Molim savjet glede konfiguracije

poruka: 11
|
čitano: 1.855
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije

Stanje je sljedeće; dobio sam dobru ponudu da utopim svoju sadašnju kantu te ću imati na raspolaanju cca 4.000kn keša pa bih trebao složiti komp koji će služiti isključivo za igruOsmijeh.

 

Do sada sam bio vjeran Intelu ali dolaskom novih serija AMD-a i s obzirom na opciju uloženo/dobiveno kao i jeftinije opcije komponenata u obzir dolazi i AMD konfiguracija.

Dakle trebam:Procesor,MBO,GPU,Napajanje,pržilicu i kučište.Cilj je da složeno ide barem na 3,6GHz- a sviđa mi se ta cifra na kojoj i trenutna konfiguracija radi.

Ukoliko nije problem složiti 2 konfiguracije jednu od Intela i jednu od AMD-a po mogučnosti da bude dobro izbalansiran omjer Grafa-Proc-MBO pa eventualno poslije još jednu grafu u crosfire ako bude potrebeOsmijeh.

Sastavio bi sam ali pogubio sam se u pogledu AMD-a od silnih Athlona,Phenoma i dr. vrsta procesora kao i opcije AM3,AM2+ MBO-a koje su mi strane kao i uparivanja memorije sa MBO.

Glede Intela tu je malo lakše jer znam otprilike šta mogu kupiti u rtom iznosu.

 

Unaprijed svima hvala na trudu.Osmijeh

E7200 aka 3.6GHZ Abit IP35 Off limits 2x2 GB GSkill-1000MHz Seasonic 430W
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2009 12:15 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije

Evo složio sam neke konfiguracije otprilike:

 

 Intel: E6300-550KN

           Asus P5Q-715KN

           Napajanje Corsair 450W-500KN

           Memorija 2x2GB G.Skill-580KN

           Pržilica  - 170KN

           Kučište -  Antec Three H. -500KN

           Gigabyte 5770- 1.100kn

 

           cca. 4.100kn

 

AMD:Phenom X2 545 -680KN

        Asus M4A77TD Pro -700KN

        Corsair 450W - 500KN

        Gigabyte 4890OC - 1.400kn

        Pržilica - 170KN

        Case Antec - 500KN

         Memorija - ??? Minimum 3GB ali koje?

 

        cca. 3.900KN

 

Cijena malo premašuje buđet ali nažicat će se nekako samo koja opcija je bolja?

 

Naravno da ću još pregledati složene konfiguracije i uvažiti sve prijedloge koji budu OK. nije mi hitno imam cca 15-ak dana do realizacije.

Najviše muke imam sa AMD kombinacijama jer sam na Intelu 3god. pa sam izašo iz štosa.

 

 

Hvala svima na trudu.Osmijeh

 

 

E7200 aka 3.6GHZ Abit IP35 Off limits 2x2 GB GSkill-1000MHz Seasonic 430W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Molim savjet glede konfiguracije

Šteta je utopiti konfiguraciju i kupiti onda nekaj jedva malo boljih performansi.Sumnjam da ćeš dobiti nekaj spektakularno različito od potpisa konfiguracije koju posjeduješ Smijeh

Da sam na tvom mjestu prodao bi samo proc,ploču,grafu i kupio iste te za amd phenom+novu grafu.

 

 

Intel Q9400 @ 3.68 / Asus P5Q-E / Corsair 2x2GB 1066 Dominator / 2x HD4850 CF / 2x 640GB Seagate 11 RAID 0 / Corsair 650W TX / Samsung T260HD
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2009 12:01 (dax1974).
14 godina
neaktivan
offline
16 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije

Nisam ni namjeravao uzimati nešto jače od ovoga što imam bitno je da nije slabije od trenutne konfiguracije, a da je opet NOVOOsmijeh jer sam super zadovoljan sa trenutnim mogučnostima s obzirom na moje potrebe

koje se u 85% korištenja svode na "igranje"Osmijeh ukoliko bi prelazio na AMD u nedoumici sam glede MBO i proca između ova 2-Athlon II X4 630 ili Phenom II X2 550BE te sa kojom MBO ih upariti ili eventualno neki X3 710/720 procesor ili nešto sl.

i s obzirom na MBO možda otključati 4-tu jezgruOsmijeh.Glede grafe ništa ispod 250GTS nedolazi u obzir i naravno ATI pandana po mogučnosti malo jaču eventualno jer za monitor od 22" mi i netreba više kako bi igre tjerao na high-

very high eventualno.(4870 1GB ili 4890 ako ju uspjem ugurati u konfiguraciju što će vjerojatno zavisiti od MBO i izabranog procesora.Buni me opcija DDR3 memorije s obzirom na MBO AM2+-AM3 s obzirom na podržane procesore.

 

 

 

Hvala svima na savjetima koji su i više nego dobro došli.Pročitao sam malo recenzije na sobitza portalu glede AMD-ovih mogučnosti u odnosu na Intel u klasi koju imam E7200 što pokazuje slabije

rezultate u odnosu na AMD(komp služi isključivo za igre) pa se to nameće kao vrlo vjerojatna opcija glede prelaska na novu platformu sa DDR3 opcijom koja je jeftinija u odnosu na Intel opcije.

E7200 aka 3.6GHZ Abit IP35 Off limits 2x2 GB GSkill-1000MHz Seasonic 430W
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2009 11:39 (Smille).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije
e ljudi ovak imam saru kanutu koju bi htio prodati dobio bi negdje ovo 2 soma kuna i plus imam jos 9 soma kuna...3 soma bi ostavio sa strane...naci 8 soma kuna za novi komp...naci trebao bi mi novi komp za uglavnom igranje novih igara...preporucite mi neku konfiguraciju i da monitor nebude skuplji od 1300 kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije
molim vas dajte mi vise savjeta
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije

Nemoj mi spamat temu i još sa tolikim ciframa se razbacivat te molim otvori si Novu.

Ovo je tema za obične smrtnike i tražim isključivo savjet glede navedenog.

 

 

Hvala.

E7200 aka 3.6GHZ Abit IP35 Off limits 2x2 GB GSkill-1000MHz Seasonic 430W
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim savjet glede konfiguracije

lexy, vec si ovdje pitao isto pitanje i dobio si odgovor. neces postici nista trpajuci se u svaku temu koja se tice slaganja konfiguracija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice