Kompresor za čišćenje kompjutera

poruka: 95
|
čitano: 49.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Kompresor za čišćenje kompjutera

bogme, ja sam uzeo fractala baš zato da se riješim hebene prašine i da konačno imam normalni protok zraka

cilj je postignut i sad nakon pola godine neotvaranja kućišta prašine ima samo u tragovima - tanki sloj fine prašine na napajanju i podu kućišta, gornjem dijelu grafe i slično, ali nema začepljenih rebara hladnjaka i "dlakavih" ventova

 

no, opet mi dobro dođe kompresor kod prijatelja za ispuhati filtere koji svu tu prašinu skupe - a to nema šanse napraviti kako spada s tim sprejem

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
picajzla0707 kaže...

bogme, ja sam uzeo fractala baš zato da se riješim hebene prašine i da konačno imam normalni protok zraka

cilj je postignut i sad nakon pola godine neotvaranja kućišta prašine ima samo u tragovima - tanki sloj fine prašine na napajanju i podu kućišta, gornjem dijelu grafe i slično, ali nema začepljenih rebara hladnjaka i "dlakavih" ventova

 

no, opet mi dobro dođe kompresor kod prijatelja za ispuhati filtere koji svu tu prašinu skupe - a to nema šanse napraviti kako spada s tim sprejem

 ja imam dva kompa i jedan je u fractalu. u fractal sam sastavljao i frendovima i nitko nema problema (ali imaju prašine koliko hoćeš po kućama) sa zmazanim kompom ili čišćenjem. drugi komp mi je u HAF-u 912 i sav je oblijepljen fitrima za napu i onim "jednokratnim" krpicama protiv prašine iz DM-a (pa i to nije dosta i svaka dva mjeseca moram raditi generalku, čim filtri pocrne). ok, osim prašine tu je i dim pljuga al jebga - nema bez čišćenja. načelno je usisavanje (i "oprašivanje" penzlom) dovoljno ali dobro dođe taj sprej za hladnjak. ono kaj dobim od drugih na čišćenje - oslobodibože užasa. činjenica je da pri kupnji kućišta gotovo nitko ne vodi računa o čistoći prostora i zaštiti kante. samo im je šminkeraj bitan. eto i ga na, onda. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
online
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Ajar kaže...

 ja imam dva kompa i jedan je u fractalu. u fractal sam sastavljao i frendovima i nitko nema problema (ali imaju prašine koliko hoćeš po kućama) sa zmazanim kompom ili čišćenjem. drugi komp mi je u HAF-u 912 i sav je oblijepljen fitrima za napu i onim "jednokratnim" krpicama protiv prašine iz DM-a (pa i to nije dosta i svaka dva mjeseca moram raditi generalku, čim filtri pocrne). ok, osim prašine tu je i dim pljuga al jebga - nema bez čišćenja. načelno je usisavanje (i "oprašivanje" penzlom) dovoljno ali dobro dođe taj sprej za hladnjak. ono kaj dobim od drugih na čišćenje - oslobodibože užasa. činjenica je da pri kupnji kućišta gotovo nitko ne vodi računa o čistoći prostora i zaštiti kante. samo im je šminkeraj bitan. eto i ga na, onda. 

 kod mene je arc mini r2, pa su prednji i gornji filteri u verziji od metalnog mesha i tanke spužve, što mi odgovara jer bolje filtrira prašinu - ali je problem što se prašina više vidi na njemu

na fotki se vidi malo prašine i to samo jer je osvjetljava blic, a inače se ne vidi dok se stvarno ne napuni - a očistit se može najbolje kompresorom ili tuširanjem (što mi se baš i ne da jer ga onda moram sušiti pun kujac)

 

mislim da malo njih ima prašine doma kao ja, uz dvoje klinaca, psa, dvije vjeverice i dvije papige, to je živi užas i svaki dan se pomete dupke puna lopatica prašine samo u kuhinji

na stolu od kompa je još gore, jer dimimo i ja i žena, jedu se grickalice + ona prašina

 

staro kućište sam čistio svaki mjesec ili dva i to je bio blagi užas svaki put, sad čistim jednom u pola godine, stvarno je minimalno prašine i to one skroz fine koja se tanko nataloži po vodoravnim površinama

čistim pemzlom i usisavačem, a filtere samo kompresorom kod frenda u garaži

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
@picajzla
Možda nadimak objašnjava, ali da ćeš nakon pola godine na rebrima hladnjaka naći loptice prašine - nisam baš siguran. Po meni, nakon pola godine će biti taman kako si ti rekao.
I druga "glupost" - da ti baš treba kompresor za ispuhati prašnjavi komp jer da sprej neće niti dovoljno dobar... hm?
Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
11 godina
online
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
godo kaže...
@picajzla
Možda nadimak objašnjava, ali da ćeš nakon pola godine na rebrima hladnjaka naći loptice prašine - nisam baš siguran. Po meni, nakon pola godine će biti taman kako si ti rekao.
I druga "glupost" - da ti baš treba kompresor za ispuhati prašnjavi komp jer da sprej neće niti dovoljno dobar... hm?

 u starom kućištu bez filtera nakon pola godine, ne da su bile loptice prašine, nego su između venta i hladnjaka bile naslage koje sam najprije skidao u sloju kao tepison, a onda još čačkalicom vadio iz rebara

no, teško je nekome objasniti količinu prašine koja se stvara u mojoj kući - i sam sam se svaki dan čudio sad kad je žena radila preko ljeta, da li je moguće pomesti kuću svaki dan i svaki faking dan imati opet prepunu lopaticu prašine

evo ti dolje fotka od vjeverica što one uspiju napraviti oko svog kaveza od jučer popodne, kad je žena pomela, do danas ujutro, da ne spominjem ptice, linjajućeg psa i drugo 

 

za kompresor sam rekao da ne koristim kod čišćenja kompa, nisam nigdje rekao da mi je neophodan

koristim ga isključivo za očistiti filtere, jer onaj zrak iz spreja jednostavno nema dovoljno pritiska da izbije svu prašinu iz filtera (ili je meni stvarno nick kriv ) - ali i to sam napravio samo jednom u nešto manje od godinu dana otkako imam ovog fractala 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice