Kompresor za čišćenje kompjutera

poruka: 95
|
čitano: 49.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
AlterEgo kaže...

Zanima me da li je ovakav kompresor dobar za čišćenje računala

 

http://www.svezakucuidom.com/proizvod.php?id_kat=577&id=31012

Može poslužiti (imam i sam sličnu stvar), no da bi s time koliko-toliko dobro očistio moraš rastaviti računalo i svaku komponentu zasebno ispuhivati, nema ti to snage kao klasični kompresor pa da možeš ispuhati cijeli komp...

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
12 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Pozdrav!

Je netko u zadnje vrijeme naletio na kakav dobar kompresor? 220V, ne onaj za auto.

 

Tu u Varazdinu imam Frigo, pa gledam kod njih. Ima nesto za oko 700kn.. sto je malo puno za ponekad ocistiti..

Jos cu otici pogledati u Pevec. Baumax, Obi i Mercur su nam se zatvorili...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

Je netko u zadnje vrijeme naletio na kakav dobar kompresor? 220V, ne onaj za auto.

 

Tu u Varazdinu...

Frend jr kupovao prije par mjeseci takvo nešto i rekao da je KTC imao neki mali na akciji pa idi i tamo pogledaj.

16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

Je netko u zadnje vrijeme naletio na kakav dobar kompresor? 220V, ne onaj za auto.

 

Tu u Varazdinu imam Frigo, pa gledam kod njih. Ima nesto za oko 700kn.. sto je malo puno za ponekad ocistiti..

Jos cu otici pogledati u Pevec. Baumax, Obi i Mercur su nam se zatvorili...

 Pa di si bio neki dan (tjedan), bilo u Kauflandu Eninhell za ~500 kuna.

Evo vidi; akcija bila od 12.02. do 18.02. http://katalozi.net/kaufland-katalog/kaufland-katalog-sve-u-pola-cijene-18-2

 

 

Ja nabavio neku žutu ogromnu grdosiju, kvalitetna marka navodno, može gumeni tenk napuhat a ne komp ispuhat. XD

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Zin8 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav!

Je netko u zadnje vrijeme naletio na kakav dobar kompresor? 220V, ne onaj za auto.

 

Tu u Varazdinu...

Frend jr kupovao prije par mjeseci takvo nešto i rekao da je KTC imao neki mali na akciji pa idi i tamo pogledaj.

 Ooo, najs, hvala!

191x7 kaže...

 Pa di si bio neki dan (tjedan), bilo u Kauflandu Eninhell za ~500 kuna.

Evo vidi; akcija bila od 12.02. do 18.02. http://katalozi.net/kaufland-katalog/kaufland-katalog-sve-u-pola-cijene-18-2

 Aaa, to uvijek napravim

191x7 kaže...
Ja nabavio neku žutu ogromnu grdosiju, kvalitetna marka navodno, može gumeni tenk napuhat a ne komp ispuhat. XD

 Haha :)))

Iz dućana, može se još naći ili preko nekoga?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
CyberDemonVZ kaže...

Iz dućana, može se još naći ili preko nekoga?

 Iz dućana; tatina božičnica, neki za ~1300 kuna. Prava stvar. Čak i one nastavke moraš kupiti odvojeno.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Kupio Einhell BT-AC180 u Pevecu, super zadovoljan.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Kolko kuna?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

bacate novce.

motor od hladnjaka (po mogućnosti onog velikog, za trgovine) i crijevo od pumpe za bicikl, sa onim tankim pipcem.

tiho. jeftino. efikasno. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
all_or_nothing kaže...

bacate novce.

motor od hladnjaka (po mogućnosti onog velikog, za trgovine) i crijevo od pumpe za bicikl, sa onim tankim pipcem.

tiho. jeftino. efikasno. 

 Haha, pa da! Evo u spajzi ih imam 4, pa ak jos kome treba :))

Odkud mi motor od velikog hladnjaka?? Da kupim novi hladnjak pa ga rastavim? :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

odi u bilo koji servis, meni prije 5-6 godina prodali za dvije pive.

nije on velik kao kanta za smeće, malo je veći od klasičnog za hladnjake.

istina je da ima kila, nije baš lagan i nije za nosati okolo.

9 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Jel se može šta napravit od onog malog 12v kompresora i nekog spremnika od cca 2.5l?
Znači kompresor pumpa zrak u spremnik do određenog tlaka i na drugoj strani spremnika crijevo za izlaz....

Neka pati kome je krivo,ćaća je Sanader Ivo!!!ĆŽV1953!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
all_or_nothing kaže...

odi u bilo koji servis, meni prije 5-6 godina prodali za dvije pive.

nije on velik kao kanta za smeće, malo je veći od klasičnog za hladnjake.

istina je da ima kila, nije baš lagan i nije za nosati okolo.

 E, takva informacija se cijeni! Hvala!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

samo ne zaboravi da ne radi bez kondenzatora pa ih zamoli da ti i njega daju!

objasnio bih ti i šemu ali nisam sa strujom doma. 

 

evo moj. ružan ali radi.

[IMG]http://i58.tinypic.com/2nas421.jpg[/IMG]

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 19:56 (all_or_nothing).
12 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
all_or_nothing kaže...

samo ne zaboravi da ne radi bez kondenzatora pa ih zamoli da ti i njega daju!

objasnio bih ti i šemu ali nisam sa strujom doma. 

 Uf, nemam pojma o toj temi. Al bez brige, google je tu :D

TNX

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Evo jednog očitog primjera kako nešto što je jeftino i naizgled vrlo povoljno u konačnici rezultira mogućom katastrofom. NEMOJTE ove kompresore koristiti bez da ugradite filter za gorivo na izlazno crijevo. Naime, ovaj kompresor zajedno sa stlačenim zrakom izbacuje i fine čestice ulja. Zato sam za ovu namjenu kupio bezuljni kompresor u Baumaxu i šljaka bez problema.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Moj PC  
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Jura iz druge galaksije kaže...

Evo jednog očitog primjera kako nešto što je jeftino i naizgled vrlo povoljno u konačnici rezultira mogućom katastrofom. NEMOJTE ove kompresore koristiti bez da ugradite filter za gorivo na izlazno crijevo. Naime, ovaj kompresor zajedno sa stlačenim zrakom izbacuje i fine čestice ulja. Zato sam za ovu namjenu kupio bezuljni kompresor u Baumaxu i šljaka bez problema.

 Ček, ček, misliš na ovaj obični prosječni kompresor, naprimjer ovaj s slike? Da na njega filter goriva valja montirati?

kompresor kompresor
 

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 22:36 (191x7).
16 godina
neaktivan
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Ne na taj. Na ove od frižidera. Ovaj tvoj na slici ima rezervoar i u njemu se čestice ulja i vode talože na dnu. Ovi od frižidera ili škrinja nemaju taj spremnik.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 23:06 (Jura iz druge galaksije).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

daj jura samo objasni o kakvoj katastrofi pričaš?

kakva se katastrofa može dogoditi?

čestice ulja postoje ali to su mikročestice električki nevodljivog ulja i ima ih u toliko malim količinama da su zanemarive. 

 

daleko je veći problem kondenzat vode u kompresorima sa spremnikom.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2015 23:15 (all_or_nothing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
all_or_nothing kaže...

daj jura samo objasni o kakvoj katastrofi pričaš?

kakva se katastrofa može dogoditi?

čestice ulja postoje ali to su mikročestice električki nevodljivog ulja i ima ih u toliko malim količinama da su zanemarive. 

 

 

 

 Kako možeš takvo nešto napisati, a ljudima ovdje predlažeš da s tom skalamerijom "naulje" svoje preskupe kompjutere ili drugu osjetljivu elektroniku. Uz to "nevidljivo" ulje koje i nije tako veliki izolator neizbježno idu i čestice kondenzirane vode (tzv. emulzija). Ako meni ne vjeruješ raspitaj se kod ljudi koji imaju kompresore kada odvrnu vijak na dnu rezervoara. I što tada ide van iz tog rezervara.

Kupi mi majko kišobran da ne šetam po livadi bos.
16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera

http://www.pevec.hr/prodajni-program/elektricni-hobi-alat/kompresor-bezuljni-hobi-bt-ac-20024-1-5kw-einhell/

Uzeo sam ovo i on ima dolje ventil za ispuštanje vlage i zraka koji ostane u posudi. Jučer sam ispirivao računalo i primjetio sam malo vlage ali to je stvarno malo. Jučer je vlažnost zraka bila 75% pa nije ni čudo. Nakon što sam ispirio računalo ostavio sam ga još otvorenog da nebi bilo preblema. Poslje sam ga upalio i sve bed. Nije bilo ni mokro ni ništa. Sad zanima me može li nastati problem oko te malo vlage?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
ParaNO1d kaže...

http://www.pevec.hr/prodajni-program/elektricni-hobi-alat/kompresor-bezuljni-hobi-bt-ac-20024-1-5kw-einhell/

Uzeo sam ovo i on ima dolje ventil za ispuštanje vlage i zraka koji ostane u posudi. Jučer sam ispirivao računalo i primjetio sam malo vlage ali to je stvarno malo. Jučer je vlažnost zraka bila 75% pa nije ni čudo. Nakon što sam ispirio računalo ostavio sam ga još otvorenog da nebi bilo preblema. Poslje sam ga upalio i sve bed. Nije bilo ni mokro ni ništa. Sad zanima me može li nastati problem oko te malo vlage?

 Sad tek vidim tvoj post. Najvažnije je da računalo koje želiš ispiriti prije svega ostaviš ugašenog da se dobro ohladi. Dakle, ni u kom slučaju nemojte netom ugašeno računalo ispirivati kompresorom. Temperaturna razlika može biti osjetna i doći do otkazivanja elemenata na MBO (kondenzatori najviše). Ovo što spominješ "malo" vlage to ne bi trebalo biti problem jer ona ubrzo islapi i time dodatno ohladi površinu s koje je islapila.

 

Kad smo već na ovoj temi, malo offa. Danas jedna mlada snaša zove u pomoć jer se njeno računalo samo od sebe gasi. Inače se radi o osobi kod koje mora sve biti na mjestu, vrhunski čisto i dezinficirano. Jer su nas učili da je čistoća pola zdravlja. Otvorim kištru i imate priliku vidjeti na priloženim slikama na čega je to ličilo. Mladoj snaši je došlo slabo, a pomogla je zašećerena vodica. Ali taj užasavajući pogled uz istodobni sram i stid neću skoro zaboraviti, neprocjenjivo

Zora puca, biće dana ...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Jura iz druge galaksije kaže...
Ovo što spominješ "malo" vlage to ne bi trebalo biti problem jer ona ubrzo islapi i time dodatno ohladi površinu s koje je islapila.

 

 

Vlaga se stvara zagrijavanjem kompresora. Za isprivanje kučišta ne bi trebalo biti problema jer ono traje max 2-3 minute. Vlaga je primjetna teka nakon 10-15 min rada.

16 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Jura iz druge galaksije kaže...
ParaNO1d kaže...

http://www.pevec.hr/prodajni-program/elektricni-hobi-alat/kompresor-bezuljni-hobi-bt-ac-20024-1-5kw-einhell/

Uzeo sam ovo i on ima dolje ventil za ispuštanje vlage i zraka koji ostane u posudi. Jučer sam ispirivao računalo i primjetio sam malo vlage ali to je stvarno malo. Jučer je vlažnost zraka bila 75% pa nije ni čudo. Nakon što sam ispirio računalo ostavio sam ga još otvorenog da nebi bilo preblema. Poslje sam ga upalio i sve bed. Nije bilo ni mokro ni ništa. Sad zanima me može li nastati problem oko te malo vlage?

 Sad tek vidim tvoj post. Najvažnije je da računalo koje želiš ispiriti prije svega ostaviš ugašenog da se dobro ohladi. Dakle, ni u kom slučaju nemojte netom ugašeno računalo ispirivati kompresorom. Temperaturna razlika može biti osjetna i doći do otkazivanja elemenata na MBO (kondenzatori najviše). Ovo što spominješ "malo" vlage to ne bi trebalo biti problem jer ona ubrzo islapi i time dodatno ohladi površinu s koje je islapila.

 

Kad smo već na ovoj temi, malo offa. Danas jedna mlada snaša zove u pomoć jer se njeno računalo samo od sebe gasi. Inače se radi o osobi kod koje mora sve biti na mjestu, vrhunski čisto i dezinficirano. Jer su nas učili da je čistoća pola zdravlja. Otvorim kištru i imate priliku vidjeti na priloženim slikama na čega je to ličilo. Mladoj snaši je došlo slabo, a pomogla je zašećerena vodica. Ali taj užasavajući pogled uz istodobni sram i stid neću skoro zaboraviti, neprocjenjivo

 I jel bilo poslje sa šta snašom, kako je platila?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
ParaNO1d kaže...

 I jel bilo poslje sa šta snašom, kako je platila?

 Nekad davno pokojni majstor Gidra je izjavio: Šta ću kad volem pilećinu.

 

Budi bez brige, dobro joj je naplaćeno.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

Pozdrav ekipa,
Kao i vi, i ja sam svojevremeno tražio kompresor da mogu održavati stroj. Kasnije sam prešao živjeti u manji stan i ideja o kompresoru jednostavno nije bila moguća. Tražio sam rješenja i zapeo sam za ovaj uređaj http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16896367002. Zaista se činio dobar, mali (postoji verzija za eu tržište). Međutim cijena je bila malo visoka, također bilo bi zafrkancije sa garancijom, tako da sam potražio neko drugo rjeđenje. Na kraju sam se odlučio kupiti ovo: http://alatimilic.hr/shop/makita-hobi-pribor/makita-maktec-hobi-alati/Elektricno-Puhalo-Makita-Maktec-MT-401. Iako ovom uređaju to nije originalna namjena. moram reći da sam zadovoljan i da služi svrsi. Nije prevelik, dosta je jak, cijena je ok, a jamstvo je kod nas tako da je i to plus. Ima manji produžetak za usmjerenije ispuhivanje, kao i potenciometar brzine. Garancija je godinu dana. Moram napomenuti. kako je uređaj bučan na max brzini ali koje puhalo nije. Ako ste u situaciji  kao i ja, a volite održavati svoje računalo slobodno vam mogu preporučiti Maktec MT-401. Inače Mactec je zapravo jeftinija verzija Makite što samo po sebi jamči kakvu takvu kvalitetu, a za sve ostalo tu je već prije spomenuto jamstvo. Prije kupnje sam i sam kopao da nađem neki video uređaja da se uvjerim da li je to za mene, pa ako vas zanima pogledajte:

. Eto toliko, možda sam nekome pomogao.
Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompresor za čišćenje kompjutera

alaj ga komplicirate, u mp3. limenka zraka (sprej) u čipoteci je 28 ćn i dovoljna je za puuuuuuno propuhivanja i čišćenja, bez ikakvih kompresora. ima i cjevčicu za teško dostupna mjesta. dobro da nekome nije na pamet palo upotrijebiti mlazni motor za očistit komp. papci. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Ajar kaže...

alaj ga komplicirate, u mp3. limenka zraka (sprej) u čipoteci je 28 ćn i dovoljna je za puuuuuuno propuhivanja i čišćenja, bez ikakvih kompresora. ima i cjevčicu za teško dostupna mjesta. dobro da nekome nije na pamet palo upotrijebiti mlazni motor za očistit komp. papci. 

 Zašto vrijeđaš? Tko ti priječi da uzmeš tu ćn i puuuuuuno propušeš. I na teško dostupnom mjestu.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Ajar kaže...

alaj ga komplicirate, u mp3. limenka zraka (sprej) u čipoteci je 28 ćn i dovoljna je za puuuuuuno propuhivanja i čišćenja, bez ikakvih kompresora. ima i cjevčicu za teško dostupna mjesta. dobro da nekome nije na pamet palo upotrijebiti mlazni motor za očistit komp. papci. 

Bez uvrede kolega, ali iz tvog komentara vidim da i nisi nešto previše strojeva otvorio i samim time čistio. Zapravo me sam iznenađen tvojim komentarom jer si član dugi niz godina, pa sumnjam da možda trolaš. Kako god bilo, osobno sam vidio svašta i bez dobre puhalice, ispuhivanje je noćna more, traje jako dugo i svakako nije efikasno, a pogotovo kad se sjetim starih PSU-ova.

Vezano za komprimirani zrak, rekao bih da (za ovu namjenu pogotovo) je to bacanje novca i mislim da uopće nije potrebno dodatno komentirati.

15 godina
offline
Re: Kompresor za čišćenje kompjutera
Alizalb kaže...

Bez uvrede kolega, ali iz tvog komentara vidim da i nisi nešto previše strojeva otvorio i samim time čistio. Zapravo me sam iznenađen tvojim komentarom jer si član dugi niz godina, pa sumnjam da možda trolaš. Kako god bilo, osobno sam vidio svašta i bez dobre puhalice, ispuhivanje je noćna more, traje jako dugo i svakako nije efikasno, a pogotovo kad se sjetim starih PSU-ova.

Vezano za komprimirani zrak, rekao bih da (za ovu namjenu pogotovo) je to bacanje novca i mislim da uopće nije potrebno dodatno komentirati.

 stotinjak možda. kombinacijom zraka u spreju (ovog, hrvatskog - ne njemačkog iz linksa koji košta 75) i usisivača (push-pull). naglasak je ipak bio na prevenciji pa sam često znao ubaciti filtre za napu na kritična mjesta (usis). jasno mi je da nemarne ništa neće spriječiti u ignoriranju čistoće računala (kao bitnog faktora optimalnog rada) no zato im se naplati luksuz b.m.q. stava. inače, ovaj zrak u spreju je zbilja dobar za 99,99999873% čišćenja (posebno laptopa i rebara hladnjaka CPU-a) i nemam mu ni riječi zamjerke. razmišljao sam svojedobno i ja o kompresoru no mislim da se to jednostavno ne isplati ako ne čistiš na industrijskoj osnovi (20 kom. dnevno barem) - neki jeftilen u koferu (bez tlačne posude) iz bauhausa bio je nekih 700 novaca. puno, jer s moraš još nabaviti priključke, imati struju blizu i ima jako uzak opseg uporabe, uz nizak tlak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice