Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

poruka: 91
|
čitano: 133.845
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Dobar dan,nakon sto sam vratio tablet na tvornicke postavke i nakon toga nece da se upali

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Mislim da sam na to naletio u jednom od pokušaja,ali sam samo skinuo datoteku,a ne i instrukcije :P Kako god bilo, hvala na linku, sačuvat ću ga za slučaj da se ovo ponovi,tablet je sad u Zg-u na servisu,na kraju sam ipak popustio :) Kako mi je rekao čovjek,oni imaju opremu s kojom se direkt spajaju na tablet,bez posrednika (USB,SD kartica). Sad,hoće li oni napraviti isto što si ti meni poslao i naplatiti to, ne znam, ali hvala još jednom na linku :)

16 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Ja sam došao u posjed tableta PMP3870C_DUO koji je bio u bootloopu, nije se htio bootat. Samo se palio ekran s logom. Malo sam gledao po XDA dok mi @SaiBaba nije dao link teme na ruskom forumu 4pda.ru. Radilo se o ovoj temi. Ono što mi je pomoglo je bio ovaj post #32 od autora ogsstudio. Trajalo je dan i pol, prevodio sam postove na  forum na google translate i na kraju uspio. Hvala @SaiBaba na linku i @Galaxy3HELL na porukama s XDA, iako nisam korisio tvoje fileove.

 

Ovdje su svi potrebni fileovi s tog posta gdje se i nalazi opis postupka na ruskom, a ovdje je tekst s uputama koji sam preveo s ruskog na engleski preko google translatea. (malo pripazite, jer npr. thunder + bi trebalo biti volume +). Neki od problema su bili da nakon što sam na sd kartici izbrisao particije, SDcardMaker koji za titlove ima hijeroglife pa je teško razaznati šta kaže, ništa se nije dešavalo. Uglavnom, mora vam izbaciti postupak za format kartice i odabere se FAT32. Drugi problem je bio što kad se stave potrebni fileovi na sd karticu i kartica se ubaci u tablet, trebaja navodno ledica blicati zeleno, crveno itd. Ja nisam gledao na to. Ubacio sve fileove koje treba na sd karticu, ubacio u tablet, držao Power i Volume+ 20-ak sekundi, izvadio sd karticu, vratio u laptop i obrisao skriptu AML_AUTOSCRIPT. Nakon toga ponovo ubacio sd karticu u tablet, držao 20-ak sekundi Power i Volume+ i pojavio se logo Androida s trakom napretka postupka. Nakon minute Android se digao. :))

 

*inače, nezgodno mi se bilo registrirati na ruski 4pda.ru forum je je catpcha na ćirilici :) zanimljiva je ova nova googleova captcha sa samo jednim klikom

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 11:59 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Sve lijepo ovo što pišete, sve super, hvala svima na trudu, međutim meni nikako ne želi ući u restore mode, koliko god dugo držao tipku power i volume + ili -... samo ostane na onom početnom zaslonu i tako bi valjda u nedogled... očito nije samo softbrick nego i hardbrick... sto je lako moguće obzirom da je oko sat vremena bio na dosta toplom mjestu... samo onda se ne bi pojavljivao ni početni zaslon, zar ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozdrav.

 

Ima ko kakav custom rom za prestigio pmp5197d ultra?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozdrav!

 

Imam problem sa tabletom a to je neznam di da nađem datoteke koje se upohranjene na sd kartici molim vas da mi pomognete

 

Hvala

Ante
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
Ante002 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem sa tabletom a to je neznam di da nađem datoteke koje se upohranjene na sd kartici molim vas da mi pomognete

 

Hvala

 Dali imaš instaliranu kakvu file explorer aplikaciju?

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
Nemam
Ante
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
Tony1999 kaže...
Ante002 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem sa tabletom a to je neznam di da nađem datoteke koje se upohranjene na sd kartici molim vas da mi pomognete

 

Hvala

 Dali imaš instaliranu kakvu file explorer aplikaciju?

 nemam 

Ante
8 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Da li neko zna kako se pravi snimak ekrana na tabletu Prestigio PMP3870C_duo,zapravo imam problem sa Gmail-om i želeo bih postaviti snimak displeya kao sliku,ali ne znam kako to uraditi,Hvala unapred svima !!!

Радомир Ракић
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

hvala,meni je pomoglo

12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD PMP3970B DUO

Prestigio Multipad 7.0 HD PMP3970B DUO

Ima li kakav ok/dobar custom ROM za ovaj Prestigiov Multipad?
Android 4.1.1

Vidim da ima CM i drugi za 4.3 verziju, ali bilo bi dobro ukoliko ima i 4.4 za Kodi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 1:11 (Stux).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Što se tiče Prestigia, na temelju vlastitog iskustva zaboravi na custom romove, pogotovo dobre.

Ako nađeš upotrebljivu tvorničku verziju softvera i to je već postignuće. Nakon toga drži je se ko

pijan plota i primjenjuj onu američku "if it work, don't fix it".

 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
Yo Momma kaže...

Što se tiče Prestigia, na temelju vlastitog iskustva zaboravi na custom romove, pogotovo dobre.

Ako nađeš upotrebljivu tvorničku verziju softvera i to je već postignuće. Nakon toga drži je se ko

pijan plota i primjenjuj onu američku "if it work, don't fix it".

  Ma stariji tablet koji ne služi uopce pa kažem možda ima neki dobar koliko toliko dobar custom ROM cisto da malo eksperimentiramo i da mu dam dodatni pogon. Vidim ima po ovim ruskim forumima, ali ne da mi se zezati. Može li onda ROOT, ako ništa drugo? Također na ruskim forumima kaže da se može ROOTati uređaj i imaju neke fileove. Kingo Root bi to odradio ili ne?

10 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Rootati bi ga trebao moći bez problema. Ja sam svog rootao upravo Kingo Rootom, bio sam skeptičan prema njemu

kao i prema svim tim rješenjima "u paketu" koja nisu skrojena "samo za moj model", ali stvarno radi. Također mi je rootao

još neke opskurne starije uređaje. Čim je rootan već je ozbiljniji i puno više toga se može, npr lakše je baratati s njegovom

unutarnjom memorijom i prebacivati stvari s onog njegovog "ugrađenog SD-a" na "drugi virtualni ugrađeni SD" pa onda na

tvoj pravi umetnuti SD. Ne znam koliko je Prestigio jedinstven s tim baratanjem unutarnjom memorijom i SD karticama, ali stvarno

teški idiotizam. Uglavnom kad to sve posetapiraš i rootaš, dobiješ čak i relativno upotrebljiv uređaj.

 

Za čitanje stripova i konzumaciju slika i videa prva liga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 16:30 (Yo Momma).
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

ejj ja sam usla u sve to kako si naveo to ocija 2 uglavnom odabrala sam wipe data/factory reset al neznam kak da stisnem yes to jest kako trebam uci gdje da stisnem yes PMP5297C_QUAD

 

Petra Simic
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 14:36 (petra.s.).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
Ante002 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problem sa tabletom a to je neznam di da nađem datoteke koje se upohranjene na sd kartici molim vas da mi pomognete

 

Hvala

 Tri posta iznad tvog imaš moj post gdje piše 'Ovdje su svi potrebni fileovi ...' s linkom na sve potrebne fileove.

Dakle, potrebne datoteke: link

Upute: link

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 7:34 (hrvooje).
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Imao sam boot loop problem kod Prestigia PMP3970B koji je popravljen prateci sljedece upute sa topica, ali nakon ponovnog podizanja i updatea ROMa aplikacije su ostale tu pa sam skinuo apk i opet ih instalirao. Problem je u tome što jedino Google Play Store ne radi. Probao sam instalirati novi apk, sinkronizirati, ponovno dodati racun i još nekoliko drugih stvari. ali i dalje ništa.

Imate koji savjet kako oživiti Play Store?

 

I još jedno off pitanje koliko loše Kingo Root utjece na rom to jest kada se rom roota jer par dana nakon toga mi se boot loop dogodio?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 23:42 (Stux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Jesi li siguran da si odabrao pravu verziju Playa baš za tu verziju Androida? Jesi li probao obrisati cache/dalvik iz recoveryja? Koliko se ja sjećam u ovoj verziji koju sam ja skinio (tvornički vjerovatno) bio je i Play. 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
hrvooje kaže...

Jesi li siguran da si odabrao pravu verziju Playa baš za tu verziju Androida? Jesi li probao obrisati cache/dalvik iz recoveryja? Koliko se ja sjećam u ovoj verziji koju sam ja skinio (tvornički vjerovatno) bio je i Play. 

 Cim sam stavio novi rom (update sa ovog linka verzija PMP3970B) odmah se bootao i proradio. Sve aplikacije su ostale na njemu jer nisam cistio cache/dalvik iz recoverya nego samo formatirao samo SD karticu u FAT32. Play Store i YouTube ne rade s tim da sam pokušao skoro sve metode, a ta jedina koju nisam je format factory reset i full ciscenje. Moguće da bi onda proradio, ali iskreno x puta sam ga u 2 dana flashao, formatirao, gasio i palio da mi je muka od svega toga, a i nemam toliko vremena jer sam tablet je spor + što teško prepoznaje USB, a i kada ga prepozna to traje 30 sek i tako u krug. Ponovno proceduru uz dodatne korake ću ostaviti za neki drugi dan... svejedno zahvaljujem na pomoći. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 20:22 (Stux).
8 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad PMP3870C boot problem

evo ko nije rijesio problem na PMP3870C ja sam sad rijesio, tako da imate ovdje link skinite 350 mb i unutra vam je objasnjenje u wordu. samo radite korak po korak i sve ce bit sredjeno 

 

PMP3870C https://cloud.mail.ru/public/GsTG/kjsnjjFxx

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

.. hm, sve sam pokusao sto se tice bricked pmp3970b, medjutim osnovni problem se svodi na to sto pc uopce ne prepoznaje/niti vidi uredjaj, niti mogu u recovery .. zapeo je na onom the art hi-tech prozoru i ni makac, cak sam ga rastavio i otpojio bateriju jer mislim mozda se ne ugasi skroz na power, pa ce se bez baterije sigurno ugasiti, medjutim i dalje je brickan .. nema mu spasa ako ga pc ne vidi? .. aml flash tool mi je bila jedina opcija za flash tableta

 

unaprijed zahvalan na pomoci!

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
hrvooje kaže...

Ja sam došao u posjed tableta PMP3870C_DUO koji je bio u bootloopu, nije se htio bootat. Samo se palio ekran s logom. Malo sam gledao po XDA dok mi @SaiBaba nije dao link teme na ruskom forumu 4pda.ru. Radilo se o ovoj temi. Ono što mi je pomoglo je bio ovaj post #32 od autora ogsstudio. Trajalo je dan i pol, prevodio sam postove na  forum na google translate i na kraju uspio. Hvala @SaiBaba na linku i @Galaxy3HELL na porukama s XDA, iako nisam korisio tvoje fileove.

 

Ovdje su svi potrebni fileovi s tog posta gdje se i nalazi opis postupka na ruskom, a ovdje je tekst s uputama koji sam preveo s ruskog na engleski preko google translatea. (malo pripazite, jer npr. thunder + bi trebalo biti volume +). Neki od problema su bili da nakon što sam na sd kartici izbrisao particije, SDcardMaker koji za titlove ima hijeroglife pa je teško razaznati šta kaže, ništa se nije dešavalo. Uglavnom, mora vam izbaciti postupak za format kartice i odabere se FAT32. Drugi problem je bio što kad se stave potrebni fileovi na sd karticu i kartica se ubaci u tablet, trebaja navodno ledica blicati zeleno, crveno itd. Ja nisam gledao na to. Ubacio sve fileove koje treba na sd karticu, ubacio u tablet, držao Power i Volume+ 20-ak sekundi, izvadio sd karticu, vratio u laptop i obrisao skriptu AML_AUTOSCRIPT. Nakon toga ponovo ubacio sd karticu u tablet, držao 20-ak sekundi Power i Volume+ i pojavio se logo Androida s trakom napretka postupka. Nakon minute Android se digao. :))

 

*inače, nezgodno mi se bilo registrirati na ruski 4pda.ru forum je je catpcha na ćirilici :) zanimljiva je ova nova googleova captcha sa samo jednim klikom

 Evo da se zahvalim i potvrdim da ovaj postupak radi.

 

U pitanju je bio PMP3870C.DUO koji je totalno bio zbrikan tj. ni na jedan nacin uci u recovery nije htio.

 

Radio sam bez AML_AUTOSCRIPT i krenio na windows 10 pa se prebacio na windows 7 jer mi se nije dalo ici iskljucivati tj. restartati komp radi iskljucivanja driver signature enforcement-a jer bez toga na windows 10 nije moguce instalirati World Cup Device, na windows 7 ide sve ko podmazano.

11 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozz..

 

Dali je tko uspio sta rijesiti ? 

 

Imam prestigio multipad 7.0 hd , samo stoji na logo i to je to , ne mogu pristupiti biosu, niti kad spojim na PC nema zvuka  da je spojen...

 

Dali ima kakvo rijesenje za to : / 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
razermario kaže...

Pozz..

 

Dali je tko uspio sta rijesiti ? 

 

Imam prestigio multipad 7.0 hd , samo stoji na logo i to je to , ne mogu pristupiti biosu, niti kad spojim na PC nema zvuka  da je spojen...

 

Dali ima kakvo rijesenje za to : / 

 Probaj prvo s ovom metodom LINK. Koristi čitač mem. kartica pa se u tom slučaju nećeš trebat spajati sa tabletom na PC.

11 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Gledo sam vec bio link, nema te verzije sto pise iza na uredaju, a drugo ne mogu uci u recovery kad neda uopce u bios, samo logo. Da mogu napravio bi wipe iz biosa i bio bi rijesen problem kontam se .

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Zdravo.Da se prvo prestavim ja sam Iz makedonije trazio sam po netu kako da opravim tablet I dosao sam ovde.Nisam mogao da nadzem kako da postavim pitanje na na forumu pa sam resio ovako u licnoj poruci.Ovako tablet Prestigio PMP3870C duo mi se ukocio na onu prvu sliku I nije hteo da se resetuje t.e da se vrati na fabricke postavke(on/+volume)pa sam guglao I probao sam kako na  na onaj ruski forum sto Ispominjete ovde.E sada tablet je totalno mrtav nece ni da se upali a ako stavim sd karticu I uradim postupak kako vi ovde pisete onda kod tablet se ukluci samo pozadinsko svetlo I nista ne radi dalje(znaci pali se svetlo samo kada ima sd karticu u njega).Ako ima neka fora ili nacin da opravim molim vas da mi odgovorite.Hvala I pozdrav

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Toni Makedoni, pokušaj više puta napraviti postupak točno kako je gore napisano. Ako ne pomogne, jedini lijek tebi i svima nama je da više nikad ne kupimo Prestigio i nikakvo slično smeće :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
mind_challenge kaže...

Evo ja sam danas sredio jednog Multipad 7.0 HD koji se nije htio bootati.

Postupak je sličan za sve modele:

 

  • Skinuti firmware s ovog linka za odgovarajući model.
  • Firmware je u .zip fileu, treba ga raspakirati.
  • Iz foldera Firmware kopirati sve na root SD kartice, formatirane u FAT32.
  • Ugasiti uređaj, ući u recovery, opisano je kako u manualu koji je u drugom folderu u zipu, za Multipad 7.0 HD je Power i Volume +, koje treba držati dok upgrade automatski ne krene.
  • Kad završi instalacija uređaj se resetira i normalno upali.

 Samo da potvrdim da je ovo uspjesno vratilo u zivot jedan PMP3970B kojem nisam mogao uci u recovery. Nakon updatea sam ga vratio na tvornicke postavke i sad sve radi.

Sat fan
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Upravo ozivio multipad 2 7.0 pro duo sa file PMP5670C_DUO_20141204_v1.0.10rename.zip prema gore uputama.

Tri fajla na SD u fat32 formatu, drzat vol + power i kad upali pustit power drzat volume dok ne krene. Reboota sam kad zavrsi.

Sorry za nekro, dobro ce doci nekome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice