Teretana

poruka: 173
|
čitano: 68.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Buildanje mišića
16 godina
offline
Teretana

Budu ti u sklopu same sprave, onako kao ploče poslagani, nisu za vanjsko korištenje, dio sprave su.

hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Teretana

A i ja razmisljam o tome da krenem, jer kako je netko vec spomenuo, informaticki nacin zivota ostavlja tragove, a ljudi bi rekli da se debljam al je bas obrnuto. S tim da drilam stalno motor/auto pa je tu aktivnost nula. Osim kad upregnem svoju dragu al to je druga prica. Trebao bi krenut i to obavezno uz neki sport, npr. plivanje, jer sama teretana ovako bas i nije nesto.

...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case black,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
16 godina
offline
Teretana

I ja sam nekad radio teretanu... Imao nekih 100 kg, bez ikakvih naznaka masti... Sad imam 88, i zena mi kaze da sam se osusio Cool.

A posto moram udovoljiti zeni, sljedeci tjedan se bacam na trcanje, igranje tenisa, basket i teretanu. Imam srecu sto se ne debljam, pa mi nije problem nabiti misice i masu... Par tjedana treninga i misici kao u ramba hehehe. Jedino sto ne mogu shvatiti ni ja sam a i nitko drugi je zasto kad ne treniram gubim kilograme, dok normalni ljudi dobijaju... Recimo, prestao sam trenirati prije 2 i pol mjeseca i od tada sam izgubio 7 kg. A ne radim nista, osim penjanja u stan na 4. kat i ucenja...

92% tinejdžera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
moderator
offline
RE: Teretana
Ramo kaže...

Jedino sto ne mogu shvatiti ni ja sam a i nitko drugi je zasto kad ne treniram gubim kilograme, dok normalni ljudi dobijaju...

 Zbog metabolizma i prehrane...
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
Teretana

Joj tak i ja...jedem ko konj a niti kilu da bi dobio...brz metabolizam a i nacin zivota. Cura mi vec prigovara da se primim neceg ^^

...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case black,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
16 godina
offline
RE: Te
sub_zero kaže...

tko ide od vas u teretanu i koliko dižete

ja na benću dižem 120kg

i 30 trbušnjaka s torbom mase 35kg

 Svaka čast !!! I kolko puta podigneš tih 120 kg ? (u jednoj seriji)
15 godina
neaktivan
offline
Teretana

Dečki, bez proteina i takvih gluposti mišiće ne možeš previše oblikovati. Prirodno vježbanje samo nategne mišiće i oni su čvršći i jači, ali nemaju neki oblik...

16 godina
online
RE: Teretana
3mix3 kaže...

Dečki, bez proteina i takvih gluposti mišiće ne možeš previše oblikovati. Prirodno vježbanje samo nategne mišiće i oni su čvršći i jači, ali nemaju neki oblik...

 Ne bi se složio. Da ne bude zabune, koristim i proteine i omege i čuda, ali pravilnom u balansiranom prehranom moguće je postići rezultate (uz pravilan trening i odmor), ali nitko u današnjem svijetu i današnjim načinom života ne može imati pravilnu prehranu bez suplemenata.
16 godina
moderator
offline
RE: Teretana
3mix3 kaže...

Dečki, bez proteina i takvih gluposti mišiće ne možeš previše oblikovati. Prirodno vježbanje samo nategne mišiće i oni su čvršći i jači, ali nemaju neki oblik...

 Decko, da si citao postove od pocetka teme mozda bi i shvatio da i ti jedes proteine svakodnevno, kao i sva ziva bica. Pitanje je samo u kolikoj koncentraciji...
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
15 godina
offline
Teretana

da ne otvaram novu temu odlučio sam postaviti pitanje ovdje.

 

možete li dati neke linkove na kojima su takve vježbe

Hello World!
15 godina
offline
Teretana

E da se meni vratit nazad 2 god, dok nisan slomija jednu šaku pa ona nije ni zarasla, pa sj... cilo desno rame i vrat,a sad slomija drugu šaku nosim gips 2 mis, al kad napravin generalku, vraćam se u velikom stilu

15 godina
neaktivan
offline
Teretana

Sva sreca da prirodno izgledam ko Apoljon, pa se ne moram znojit u teretaniCool

15 godina
neaktivan
offline
RE: Te
Miro kaže...

O čemu ti pričaš Koja je to igra? Jel se igra preko tipkovnice ili gamepada? Neodlučan

 HAHAHA.........
14 godina
neaktivan
offline
Teretana

vecer ljudi,ovako imam pitanje ima li kakva kucna vjezba za nozne misice(zaokruzene crvenom bojom na slici),trenutno 10 dana zaredom vjezbam 20 trbusnjaka(svaki tjedan 5 vise),i dizanje utegaod 4,5kg 55 puta lijevom pa 55 puta desnom(takodjer svaki tjedan 5 vise),sklekova koliko se da,najmanje 5 i zelio bih ubaciti neku vjezbu za nozne misice,ovim tempom namjeravam nastaviti do ljeta pa nadalje...

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Teretana
Gman kaže...

vecer ljudi,ovako imam pitanje ima li kakva kucna vjezba za nozne misice(zaokruzene crvenom bojom na slici),trenutno 10 dana zaredom vjezbam 20 trbusnjaka(svaki tjedan 5 vise),i dizanje utegaod 4,5kg 55 puta lijevom pa 55 puta desnom(takodjer svaki tjedan 5 vise),sklekova koliko se da,najmanje 5 i zelio bih ubaciti neku vjezbu za nozne misice,ovim tempom namjeravam nastaviti do ljeta pa nadalje...

To su kvadricepsi. A vježbe:

 

- Bicikl, bicikl, bicikl... Vozi u visokim brzinama, čak i kad ideš sporo i nemoj se dizati na pedale, znači konstantno sjedi.

- Legneš, noga mora biti ravna, zategneš mišić i digneš nogu nekih 20-30 cm. Držiš tako što dulje i lagano spustiš. Kad ti to bude prelagano možeš zavezati nešto od 2-3 kg (ja sam koristio vrećicu graha, bez zaj*bancije LOL) za gležanj da bude teže dizati.

- Istezanje - sjedneš na pod i ispružiš noge. Moraju biti ravne. Rukama pokušavaš uhvatiti nožne prste. Ideš do maximuma i držiš što dulje.

- Staneš na jednu nogu i polako ideš u čučanj. Ideš do maximuma koliko možeš i ostaneš u tom položaju par trenutaka.

 

Sve su to vježbe koje sam radio na fizikalnoj terapiji nakon 6 tjedana gipsa zbog loma noge. Trebati će ti dugo za jačanje nožnih mišića, ali ovo su najbolje vježbe za po doma.

Koga svrbi, taj se češe... ~~~ Pička, šolja, kurac
14 godina
neaktivan
offline
RE: Teretana
i_rambo_plache kaže...
Gman kaže...

vecer ljudi,ovako imam pitanje ima li kakva kucna vjezba za nozne misice(zaokruzene crvenom bojom na slici),trenutno 10 dana zaredom vjezbam 20 trbusnjaka(svaki tjedan 5 vise),i dizanje utegaod 4,5kg 55 puta lijevom pa 55 puta desnom(takodjer svaki tjedan 5 vise),sklekova koliko se da,najmanje 5 i zelio bih ubaciti neku vjezbu za nozne misice,ovim tempom namjeravam nastaviti do ljeta pa nadalje...

To su kvadricepsi. A vježbe:

 

- Bicikl, bicikl, bicikl... Vozi u visokim brzinama, čak i kad ideš sporo i nemoj se dizati na pedale, znači konstantno sjedi.

- Legneš, noga mora biti ravna, zategneš mišić i digneš nogu nekih 20-30 cm. Držiš tako što dulje i lagano spustiš. Kad ti to bude prelagano možeš zavezati nešto od 2-3 kg (ja sam koristio vrećicu graha, bez zaj*bancije LOL) za gležanj da bude teže dizati.

- Istezanje - sjedneš na pod i ispružiš noge. Moraju biti ravne. Rukama pokušavaš uhvatiti nožne prste. Ideš do maximuma i držiš što dulje.

- Staneš na jednu nogu i polako ideš u čučanj. Ideš do maximuma koliko možeš i ostaneš u tom položaju par trenutaka.

 

Sve su to vježbe koje sam radio na fizikalnoj terapiji nakon 6 tjedana gipsa zbog loma noge. Trebati će ti dugo za jačanje nožnih mišića, ali ovo su najbolje vježbe za po doma.

hvala na trudu,ja sam prije kuci imao onaj bicikl za vjezbanje ali samo ga prodali,mozda ga sad opet uzmemo negdje na popustu...

The death of one man is a tragedy, the death of millions is a statistic...
14 godina
offline
Teretana

ljudi imam pitanje....nedavno sam dobio preporuku da po ovome linku vjezbam doma

sad posto nisam bas previse upoznat s vjezbanjem zanima me dal na tom videu ima koja vjezba za leda tj uglavnom za donji dio ledja ???

16 godina
neaktivan
offline
Teretana

Radiš sklekove, trbušnjake, čučnjeve i zgibove, i riješio si skoro sve :D

A sad kad bude lijepo vrijeme, odem van na trening (parkour) i apsolutno svaki mišić treniram na najbolji mogući način...Prirodno kretanje FTW :D

16 godina
offline
Teretana

Vidim da vas vecina prica o izricitom buildanju... Najkvalitetnije bi bilo kad bi poslije teretane odmorili 15-20 min i onda na jogu da istegnete misice.

16 godina
offline
Teretana

aha i na prehranu pazite, neznam dali je bilo već ili ne ali 70% BB čini ispravna/pravilna prehrana, dok svega 30% viježbe, stoga momci....

16 godina
moderator
offline
Teretana

Excercise Encyclopedia

 

Izaberite mišić koji želite pogoditi i pogledajte video kako ispravno raditi vježbe.

 

Uživajte i pamet u glavu (upravo iz gym, radio noge, čučanj sa 130kg na leđima ;)) Neko je pitao za jačanje kvadricepsa. Čučanj je zakon, osim kvadricepsa pogađa i gluteus (ass ;)) i druge.

Kome je suđeno da bude j@ban, njemu gaće same spadaju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 20:53 (DrNasty).
14 godina
offline
RE: Teretana
DrNasty kaže...

Excercise Encyclopedia

 

Izaberite mišić koji želite pogoditi i pogledajte video kako ispravno raditi vježbe.

 

Uživajte i pamet u glavu (upravo iz gym, radio noge, čučanj sa 130kg na leđima ;)) Neko je pitao za jačanje kvadricepsa. Čučanj je zakon, osim kvadricepsa pogađa i gluteus (ass ;)) i druge.

ee care zahvaljujem na ovom...ovo je predobro

14 godina
neaktivan
offline
RE: Teretana
DrNasty kaže...

Excercise Encyclopedia

 

Izaberite mišić koji želite pogoditi i pogledajte video kako ispravno raditi vježbe.

 

Uživajte i pamet u glavu (upravo iz gym, radio noge, čučanj sa 130kg na leđima ;)) Neko je pitao za jačanje kvadricepsa. Čučanj je zakon, osim kvadricepsa pogađa i gluteus (ass ;)) i druge.

mnogo hvala na linku ;)

Dompa
14 godina
neaktivan
offline
Teretana

Sve sto ce nekome ikada trebati da bi se bavio bodybuildingom, ili zivio zdravo i dobro izgledao, itd. - moze se naci na ovoj stranici:

 

http://scoobysworkshop.com/

 

Samo napomena, odvojite sat vremena i procitajte SVE, cijelu stranicu, kako bi se dobio sirok i ispravan pregled svega. 

 

Ako je ipak rijec o necem drugom - priprema za neki specifican sport - pitajte trenera sta treba raditi, ili ako radi nekog razloga ne mozete, postajte ovdje, ja bih mogao pomoci oko puno toga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 23:14 (Dragon23288).
16 godina
offline
RE: Teretana

Krenio sam u teretanu prje manje od mjesec dana. 8.4 će biti točno mjesec dana. Idem 3 puta tjedno i radim sve skupine mišića (prsa, leđa, ramena, ruke i nogo te trbušnjake). Sada kada zatopli još krećem s trčanjem. Ako netko zna što bih trebao jesti/piti da se bolje razvijam neka samo da preporuke. Ne želim nikakvu kemiju ni ništa umjetno samo nešto prirodno ako netko zna da će pomoći.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Teretana
ParaNO1d kaže...

Krenio sam u teretanu prje manje od mjesec dana. 8.4 će biti točno mjesec dana. Idem 3 puta tjedno i radim sve skupine mišića (prsa, leđa, ramena, ruke i nogo te trbušnjake). Sada kada zatopli još krećem s trčanjem. Ako netko zna što bih trebao jesti/piti da se bolje razvijam neka samo da preporuke. Ne želim nikakvu kemiju ni ništa umjetno samo nešto prirodno ako netko zna da će pomoći.

ako neče one proteinske šeikove piti jedi mesa (piletina, puretina) i jaja (bjeljanjak) i to će ti odsta pomoći jer tu ima dosta roteina i naravno jedi voća i povrća puno =D

http://www.e-castig.com/index.php?r=krYu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Teretana

ja idem u teretanu neko vrijeme i moja preporuka:

 

prije treninga si pojedi neko voce npr jabuku,narancu,...zbog energije

poslije treninga odmah popi proteinski shake...odlicna stvar...ako to ne zelis onda si pojedi svjezeg sira ili tako nesto sto ima dosta proteina

i sat vremena nakon treninga pojedi normalan obrok...ali se nemoj prejest...rezultati ce brzo doc ;)

 

12 godina
neaktivan
offline
Teretana

jel mi neko moze reci neke vjezbe za eksplozivnost nogu i za brzinu?UNAPRIJED HVALA :)

feefake
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teretana
feefae kaže...

jel mi neko moze reci neke vjezbe za eksplozivnost nogu i za brzinu?UNAPRIJED HVALA :)

Neznam profesionalne, no čučnjevi, skokovi, trčanje i slične stvari nikad ne zakažu.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
15 godina
offline
Re: Teretana
thuglife kaže...
feefae kaže...

jel mi neko moze reci neke vjezbe za eksplozivnost nogu i za brzinu?UNAPRIJED HVALA :)

Neznam profesionalne, no čučnjevi, skokovi, trčanje i slične stvari nikad ne zakažu.

Kao što je kolega i naveo, to je opčenito najbolje

 

Zavisi za što ti trebaju(predpostavljam za nogomet?), trebao bi raditi sprinteve. Potraži na netu objašnjenje HIIT načina vježbanja i to primjeni kod kardio dijela vježbanja nogu. Što se tiče vježbanja čučnjeva, iskoraka, mrtvog dizanja ravnim nogama, leg press... drži se niskih broja ponavljanja 1-3 sa maksimalnim naporom(do otkaza), sa odmorima oko 3-5 min, i 2-3 serije.

 

Kaži što t e točno zanima za koji sport, pa da se točno vidi što bi točno trebao napraviti{#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Buildanje mišića
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice