Sklapanje PC konfiguracija - iznad 1300 EUR izdvojena tema

poruka: 8.177
|
čitano: 1.832.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ovaj seagate je odličan i ima 36mj garancije, tako da s time neces pogrijesiti ;=)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
FakeDeath kaže...

Ovaj seagate je odličan i ima 36mj garancije, tako da s time neces pogrijesiti ;=)

Prekratko je na trzistu da bi se moglo reci koliko je odlican. Meni je pouzdanost HDD-a jedna od najbitnijih stavki u slaganju racunala a da si opet kupim Seagate i on opet nakon pola godine crkne smatrao bi se budalom. Isto vazi za Hitachi. Iskustvo mi govori WD.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ENERGIZOUR kaže...

kako bi seke rekla Ima se meže se  ( oni koji gledaju ruzu vjetrova razumijet ce o kome je rijec

Imam i ja, mogu i ja, ali sam i dovoljno pametan da ne bi dao 15k kn za gaming racunalo. Za jednog gledaca sapunica ({#})tvoj nacin razmisljanja me nimalo ne cudi.

Kupi ono sto si sastavio.

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Jep istina, i sam imam odlična iskustva sa WDom...Al eto ovaj seagate mogu preporuciti jedini...ostale neb ni za zivu glavu :D

 

Inace uvijek Wd na prvom mjestu, pa hitachi pa tošo...sve to sada wd radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
BlueMax kaže...
ENERGIZOUR kaže...

kako bi seke rekla Ima se meže se  ( oni koji gledaju ruzu vjetrova razumijet ce o kome je rijec

Imam i ja, mogu i ja, ali sam i dovoljno pametan da ne bi dao 15k kn za gaming racunalo. Za jednog gledaca sapunica ({#})tvoj nacin razmisljanja me nimalo ne cudi.

Kupi ono sto si sastavio.

bravo za tebe ali imam ti neso za rec

jest da nije tema za to ali kad si tolko umisljen evo ti jedna obavijest ruza vjetrova je jedina serija koju ja gledam od sapunica nekih samo da znas nisam ja nikakav gledac sapunica..... tak da prizemlji malo skodi ti nedostatak kisika u oblacima {#}

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ja nemam,ne mogu i necu :D

 

Ajde, imam kompova, pa i po 15k :D Ali nije za igre vec za posao...Igram se na 5k kompu i vrtim sve igre na max ;=)

 

A vi koji imate i mozete, očekujem slike kada se taj komp kupi...jer vecina koji ovdje dodjete po savjete za tak nes bolesno samo trolate i maštate...Jos uvijek čekam slike od onih po 20k...ali nikako, mjeseci prolaze...A glavno da su tu trolali...

 

Uvjerite me da imate i mozete :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ENERGIZOUR kaže...
....

Zaboravi spominjanje sapunica. To je bila sala. Ako ces stvarno dati toliko love, kupi ono sto si sastavio, samo bi ja HDD promijenio i ne bi isao na 27" nego na 24" iz razloga o kojima sam prije pisao.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
ENERGIZOUR kaže...

Ako nije problem molio bih za pomoc za konfiguraciju,

 

Buđet: 15000 kuna

Nacin placanja: u kešu

Zivim u Zapresicu

 

*monitor od 27 inca ako može

*uglavnom za gaming i za programiranje, te rad u photoshopu

*mis i tipkovnicu imam 

*bez OS

 

Unaprijd hvala......

 

za gaming do daske {#}

adm.hr

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
4mal kaže...

Frend kupuje komp za oko 10k okorjeli je gamer, clocker ,profi fotograf,prognamer animator  ... kojem treba PUNO prostornog diska cak mu je i posao povezan sa istim od navedenog :) 

 

treba pilu koja cega sluzit 5+ godina kak u igrama tako i u poslu  tj. svim gore navedenim segmentima

 

 

Periferija mu netreba 

magazinrs.hr

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
FakeDeath kaže...

Ja nemam,ne mogu i necu :D

 

Ajde, imam kompova, pa i po 15k :D Ali nije za igre vec za posao...Igram se na 5k kompu i vrtim sve igre na max ;=)

 

A vi koji imate i mozete, očekujem slike kada se taj komp kupi...jer vecina koji ovdje dodjete po savjete za tak nes bolesno samo trolate i maštate...Jos uvijek čekam slike od onih po 20k...ali nikako, mjeseci prolaze...A glavno da su tu trolali...

 

Uvjerite me da imate i mozete :D

Sacu ja ovaj ili sljedeci tjedan kupit komp jos "kemijam" pa kad kupim idu slike :)

An3lka555
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

a i to da vidim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
An3lka555 kaže...
FakeDeath kaže...

Ja nemam,ne mogu i necu :D

 

Ajde, imam kompova, pa i po 15k :D Ali nije za igre vec za posao...Igram se na 5k kompu i vrtim sve igre na max ;=)

 

A vi koji imate i mozete, očekujem slike kada se taj komp kupi...jer vecina koji ovdje dodjete po savjete za tak nes bolesno samo trolate i maštate...Jos uvijek čekam slike od onih po 20k...ali nikako, mjeseci prolaze...A glavno da su tu trolali...

 

Uvjerite me da imate i mozete :D

Sacu ja ovaj ili sljedeci tjedan kupit komp jos "kemijam" pa kad kupim idu slike :)

napiši šta misliš uzeti, da se ne zaletiš i kupiš nešto bzvz

12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

necemo valjda opet :D mislim da je dosta bilo....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Evo ovako sam ja iskemijao :D

 

Matična ploča Asus SABERTOOTH X79

Monitor LCD AOC I2367FH 

OCZ PSU Silencer Mk II Series 750W

Sapphire grafička kartica HD 7950, 3GB GDDR5

i7 3820 proc

Ram corsair vengeance 16 gb low profile

cooler za proc noctua nh-d14 SE2011

HDD caviar black 1tb

SSD vertex 4 128 gb

i neki dvd rom 120-140kn...

 

Nesto manje od 13.000kn ali ssd ide sljedeci mjesec jer sad imam taman za ove komponente ;)

An3lka555
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2013 16:47 (An3lka555).
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
An3lka555 kaže...

Evo ovako sam ja iskemijao :D

 

Matična ploča Asus SABERTOOTH X79

Monitor LCD AOC I2367FH 

OCZ PSU Silencer Mk II Series 750W

Sapphire grafička kartica HD 7950, 3GB GDDR5

i7 3820 proc

Ram corsair vengeance 16 gb low profile

cooler za proc noctua nh-d14 SE2011

HDD caviar black 1tb

SSD vertex 4 128 gb

i neki dvd rom 120-140kn...

 

Nesto manje od 13.000kn ali ssd ide sljedeci mjesec jer sad imam taman za ove komponente ;)

Zašto tako skupa ploča? Monitora ima boljih, napajanje ti ne treba toliko jako, 16 GB RAM? Za što je namjenjeno računalo? Možeš uštedjeti dodatno tako što ćeš uzeti WD Blue umjesto Blacka.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
softwaremaniac kaže...
An3lka555 kaže...

Evo ovako sam ja iskemijao :D

 

Matična ploča Asus SABERTOOTH X79

Monitor LCD AOC I2367FH 

OCZ PSU Silencer Mk II Series 750W

Sapphire grafička kartica HD 7950, 3GB GDDR5

i7 3820 proc

Ram corsair vengeance 16 gb low profile

cooler za proc noctua nh-d14 SE2011

HDD caviar black 1tb

SSD vertex 4 128 gb

i neki dvd rom 120-140kn...

 

Nesto manje od 13.000kn ali ssd ide sljedeci mjesec jer sad imam taman za ove komponente ;)

Zašto tako skupa ploča? Monitora ima boljih, napajanje ti ne treba toliko jako, 16 GB RAM? Za što je namjenjeno računalo? Možeš uštedjeti dodatno tako što ćeš uzeti WD Blue umjesto Blacka.

Ploca je tako skupa jer ima 5 godina garancije, a ostale jeftine npr intelova ili asrockova MSI (1500kn) imaju ljudi dosta problema sa njima citao sam reviewe na newegg.com ...napajanje sam uzeo takvo jer mozda u buducnosti napravim crossfire a ovo također ima 7 godina garancije da budem bez brige mislio sam uzet ono  xfx 650w ali nema ni u futuri ni centro.hr jer tamo mislim kupovat. , 16gb ram treba mi za renderanje a i ram nije toliko skup...WD black ce mi biti  boot drive prvih mjesec-dva pa sam uzeo black umjesto blue, a kasnje cu uzet ssd :)

An3lka555
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 2:49 (An3lka555).
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Razlika u brzini bootanja i opcenito rada izmedju Black i Blue je toliko mala da je neces primjetiti a Blue je bolja kupovina ne samo zbog cijene nego zbog buke i zagrijavanja, pogotovo kad ce ti uskoro biti sekundarni HDD.

Najveci problem u tvojoj konfiguraciji je kombinacija procesora i maticne i uopce ideja kupovine LGA 2011 sa limitiranim procesorom sa 4 jezgre. 3770K i dobra LGA 1155 maticna je puno bolji izbor.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
BlueMax kaže...

Razlika u brzini bootanja i opcenito rada izmedju Black i Blue je toliko mala da je neces primjetiti a Blue je bolja kupovina ne samo zbog cijene nego zbog buke i zagrijavanja, pogotovo kad ce ti uskoro biti sekundarni HDD.

Najveci problem u tvojoj konfiguraciji je kombinacija procesora i maticne i uopce ideja kupovine LGA 2011 sa limitiranim procesorom sa 4 jezgre. 3770K i dobra LGA 1155 maticna je puno bolji izbor.

 

Onda cu kupit rađe i7 3770k i sabertooth z77  :)

An3lka555
11 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn
An3lka555
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ima. Sabertooth je maticna za malu djecu. 

 

Kupi ovu i miran si a kosta duplo manje:

 

http://www.nabava.net/maticne-ploce__140/asus-maticna-ploca-p8z77-v-socket-1155-intel-z77__1890481

 
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

samsung 840 je vrlo kvalitetan a i ne tako skup! ja mislim da je intel 520 malo previse, ispravi me ako sam pogrijesio {#}

13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Samsung 840 basic je SSD iz nizeg trzisnog segmenta. Dosta je jeftiniji od Intel 520 ali je i dosta losiji. Samsung 840 Pro je vrhunski SSD, bolji od Intel 520 ali i skuplji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Pozdrav svima!

Ovako trebala bi mi procjena imam jednu ponudu da uzmem sve u kompletu navedeno u ovom oglasu http://www.njuskalo.hr/pc-racunala/prodajem-extreme-pc-oglas-5489487 čovjeku trebaju novci ići će keš odmah na ruke pa me zanima realno koliko mu ovo sve max vrijedi bez jamstva,ništa nije pod jamstvom.

Unaprijed se zahvaljujem!

{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Takvu konfiguraciju za tolko love, a nigdje jamstva trebaš biti lud da uzmeš !

12 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Nigdje nisam reko da ću toliko dat,zato i pitam za procjenu jer ja već u glavi imam po svojoj procjeni koliko bi to realno vrijedilo ali me zanimaju i druga mišljenja i onda ću donjeti konačnu svoju odluku.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Slozi takvu konfu u nekom ducanu tipa adm,futura, oduzmi od ukupnog iznosa 35% te na to jos 10% i toliko to realno onda vrijedi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ako ćeš dat i manje opet je rizik, nekaj ode buš vadio kredit :D

 

Ak već imaš to u planu kupiti jesi vidio na svoje oči, testirao konfiguraciju, provjerio dal je sve ok ili će poslje biti policajca i lopova? :P

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Ako se odlučim on će to dovesti meni na kućnu adresu sve cemo spojit i ako je ok novci na ruke,iskreno meni to netreba jer imam jaču konfu od ove,ali ako bude meni po prihvatljivoj cijeni zašto ne još jedan komp na LGA 2011,čovjeku su potrebni novci u gotovini...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

pa ok ako ti ne treba i imas love na bacanje, sto ne, pomogni čovjeku!

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija - iznad 10.000 kn

Pozdrav ekipa!

Ja sam složio što se meni hoće, medjutim, dajte par predloga konfi, molim od strane onih koji se dobro kuže.

 

A želje su: INTEL procesor (i5 / i7)

         MBO (ovisi, nije greda)

         Memorije 8-16GB >2000mhz

         Grafika: imao i ATI i Nvdia (6800, 8800GT)...u oko mu upada GTX 670 Phantom II - podložno porm.

         SSD (nije previše bitno jeli 120gb/240gb...ali nekako mi se svidja INTEL 520 serija)

         HDD (a neki oko 2TB 7200r)

         Optika (nebi trebalo imat bray)

         Napajanje modularno

         Kučica oko 500kn

         Odgovarajući hladnjaci za cpu 

POŽELJNO: LINKS.HR - blizu mene i dečki su zakon, garancije super...mozda malo skuplje, ali sve na jednom mjestu, također, plačanje je kartično na rate, pa da preko web-a ne placam od jedanput)

 

KORISTITI: CAD, IGRE, GIS, ITD...Svakodnevno više sati

LIMIT 11.500kn (samo kutija, bez periferije)

NE POTREBNO: OS

 

MSI GX630
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2013 12:10 (monkeymoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice