Stolica / Fotelja za računalo? izdvojena tema

poruka: 1.388
|
čitano: 707.810
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Iskustva?

6 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Moje misljenje je da ti nikakva stolica nece pomoc. Isto imam problema s ledjima (protruzije diska), moras pocet vjezbat, preporucam DNS kod fizioterapeuta, a ako mozes i sam (ako te bolovi ne ogranicavaju) mozes i doma s youtubea nesto probat. 

 

Ja isto imam Markusa i uzeo sam jos ovaj jastuk za sjedenje i top mi je, tjera te da sjedis ravno i zbog ove rupe iza ne radis pritisak tolki na kraljeznicu. Po potrebi mozes i ovo dodat, ja sam znao kombinirat, ali kad se naucis pravilno sjedit na ovom Feela jastuku nece ti bit potrebno.

16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
sinkee kaže...

Bok ekipa,

 

Trenutno imam Ikea Markus stolicu kupljenu prije 6 mjeseci no nažalost počeli su mi extremni bolovi u leđima te sam trenutno na fizikalnoj (radim od doma već 3godine te mi je doma malo dijete pa sam u stolici i/ili sagnutom položaj cijeli dan skoro).

E sad, naravno da je nekretanje generalni uzrok svega, ali bih Vas zamolio za preporuku neke stolice valjda dijametralno suprotne od markusa jer nekako mi je sve počelo kad sam nju kupio (Prije nje sam imao kinesku 'gaming' stolicu koja je škripala ko sam djavo).

Gaming stolice me ne zanimaju već nekaj kaj bi možda bilo bolje od Markusa (relativno sam nizak 174 i 80ak kg), postoji li nešto do 200injak,300 €?

 Markus je po meni za nešto više ljude, ja imam par cm više od tebe pa ni meni ne odgovara. Naslon za glavu mi gura glavu naprijed, ne paše. Onaj lumbalni dio je katastrofa, izvukao sam spužvu iz njega, preporod.

Ovo što je kolega rekao za vježbanje, to je jedini dugoročni recept. A Markusa, probaj izvući taj lumbalni dio, imaš na YT videa na tu temu.

Sretno!

13 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Evo izvuko taj dio iz Markusa pa ćemo vidit kroz par dana, prvi dojmovi su da se ugodnije sjedi. Generalno sam bio zadovoljan s markusom jer ne škripi nigdje (kao random kineske 'gaming' stolice, gdje kad sjednem probudim susjedu u stanu do), ali me počela ledja zezat ozbiljnije čim sam prešel s kineza na Markusa (kod kineza je onak jednom mjesečno zabolilo).
Ali da, svi vele vježba je jedini spas, no mislio sam da ima nekaj i do stolice, al eto barem sam sad pročito ovo za lumbalni dio markusa :)

Hvala ekipa.

 

9 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

HATTEFJÄLL Uredska stolica s naslonima za ruke /145 eura na akciji samo u rozoj kombinaciji...ok kombinacija za početak srednje škole?!Gledam kaj se nudi za tu cijenu za radnu stolicu a da nije zadnji krš.Boja je bonus 

16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Ja imam tu i punooo mi bolja i udobnija od markusa kojeg imam na poslu i mrzim u njoj sjediti, leđa me ubijaju kako god ju pokusao namjestiti.
Teska je, nista ne skripi, meni udobna na 184 centa visine.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Naručio sam,hvala.

16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
ZGamer kaže...

HATTEFJÄLL Uredska stolica s naslonima za ruke /145 eura na akciji samo u rozoj kombinaciji...ok kombinacija za početak srednje škole?!Gledam kaj se nudi za tu cijenu za radnu stolicu a da nije zadnji krš.Boja je bonus 

 To je odlična kupovina, puno bolja od Markusa, imam obje.

14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav, jel moze preporuka nekog ergonomskog stolca do 250-300€ sa Amazona? Trazio sam Secretlab stolce al ih nema na amazonu, vec mi se nude neki do 300€ random marke.. ako se ko razumije neka preporuci, jer vidim da na amazonu jeftinije platim ak uzmem u obzir i dostavu, neg tu u lijepoj nasoj...

 

 

Imao sam operaciju ciste na trtici pa koristim i jastuk za trticu... Uglavnom po mojem misljenju trebao bih neki stabilan stolac s tvrdom/polutvrđom podlogom za sjedenje..

 

 

175 cm + 85 kg

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Vidim tu se prepruča dosta Markus i Hattefjal, bolje mi se dopada ovaj drugi (Hattefjal) jer mi se podloga čini solidna a i stolac opcenito solidano izgleda..

Isplati se tu u HR uzeti il naruciti preko Amazona il neke druge web stranice?

Hvala i lp

 

EDIT: vidim preporuca se i Secretlab... ja sam nasao Secretlab TITAN 2020, za malo manje od 500€ (ipak izdvojim vise ako mi donosi korist),

 

isplati li ga se uzet? 

 

 

5 Da
1 Ne
2 Ima bolje za te novce
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2023 8:52 (hardrock).
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Ipak mi budget nije dopuštao kupnju secretlab stolca, uzeo sam Ergovision Mikado, javim dojmove..

13 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
hardrock kaže...

Ipak mi budget nije dopuštao kupnju secretlab stolca, uzeo sam Ergovision Mikado, javim dojmove..

 Eh kad napišu mnoštvo ergonomskih postavki, gdje točno, pa to ko u sportskom autu plastično sjedalo (kadica) s par jastuka.
Nekak mi vuče dost na 'gaming' kinezuru, al svakako bih volio čut mišljenje kad ti stigne.

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
hardrock kaže...

Ipak mi budget nije dopuštao kupnju secretlab stolca, uzeo sam Ergovision Mikado, javim dojmove..

 Stolica je vrlo subjektivna stvar tako da je preporučljivo probati prije korištenja. Kao i tipkovnica, a i madrac, jastuk, žena itd. Nažalost nema best buy.

 

Ja sam promjenio 8 stolica (kroz 7-8 godina) prije nego sam stisnuo jaja i kupio secretlab titana (2022) Stolica / Fotelja za računalo? (Stanovanje) @ Bug.hr Forum  - (slike su 2 posta ispod) i sad nakon skoro 2 godine korištenja mogu reći da je meni to najbolji potez u životu. Ali ja sam 196cm, 103kg, dugačke noge, nikako namjestit visina stola vs kut koljeno/kuk/kralježnica.. i od markusa do običnih konferencijskih (i drvenih i svakakvih) sve mi je redom uništavalo ili koljena ili kukove ili kicmu. Kod ove moje, očito mi je pogođeno to nešto, možda visina stolice, možda kut sjedišta, možda sve skupa.. ali eto, mogu sjedit cijeli dan uz kraće pauze i nemam problema s ničime. Čak je dovučem i u dnevni za gledat filmove kad je neki 2h+ film u planu.

 

Ova Ergovision mi izgleda kao kopija Secretlaba pa se nadam da su pogodili sa kvalitetom i dizajom. Nadam se da ti neće falit podešavanje lumbalne potpore po visini/dubini što vidim da nemaju (a secretlab ima) - meni je to bio glavni kriterij zapravo (jer ove stolice sa fiksniom potporom samo su mi smetale i najčešće mi je bilo bolje bez toga).

 

Već su mi dulje na radaru, mislio sam im i obić trgovinu te s njima dogovoriti suradnju za opremanje ureda pa me baš zanima kakvi su ti dojmovi.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
ivan dragi kaže...

 Stolica je vrlo subjektivna stvar tako da je preporučljivo probati prije korištenja. Kao i tipkovnica, a i madrac, jastuk, žena itd. Nažalost nema best buy.

 Ovo je prava životna mudrost ovdje 

 

 

Al bez zezancije, svako tijelo je malo drugačije i svatko ima nešto što mu odgovara ili ne odgovara kod sjedenja...najbolje probati.

 

Preporuka je korisnija u smislu iskustva sa korištenjem i kvalitetom proizvoda nego sa udobnošću.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
12 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Da, ali zato bolje (citaj: skuplje) stolice imaju vise prilagodljivih elemenata kako bi pasale sto vecem broju korisnika. Markus je npr ok kvaliteta izrade, ali uzorak ljudi kojima ce odgovarati je poprilicno mali s obzirom na to da je stolac potpuno neprilagodljiv. Dakle ili ti pase ili pisi kuci propalo je.

 

Generalno je, kao i u vecini toga, kolko para tolko muzike. Ovi jeftikaneri iz Jyska i slicno za 100-150 eur mogu mozda biti udobni na kratke staze al kvaliteta izrade i trajnost 0 bodova. Iduci step up je Markus, al kao sto rekoh, rijetko kome odgovara.

 

Gaming stolci, svi otprilike isti (doslovno, iz iste tvornice i samo se razlikuje branding), jedino Secretlab odskace kvalitetom i znacajkama, al zato i cijenom. I opcenito ovi stolci nisu nesto ergonomski dobri u smislu dobrog drzanja za vrijeme sjedenja, odnosno poticu "slouching" i krivljenje kicme.

 

Pa onda postoji i masa "ergonomskih" stolaca svakakve kvalitete, masa noname brandova, o njima je tesko ista reci bez iskustava iz prve ruke. Ali evo jedan solidan, iz osobnog iskustva na poslu - Velinac Barcelona. 279 EUR redovna cijena, iskreno mislim da je za te pare ovaj stolac avion i za Markusa i cak i u odnosu na Secretlab i ostale znacajno skuplje stolce. Veliko kvalitetno sjediste, ugodan mesh backrest, solidna lumbarna podrska, cak ni armrests nisu losi odnosno nisu plasticni, jedino su podesivi samo gore/ dolje.  

 

I onda ovaj vrhunski rang a la Herman Miller, Steelcase, Haworth. Ima i europskih brandova, al o njima nema prakticki nikakvih informacija online, iako nije uopce nemoguce da su jednako kvalitetni ili bolji nego americki brandovi. AL cak niti kesiranje 1000+ EUR za stolac ne znaci da ce vam biti idealan, pogotovo posto dosta tih stolaca "ne prasta" krivo/ lose sjedenje. Meni je npr Steelcase Gesture (kosta jedno 1300 EUR+ PDV kod nas, minimum) bio flop, jednostavno me je boljela trtica u njemu ako bi sjedio "propisno", inace poznat problem s tim stolcem odnosno dosta ljudi se zali na isto, iako je u svakom drugom smislu od prilagodljivosti do kvalitete izrade vrhunski. Sad sam na Herman Miller x Logitech Embodyu i to je definitivno par kategorija iznad Steelcasea po udobnosti, bar meni osobno, iako je bio period prilagodbe i tjedni za namjestit ga kak spada. Puno udobnije sjediste, puno bolji backrest. Gesture je bolji jedino u smislu armrests i u smislu kvalitete izrade/ ko tenk dok je Embody plasticnjak, al i jedan i drugi imaju 12 god garancije pa mi to nije posebno bitno. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav, ima istine u tome sto kazete..

evo meni je iz zdrastvenih razloga trebala bar neka normalna stolica, solidna i udobna..

jer ovaj kinez do sada za 300kn je star i nepodoban za sjedenje, a buduci da se dosta vremena provodi sjedajuci bila je potrebna nadogradnja..

 

Mogu reci da sam zadovoljan novim stolcem makar nemogu koristit njegov pun potencijal zbog operacije, za sad mogu vec sjediti bez dodatnog jastuka za trticu,

na ovom novom stolcu je skroz udobno za sijediti, tvrdo i solidno a opet dost meko neznam kako drugacije reci haha

a i konstrukcija je solidna 12 šrafa sveukupno sad cu vidjet kak ce to drzat makar izgleda da bi trebalo drzat neko vrijeme..

Ima i podesiv naslon (pod velikim kutem) i ručke (mozda ima jos nesto al nisam isprobavao), koji naravno nemogu isprobat jer sjedim na pola stolca, tako da vise updejta uskoro dok se oporavim..

I da dosta je slicna njihovom Ergovision Thronu, mislim bar sto se te podesivosti tice koliko sam primjetio..

ima recenzija throna na jutubu i sličan je tom mikadu sto se nekih stvari tice


Ocjena čista 10 za sad jer naravno to je upgrade sa zemlje na nebo tak da ono..

 

LP

 

7 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Ikea Markus na akciji 146€

 

MARKUS Uredska stolica, Vissle tamno siva - IKEA

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Jure123321 kaže...

2023 - akcija - 1099kn (puna cijena 1299kn)

25.01.2021 - akcija - 699kn (ako se dobro sjecam puna cijena je bila 999kn)

 

Btw, vozio je mjesec dana, nije mi odgovarala (zbog visine) pa sam je odnio u ured. Tajnicama odgovara (cca 160-170 visina).

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
7 godina
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

Navedena cijena od 699 više nikad neće biti dostupna.

Za nekoga kome treba odmah stolica jako dobra ponuda u mnoštvu kineskih rebrandiranih stolica.

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Jure123321 kaže...

Navedena cijena od 699 više nikad neće biti dostupna.

Za nekoga kome treba odmah stolica jako dobra ponuda u mnoštvu kineskih rebrandiranih stolica.

 da, solidna stolica. od ovih "lesnina, pevec, bauhas..." stolica najbolje što se može kupiti. Ne mogu suditi o vrijednosti, odnosno omjeru cijene i kvalitete jer sam je koristio kratko (6 mjeseci) i nije mi odgovorala tako da mi ni 500 ni 1000 ništa ne znači. Ali čvrsta, stabilna, solidna kvaliteta izrade.

 

Kada sam je kupovao mislio sam da je za tih 700kn (manje od 100€ dakle) apsolutni "bang for the buck" ali stolice nisu univerzalna roba (tipa procesor) tako da je ne bi koristio ni da je koštala 20kn. Kao ni cipele 3 broja manje. Bolovi u koljenima i kukovima, leđa, na kraju i vrat tako da nisam imao šta razmišljat nego je bacit u garažu (gdje je stajala sve do pred par mjeseci kad sam je donio u ured).

 

Uglavnom, preporučam da se stolica proba prije kupovine.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
online
Stolica / Fotelja za računalo?

Pozdrav, 

 

da podijelim svoje iskustvo s stolicama, tj, sa sjedenjem pred racunalom.

Naime, godinama sam imao probleme s ledjima, za sto je pretpostavka bila da je uzrok dugotrajno sjedenje pred racunalom. Isao sam na snimanja, pustanje struje i fizikalnu terapiju ali nista mi nije trajno pomoglo niti je pronadjen uzrok. Cak su mi spomenuli da je problem mozda u glavi :D

Promjenio sam nekoliko stolica, uveo neke rutine za podsjetnike da "ispravno" sjedim te da ne sjedim duze od 45min u komadu, sjedio na pilates lopti, monitore stavio na nosace - sve to nije dalo nekog znacajnog rezultata.

Umjereno sam aktivan nakon radnog vremena (bicikli, povremeno teretana, do trgovine idem pjesice... :) )

Prije nekih 9 mjeseci sam si preuredjivao home-office i kupio Idasen stol. Igrao sam se s visinama i skuzio da dok radim za tim stolom ne osjecam tegobe. 

Postavio sam si visinu na 85 cm i osjetio da je to to! ubrzo sam i uredima promjenio stolove (uzeo Trotten) i evo vec 9 mjeseci problema nema.

Sjedim na 2 marcusa i jednu kojoj ne znam ime, ali slicne je forme s time da su nasloni za ruke fleksibilni.

 

Prvi put sam naletio na ovu temu pa dijelim iskustvo, mozda nekome pomogne

 

e da, visina 191, tezina 92

 

 

Knowledge is power!
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Većina ovih što traže nebulozne stolce za radni stol, ne kuži da je visina radne plohe bitna tj. položaj tijela i laktova., pa dobro da si napisao iskustvo 😊

Možda istraže dalje od stolca ako imaju bolove.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Da, stol ce mi pomoci da me leđa i guzica ne bole.

95% stolica koje ljudi kupuju se moze nekako podignuti, spustiti, namjestiti polozaj ruku/laktova. Isto toliko stolova se ne moze.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?

Nisu svi ljudi iste visine (glede standardne visine radnog stola) niti je samo stolac na kojem sjediš jedini faktor ergonomije.

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
16 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Da, ali stolicu mozes dignuti/spustiti, okrenuti, sto sve ne.

Svaki stol ne.
Znaci, ako imas stolicu koja ti ne pase i dobar stol (sta god to znacilo u smislu ergonomije stola) da je to dovoljno?
Ne znam. Slazem se da jednim djelom moze igrati ulogu, ali da sam stol moze poboljsati ergonomiju stolice i da me guzica i leđa nece boljeti samo zbog toga, ne pushim to.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Ma nije to nuklearna fizika..
Bila je već barem jednom u bugu tema o ergonomiji i bolovima vrata, leđa, ručnog zgloba itd. I na google se može naći pod ergonomija sjedećeg rada pa pod pretragom slika.
Banalizirano:
Pod uvjetom da sjediš udobno za svoju visinu; u trenu kada radiš za stolom sam stol može biti prenizak za tvoju visinu, tj. visinu sjedišta.
U tom slučaju možeš biti sagnut tokom rada, ne kao kifla ali dovoljno da dovedeš kralježnicu u nepovoljan položaj i vjerojatno ce te boliti nesto u leđima nakon nekog vremena.
Nije stvar sa je nemoguće sjediti 'ispravno' i bez idealnih visina, ali to zahtijeva svjesnu pažnju na pozu dok radiš. lakše je ako ne moraš na to obračati pozornost cijelo vrijeme. Iz tog razloga si i kupio 'bolji' stolac, ali on nije cijela priča.
I tako dalje.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
16 mjeseci
neaktivan
offline
Stolica / Fotelja za računalo?

A da se dogovorimo da kupuješ adekvatan stolac koji se spušta do te mjere da ravno sjediš za stolom,u protivnom trebaš stol koji se podiže?!Ima smisla kaj Pero govori 

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Pero Dinamit kaže...
Da, ali stolicu mozes dignuti/spustiti, okrenuti, sto sve ne.

Svaki stol ne.
Znaci, ako imas stolicu koja ti ne pase i dobar stol (sta god to znacilo u smislu ergonomije stola) da je to dovoljno?
Ne znam. Slazem se da jednim djelom moze igrati ulogu, ali da sam stol moze poboljsati ergonomiju stolice i da me guzica i leđa nece boljeti samo zbog toga, ne pushim to.

 Pa sve skupa ima utjecaja.

 

Visina stolice je bitna zbog nogu, tj odnosa kukova i koljena ali ako ti je stol previsok ili prenizak kada ispravno podesiš visinu sjedišta - problem je visina stola. Niže osobe mogu ispod stopala staviti nekakav podest, ali ako si previsok.. ne možeš iskopat rupu u podu

 

Ja sam mjesec dana testirao visinu stola prije nego što sam tablu ušarafio u zid sa L nosačima, sad mi je na 86.5cm (blagovaonski je na 75cm recimo).

 

Da je samo do toga - nije. Kod problema s leđima najčešće prvo treba promjenit određene životne navike, odnosno, kad to nije moguće (...jer posao) poraditi na problemu vježbama ili masažama ili nekim drugim stvarima (terapije ako je stvar ozbiljnija).

 

Naša leđa očito nisu baš najsretnija s modernim načinom života jbg.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
Evo još jedan razočaran korisnik Markusa, kao prvo stolac se počeo klatiti nakon 5 mjeseci upotrebe, kao drugo sjedište stolca je dosta nekvalitetna spužva i nakon 2 godine više ne mogu sjediti dulje od sat vremena jer osjećaš se kao na drvu da sjediš. Dakle, današnja cijena Markusa više ne opravdava kupnju. Ostaje mi da si nabavim spužvu za ispod guzice ili da ga jednostavno bacim. Ne kupujte Markusa.
7 godina
offline
Re: Stolica / Fotelja za računalo?
master943 kaže...
Evo još jedan razočaran korisnik Markusa, kao prvo stolac se počeo klatiti nakon 5 mjeseci upotrebe, kao drugo sjedište stolca je dosta nekvalitetna spužva i nakon 2 godine više ne mogu sjediti dulje od sat vremena jer osjećaš se kao na drvu da sjediš. Dakle, današnja cijena Markusa više ne opravdava kupnju. Ostaje mi da si nabavim spužvu za ispod guzice ili da ga jednostavno bacim. Ne kupujte Markusa.

 Garancija je 10 godina. Zar nisi mogao pitati Ikeu za zamjenu?

 

Ja sam naručio jer evo ne znam što drugo do 2000 kuna valja. Sve su neki no name i overhyped ergonomski brandovi kao sihoo i slični, a ipak ne živim u Švedskoj da mogu iskeširati 1000-2000 eura za dobru stolicu :/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice