzeli Optimu dolazili su mi računi od nekih 34 eura, i prije 2 dana mi dođe 41 euro. Bez ikakvog objašnjenja i dok sam poslao mail za pritužbu samo su odgovorili da taj mail nije verificiran i traže neke pisane potvrde i cijelu proceduru. Krajnje bezobrazno. Znam da je bilo poskupljenja krajem ljeta ali ovo je strašno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pa imaš specifikaciju na računu gdje ti je objašnjeno što je sve točno naplaćeno i koliko. Uzmi stari račun i usporedi ga s tim novim. I tijekom ljeta poskupila je samo mobilna usluga, cijene fiksne usluge ostale su iste. Ako nemaš stari račun i specifikaciju, imaš ga u Telemach aplikaciji, pa ga možeš skinuti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2023 14:03 (Marko :D).
13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ubacio slike računa iste usluge specifikacije za 9. i 10. mjesec.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

U tom slučaju, javi im se ili preko Facebooka ili preko chata na stranici.

11 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Tele2 daje 30gb za prijenos broja. Ja prenio glavni broj i ni nakon par dana nema bonus giga.
Paket 100 poruka je do prije tjedan dva kostao 0.80€, sad je 8€ iliti 60kn.
To sam skuzio sad otkad za aktivaciju treba odgovorit dodatnom porukom
Ali u aplikaciji je i dalje 0.80€, na webu isto pise ta cijena, kad aktiviras porukom pise 8€.
Javim se sluzbi, kazu oni ta cijena je od 15.5
Boze me sacuvaj. Samo sam prebacio broj nazad u bonbon.
Ne mogu vjerovat da nesto ovako postoji na trzistu
Strah me bilo da bi uopce dobio i duple gige koje reklamiraju i u paketima na bonove, nisam htio riskirati tako da sam odustao od ove najjaddnije mreze u Hrvatskoj jos od 2005.godine!
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.1.2024 22:21 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
mp3david kaže...
Tele2 daje 30gb za prijenos broja. Ja prenio glavni broj i ni nakon par dana nema bonus giga.
Paket 100 poruka je do prije tjedan dva kostao 0.80€, sad je 8€ iliti 60kn.
To sam skuzio sad otkad za aktivaciju treba odgovorit dodatnom porukom
Ali u aplikaciji je i dalje 0.80€, na webu isto pise ta cijena, kad aktiviras porukom pise 8€.
Javim se sluzbi, kazu oni ta cijena je od 15.5
Boze me sacuvaj. Samo sam prebacio broj nazad u bonbon.
Ne mogu vjerovat da nesto ovako postoji na trzistu
Strah me bilo da bi uopce dobio i duple gige koje reklamiraju i u paketima na bonove, nisam htio riskirati tako da sam odustao od ove najjaddnije mreze u Hrvatskoj jos od 2005.godine!

Trebao si inzistirati da ti naplate 0.80€ jer je toliko još uvijek u cjeniku.

13 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Unlimited korisnici od 20.12.2023. dobivaju 60 GB svaki dan, potvrđeno na Facebooku od službe za korisnike iako im na stranici još uvijek piše 10 GB.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Šta je s Tidalom? U Top Tarifi više nije, u Unlimited aktivacija za 0 eur moguća do 31.3.? 

 

HZV
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Da, već duže vrijeme je tako. Zanima me samo što će biti s TIDAL-om nakon 31.03.

14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Šta je sa VoLTE, bude, ne bude?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Unlimited korisnici od 20.12.2023. dobivaju 60 GB svaki dan, potvrđeno na Facebooku od službe za korisnike iako im na stranici još uvijek piše 10 GB.

Ovo mi je novo... Nisam znao...

Je li se što promijenilo nakon 10 gb sa slanjem poruke NASTAVI? 

TrustNo1
3 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Telemach je na podrška > dokumenti objavio uvjete za spajanje vlastite terminalne opreme na fiksnu Telemach infrastrukturu

 

Direktni link na PDF:

https://cdn.telemach.hr/public/upload/pdf/Uvjeti_za_koristenje_vlastite_terminalne_opreme.pdf

 

Kod optike forsiraju ONT

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2024 10:44 (Tirkiz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Misliš ONT+router kombo? Jer daju Nokiju koja je sve u jednom...

3 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Misliš ONT+router kombo? Jer daju Nokiju koja je sve u jednom...

tak je

 

ono što se nikom ne sviđa

5 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Prešao na Telemach optiku nakon općeg nezadovoljstva s A1, pa da javim svoje dojmove za sve koji razmatraju tu opciju.

Općenito iskustvo sa SZK je dobro, javljaju se brzo, sve je na kraju bilo kako mi je predstavnik iz prodaje i obećao. To naravno ne znači da je sve odlično jer nisam još imao nikakvih problema. 

Uslugu jako brzo instaliraju, na termin instalacije sam čekao tjedan dana.

Imam Telemach optiku provedenu kroz zgradu na koju sam spojen. Brzina je 1000/500 i usluga je jako stabilna.

Modem koji daju je Nokia ONT G-2425G-A, pa nema potrebe za 2 uređaja. Mana je sto nema WIFI 6, ali dosta je kvalitetan uređaj pa to nije neki problem (u drugoj sobi DL i UP 300-400 mbps na wirelessu).

Zadovoljan sam i sa samom instalacijom usluge tehničara, ali nije dobro što koriste osnovni tanki optički kabel koji nema nikakvu zaštitu. On kaže da nemaju puno slučajeva gdje se oštetio kabel, ali vidit ćemo kako će se držati kroz godine.

Za TV daju prijemnik i besplatno se može spojit sa drugim uređajem putem aplikacije, znači nema onih gluposti da se dodatno plaća za fizički prijemnik i gledanje na drugom uređaju kao kod A1. Gledam TV putem aplikacije i zadovoljan sam s iskustvom. Zna nekad bit poteškoća na sekundu, ali ništa nepodnošljivo i naravno ne može bit stabilno kao kabelska TV.

 

Sve u svemu, jako zadovoljan sa cijenom i uslugom za sad.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 17:00 (Mindim).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Mindim kaže...

Imam Telemach optiku provedenu kroz zgradu na koju sam spojen. Brzina je 1000/500 i usluga je jako stabilna.

I mora biti stabilna jer Telemach garantira da ćeš imati brzinu onu koju plaćaš. Nemaju ono 70% brzine kao konkurencija nego baš garantiraju da će ti 1000/500 biti minimalna brzina. To vrijedi samo za njihovu infrastrukturu, naravno. Za ostale je 70%.

 
 

Mindim kaže...

Modem koji daju je Nokia ONT G-2425G-A, pa nema potrebe za 2 uređaja. Mana je sto nema WIFI 6, ali dosta je kvalitetan uređaj pa to nije neki problem (u drugoj sobi DL i UP 300-400 mbps na wirelessu).

Od 1.1.2024. možeš kupiti vlastiti Wi-Fi 6/6E/7 router i tražiti ih da Nokiu stave u bridge, pa si riješio tu manu. 

Mindim kaže...

Zadovoljan sam i sa samom instalacijom usluge tehničara, ali nije dobro što koriste osnovni tanki optički kabel koji nema nikakvu zaštitu. On kaže da nemaju puno slučajeva gdje se oštetio kabel, ali vidit ćemo kako će se držati kroz godine.

Za TV daju prijemnik i besplatno se može spojit sa drugim uređajem putem aplikacije, znači nema onih gluposti da se dodatno plaća za fizički prijemnik i gledanje na drugom uređaju kao kod A1. Gledam TV putem aplikacije i zadovoljan sam s iskustvom. Zna nekad bit poteškoća na sekundu, ali ništa nepodnošljivo i naravno ne može bit stabilno kao kabelska TV.

 

Sve u svemu, jako zadovoljan sa cijenom i uslugom za sad.

Zaista teško dolazi do oštećenja optičkog kabela, samo je bitno da je u kanalicama i da ga ne prelomiš, odnosno, ne precvikaš na neki način. Ja imam optiku od 2011. godine, još iz doba Amisa i još uvijek na A1 koristim identični kabel; nikada niti najmanji problem. Doduše, ja imam onaj žuti, ne prozirni. Tako da bez brige!

Mindim kaže...

Za TV daju prijemnik i besplatno se može spojit sa drugim uređajem putem aplikacije, znači nema onih gluposti da se dodatno plaća za fizički prijemnik i gledanje na drugom uređaju kao kod A1. Gledam TV putem aplikacije i zadovoljan sam s iskustvom. Zna nekad bit poteškoća na sekundu, ali ništa nepodnošljivo i naravno ne može bit stabilno kao kabelska TV.

 

Sve u svemu, jako zadovoljan sa cijenom i uslugom za sad.

Dobiješ EON na svim uređajima; 1x Smart TV, 1x TV s EON Box, 5x EON na mobitelu/tabletu/računalu sve bez nadoplate. Ogroman je i plus što kanali nisu podijeljeni po paketima, pa ti naplaćuju svaki posebno. Srednji paket FULL ima sve kanale kao i PREMIUM osim HBO, Cinemax i Cinestar Premiere. 👍

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2024 17:22 (Marko :D).
16 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Da li jos netko danas ima problem sa ovom mrezom tj. nema je?

Na mobitelu, gdje se prikazuje signal pokazuje prekrizeno (X)!?

Druga kartica (HT) uredno radi.

Jutros radilo ok i sad poslije 12 se nesto sje**lo

 

EDIT:
Javili na chatu ovo sad:

 

 

EDIT2:

 

Proradilo nakon 5 sati...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 16:48 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Mene bacilo sa mreže i neda mi se spojiti nazad... Zvao službu za korisnike i kaze lik da ručno vraćaju sve brojeve nazad pa moli za strpljenje. Simpa broj od T mobilea radi perfektno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 16:53 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Možda na tvom području, kod mene nikakvih problema.

16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

...eno puni fejs bio...od ZG, RI na dalje...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 18:35 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Zanimljivo. Možda su samo određeni brojevi bili u pitanju, ne svi. Možda mi se mobitel automatski spojio na HT, pa nisam primjetio. Nemam pojma, ali signala sam cijelo vrijeme imao. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 15:38 (Marko :D).
14 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Jučer ni meni na jednom telefonu nije bilo mreže, ostala 2 radila normalno. Sve telemach

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 16:09 (Memphis).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Možda napokon pripremaju teren za VoLTE. 🤣

16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Jel ima kakvih akcija na optiku kod njih?
Popizdit cu od interneta ovih dana, na bakru sam i nedavno mi je dosla optika pa razmisljam uzeti.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pero Dinamit kaže...
Jel ima kakvih akcija na optiku kod njih?
Popizdit cu od interneta ovih dana, na bakru sam i nedavno mi je dosla optika pa razmisljam uzeti.

imali su za 1kn po nekoliko mjeseci (EON Trio cak 12 mjeseci).. najbolje da provjeris u cjeniku

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pero Dinamit kaže...
Jel ima kakvih akcija na optiku kod njih?
Popizdit cu od interneta ovih dana, na bakru sam i nedavno mi je dosla optika pa razmisljam uzeti.

Kako ne. Evo, 112. stranica cjenika. Jedini uvjet je da ti je dostupna Telemachova infrastruktura.

 

https://cdn.telemach.hr/public/upload/pdf/Cjenik_telekomunikacijskih_usluga.pdf

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 10:54 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Da, dostupna mi je njihova infrastruktura. Brine me samo odakle ce provlaciti tu nit ako cu uzimati, moram to isto vidjeti.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 14:21 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Pero Dinamit kaže...
Da, dostupna mi je njihova infrastruktura. Brine me samo odakle ce provlaciti tu nit ako cu uzimati, moram to isto vidjeti.

To dogovaraš s izvođačima radova. Samo im reci kuda da provedu instalaciju i sve pet.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice