Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.260
|
čitano: 965.648
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Klima se ne dopunjavato je točno. No isto tako plina ne smije nedostajat. Plin se ne troši. On može samo negdje curiti. Samim time imaš veći problem nego misliš.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Znaci ako nedostaje 10g plina,  plin se iz klime baci i puni se kompletno novim plinom? Barem su oni meni rekli da oni nikad ne nadopune nego uvjek kompletno novi plin. 
Zarr se ne sacuva plin iz klime u rekuperatoru, izvaze se i samo nadodli kolicina koja nedostaje?! Kako su mi rekli ispustili su u okolis plin koji je bio u klimi i stavili komplet novi. Sto je isto malo neobzirno. A na kraju nije ni bilo do plina. 🫣

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mdzo kaže...

Znaci ako nedostaje 10g plina,  plin se iz klime baci i puni se kompletno novim plinom? Barem su oni meni rekli da oni nikad ne nadopune nego uvjek kompletno novi plin. 
Zarr se ne sacuva plin iz klime u rekuperatoru, izvaze se i samo nadodli kolicina koja nedostaje?! Kako su mi rekli ispustili su u okolis plin koji je bio u klimi i stavili komplet novi. Sto je isto malo neobzirno. A na kraju nije ni bilo do plina. 🫣

 Vjerovatno nemaju svu opreme,pa im je tako sigurnije.Jer ako stave previše plina,mogu ošteiti kompresor.

Ako nije tajna,koliko su te ogulili,za njihovu grešku ?

14 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
mdzo kaže...

Znaci ako nedostaje 10g plina,  plin se iz klime baci i puni se kompletno novim plinom? Barem su oni meni rekli da oni nikad ne nadopune nego uvjek kompletno novi plin. 
Zarr se ne sacuva plin iz klime u rekuperatoru, izvaze se i samo nadodli kolicina koja nedostaje?! Kako su mi rekli ispustili su u okolis plin koji je bio u klimi i stavili komplet novi. Sto je isto malo neobzirno. A na kraju nije ni bilo do plina. 🫣

 ne. gdje si našao te majstore? o bože. plin se normalno može nadopuniti, a ispuštanje u okoliš nikako nije poželjno, s tim da treba znati da ima više vrsta plina i nije svaki isti. Nekada se koristio R22 (freon) i on je jako štetan za ozon, kasnije ga je zamijenio R410A koji nije opasan za ozon, ali je za globalno zatopljenje. zadnjih godina klime stižu sa R32 plinom koji ima 3 puta manji potencijal globalnog zatopljenja od R410A.

 

majstori koji ispuštaju plin u okoliš su neuki idioti koji imaju glavu samo za ukras i misle j.be mi se nema štete za mene jer je daleko od moje kuće. isto kao oni debili što tankaju septičke u more. trebaju imati poseban spremnik u koji će spremiti višak plina, ali tko bi se tim bavio.

 

nema dugo jedan takav majstor mi je postavljao parkete, prvo ide nekakav premaz, sve on to odradi bez ikakve zaštite, nema rukavice, nema maske, ma što će njemu biti već je on to odradio sto puta. kad je završio pogledam jednu od tih limenki koje je koristio, a na njih sto jedno upozorenje o zdravlju, plućima, pravilnoj zaštiti. sad kad idiot dobije rak nekog k.rca za 5-10 godina će biti, a jadni moj Šime kako je on dobio rak odakle to baš na njega.

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Trenutno smo oguljeni z jedan pokvareni televizor koji je stradao prilikom kapanja. 😂

Jos nismo dobili racun na mail, a i rekli su da kao eto nece slat. Da li su se sazalili ili uvidjeli svoju greaku iskreno me nije briga. Platit cu im barem samoinicijativno utroseno vrijeme i da ih nikad ne vidim vise. 

Mene je nazivciralo sta su si kontradiktorni, u puno toga. Nisu se mogli usuglasit oba koliko plina je nedostajalo. Pitala  sam nasamo oba. . Nisu se valjda dogovorili sta ce mi rec u stanu. Al ono promjenit plin (ako su ga uopce i mjenjali jer ne znam sto su vani radili) a bez da pogledas unutarnju jedinicu i kako izgleda to kapanje, od kuda. To mi je vrh. Mislim da rade na principu APP-  ako prode prode. 

 

🤷🏼‍♀️🤣 opomena za ubuduce. Hvala svima na savjetima! 😊

Pozdrav

15 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
tweek kaže...

Pozdrav svima, molim savjet pri odabiru klime.

Mislim se između ova 3 modela

 

DAIKIN FTXF50D/RXF50D
MITSUBISHI MSZ-HR50VFK/MUZ-HR50VF
GREE GWH18QD

 

Hladio bi se prostor od 60m2 sa unutarnjom i vanjskom izolacijom.

Primarno za hlađenje, zimi samo za dogrijavanje. Zimi su temperature pretežno do -10.

Ako imate za sugerirati nešto drugo još bolje.

E da i budžet mi je oko 1200 EUR.

Uvijek Mitsubishi, ali baš uvijek, to je neka druga klasa klime, one su broj 1. 

12 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav, treba mi mala/ jeftina klima prvenstveno za radnu sobu / ured od 10tak kvadrata.

Eventualno će hladiti i malo predsoblje ispred njega i "kolko-god-uđe-da-uđe" spavaću sobu od 15tak kvadrata, ali prvenstveno radnu sobu.

Izuzetno potrebno:
- tihi način rada
- ne direktno i jako puhanje pošto će biti diretkno iznad mene i radnog stola (vidim da ima tih novih tehnologija tipa windfree, lagani povjetarac..)
- sto jeftinija s montažom jer sam u iznajmljenom stanu i vrlo vjerovatno će i ostati tamo kad odselim jednog dana.

Nepotrebno:
- grijanje jer imam centralno i trenutno sam u Rijeci
- wifi i ostale slične dumine

14 mjeseci
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
grit kaže...

Pozdrav, treba mi mala/ jeftina klima prvenstveno za radnu sobu / ured od 10tak kvadrata.

Eventualno će hladiti i malo predsoblje ispred njega i "kolko-god-uđe-da-uđe" spavaću sobu od 15tak kvadrata, ali prvenstveno radnu sobu.

Izuzetno potrebno:
- tihi način rada
- ne direktno i jako puhanje pošto će biti diretkno iznad mene i radnog stola (vidim da ima tih novih tehnologija tipa windfree, lagani povjetarac..)
- sto jeftinija s montažom jer sam u iznajmljenom stanu i vrlo vjerovatno će i ostati tamo kad odselim jednog dana.

Nepotrebno:
- grijanje jer imam centralno i trenutno sam u Rijeci
- wifi i ostale slične dumine

 https://www.topproizvodi.eu/products/mini-prijenosna-klima

 

 

šala!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
millennial kaže...
grit kaže...

Pozdrav, treba mi mala/ jeftina klima prvenstveno za radnu sobu / ured od 10tak kvadrata.

Eventualno će hladiti i malo predsoblje ispred njega i "kolko-god-uđe-da-uđe" spavaću sobu od 15tak kvadrata, ali prvenstveno radnu sobu.

Izuzetno potrebno:
- tihi način rada
- ne direktno i jako puhanje pošto će biti diretkno iznad mene i radnog stola (vidim da ima tih novih tehnologija tipa windfree, lagani povjetarac..)
- sto jeftinija s montažom jer sam u iznajmljenom stanu i vrlo vjerovatno će i ostati tamo kad odselim jednog dana.

Nepotrebno:
- grijanje jer imam centralno i trenutno sam u Rijeci
- wifi i ostale slične dumine

 https://www.topproizvodi.eu/products/mini-prijenosna-klima

 

 

šala!

 

Hahah, top!

 

Ima li tko iskustva s Mideom Xtreme Save po pitanju glasnoće i jačine ispuhivanja? Biti će iznad glave tako da mi treba mogućnost minimalnog puhanja.

5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
grit kaže...

 

Hahah, top!

 

Ima li tko iskustva s Mideom Xtreme Save po pitanju glasnoće i jačine ispuhivanja? Biti će iznad glave tako da mi treba mogućnost minimalnog puhanja.

 Ak nisi vidio, imaš PP od mene u kojem je sve objašnjeno

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
grit kaže...

Pozdrav, treba mi mala/ jeftina klima prvenstveno za radnu sobu / ured od 10tak kvadrata.

Eventualno će hladiti i malo predsoblje ispred njega i "kolko-god-uđe-da-uđe" spavaću sobu od 15tak kvadrata, ali prvenstveno radnu sobu.

Izuzetno potrebno:
- tihi način rada
- ne direktno i jako puhanje pošto će biti diretkno iznad mene i radnog stola (vidim da ima tih novih tehnologija tipa windfree, lagani povjetarac..)
- sto jeftinija s montažom jer sam u iznajmljenom stanu i vrlo vjerovatno će i ostati tamo kad odselim jednog dana.

Nepotrebno:
- grijanje jer imam centralno i trenutno sam u Rijeci
- wifi i ostale slične dumine

 Kad si napisai jeftino,onda ti ne preistaje ništa drugo nego vivax,ima tu i mana kolko hičeš,ali je najbolji izbor za jeftino.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
grit kaže...
millennial kaže...
grit kaže...

Pozdrav, treba mi mala/ jeftina klima prvenstveno za radnu sobu / ured od 10tak kvadrata.

Eventualno će hladiti i malo predsoblje ispred njega i "kolko-god-uđe-da-uđe" spavaću sobu od 15tak kvadrata, ali prvenstveno radnu sobu.

Izuzetno potrebno:
- tihi način rada
- ne direktno i jako puhanje pošto će biti diretkno iznad mene i radnog stola (vidim da ima tih novih tehnologija tipa windfree, lagani povjetarac..)
- sto jeftinija s montažom jer sam u iznajmljenom stanu i vrlo vjerovatno će i ostati tamo kad odselim jednog dana.

Nepotrebno:
- grijanje jer imam centralno i trenutno sam u Rijeci
- wifi i ostale slične dumine

 https://www.topproizvodi.eu/products/mini-prijenosna-klima

 

 

šala!

 

Hahah, top!

 

Ima li tko iskustva s Mideom Xtreme Save po pitanju glasnoće i jačine ispuhivanja? Biti će iznad glave tako da mi treba mogućnost minimalnog puhanja.

 Imam je ja, odlicna tiha i ne trosi puno.. Ovaj vavoom ti se javio u inbox jer ga svi u temi popljujemo zbog gluposti koje pise u temu, nahvalit ce ti vaillant i slicno i rec da ne slusas nas ostale pogotovo ce spomenut moj nickname i od jos par ljudi jer ga pojedemo svaki put kad pocne pisat gluposti tu, samo prolistaj par stranica teme unatrag da vidis kako ta komunikacija izgleda cisto da znas tko je vavoom..

Za 3700 kn ta midea je jako dobra klima i ne govorim to jer sam procitao nesto po netu kao vavoom nego zato jer je imam..

Takoder imas potpunu kontrolu puhanja lijevo desno gore dolje, eco mod, air magic i onaj vrag kaj detektira gdje se nalazis u prostoriji i izbjegava puhanje u tebe 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 16:37 (domac5).
5 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav ljudi!


Trebam klimu za sobu od 20 kvadrata i još jednu za ostatak stana cca 40 kvadrata.

 

Glasnoća nije presudna i neće se apsolutno skoro nikad koristiti za grijanje.


Pa ako mi možete preporučiti neki best buy trenutno na sniženju za ubosti - jer je budžet malo ograničen.

5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Domagochi kaže..



Pa ako mi možete preporučiti neki best buy trenutno na sniženju za ubosti - jer je budžet malo ograničen.

 Trebo si napisat koliki ti je zapravo budžet, a ne ovak napisat da je ograničen, pa sad ne znam da li je do 400€ ili manje...

 

 

Sad tek vidim, poslao sam ti PP

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 18:14 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
Domagochi kaže..



Pa ako mi možete preporučiti neki best buy trenutno na sniženju za ubosti - jer je budžet malo ograničen.

 Trebo si napisat koliki ti je zapravo budžet, a ne ovak napisat da je ograničen, pa sad ne znam da li je do 400€ ili manje...

 

Ajmo reći do 600 eura

 

ali ne volim to jer poučen iskustvima sa slaganja konfiguracija ako napišeš 600 eura nećeš dobiti best buy nego netko će naći nešto od 599 i reći evo ovo 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2023 16:45 (Domagochi).
5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

iz nekog razloga ti ne mogu odgovoriti na PP...

 

uglavnom, kupio bi ovdje klimu:

http://www.tehnoservis-klime.hr/shop/?orderby=popularity

 

Jel bi mi preporučio nešto iz ponude?

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

https://www.europrodaja.hr/proizvod/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/?utm_source=Google+Shopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava

 

Ovo je sasvim ok klima, sa dobrom cijenom. Montaža će te doći još oko 200 €. 

 

Firma koja montira se mora nalaziti u registru da bi ti jamstvo bilo valjano:  http://reg.azo.hr/Rpt_viewer?id=1

15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ekipa, u 30 kvadrata dnevne, plus kuhinjica i hodnik za koji me nije briga trenutno imam haier klimu iz 2008-e. Ohladi ta klima, ali ne cini mi se da nije dostatna za taj prostor, pa bi tu klimu preselio u sobu, cca 25 kvadrata, a za dnevnu kupio drugu. Dajte mi neku preporuku, nemam neki limit za budžet, ali s druge strane nisam ni bogatun, da je dobra vrijednost uloženo/dobiveno. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.8.2023 10:45 (Blade18).
11 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Nije ciljano preporuka za prethodne upite, ali općenito mi se čini da bi klima Toyotomi UMI 3,2 kW (409 €; 2+3 godine jamstva) trenutno bila dobra budžet ponuda.

 

Najvjerojatnije je u pitanju GREE rebrand jer istu/sličnu vanjsku jedinicu imaju neke njihove serije (link). Trenutno ne nađem jeftiniju GREE klimu ili njihov rebrand od te cijene. Nemam osobnih iskustava s tom trgovinom, a dostava je cca. 20-30 €, no daju dodatni popust s kodom KLIMA5 pa to djelomično poništi cijenu dostave. Klima bi trebala imati instaliran WiFi modul, a za cjenovnu usporedbu, Sinclair Keyon 3,2 kW, koja je po specifikacijama gotovo pa ista klima, košta oko 625 €. Klima centar (SYNERGIA PROJEKT d.o.o.) je naveden kao ovlašteni serviser za Toyotomi.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
awacs kaže...

https://www.europrodaja.hr/proizvod/hyundai-performance-inverter-plus-3-5-kw-klima-uredaj/?utm_source=Google+Shopping&utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava

 

Ovo je sasvim ok klima, sa dobrom cijenom. Montaža će te doći još oko 200 €. 

 

Firma koja montira se mora nalaziti u registru da bi ti jamstvo bilo valjano:  http://reg.azo.hr/Rpt_viewer?id=1

 Sad cekaj gospona podbrend-atora da ti objasni kako je to ista grupacija ko midea i to automatski ne valja 

8 godina
online
Re: Klima uređaj - pitanje
domac5 kaže...

 Sad cekaj gospona podbrend-atora da ti objasni kako je to ista grupacija ko midea i to automatski ne valja 

Ja se tiješim da ga do 4.9. budemo nekak istrpili...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Pozdrav. Imam jedan problem sa Daikin klimom. Znaci, mjenjali smo klimu u tom mjesecu. Stavili sno novu Daikin klimu i sve je ok radilo. No, u zadnjih mj dana pojavio se smrad iz nje.Na pocetku, bi krenuo smrad samo kada se tek upali, izadje smrad i normalno pocne raditi.No,sada konstantno neki ustajali miris izlazi. Otvorio sam gore onaj poklopac i ocistio filtere. Posušio ih i vratio nazad. Ali opet smrdi. Onda sam skroz otvorio klimu i uocio da u onoj takozvanoj kadici ima vode. I ona smrdi. Pa je moje pitanje, sta nebi trebala ta kadica da se prazni sama od sebe? Jer vidio sam da na pocetku te kadice ima neki cep. Zar nebi trebao taj cep se maknuti i neko crijevo staviti da se ta kadica prazni kada se pravi kondenza?
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Endymon kaže...
Pozdrav. Imam jedan problem sa Daikin klimom. Znaci, mjenjali smo klimu u tom mjesecu. Stavili sno novu Daikin klimu i sve je ok radilo. No, u zadnjih mj dana pojavio se smrad iz nje.Na pocetku, bi krenuo smrad samo kada se tek upali, izadje smrad i normalno pocne raditi.No,sada konstantno neki ustajali miris izlazi. Otvorio sam gore onaj poklopac i ocistio filtere. Posušio ih i vratio nazad. Ali opet smrdi. Onda sam skroz otvorio klimu i uocio da u onoj takozvanoj kadici ima vode. I ona smrdi. Pa je moje pitanje, sta nebi trebala ta kadica da se prazni sama od sebe? Jer vidio sam da na pocetku te kadice ima neki cep. Zar nebi trebao taj cep se maknuti i neko crijevo staviti da se ta kadica prazni kada se pravi kondenza?

 Umjesto da ugasiš klimu,pritisni na daljinskom opciju samo čiščenja,to ti posuši vodu u unutarnjoj jedinici.Pa nebi trebalo smrditi,kad sljedeči put upališ.

11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Nemam ja tu tipku
15 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Endymon kaže...
Nemam ja tu tipku

 Ufff,zar su kinezu u funkcionalnosti pretekli japance..,

Pokušaj ovo,prije nego klimu ugasiš,prebaci na fan,max brzinu,i ostavi tako pola sata.

Pa češ vidjeti hočeli sljedeči dan opet zasmrditi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2023 15:58 (zzz).
11 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Probam.A da, ocito više nisu ni Daikin klime ono sto su bile prije. Znam da su ih hvalili, ali ocito i oni proizvode kifle umjesto klima
14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Vavoom kaže...
cut-paste-waste kaže...

Tražim klima uređaje za grijanje  i hlađenje.
Radi se o 70,0 m2 suterena obiteljske kuće u Zagrebu.

Klima će biti korištena za grijanje preko zime pa me zanima kakve su vaše preporuke oko izbora uređaja i neke brojke oko cijene/učinkovitosti (fasada stiropor 10cm).

 Evo, pogledaj ovu Azurijevu, zapravo to ti je rebrandirani Gree, a zna se da se u Gree klimama nalaze kvalitetne komponente: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/12424414/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/klima-uredaji/azuri-klima-uredaj-azi-we35ve-nora-premium-inverter

 

Drugi izbor je (malo skuplji) Vaillant VAI 8, također rebrandirani Gree i sličnih specifikacija: https://www.ikoma.hr/hr/klima-uredjaji-132/klima-uredjaji-mono-split-135/klima-uredjaj-3-5-kw-vaillant-vai-8-035-wn-9474/

 

U oba dva modela moš ugradit Wi-Fi modul, šta znači da moš kontrolirat klimu sa udaljene lokacije, npr. sa posla 

 

Uz ove klime dobijaš 2 god. gare (za Azurija ne znam, ali za Vaillant sam 100% siguran). Javi koja ti se od ovih sviđa, koju si uzeo, napiši utiske 

 

Pozdrav, uzeo sam HAIER FLEXIS PLUS WI-FI INVERTER danas je ugrađena pa ću javiti dojmove s vremenom.
Gledao sam I neke druge proizvođače, ali su ovi dali 5god. jamstva - pa je to prevagnulo.

5 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ja sam uzeo 2007 Heier multi sustav u prvom stanu kad sam još bio dečec na nagovor frenda kada se naveliko pljuvalo po kinezima.Tada su te klime radile super (zapadna strana stana) često i po cijele noći.Sad mi je već dugo podstanarka tamo i eto malo sam ih dao da joj se dopuni plin i dobro počiste i eto rade već 16 godina.A da ne velim da su već tada imale ioniziranje zraka, inverter..itd.....Tako da....sve najbolje o Haieru!!!

 

Sada u novom stanu sam naslijedio staru Toshibicu koju sam ispratio u mirovinu i uzeo Sincler trialku i eto prvo ljeto hladimo se na veliko...za sada super....iako sam opet htio Haier uzeti...al opet frend....

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2023 21:38 (Blackcastle).
6 godina
protjeran
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
cut-paste-waste kaže...

 

Pozdrav, uzeo sam HAIER FLEXIS PLUS WI-FI INVERTER danas je ugrađena pa ću javiti dojmove s vremenom.
Gledao sam I neke druge proizvođače, ali su ovi dali 5god. jamstva - pa je to prevagnulo.

Ne zaboravi registrirati za te dodatne godine jamstva da ih ne izgubiš (obično je neki rok).

15 godina
online
Klima uređaj - pitanje

Pozz drustvo! Moze li preporuka za inverter klimu (koristila bi se vise za grijanje) stan od cca 35 kvadrata! Budzet je do 500-550 eura? Hvala

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice