Kompresor za čišćenje kompjutera

poruka: 95
|
čitano: 49.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
QuidZz kaže...

 

@tiby imam ja fen sta moze puhat hladni zrak, skupi neki model od phillips-a mislim...jednostavno nema dovoljno snage

  Vjerujem, ali ako ima veliki ispuh onda je osječaj jačine "puhanja" osjetno manji, zato sam pomislio na neki reducir na manji promjer ispuha.

Ipak mislim kako ovisi i do modela jer moja frizerka ima fen koji mi skine madeže s kože kako puše a samo je u 2 brzini od 3 moguče {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Tiby kaže...  

Kupio sam ga za sušenje kose, ali dobro puse prasinu...

  Da, ovaj ima opciju u kojoj su grijači potpuno isključeni, a stvarno je jak (mrsko mi je snimati sad). Uglavnom više duva već onaj u moje frizerke.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera
hehe trebao bi i meni takav :D

btw sto nitko nezna odg. na moje pitanje o ovom einhell kompresoru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
QuidZz kaže...
O ovom einhell-ovom se NE može nakupit vlage zato jer nema nikakav rezervoar :)

btw namjeravam ga uzet pa me zanima kako jako puse? je li dovoljno jak za istjerat prasinu iz cpu i vga coolera?

ty

Nakuplja se vlaga i u takvome kompresoru,mislim da je isti ko i moj kompresor(par postova niže,zeza me poveznica)samo je razlika u imenu proizvođača,dovoljno je jak za istjerat prašinu iz bilo čega.

 

S obzirom na cijenu da li se isplati za par puta u godini ispuhat komp i napumpat gume na autu ili biciklu rekao bih da ako imaš love.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 10:39 (muhaqeri).
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera
hm..kazes vlaga se i u njemu nakuplja....moze li se to nekako sprijecit da budem 100% siguran da necu istusirat neciji komp? :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
QuidZz kaže...
hm..kazes vlaga se i u njemu nakuplja....moze li se to nekako sprijecit da budem 100% siguran da necu istusirat neciji komp? :D

Možeš ako držiš u nekoj prostoriji gdje nema vlage,ja moj držim u radioni(puna el. opreme) i sve 5.

PM radi.
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera
E super, ty :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
QuidZz kaže...
hm..kazes vlaga se i u njemu nakuplja....moze li se to nekako sprijecit da budem 100% siguran da necu istusirat neciji komp? :D

To malo što ide vlage se i brzo posuši i nema frke.

12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera
Oki doki :D Hvala svima
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

Ne brini za vlagu to se radi otako maloj količini da te to ne treba zabrinjavati. Sa donje strane spremnika se nalazi ( nije na svima na istom mjestu ) mali pipac kojim se vlaga ipsušta van. I naglašavam da se radi o tako malim količinama da se to uistinu ni ne primjeti. I drugo pokušaj ga držati unutra da je što manja razlika u temperaturi koja i stvara vlagu.

D.L
13 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
QuidZz kaže...
O ovom einhell-ovom se NE može nakupit vlage zato jer nema nikakav rezervoar :)

btw namjeravam ga uzet pa me zanima kako jako puse? je li dovoljno jak za istjerat prasinu iz cpu i vga coolera?

Ja sam ga kupio i bezuljni je. Za ciscenje kompa koristim onaj najuži nastavak ( cijevčica ) i to dosta dobro ispuhuje, a za pumpanje guma je odlican ! E a kad sam ga kupio mi je bilo žao jer mi je sused rekel da bi on dal pol novci pa bi skupa kupili nesto takvog jer je puno jači kad ima rezervar , al nije znao da ja kupujem kompresor !  Za tih par puta na godinu kaj ga koristim je I vise no dobar za tu cijenu !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 14:57 (Haf932).
15 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
kruskar kaže...

Ja doma imam

http://www.pevec.hr/proizvodi/alati/elektricni-strojni-alat/kompresori/uljni-kompresor-einhell-euro-1501-4292/

Služi mi i za pumpanje guma,i za isprašivanje PCa i za bojanje,za sve što može kompresor služiti,star oko 3-4 godine radi ko švicarski sat,vlaga se ne nakuplja a ima rezervoar.

koliko kosta ovaj tvoj kompresor?

KUPUJEM AM3 MBO DDR3 PONUDE NA PP HITNO!!
13 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
DommY kaže...
kruskar kaže...

Ja doma imam

http://www.pevec.hr/proizvodi/alati/elektricni-strojni-alat/kompresori/uljni-kompresor-einhell-euro-1501-4292/

Služi mi i za pumpanje guma,i za isprašivanje PCa i za bojanje,za sve što može kompresor služiti,star oko 3-4 godine radi ko švicarski sat,vlaga se ne nakuplja a ima rezervoar.

koliko kosta ovaj tvoj kompresor?

Ja sam ga prije 3-4 godine platio oko 1900kn,a sad je oko 700-800kn

PM radi.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Haf932 kaže...
QuidZz kaže...
O ovom einhell-ovom se NE može nakupit vlage zato jer nema nikakav rezervoar :)

btw namjeravam ga uzet pa me zanima kako jako puse? je li dovoljno jak za istjerat prasinu iz cpu i vga coolera?

Ja sam ga kupio i bezuljni je. Za ciscenje kompa koristim onaj najuži nastavak ( cijevčica ) i to dosta dobro ispuhuje, a za pumpanje guma je odlican ! E a kad sam ga kupio mi je bilo žao jer mi je sused rekel da bi on dal pol novci pa bi skupa kupili nesto takvog jer je puno jači kad ima rezervar , al nije znao da ja kupujem kompresor !  Za tih par puta na godinu kaj ga koristim je I vise no dobar za tu cijenu !

Ja ću uzet najvjerojatnije idući tjedan onaj od Einhella za 470 KN kompresor, držaću ga u kući da nebude na vlazi. Al i ako ima vlage prvo malo ispušem u prazno i sve će izać, bar ja mislim. 

F.C. LIVERPOOL, F.C. CHELSEA, F.C. JUVENTUS
13 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Tu vlagu sam ja i na svojem primjetio ali  to je par kapljica koje ionako ispusem u prazno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Pa da ispuše se u prazno  i ode vlaga ak šta ima. 

F.C. LIVERPOOL, F.C. CHELSEA, F.C. JUVENTUS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Ja imam slican kao krukarov, samo sto je srevreni i kupio sam mogo dodataka. Sijecam se se da sam ga uzeo u Neckermanu, koji se povlaci sa hrvatskog tržišta, ali sam ga platio negdje 800-900 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Jel ide to sa miniwash-om? :D Mislim, naravno, neću ga pripojiti na vodu, nego samo da puše (vrti) zrak. Samo mi bezveze stoji u podrumu, pa ako može zašto ne..
heilige
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

Pa ako puše samo zrak zašto ne bi moglo ? :) 

Nemaš što izgubiti probaj .  

16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Xash kaže...
Jel ide to sa miniwash-om? :D Mislim, naravno, neću ga pripojiti na vodu, nego samo da puše (vrti) zrak. Samo mi bezveze stoji u podrumu, pa ako može zašto ne..

Mislim da to neće funkcionirati

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
14 godina
moderator
online
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Xash kaže...
Jel ide to sa miniwash-om? :D Mislim, naravno, neću ga pripojiti na vodu, nego samo da puše (vrti) zrak. Samo mi bezveze stoji u podrumu, pa ako može zašto ne..

koliko ja znam neće radit ako mu nije spojena voda

tako je bar sa svima koje sam do sad vidio

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Dok nekupiš mogao bi malo sa usisivaćem, ono što možeš, ako je hitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Nemoj ni slucajno usisavacem dosta ljudi si je shebalo komp s tim.I najjednostavnije i ti je Kompresor i Komprimirani Zrak.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

 

ja vec par godina koristim ovu pumpu za luftice, bazene i camce. i pumpa je taman za temeljito ispuhati prasinu.

takve pumpe bi trebali staviti u ponudu inormaticke opreme jer je idealna za ocistiti racunalo, kompresori su preveliki a opet oni mali sprejevi su premali i imaju mali pritisak zraka.

ja sam za svoju dao oko stotnjak kn. prije dosta vremena, evo slika:

 

nasao sam i jednu na njuskalu

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 21:22 (Yoroshii Takeshi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
WrongType kaže...

Nemoj ni slucajno usisavacem dosta ljudi si je shebalo komp s tim.I najjednostavnije i ti je Kompresor i Komprimirani Zrak.

Sta fali usisivacu, ja njime cistim kompove vec 15 godina i nikad problema. Dobro, sigurno je bolje ispuhati ga, ali nisam lud da kupujem kompresor da bi imao cist PC!!!!!

14 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Ja sa usisavačem nikad nebi čistio, jer sam čuo da oće skurit komp. Meni kompresor treba za čistit komp a i za pumpat gume i hidrofor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

ma nema boljeg od sve, van, kistom isčeprkaš prašinu od svagdje sa matične i komponenti, usput sastrane držiš usisavač koji to sve posisa odmah..kučište rastaviš do lima, u kadi ga istuširaš i osušiš...sve sastaviš i ko beba bude...ovako kompresorom uteraš prašinu tamo gdje je nije bilo i uvijek je ostane, je brže i možda lakše no tko pozna svoj komp i tko ga je slagao nije problem povadit sve vanka, usput uvijek vidiš ako šta nevalja ili neke kablove rješiš, makneš dodaš itd...fina zabava za izgubit par sati do pol dana :P

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
protjeran
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

Kako bi ove voleo da imam. Ima zanimljivih ali su skupi i to je najbolje kada vise njih se zna pa svi imaju kompove i daju po 40e recimo i uzmu bruka masinu bas za to i kako kome zatreba koristi jednom u mesec dana.

 

http://www.metrovacworld.com/Computer%20Maintenance

 

Amerikanci ih prave izgleda. 

Kompresor nije za to, suvise je jak i sam si kriv ako ti se desi nesto.

Ovako imas lepo PC program verovatno je super testirano i bezbedno i lepo ocistis. 

Iovako ovi delovi pomoz bog da radi kada doneses kuci jos posle kompresora. 

3 puta promenis graficku, maticna se ne probudi.

 

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 19:03 (Vlada011).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
oly570 kaže...

ma nema boljeg od sve, van, kistom isčeprkaš prašinu od svagdje sa matične i komponenti, usput sastrane držiš usisavač koji to sve posisa odmah..kučište rastaviš do lima, u kadi ga istuširaš i osušiš...sve sastaviš i ko beba bude...ovako kompresorom uteraš prašinu tamo gdje je nije bilo i uvijek je ostane, je brže i možda lakše no tko pozna svoj komp i tko ga je slagao nije problem povadit sve vanka, usput uvijek vidiš ako šta nevalja ili neke kablove rješiš, makneš dodaš itd...fina zabava za izgubit par sati do pol dana :P

Ja imama pravu kolekciju kistova za čistit (nisam još uzeo kompresor). Dosad sam čistio ovako: Sve sam povadio van s matičnom. I najviše prašine mi se nakupi na hladnjaku od procesora, i to par sati ode začas, dok kad sam otišo kod susjeda koji ima kopmresor, za 10 minuta bude gotovo čišćenje. 

Al opet mislim da je dost rizično vadit stalno sve van, da se nebi šta skurilo.

16 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Zanima me da li je ovakav kompresor dobar za čišćenje računala

 

http://www.svezakucuidom.com/proizvod.php?id_kat=577&id=31012

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice