Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

poruka: 1.699
|
čitano: 744.176
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Evo gledam ponudu na Telemach stranici i zanimala me je njihova unlimited GB ponudu. Pa je li to stvarno unlimited ili sve jedno ima neki limit? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
WTFck kaže...

Evo gledam ponudu na Telemach stranici i zanimala me je njihova unlimited GB ponudu. Pa je li to stvarno unlimited ili sve jedno ima neki limit? 

 vec su pisali ima limit sad na novo uređenih 60 gb pa moras slat poruku nastavi

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
9 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
dado16 kaže...
WTFck kaže...

Evo gledam ponudu na Telemach stranici i zanimala me je njihova unlimited GB ponudu. Pa je li to stvarno unlimited ili sve jedno ima neki limit? 

 vec su pisali ima limit sad na novo uređenih 60 gb pa moras slat poruku nastavi

 Koliko se onda dobije giga nakon "nastavi"?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 18:39 (pqweasdyxc).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

60 GB.

 

"Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva tijekom korištenja podatkovnog prometa svim Telemach pretplatnicima, Pretplatniku paketa UNLIMITED i UNLIMITED PRO se svakog dana u 00:00 sata dodjeljuje 60GB podatkovnog prometa za preuzimanje i slanje podataka. Ako Pretplatnik unutar jednog dana potroši 60GB brzina se smanjuje na 64 kbit/s. Nastavak korištenja podatkovne usluge po maksimalno dostupnoj brzini Pretplatnik postiže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880 ili preko Telemach aplikacije pri čemu se dodjeljuje dodatnih 60 GB podatkovnog prometa po maksimalnoj brzini bez naknade. Nakon što se potroše dodatni GB brzina se ponovno smanjuje na 64 kbit/s. Pretplatnik može bez dodatne naknade aktivirati neograničen broj dodatnih 60 GB podatkovnog prometa u istom danu nakon što u potpunosti potroši prethodno dodijeljenih 60 GB podatkovnog prometa. Promjena novog limita od 60 GB primjenjuje se za sve postojeće korisnike paketa Unlimited i Unlimited Pro od 1.1.2024. godine, odnosno za sve nove korisnike od 20.12.2023. godine."

 

https://cdn.telemach.hr/public/upload/pdf/Uvjeti_koristenja_Telemach_paketa_za_pretplatnike_START_TOP_UNLIMITED_UNLIMITEDPRO.pdf

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
jel jos uvijek kasni sms? i prode 5 min dok se aktivira nastavi poruka
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
15 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Pozdrav,imam kod telemacha fiksni internet,danas mi nude novu opremu i da pređem na 5g,za 30€.

Koju bi brzinu imao na 5g ?

A vidim da ima i neko ograničenje od 500 GB,pa da poslje smanjuju na 2 Mbs.

Nude mi 6 mj za 1 kunu,a na stranici piše 3 mj....sve mi je kod njih neka zbunjoza...

Imali neko iskustvo sa tim psketom ?

 

https://telemach.hr/mobilni-internet/paketi-za-pretplatnike

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zzz kaže...

Pozdrav,imam kod telemacha fiksni internet,danas mi nude novu opremu i da pređem na 5g,za 30€.

Koju bi brzinu imao na 5g ?

A vidim da ima i neko ograničenje od 500 GB,pa da poslje smanjuju na 2 Mbs.

Nude mi 6 mj za 1 kunu,a na stranici piše 3 mj....sve mi je kod njih neka zbunjoza...

Imali neko iskustvo sa tim psketom ?

 

https://telemach.hr/mobilni-internet/paketi-za-pretplatnike

 Ako hoćeš koristiti 5G moraš imati i router 5G inače si na 4G i nemaš benefita od 5G.

15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zzz kaže...

Pozdrav,imam kod telemacha fiksni internet,danas mi nude novu opremu i da pređem na 5g,za 30€.

Koju bi brzinu imao na 5g ?

A vidim da ima i neko ograničenje od 500 GB,pa da poslje smanjuju na 2 Mbs.

Nude mi 6 mj za 1 kunu,a na stranici piše 3 mj....sve mi je kod njih neka zbunjoza...

Imali neko iskustvo sa tim psketom ?

 

https://telemach.hr/mobilni-internet/paketi-za-pretplatnike

 Ak nude zaista 5g to je drugi paket od ovog sto vidis  sam sta nije javno dostupan. I on ima vise od 500 gb

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2024 7:51 (dado16).
10 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zzz kaže...

Pozdrav,imam kod telemacha fiksni internet,danas mi nude novu opremu i da pređem na 5g,za 30€.

Koju bi brzinu imao na 5g ?

 Odeš na kiosk i kupiš njihovu SIM karticu na bonove. Staviš ju u 5G mobitel i testiraš par dana. Potom doneseš odluku isplati li se prihvatiti njihovu ponudu ili ne.

12 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

SIM2GO na bonove nema pristup 5G mreži. Prije je bila limitirana brzina na 75Mbps e sad ne znam dal su tu šta promijenili. Tako da neće biti mjerodavno testiranje.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Bonaši u Telemachu također imaju pristup 5G mreži, doduše, nisam siguran da li je brzina ograničena na 75 Mb/s. Mislim da ni toga više nema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 17:57 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Ja sam bonaš sa najjeftinijom opcijom (sim2go s) i mogu potvrdit da su brzine veće od 75...slika mjereno is sobe..

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 18:14 (djigibao).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
DDavorin kaže...

SIM2GO na bonove nema pristup 5G mreži. Prije je bila limitirana brzina na 75Mbps e sad ne znam dal su tu šta promijenili. Tako da neće biti mjerodavno testiranje.

 Provjerio sam na njihovom Webu:

"Postao sam korisnik bonova prije uvođenja 5G usluge, mogu li koristiti 5G mrežu?  

 

5G mreža dostupna je svim Telemach korisnicima neovisno o datumu kada si postao/la Telemach korisnik ili tvojoj ugovornoj obvezi. Dostupnost 5G mreže ovisi o tome koristiš li 5G uređaj, je li u postavkama uređaja omogućeno spajanje na 5G mrežu i nalaziš li se na području pokrivenosti 5G signalom."

 

https://telemach.hr/5G

 

 

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
djigibao kaže...

Ja sam bonaš sa najjeftinijom opcijom (sim2go s) i mogu potvrdit da su brzine veće od 75...slika mjereno is sobe..

 Kaj je telemach uveo Volte????

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Nije još. Ako bolje pogledaš statusnu traku, vidiš da koristi dvije kartice, vjerojatno od A1 ili HT koji podržavaju VoLTE.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...
djigibao kaže...

Ja sam bonaš sa najjeftinijom opcijom (sim2go s) i mogu potvrdit da su brzine veće od 75...slika mjereno is sobe..

 Kaj je telemach uveo Volte????

Ahahahahahahaha.

14 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Nije još. Ako bolje pogledaš statusnu traku, vidiš da koristi dvije kartice, vjerojatno od A1 ili HT koji podržavaju VoLTE.

 Je, slika sa drugog foruma ...

zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
djigibao kaže...

Ja sam bonaš sa najjeftinijom opcijom (sim2go s) i mogu potvrdit da su brzine veće od 75...slika mjereno is sobe..

 Kaj je telemach uveo Volte????

Ahahahahahahaha.

 kaj se ti smiješ, uveo je volte samo ne službeno nekima se pojavila ikona ...  ali je vjerojatno još u testnoj fazi

15 godina
offline
Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Šta je to volte ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Skraćenica od kad ti dođe račun (izvolte)
6 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Dado odmah dođe poruka, ali ako potrošiš 60GB i produžiš nekoliko puta po 5GB u 24 sata (nakon tih 60GB svakih idući 5GB moraš slati poruke) , smanje ti brzinu interneta sa 4G na 3G.
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
ajimerej kaže...
Dado odmah dođe poruka, ali ako potrošiš 60GB i produžiš nekoliko puta po 5GB u 24 sata (nakon tih 60GB svakih idući 5GB moraš slati poruke) , smanje ti brzinu interneta sa 4G na 3G.

Jesi se ti javio službi za korisnike? Jer, trebao bi dobiti 60 GB nakon slanja SMS poruke. To ti jasno piše u uvjetima korištenja tarife.

4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Memphis kaže...
Marko :D kaže...

Nije još. Ako bolje pogledaš statusnu traku, vidiš da koristi dvije kartice, vjerojatno od A1 ili HT koji podržavaju VoLTE.

 Je, slika sa drugog foruma ...

zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
djigibao kaže...

Ja sam bonaš sa najjeftinijom opcijom (sim2go s) i mogu potvrdit da su brzine veće od 75...slika mjereno is sobe..

 Kaj je telemach uveo Volte????

Ahahahahahahaha.

 kaj se ti smiješ, uveo je volte samo ne službeno nekima se pojavila ikona ...  ali je vjerojatno još u testnoj fazi

 Budu, budu...


Samo za usporedbu (da, da, znam u kojoj smo temi, ne skačite odmah, sve je to isto tržište i sve operatere čekaju isti potezi) VIP iliti današnji A1, testirao je VoLTE još 2016. Dan danas u 2024. nude ga samo probranima. Na upit zašto je tako i kada će ugasiti 3G, odgovaraju:

 

"Poštovani gospodine xxxxxxxxxxxxxxx,
zahvaljujemo na ukazanoj vjernosti i drago nam je da ste podijelili svoje prijedloge za poboljšanje naše usluge, time nam pomažete u poboljšanju ponude potrebama i interesima naših korisnika.
Kontinuirano radimo na tome da se usluge optimiziraju sukladno svakodnevnim potrebama naših korisnika te isto tako radimo na tome da se svim korisnicima pruži pristup VoLTE glasovnoj opciji. Za sada još nemamo očekivani rok dostupnosti opcije i gašenja 3G mreže, no svakako ćemo obavijestiti korisnike o budućim promjenama.
 
Želim Vam ugodan dan.
Lijep pozdrav,
 
XXXXXXX XXXXXXX
Centar za tehničku podršku korisnicima
A1 Hrvatska d.o.o.
Vrtni put 1, HR-10000 Zagreb
T: 0800 091 091
W: www.A1.hr"

 

8 godina oni ne nude VoLTE svim svojim korisnicima.

 

HT/Simpa/Bonbon VoLTE nudi SVIMA, bez obzira na oblik plaćanja i kategoriju korisnika. Kreću s gašenjem 3G mreže ovog mjeseca u Osijeku, pa onda idu dalje... Spavam mirno. Kad tad će ponuditi i VoNR (kada 5G bude SA).

 

Tko (mobilna mreža) neće imati VoLTE, korisnici (mobiteli) će mu pasti će u trenutku poziva na 2G. Ni to nije kraj svijeta.

 

Tak, da, ono, nadaj se... Jednog dana...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 23:40 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

Problem je što oni čekaju Telemach. Kad Telemach ponudi VoLTE svima, ponudit će i A1. Zašto? Pa ako ponude neku uslugu, a pritom ih nude po najjeftinijim cijenama, korisnici će logično prijeći tamo gdje dobiju više za manje para

 

Isto je i s 5G SA, čekaju da Telemach krene prvi. Ali tako je i s tarifama, Telemach podupla promet trajno svima, za dva dana Bonbon, A1 i HT mijenjaju tarife.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 10:23 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zacudim se koliko mozes pisat po ovoj grupi, njihov sponzor :)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

Problem je što oni čekaju Telemach. Kad Telemach ponudi VoLTE svima, ponudit će i A1. Zašto? Pa ako ponude neku uslugu, a pritom ih nude po najjeftinijim cijenama, korisnici će logično prijeći tamo gdje dobiju više za manje para

 

Isto je i s 5G SA, čekaju da Telemach krene prvi. Ali tako je i s tarifama, Telemach podupla promet trajno svima, za dva dana Bonbon, A1 i HT mijenjaju tarife.

 Nitko tu ne čeka nikoga. Svima im gori pod petama jer su dali velik novac za frekvencije (i opet će to morati, jer je licenca / koncesija vremenski ograničena) i opremu. Telemach je još rentao dio 1700+ spektra od A1. Tako da se ta investicija naprosto mora isplatiti jer su inače bacili novac u vjetar. A to si ne mogu dopustiti.

 

Za tarife postoji teorijska mogućnost upotrebe riječi - oligopol ("Oligopol je tržište na kojemu nekoliko (mali broj) proizvođača međusobno konkurira proizvodeći ista (čisti oligopol) ili slična (diferencirani oligopol) dobra." Wikipedia), ali to je na vrbi svirala jer za to postoji nadzorna agencija koja to mora istražiti i dati na uvid rezultate. Srbi upravo prolaze poskupljenje koje smo mi prošli, pa se masovno žale na X-u (Twitteru). Gle čuda, i njihovi operateri su u tome složni.

 

Ako bismo razmišljali poput tebe, onda A1 slijedi HT, a Telemach obje firme. Zar ne? Ali je najvažnije i jedino bitno da to sada moraju napraviti jer će inaće imati nižerazrednu uslugu u odnosu na HT i djelomično A1. Razvoj mreže ih tjera na to.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 15:28 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
dado16 kaže...
zacudim se koliko mozes pisat po ovoj grupi, njihov sponzor :)

 To je vječna ljubav. On slavi 8. mart sa svojim operaterom. ;-)

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

Problem je što oni čekaju Telemach. Kad Telemach ponudi VoLTE svima, ponudit će i A1. Zašto? Pa ako ponude neku uslugu, a pritom ih nude po najjeftinijim cijenama, korisnici će logično prijeći tamo gdje dobiju više za manje para

 

Isto je i s 5G SA, čekaju da Telemach krene prvi. Ali tako je i s tarifama, Telemach podupla promet trajno svima, za dva dana Bonbon, A1 i HT mijenjaju tarife.

 Nitko tu ne čeka nikoga. Svima im gori pod petama jer su dali velik novac za frekvencije (i opet će to morati, jer je licenca / koncesija vremenski ograničena) i opremu. Telemach je još rentao dio 1700+ spektra od A1. Tako da se ta investicija naprosto mora isplatiti jer su inače bacili novac u vjetar. A to si ne mogu dopustiti.

 

Za tarife postoji teorijska mogućnost upotrebe riječi - oligopol ("Oligopol je tržište na kojemu nekoliko (mali broj) proizvođača međusobno konkurira proizvodeći ista (čisti oligopol) ili slična (diferencirani oligopol) dobra." Wikipedia), ali to je na vrbi svirala jer za to postoji nadzorna agencija koja to mora istražiti i dati na uvid rezultate. Srbi upravo prolaze poskupljenje koje smo mi prošli, pa se masovno žale na X-u (Twitteru). Gle čuda, i njihovi operateri su u tome složni.

 

Ako bismo razmišljali poput tebe, onda A1 slijedi HT, a Telemach obje firme. Zar ne? Ali je najvažnije i jedino bitno da to sada moraju napraviti jer će inaće imati nižerazrednu uslugu u odnosu na HT i djelomično A1. Razvoj mreže ih tjera na to.

Čeka, pogledaj samo tajminge. 

 

Tele2 uveo neograničen internet, nakon par mjeseci, uveo ga i HT i A1.

Tele2 uveo opciju uzimanja usluge bez ugovorne obveze bez skuplje naknade, ubrzo isto uveo i A1.

Telemach masovno krenuo u izgradnju optičke mreže, A1 se naglo počeo širiti. 

Telemach krene koristiti HT optičku infrastrukturu, A1 je ubrzo također krenuo pružati usluge preko HT optičke infrastrukture.

Tele2 ponudio 4G u svim tarifama, ubrzo nakon toga ponudio i HT i A1.

Telemach ponudio 5G u svim tarifama na pretplatu, isto su potom učinili i HT i A1.

Telemach prvi put poduplao tarife, isti tjedan su tarife podebljala sva tri operatera—HT, Bonbon i A1.

Telemach je ponovno poduplao tarife (s 6 na 12 GB, odnosno s 20 na 40 GB); sljedeći dan Bonbon također uveo identičnu promociju, ali s rokom trajanja od 12 mjeseci.

 

Mora da je slučajnost. Ako misliš da i HT i A1 ne prate Telemach u stopu, varaš se. Garantiram ti da kada Telemach uvede VoLTE, dati će ga na raspolaganje svim korisnicima, te da će to isto u određenom roku napraviti A1.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2024 17:05 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]
Marko :D kaže...

 

Mora da je slučajnost. Ako misliš da i HT i A1 ne prate Telemach u stopu, varaš se. Garantiram ti da kada Telemach uvede VoLTE, dati će ga na raspolaganje svim korisnicima, te da će to isto u određenom roku napraviti A1.

 Marko, pa ti još čekaš VoLTE na Telemachu u 2024. Ja ga na HT-u koristim već godinama. Nije li to dovoljno?


A to tko koga prati je čista fikcija uz pivu u kafiću.

 

A gdje je tek VoNR...

13 godina
offline
Re: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]

HT i A1 su oduvijek bile tehnološki naprednije mreže jer se u Tele2 nije dovoljno ulagalo. Odnosno, matična tvrtka iz Švedske prepustila je Tele2 na milost i nemilost samima sebi, dok su A1 grupa i Deutsche Telekom slali ogromne pare u lokalne podružnice, ne?

 

Ali zato otkad je UG preuzela Tele2 i pokrenuli Telemach, stvari idu prema boljem. Da, kasne s uvođenjem VoLTE, kasne s 5G SA, ali jebiga. Ja sam ti dao primjere gdje je Tele2/Telemach bio ispred konkurencije. Da Tele2 nije uveo neograničen internet, dan danas ga ne bi imali u mobilnim tarifama—to je činjenica.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice