Otvaranje informatičke tvrtke

poruka: 58
|
čitano: 25.969
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
opcom kaže...

 

drugo morate znati da poznajem jaaaako puno ljudi i NITI JEDAN ORTAKLUK NIJE USPIO ! 

Ovo vam je covjek dobro reko. Koliko god bila prijateljstva dobra i cvrsta, radi novca i nekih gluposti mogu lako puknut. Prijateljstvo je prijateljstvo, posao je posao. Ja osobno nevolim mijesat to dvoje.

Biljezim se sa stovanjem...
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

Hvala vam svima na podršci, posao bismo pokrenuli kroz nekih mjesec-dva, dok razvijemo plan i strategiju do kraja.

 

Netko je pitao za hardware projekte? Mi radimo naše uređaje (vlastita ideja i realizacija)... Vidjet ćete skoro ;)

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ivan123 kaže...
Tih 20.000 kn ne mora biti na banci i to ne mora biti samo gotovina. To je ukupna vrijednost imovine (materijalna i/ili nematerijalna) koju ulažu u taj posao.

Krivo si informiran tih 20.000 kn mora proći kroz banku i sjesti na račun. Nakon toga možeš obaviti kupnju opreme, plaćanje virmanski. Gotovinsko plaćanje ide mislim do 5.000 kn.

14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
mario.L_hr kaže...

Krivo si informiran tih 20.000 kn mora proći kroz banku i sjesti na račun. Nakon toga možeš obaviti kupnju opreme, plaćanje virmanski. Gotovinsko plaćanje ide mislim do 5.000 kn.

Nisam, ne.

 

U školi imam jedan predmet koji se zove vježbovna tvrtka (3. razred) i na tom predmetu učimo što je sve potrebno i kako voditi d.o.o. Upravo smo prošli taj dio oko osnivanja. Iz moje bilježnice "Minimalan temeljni kapital koje poduzetnik ulaže u neki posao je 20.000,00 kn (bilo kao materijalna ili nematerijalna imovina)."

 

 

Tako da si ti krivo informiran (NHF). 

 

BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
13 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ivan123 kaže...
mario.L_hr kaže...

Krivo si informiran tih 20.000 kn mora proći kroz banku i sjesti na račun. Nakon toga možeš obaviti kupnju opreme, plaćanje virmanski. Gotovinsko plaćanje ide mislim do 5.000 kn.

Nisam, ne.

 

U školi imam jedan predmet koji se zove vježbovna tvrtka (3. razred) i na tom predmetu učimo što je sve potrebno i kako voditi d.o.o. Upravo smo prošli taj dio oko osnivanja. Iz moje bilježnice "Minimalan temeljni kapital koje poduzetnik ulaže u neki posao je 20.000,00 kn (bilo kao materijalna ili nematerijalna imovina)."

 

 

Tako da si ti krivo informiran (NHF). 

 

Ovo što sam ja napisao je iz prakse. Firma je osnovana prije dvije godine i registrirana na trgovačkom sudu kao d.o.o. temeljni kapital je uložen na račun (u iznosu od 20.000 kn) i cijeli posao je obavio javni bilježnik. Nakon osnivanja lova je na računu i s njom se raspolaže i s njom se raspolaže bez ikakvih problema. Ako zaškripi s lovom naračunu uvijek se mogu upucati novci na račun kao pozajmica.

 

Pa ti sada vidi tko je u pravu, teorija ili praksa?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2010 20:40 (mario.L_hr).
14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
mario.L_hr kaže...

Ovo što sam ja napisao je iz prakse. Firma je osnovana prije dvije godine i registrirana na trgovačkom sudu kao d.o.o. temeljni kapital je uložen na račun (u iznosu od 20.000 kn) i cijeli posao je obavio javni bilježnik. Nakon osnivanja lova je na računu i s njom se raspolaže i s njom se raspolaže bez ikakvih problema. Ako zaškripi s lovom naračunu uvijek se mogu upucati novci na račun kao pozajmica.

 

Pa ti sada vidi tko je u pravu, teorija ili praksa?

Zanimljivo...

 

Ipak su prošle dvije godine, a ovi mijenjaju zakon kako se sjete. Raspitat ću se malo oko toga, pa javim.

BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ivan123 kaže...
mario.L_hr kaže...

Ovo što sam ja napisao je iz prakse. Firma je osnovana prije dvije godine i registrirana na trgovačkom sudu kao d.o.o. temeljni kapital je uložen na račun (u iznosu od 20.000 kn) i cijeli posao je obavio javni bilježnik. Nakon osnivanja lova je na računu i s njom se raspolaže i s njom se raspolaže bez ikakvih problema. Ako zaškripi s lovom naračunu uvijek se mogu upucati novci na račun kao pozajmica.

 

Pa ti sada vidi tko je u pravu, teorija ili praksa?

Zanimljivo...

 

Ipak su prošle dvije godine, a ovi mijenjaju zakon kako se sjete. Raspitat ću se malo oko toga, pa javim.

ti si meni dao TD a ides u treci razred? dijete drago odrasti!

u praksi ti to ne radi kkao ti pricas!

tih 20.000 MORA ici u banku i jos te odvjetnik i biljeznik i izrada pecata i razne "sitnice" kostaju cca 5.000 kn!

to je STVARNOST, a ne neke vase simulirane situacije od profesora koji nisu nikada firmu otvorili.

i jos moras platiti dizajnera koj ice ti smislliti vizualni identitet firme, jer si bez toga NITKO i NISTA!

a sta je viz. identitet? vizitke, olovke, logo, blokići, kalendari, web, kuverte, memorandum,...

 

i to ti je sigurno jos 5.000 kn ako imas srece....

 

e da, ja tebi necu TD jer si mlada pa ne znas, ali onda pitas,.... znas, ima nas starijih od tebe koji ipak imamo neko prakticno iskustvo osim teorijskog...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

Nebi se tia previse misat sobzirom da se nerazumin u ovo podrucje ali mislim da bi svi kod ovakvih rasprava na umu trebali imat samo jednu stvar

 

U teoriji je moguca i teorija i praksa a u praksi samo praksa :) Mislim da ovo sve govori

14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

biljeznik ti košta 2700 kuna na osnivanju plus pečat i šetnja u ZG jednom i ako vas ima više vlasnika u d.o.o. (vlasničkih udjela) plačaš ponovo državi 1700 kuna + 110 kuna za vlasničku knjigu to se je moralo napravit do 1.10. pa ko nije sljedi kazna od 5000kn. Da znam nije mi jasno kad več to je jednom obavljeno i u poreznoj i trgovačkom sudu ali eto da država ubere pinku pos isprikom uvođenja reda u napuštena d.o.o. e da državi ide 600 kuna od toga ostatak bilježniku.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

i da u vezi ove nematerijalne zamjene za kuniće krznene izlazak procjenitelja je 500 do 1000 kn pa si računajte što bude rekao i može biti do trečine vrijednosti temeljnog kapitala pa ti je opet bolja verzija skupi 25k kuna i smisli hrpu imena ali baš hrpu ko zna kakve je volje sudac na trgovačkom taj dan jer prolaze samo izrazi na Hrvatskom i latinskom eventualno nadimak ali uz debelo objašnjenje i logo nekakav napravi na osnovu imena.

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
sasa kaže...

ti si meni dao TD a ides u treci razred? dijete drago odrasti!

u praksi ti to ne radi kkao ti pricas!

tih 20.000 MORA ici u banku i jos te odvjetnik i biljeznik i izrada pecata i razne "sitnice" kostaju cca 5.000 kn!

to je STVARNOST, a ne neke vase simulirane situacije od profesora koji nisu nikada firmu otvorili.

i jos moras platiti dizajnera koj ice ti smislliti vizualni identitet firme, jer si bez toga NITKO i NISTA!

a sta je viz. identitet? vizitke, olovke, logo, blokići, kalendari, web, kuverte, memorandum,...

 

i to ti je sigurno jos 5.000 kn ako imas srece....

 

e da, ja tebi necu TD jer si mlad pa ne znas, ali onda pitas,.... znas, ima nas starijih od tebe koji ipak imamo neko prakticno iskustvo osim teorijskog...

Da, dao sam ti TD jer se ne slažem sa tim da novac mora ići u banku. Maknuo sam ga jer ti očito smeta.

 

 

Danas sam se raspitao u kojem obliku treba biti imovina kada se otvara d.o.o. (ako zanemarim odgovore strukovnih profesora, za koje smatraš da nisu nikada firmu otvorili i da ne znaju ništa u praksi, ostaje jedan poduzetnik koji je restoran otvorio  u 4. mjesecu). Rekao je da je kao dio te imovine prijavio štednjak, hladnjak, šta već sve ima od opreme i da mu je došao procjenitelj koji je procijenio tu imovinu (za to mu je uzeo oko 1.000,00 kn). Osim te imovine na banci je imao oko 10.000,00 kn od čega je oko 5.000,00 platio bilježniku i ostalim "sitnicama".

 

Dizajner mu nije trebao jer je sam napravio logo i registrirao ga. Za izradu vizitki, kalendara, olovaka i sl. samo je odnio dizajn u tiskaru i dogovorio se s njima kako će to sve napraviti.

 

 

TD mi slobodno možeš dati u bilo kojem postu, jer mi ne smeta. 

 

 

________________________________________________

 

@MladiPoduzetnik,

ja bih na tvom mjestu dva puta razmislio oko otvaranja te tvrtke. osim tih 25.000,00 kn, morati ćeš plaćati knjigovođu (koji i nije baš jeftin).

Probaj sa tim svojim prijateljima i roditeljima sastaviti plan prihoda i rashoda (koji bi trebao biti što bliži stvarnosti, ne neke izmišljene brojke), pa onda vidjet da li se isplati otvarati ili ne.

 

 

 

________________________________________________

 

U ovoj temi se više ne ću javljat jer nekima smeta TD, mišljenje (i znanje) strukovnih profesora i moje teorijsko znanje.

BOG I HRVATI /// Pi*ka ti k'o zvučnik!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

koji dio nije točan otvorio sam d.o.o. prošle godina u drugom mjesecu.

 

1. ideš u banku i uplačuješ lovu sa prvim ugovorom od bilježnika i dobiješ potvrdu o trenutačnom tekučem računu 80 kuna banci  po osnivaču pa trk nazad bilježniku po nove uplatnice.

 

2. dividendu djeliš onako na koliko je djelova d.o.o. podjeljen u mom slučaju tri jednaka i uplata je bila 21k kuna i tu nema dogovaora oko isplate zato se i d.o.o. otvara (svi to rade) to je i bio prijedlog bilježnika a ako ižvršni direktor mulja sa     divedendom dobije po repu automatski od porezne uprave tu i je moj problem jer mi je partner zbog krivotvorenih osobnih papira protjeran iz HR pa nemogu ništa isplatiti kroz dividendu nego moram nekog zaposliti ili samog sebe da podignem lovu pa zato idem u likvidaciju ali ni to ne mogu jer traže potpis osobe koja ne postoji pa sam u mat poziciji da mi je sve muka.

 

3. od uplate mirovinskog nemate ništa( uzmite moje trenutno stanje gdje sada radim u prvi stupanj obavezni se uplačuje 800 kuna a u drugi malo manje od 200kuna kada se za 10 godina a možda i prije ugasi prvi stupanj ostaje ali ostajem bez svih uplata u prvi stupanj i ostaje mi samo 200 kuna pa si mislite gdje su godine i lova otišle sve mi muka od toga inače mi je državni revizor knjigovođa pa mi je to u grubo objasnila da sam buduči socijalni slučaj kad odem u penziju.

 

4. kada nekom izdaš račun u d.o.o. porez plačaš do kraja mjeseca mada ti on nikad nebude za to ni lipu isplatio u obrtu ne tek nakon dobivenih kunića, u d.o.o. moraš pravdati sa računima kada podižeš novce sa računa za što ti trbaju i iznosi se moraju poklapati u obrtu ne samo dižeš i ulazi i izlazi nisu toliko važni i na kraju u d.o.o. je porez na dobit 22% uvjek bez obzira o kolikoj se količini kuna radi a u obrtu od 15% do 45% kod velike zarade u obrtu gazda mi je prije par godina radije platio porez nego dao regres i božičnicu pa makar i da smo mu pola vratili od toga.

 

 

 

toliko o ekonomiji odi na legalis forum sve imaš za otvaranje obrta i d.o.o.

http://www.youtube.com/glodalica
15 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

iz prakse-u obrtu su mnogo manje kazne.

drugo,u obrtu je knjigovodstvo jednostavnije i JEFTINIJE UPOLA !

obrti su sada toliko fleksibilni da možeš otvoriti što hoćeš .

troškove izrade obrtnice i prijave obrta branitelji NE PLAĆAJU,pa ako vam je netko od očeva....

to su samo moja skromna mišljenja.

Z
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
opcom kaže...

iz prakse-u obrtu su mnogo manje kazne.

drugo,u obrtu je knjigovodstvo jednostavnije i JEFTINIJE UPOLA !

obrti su sada toliko fleksibilni da možeš otvoriti što hoćeš .

troškove izrade obrtnice i prijave obrta branitelji NE PLAĆAJU,pa ako vam je netko od očeva....

to su samo moja skromna mišljenja.

 zaboravio si ono najvažnije...kazna je manje, ali ako skuže jednu kaznu odgovaraš svojom vlastitom imovinom...znači ak napravi neko sranje i stari mu branitelj, zamisli koliko bi poludio, kad bi mu uzeli kuću ili bilo što drugo...{#}

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke

U d.o.o. isto odgovaraš s osobnom imovinom - odgovorna osoba dobije kaznu u razini kazne za obrt, a firma jedno 10x veću.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
13 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MrBlc kaže...

U d.o.o. isto odgovaraš s osobnom imovinom - odgovorna osoba dobije kaznu u razini kazne za obrt, a firma jedno 10x veću.

 odgovaraš imovinom firme!

Živi svaki dan kao da ti je zadnji !! Komjuteri su budućnost svijeta...-.-'
15 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
MarinGoldstein_CRO kaže...
MrBlc kaže...

U d.o.o. isto odgovaraš s osobnom imovinom - odgovorna osoba dobije kaznu u razini kazne za obrt, a firma jedno 10x veću.

  odgovaraš imovinom firme!

Firma odgovara svojom imovinom za kaznu za firmu. Kazna za odgovornu osobu glasi na IME te odgovorne OSOBE i toj odgovornoj osobi država sjeda na plaču.

To su dvije odvojene kazne za isti prekršaj i dolaze zajedno.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 10:45 (MrBlc).
14 godina
odjavljen
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

Najzanimljivije od svega je da se je te ovdje rasplamsala tema oko pokretanja poduzeća, početnog kapitala i uvjeta koji trebaju biti zadovoljeni.Ukoliko se i neko odluči za otvaranje trgovačkog društva, bez obzira na to dali se radi o d.o.o. ili zadrugi, obrtu ili već o nečem sedamnaestom, prilikom otvaranja sve potrebne informacije dobiti će te u mjerodavnim službama(općina itd...) i od svog knjigovođe koji je u takve zakone najbolje upućen.A vidim da se je autor teme očito uplašio ili ima loš poslovni plan.Čak nismo dobili ni odgovor o kakvim se "stvarima" radi, vidim da se spominje nekakav razvoj "software-a" i veći hardware projekti.A možda je ipak samo outsourcing u pitanju?Ili je izvršena akvizicija od strane samog velikog Google-a?

A vi tu flejmate o tome što radiš sa početnim kapitalom?{#}

 
2 1 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
alankish kaže...

Najzanimljivije od svega je da se je te ovdje rasplamsala tema oko pokretanja poduzeća, početnog kapitala i uvjeta koji trebaju biti zadovoljeni.Ukoliko se i neko odluči za otvaranje trgovačkog društva, bez obzira na to dali se radi o d.o.o. ili zadrugi, obrtu ili već o nečem sedamnaestom, prilikom otvaranja sve potrebne informacije dobiti će te u mjerodavnim službama(općina itd...) i od svog knjigovođe koji je u takve zakone najbolje upućen.A vidim da se je autor teme očito uplašio ili ima loš poslovni plan.Čak nismo dobili ni odgovor o kakvim se "stvarima" radi, vidim da se spominje nekakav razvoj "software-a" i veći hardware projekti.A možda je ipak samo outsourcing u pitanju?Ili je izvršena akvizicija od strane samog velikog Google-a?

A vi tu flejmate o tome što radiš sa početnim kapitalom?{#}

"od svog knjigovođe..." pa kojeg ako nisu niti počeli nešto ? ili svaka baka tam u zg ima knjigovođu ?

Z
14 godina
odjavljen
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
opcom kaže...

"od svog knjigovođe..." pa kojeg ako nisu niti počeli nešto ? ili svaka baka tam u zg ima knjigovođu ?

Ne htio sam reći, da ako krenu u nešto takvo, logično je da će o takvim stvarima porazgovarati sa "potencijalnim" knjgovođom.Ja osobno da otvaram tvrtku, otišao bih do najbližeg knjigovodstvenog servisa, rekao što želim otvoriti, i da me upoznaju sa ustrojstvima trgovačkih društava i njihovim prednostima i mana u odnosu na druge.

15 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
sasa kaže...

u praksi ti to ne radi kkao ti pricas!

tih 20.000 MORA ici u banku i jos te odvjetnik i biljeznik i izrada pecata i razne "sitnice" kostaju cca 5.000 kn!

to je STVARNOST, a ne neke vase simulirane situacije od profesora koji nisu nikada firmu otvorili.

Pričaš bzvz.

Minimalni iznos temeljnog kapitala je 20.000 kn.

1/4 ili 10.000 kn (zavisi što je manje) temeljnog kapitala mora biti u novca prije upisa u trgovački registar.

Vrijednost unijetih prava i stvari u temeljni kapital ne smije prelaziti 50%.

To je zakon, i tu nema ovo je teorija, ovo je praksa - to jednostavno tako mora biti. Ako ti je netko drugačije tvrdio - zafrknuo te.

 

Inače, autoru teme pohvale za ambicioznost, ali bolje se okani ovoga još neko vrijeme.

 

 

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
Bukva kaže...
sasa kaže...

u praksi ti to ne radi kkao ti pricas!

tih 20.000 MORA ici u banku i jos te odvjetnik i biljeznik i izrada pecata i razne "sitnice" kostaju cca 5.000 kn!

to je STVARNOST, a ne neke vase simulirane situacije od profesora koji nisu nikada firmu otvorili.

Pričaš bzvz.

Minimalni iznos temeljnog kapitala je 20.000 kn.

1/4 ili 10.000 kn (zavisi što je manje) temeljnog kapitala mora biti u novca prije upisa u trgovački registar.

Vrijednost unijetih prava i stvari u temeljni kapital ne smije prelaziti 50%.

To je zakon, i tu nema ovo je teorija, ovo je praksa - to jednostavno tako mora biti. Ako ti je netko drugačije tvrdio - zafrknuo te.

 

Inače, autoru teme pohvale za ambicioznost, ali bolje se okani ovoga još neko vrijeme.

 

 

OK, ALI te materijalne stvari ti netko mora procijeniti.. jbg, moj T410 je kostao 13.500 kn ali ga ne mogu sa tim iznosom staviti u temeljni kapital.

znaci sve materijalne stvari netko procjenjuje, a taj netko kosta i taj netko procjenjuje "kako zeli", tj. nitko ne garantira da ce biti kako si ti zamislio....

da, i oni imaju neka pravila, ali imaju i carinici pa 2 iste stvari carine na 2 nacina..

;)

13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje informatičke tvrtke

pozdrav dali ima neeko moze dati savjet isplatili se orvoriti internet caffe u selo posto zivim daleko od grada a u selu ima skoa i 3 bara ima djece a idu u skolu i iz okolnih sela dolaze u skolu zelim reci ima sasvim dosta djece,pa neznam dali je pameto uloziz novac u otvartanje tipa toga na selu.molim savjet hvala

toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje informatičke tvrtke
tony123 kaže...

pozdrav dali ima neeko moze dati savjet isplatili se orvoriti internet caffe u selo posto zivim daleko od grada a u selu ima skoa i 3 bara ima djece a idu u skolu i iz okolnih sela dolaze u skolu zelim reci ima sasvim dosta djece,pa neznam dali je pameto uloziz novac u otvartanje tipa toga na selu.molim savjet hvala

Ne.

 

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje informatičke tvrtke
Ne kuzim bas funkciju tih "internet caffea" u vremenu kada gotovo svaka osoba ima laptop,smartphone, tablet, uz to vecina kafica ima hotspot. Istina, na selu mozda situacija jest losija, no kroz, 3-4g. i tamo ce stvari doc na svoje.. a sto onda sa takvim kaficem? Zatvorit ga?
In the end there will be only ( c )haoss ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje informatičke tvrtke

Internet caffe ima smisla samo ako zarađuješ na kavi (marže valjda 500%), a internet je besplatan.

Ali to je onda posve drugi par opanaka...

11 godina
neaktivan
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
ivan123 kaže...
mario.L_hr kaže...

Krivo si informiran tih 20.000 kn mora proći kroz banku i sjesti na račun. Nakon toga možeš obaviti kupnju opreme, plaćanje virmanski. Gotovinsko plaćanje ide mislim do 5.000 kn.

Nisam, ne.

 

U školi imam jedan predmet koji se zove vježbovna tvrtka (3. razred) i na tom predmetu učimo što je sve potrebno i kako voditi d.o.o. Upravo smo prošli taj dio oko osnivanja. Iz moje bilježnice "Minimalan temeljni kapital koje poduzetnik ulaže u neki posao je 20.000,00 kn (bilo kao materijalna ili nematerijalna imovina)."

 

 

Tako da si ti krivo informiran (NHF). 

 

u krivu si i nemas pojma kolikom. covjek ti govori kako stvari zapravo stoje. ja sam zavrsio poslovnu informatiku (FAKS) gdje smo ucili o istome i zamolio bih te da procitas cijelo gradivo i ne izvlacis iz konteksta pa ces i sam vidjeti da si u krivu. sve se procjenjuje u novcu. t isam ne mozes procjeniti nista. ne mozes ti sad tamo doc i rec ja imam laptop koji je prije 5 godina kostao sta ja znam 18 000kn. sistem je isti kao i kod procjenjivanja vrijednosti automobila. samo kod firme ti moras dati osnovni polog. uostalom nazovite obrtnicku komoru i informirajte se iz prve ruke umjesto da se tu prepirete i filozofirate gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2013 5:25 (StroyentFISH).
16 godina
offline
RE: Otvaranje informatičke tvrtke
StroyentFISH kaže...

u krivu si i nemas pojma kolikom. covjek ti govori kako stvari zapravo stoje. ja sam zavrsio poslovnu informatiku (FAKS) gdje smo ucili o istome i zamolio bih te da procitas cijelo gradivo i ne izvlacis iz konteksta pa ces i sam vidjeti da si u krivu. sve se procjenjuje u novcu. t isam ne mozes procjeniti nista. ne mozes ti sad tamo doc i rec ja imam laptop koji je prije 5 godina kostao sta ja znam 18 000kn. sistem je isti kao i kod procjenjivanja vrijednosti automobila. samo kod firme ti moras dati osnovni polog. uostalom nazovite obrtnicku komoru i informirajte se iz prve ruke umjesto da se tu prepirete i filozofirate gluposti.

Ala ste zapeli... Polovica u novcu, ostalo u robi i pravima kojima se može utvrditi gospodarska vrijednost (ZoTD, čl. 176). ne treba imati tih 20 kkn casha. Valjda ni 5% d.o.o.-a nije otvoreno na taj način. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice