Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

poruka: 91
|
čitano: 133.797
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pogledaj iza tableta, vjerovatno pise nesto kao PMP pa brojevi.

Ima vise vrsta ovih tableta, zato moram znati tacan model.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
PMP5080CPRO, tako ide
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pogledaj na tabletu, kod onih portova za punjenje i HDMI izlaz, da negdje nema kakva mala rupica, ako ima, nadji nesto poput igle i da me izvines, stavi u rupu dok ti nesto ne skljocne i probaj upaliti tablet.

 

Druga solucija ti je da pobrises sve sa uredjaja, probaj to na sljedeci nacin.

1. Ugasi tablet

2. Pritisni tipku za pojacavanje i za ukljucivanje u isto vrijeme.

3. Kada vidis da se pali, pusti tipku za paljenje i drzi samo ovu za pojacavanje zvuka dok ti ne udje u meni.

4. E sad kada si u tom meniju, koristis tipke za pojacanje i smanjivanje da ides gore, odnosno dole kroz meni, a tipku za paljenje da potrvrdis.

5. Sve sto vidis da pise format ili '' wipe '', idi na to, potrvdi sa '' YES ''.

6. Kada si sve to format, jednostavno ides na reboot i upalis tablet.

 

 

 

 

 

Ako sta nije jasno, slobodno pitaj.

 

 

pozzz

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 12:01 (Galaxy3HELL).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

uradila sam sve kako si mi napisao, i ovu prvu soluciju koja nije uspjela a i ovu drugu koja takođe nije dala dobre rezultate, kada pokušam ovu drugu soluciju meni se uopšte ne pojavi meni, već odmah slika onog androida kao da sve hoće da se reset i odjednom se prebaci na sliku onog androida kao što sam prije postavila sa onim trokutom crvenim i uzvičnikom, ako ne mogu da ga napravim ja ovako da li mogu da odnesem u neku radnju koje popravljaju te stvari ili ga mogu prodati u dijelove ?


Pozdrav i hvala ti velika :D 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 13:17 (mevla).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

U servisu ce ti uzeti 30KM-50KM posto je to prestigio marka. Ja sam imao slican problem, nosio u servis, rekli mi da je nemoguce popraviti i da odnesem kod nekoga drugog, dodjem kuci, malo googlanja i sam sam popravio tablet.

 

 

Evo skini novi sistem, imas i upustva i sve, pratis, instaliras i imas ispravan tablet za manje od 2 minuta.

 

http://de05.dl.prestigio.com/Service_Files/TabletPC/PMP5080CPRO/

 

skini 1.0.3

 

pravi upustava pod manual, imas i slike.

 

ako zapnes gdje slobodno javi.

 

sad mozda ti je i nesto riknulo, to se nikad nezna, mozes uvijek prodati u dijelove nekome treba touch screen.

ako nista ne napravis javi mi, ja imam tih djelova, i uvijek kupujem tako te stvarcice.

 

 

svako dobro. pozzz

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.8.2014 16:45 (Galaxy3HELL).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

hvala ti mnogo, samo moram da nabavim kabal, pa ću ti javiti, hvala ti opet, srce si 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

hehe nema problema, znam kako je kada iskesiras dosta para za nesto pa se nesto zajebe.

 

 

sretno.

poz

9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Postovanje, jeli autor teme uspeo rešiti problem? Vlasnik sam prestigio multipada pmp5588c duo 8.0 hd, imam iste simptome kao i autor teme, naime tablet se upali samo do logo boot screena i tu se zakuca. Probao sam kombinacije tastera koje ste navodili u temi kod mene jednostavno neće u recovery. Da li ima vremenski koliko treba držati tastere? Skinuo sam fw sa linka kojeg je neko ostavio za moj tablet smestio ga na sd i neće da pokrene update. Ima neko još neki predlog?

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

http://www.prestigio.com/news/prestigio_news/New_firmware_v1_0_23_for_the_MultiPad_8_0_HD evo link sa software

 

skini ovaj fw, otvori zip. i unutra imas 2 folder ( Manual i Firmware ) , sve iz Firmware kopiraj kopiraj na Micro SD, ali Micro SD moras formatirati prije svega.

e sad ti znas koja je kombinacija.

 

1. Drzi Dugme za Pojacavanje ( Volume + ) i dugme za paljenje u isto vrijeme, kada vidis da se pali, pusti tipku za paljenje ali i dalje drzi tipku za Pojacavanje ( Volume + ).

2. Sve ovo isto samo Volume -

 

 

I da, ako ti ovo nebude moglo raditi i nece udje u meni, dacu ti ja modifikovani recovery pa probaj s njim.

 

E ako ti nemoze uci u recovery, znas ove fajlove sto si prenio na micro sd iz FIRMWARE foldera, e sad prikopcaj micro sd, i zamijeni recovery.img sa mojim modifikovanim recovery.img i broj isto.

Ako uspijes uci u meni valjda si nekada instaliravao ROM, moras prvo sve izbrisati tj wipe data, system, internal storage, cache, dalvik cache pa tek onda flash zip.

 

link recovery.img: http://www.mediafire.com/download/io56z3pswqj7w9w/recovery.img

 

 

pozz

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.8.2014 17:03 (Galaxy3HELL).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

{#} Skinuo sam fw formatirao sd na fat32 i probao sve moguće kombinacije tastera ali prokleti tablet nemrda od boot logo screena, nikako neće da uđe u meni.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

E evo drugar, uspio sam naci Custom ROM za vas tablet.

 

https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqNGFiNkZycmNFWkU/edit

 

 

  • Download cm-10.1_for_pmp5580c_with_bt_support.zip archive ( unutra imas 6 fajlova, njih prebaci na micro sd )
  • Unpack in a root of external sdcard of 6 files
  • Come into unpacked cwm-recovery by clicking of Power and Vol +
  • Make wipe data/factory reset and wipe cache partition
  • Install zip from sdcard: at first cm-10.1-20130917-UNOFFICIAL-elf2.zip, then gapps-jb-20130301-amlogic.zip, then pmp5580c-cm10.1_compatibility_20131206.zip and then
    jb-usb_bluetooth.zip
  • Reboot your tablet
  • Enjoy!

 

 

Da i jos nesto, u slucaju da opet nece u recovery, samo zamijeni ovaj uImage_recovery sa recovery sa ovog linka na vasoj micro sd: https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqb0tXWEJjWk5rQ0k/edit

 

 

 

 

DRUGO RJESENJE AKO OVO PRVO NEBUDE RADILO:

 

CWM RECOVERY: https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqb0tXWEJjWk5rQ0k/edit

CM10.2: https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqand6dVdJb05nUzQ/edit

GAPPS CORE AMLOGIC: https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqQjlVMXYxRmJ3czQ/edit

CM10.2 single user: https://docs.google.com/file/d/0B6WaVrCknFfqaHJocTJ4THRwN0U/edit

 

1. download sve ovo sa linkova.

2. sve sto si skinuo stavi na micro sd karticu, prije toga obavezno ju format.

3. udji u cwm recovery drzeci power i volume +

4. uradi wipa data/ factory reset

5. instaliraj zip sa sd kartice: prvo instaliraj cm-10.2-unnoficial.elf2.zip, zatip GAPPS, zatim pmp-cm10.2.singleuser.zip

6 reboot tablet

7. enjoy

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 13:28 (Galaxy3HELL).
13 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

ja imam malo drugaciji problem...imam model PMP-5880D i kad ga zakljucam on se poslije par minuta restarta i onda opet kad se restarta, sve se ucita, ekran se ugasi poslije 30 sek mirovanja tak sam si namjestio u postavkama i opet se restarta nakon par minuta ugasenog ekrana... i tako u krug, prvu noc kad nisam ni skuzio, cijelu se noc tako restartao dok nije bateriju potrosio...jel itko imao slican problem?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

vrati uredjaj na tvornicke postavke, ako to ne pomogne, promjeni sistem, ako i dalje se problem nastavi imas hardverski problem.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

hej pokušala sam ii nema mi kada otvorim computer i desni klik na properties nema Other devices

9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
imam problem sa prestigio multipad 7.0 hd+ pmp3870c_duo
kada ga upalim nemice se dalje od boot screena, a reset metoda nepali. naime vec sam pokusavo i vratio ga par puta na tvornicke postavke i radio je sasvim normalno (ali tada mi je dosao do onoga Over 225000 books...) a sada nemoze nista... sve sto stoji gore navedeno mi nije funkcioniralo... stime ponavljam da mi ni reset metoda nepali... za ovaj model je da se drzi volume + i power tipka i ulazi se u recovery..

molio bi bilo koga tko je imao mozda slican problem, da mi pomogne ako je ikako moguce...
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozdrav! {#}

Imam tablet Prestigio pmp5670c, ovo je 5x da se isti problem javlja, dosad je bilo 4 servisa, da bih na kraju dobio zamjenski uređaj koji je dosad radio normalno, a sad ima probleme kao prijašnji, uređaj nisam rootao niti išta sličnog.
Uglavnom najednom nakon punjenja uređaj više uopće ne reagira (znači na punjaču, bez punjača, na nekom drugom punjaču) da bi nakon 2-3 dana opet proradio na punjaču (makar nije ni trebao biti prazan!?) te nakon toga bio ispravan slijedećih 2-3 dana pa onda opet sve ispočetka, hard reset i ostalo ne pomažu jer se problem nakon što se prvi put javi se samo ponavlja i ponavlja u ciklusima, odnijet ću ga na servis to nije upitno ali ima li itko kakvu ideju o čemu bi se moglo raditi {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

dobar  dan.

pratim ovu temu ,  muci  me  muka.

imam prestigio multipad  7.0 HD model PMP3970B_DUO.

radio je, ugasen i kod  sledeceg paljenja krene da  se pali i ublokira se.

kada ga povezem na racunar usb kablom, racunar ga uopste  ne vidi.

pokusam da udjem u recovery mod pomocu dugmeta power,volume  + ,  -  ali  bez uspesno.

citam ovaj  forum.

probao  sam  da  napravim memorijsku karticu da podigne  sistem  sa  nje ili  ne umem ili  nece ni  tako.

moze  li  neko da  mi napravi  podatke  za  karticu da  mi posalje na  mail i ja  samo prekopiram na karticu i pokrenem  tablet.

mozda  previse  trazim,  ali  ja  vec  trecu  noc  ne  spavam pokusavajuci  ali  uzalud.

pomozite.

ivan
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Pozdrav ekipa.. Tablet je Prestigio multipad 7.0 Prime Duo.. Problem mi je kod update-a.. Udem u sustav sa drzanjem plus i power tipki zajedno.. Pronadem update na sd kartisi i pokrenem.. Sve krene uredu i onda kaze Can not verify update i prekine ga.. Probao puno puta i uvijek isti problem.. Zna li netko zbog cega se neda, jer sam update skinuo sa sluzbenih stranica..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Imam problem sa tabletom kada sam na facebooku il na internetu kad nesto radim na nejmu normalno radi,cim ga zakljucam i prodje neki 10-15 min on se ugasi i moram ga opet iznova paliti.Hitno mi je

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Zdravo :). Dali je moguce @jabooka da te fajlove stavis na nekom serveru (kao mediafire,4shared i sl.), zato sto nisam uspeo da se registriram na tom ruskom forumu. Probao sam recovery sa TWRP, ali nisam moga da nadzem CWM recovery. Problem je u to da sa TWRP nemogu izbrisat data sa tabletom, i kada flashnem sa CM izlazi greshka u vezi data encryption. Kada pokusam sa format data, ono ne moze mount-ovat data i nemoze je izbrisat, pa to stvara problem. Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 2:20 (worker_x).
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Imam tablet Prestigio Multipad 2 Pro Duo 7.0  (PMP5670C_DUO), kad se pali zaglavi se na početku samo prelistava početne slike, i ne može da se upali do kraja. Uspijem da odradim wipe media partition, i wipe cache partition ali ne može da odradi wipe data/factory reset, krene i zakoči. Ima li pomoći?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Evo ja sam danas sredio jednog Multipad 7.0 HD koji se nije htio bootati.

Postupak je sličan za sve modele:

 

  • Skinuti firmware s ovog linka za odgovarajući model.
  • Firmware je u .zip fileu, treba ga raspakirati.
  • Iz foldera Firmware kopirati sve na root SD kartice, formatirane u FAT32.
  • Ugasiti uređaj, ući u recovery, opisano je kako u manualu koji je u drugom folderu u zipu, za Multipad 7.0 HD je Power i Volume +, koje treba držati dok upgrade automatski ne krene.
  • Kad završi instalacija uređaj se resetira i normalno upali.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2015 17:36 (mind_challenge).
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Puno hvala. :) 

15 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem
jabooka kaže...
dekifisher kaže...

* * *

Ni ja ga nisam mogo spojit na PC jer se nije niti htio bootat niti ga je PC htio prepoznat.

 

Na kraju sam nakon puno kemijanja spasio stvar tak da sam

 

1. Registriro se na onaj ruski forum koji sam gore spomenuo,

2. skinuo CWM rom(preimenovo u update.zip), CWM recovery(preimenovo u uImage_recovery), a onaj treći file - factory_update_param - sam uzeo iz stock FW,

3. microSD karicu formatiro u fat32

4. filove iz točke 2. stavio na microSD

5. zgasio tablet i metnuo microSD

6. pritisnuo power & vol+ dok se ne pojavi prestigio logo, pustio power i nastavio držat vol+ dok se ne pokrene update mode (zeleni android i progres trakica ispod), pustio vol+

7. pričeko da se flešne rom i restarta tablet

8. ako je sve flešnuto ok, pojavi ti se jedan splash screen od autora roma i nakon toga CWM animacija

9. tablet je opet živ :)

 

Sretno i javi ak je upalilo...jer ja sam sam već bio na rubu toga da ga bacim u smeće nakon šta se danima nije mogo oživit.

 

P.S. Kako se radi o portu nexus7 roma, pazi na podešavanje osvjetljenja ekrana - ja sam ga išo smanjit skroz i ekran se skroz ugasio...jedina pomoć je bila opet flešnut rom, što se meni desilo, naravno, nakon što sam već sve podesio i sve aplikacije metnul gore :FACEPALM:

Kod mene je PMP5197D Ultra, verzija Androida je 4.0.3 i želio bih makar 4.1 (jer ovdje po forumu čitam da tek od 4.1 radi kako treba).

Pitanje: Je li moguće bez microSD kartice nadogradit Android/Update ili šta već?

 

Za sada tablet nema mana, ali ide k'o krepana mačka, koristim ga za listanje magazina i gledanje filmova i to je to, volio bih makar normalno da surfam ujutru kroz portale da čitam vijesti uz kavu i sl, ali to je katastrofa sporo.

15 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Hvala na pomoći, meni je na mojem Prestigio hd7.0HD pomoglo, isto nije išao dalje od boot slike, a u root meni se nije dalo ući kombinacijma tipki Power i Vol+, tako da sada radi bez problema :)

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje. (N. Tesla)
11 godina
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Bemti mene je izludio. Već je jedan put prije par mjeseci zapeo u bootu i preko microSD kartice sam samo flash-ao novi ROM, al sada jednostavno ne želi. Samo je prikazan logo od Prestigia i ne ide dalje, koliko god dugo držim volume up. Probao sam sve moguće kombinacije al nikako da uđe u recovery ili da pokrene upgrade sa microSD, jedino što mi pada na pamet je da volume up ne radi?!

Model je PMP5670C 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Prestigio PMP370B   Isti problemi, nosio u servis, tamo su mi rekli da ne mogu da ga poprave!

 

  • Skinuti firmware s ovog linka za odgovarajući model.
  • Firmware je u .zip fileu, treba ga raspakirati.
  • Iz foldera Firmware kopirati sve na root SD kartice, formatirane u FAT32.
  • Ugasiti uređaj, ući u recovery, opisano je kako u manualu koji je u drugom folderu u zipu, za Multipad 7.0 HD je Power i Volume +, koje treba držati dok upgrade automatski ne krene.
  • Kad završi instalacija uređaj se resetira i normalno upali.

 

manual>

1. Format SD card into the FAT32 filesystem.
2. Copy files:
- Update.zip
- factory_update_param.aml
- uImage_recovery
from the folder /Firmware into the SD card.
3. Power off the device, press and hold “POWER” and “VOLUME+” button. Device would enter
upgrade mode and will reboot automatically after upgrade finished.

 

Upravo sam uspeo da povratim tablet. Imao sam iste probleme. Samo sto sam uradio (pritisnuo power & vol+ dok se ne pojavi prestigio logo, pustio power i nastavio držat vol+ dok se ne pokrene update mode (zeleni android i progres trakica ispod), pustio vol+).

 

Posle restartujete tablet i radi!!!

 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Moram priznati da sam i ja već lagano na rubu bacanja tableta u zid. Imam Prestigio Multipad 2 Pro Duo 7.0 (ilitiga PMP5670C_DUO) , dobio sam ga od tasta kad je produživao ugovor sa Tele 2 operaterom,i bilo mi je malo čudno kako daju tablete na dar,jer su ili smeće,ili ne vrijede. Tablet je u početku radio relativno dobro,s vremenom se znao ˝zblesirati˝ ili ugasiti sam od sebe nakon dužeg perioda ne korištenja,ali sve je bilo ok,opet sam ga upalio i to je to. . Sve dok nisam kupio SD karticu,možda dan ili dva nakon toga me dočekao setup ekran,izgleda da je napravio sam od sebe tvornički reset. Opet sam ga postavio i odlučio napokon napraviti OTA update kojeg sam dobivao otkako sam dobio tablet. Update je uredno skinut,instaliran,tablet se restartao i onda zapeo na reklamama od Prestigia. Pustio sam ga neko vrijeme,možda mu treba vremena,ali se nije maknuo niti nakon sat-dva. Onda sam ga restartao, i otad mi visi na logu i ne miče se. Ima dvije faze, prvo se upali ekran sa logom, i nakon sdvije sekunde intenzitet svjetline se malčice smanji i to je to. Pokušao sam razne stvari za recovery,prvo sam pročitao cijelu ovu temu i isprobavao, pa sam njuškao po netu,ruski forumi, youtube kanali,forumi,brda i doline,ali ništa ne pali. Jednostavno ne mogu ući u recovery mode koliko god kombinacija isprobao i firmwarea promijenio. Slijedio sam manual, neki ljudi su i uspjeli sa recovery-em, sad mi nije jasno zašto meni ne želi. Razmatrao sam opciju da ga nosim na servis, ali se bojim da će i meni reći kako nije moguće popraviti ga. Ako i uspi, i opet rikne moram ga nositi nazad, pa nije baš isplativo. Nažalost živim u ne baš velikom gradu (Umag), pa i nemam baš previše opcija. Nisam siguran ima li uredjaj garanciju jer sam ga dobio hands on,nisam bio tamo kad ga je dobio. Mišljenja i komentari dobrodošli,hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prestigio Multipad 7.0 HD boot problem

Jahya,

pokušaj na ovaj način,meni je pomoglo:http://zxkill.ru/proshivka-plansheta-prestigio-multipad-2-pro-duo-iz-lyubogo-sostoyaniya.html/

Poslije sam napravio update na noviju verziju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice