XV. gimnazija vs V. gimnazija

poruka: 22
|
čitano: 22.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

pozdrav ljudi..

 

ovako imam pitanja u vezi škola imam prijatelja koj je trenutno 3 razred u miocu i kaže da se fakat nauće predmeti koji su po meni glavni(matematika,fizika,informatika) i da se može fakat naućit programirat u 1. razredu ako neznašš ništa programirat(iako ja znm neku osnovu c-a)

7. raz sam završio sa 4 iz hr i 8-mi ću isto najverrojatnije taj hrvatski mrzim iz dna duše i jednostavno mi nejede nit mi ga se da ućit...volim predmete poput fizike matematike iformatike pov jest je isto oke i engleski oke ..mislio sam ići u informatički smjer..

e sad da napišem šta sam ćuo o školama:

mioc:lakša,bolji rezultati s natjecanja nasuprot 5.te gim imam  2 poznanika koja su završili je prošle god i otišla na fer i frenda koji je trenutno 3 raz..

5-ta:teža,teški su po meni nezanimljivi predmeti:latinski,hrvatski,kemija ..manje bodova treba 

e sad ima li netko tko bi mi malo objasnio razlike škola i kvalitete jedne i druge ..

ja ću imat ovako bodove:

29 7 raz hr 4

29 8 raz hr 4

1 na ponašanje

2 na  2. mj županijsko(infokup)

_________________

61 bod

 

:)

 

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 11:21 (teo7).
14 godina
online
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
teo7 kaže...

  i da se može fakat naućit programirat u 1. razredu ako neznašš ništa programirat(iako ja znm neku osnovu c-a)

  U nikakvoj se školi ne može naučiti programirati za godinu, posebno u prvom srednje. Za to su potrebne godine i godine rada i truda. Možeš eventualno osnove.

 

I daj molim te nauči barem osnove pravpisa i stavljanja interpukcijskih znakova na pravo mjesto. Ja sam ti jedva razumio post.

Mrzim svoj nadimak!!!
15 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
captain_soap_McTawish kaže...
teo7 kaže...

  i da se može fakat naućit programirat u 1. razredu ako neznašš ništa programirat(iako ja znm neku osnovu c-a)

  U nikakvoj se školi ne može naučiti programirati za godinu, posebno u prvom srednje. Za to su potrebne godine i godine rada i truda. Možeš eventualno osnove.

 

I daj molim te nauči barem osnove pravpisa i stavljanja interpukcijskih znakova na pravo mjesto. Ja sam ti jedva razumio post.

ne sad da znaš sve iz programiranja al  ak se fkt trudiš onda da se da relativno naučit nešto ..

 

jbg žurio sam se..

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
14 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Primi se ti prvo pravopisa, a do programiranja ćeš doći već nekak...

PRODAJEM SVOJ KOMP! INFORMACIJE NA PP!
15 godina
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

zar mislis da svi koji upisu mioc znaju programirat od prije? rofl

pa mi u splitu programiranja nismo vidili prve godine...tek pred kraj

prvog razreda poceli smo radit pseudokod i dijagram toka kao uvod

u programiranje i radi shvacanja logike istog...a ti bi u godinu dana naucio

programirati {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.5.2011 11:48 (seg20).
12 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Koje vražije programiranje u prvoj godini srednje škole? Učiti ćeš excel, word i ostale stvari.Binarne brojeve, zapise, i tako dalje.Zaboravi to programiranje.I bez izvanškolske aktivnosti nećeš znati programirati ( vrhunski ).Samo škola neće biti dovoljna...Jedan savjet:

Svaka škola može biti jaka ako ti to tako želiš.Jačina škole ovisi  o učeniku.Ako je on za sebe jak, jak je i za školu.Svejedno ti je  koju ćeš školu upisati.Samo slijedi svoje interese.Upiši gimnaziju, ako smatraš da si spreman.Svakako, ako želiš se baviti tehnikom i informatikom, ni tehnička nije za baciti.Opet ponavljam, bez obzira bila gimnazija ili tehnička, jaka će biti samo ako ti to želiš ;)

12 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

i jedana i druga skola ti spadaju medju najbolje.

Ako bas hoces statisticki peta ima vise medalja ali iz različitih podrucja (hrv,lat , mat, inf, fiz, eng.....) dok su skoro sve medalje mioc-a iz inf,mat,fiz...

U obje skole postoji jedna odlična stvar:

naime mentori za natjecanje su ti bivsi ucenici

koji su prije samo nekolko godina sudjelovali (osvjali medalje) na drzavnim i svjetskim natjecanjima.

Obje skole ti mogu ponuditi hrpu znanja, jedino o tebi ovisi hoces li nesto i nauciti.

 

Dođe na dan otvorenih vrata:

MIOC:sutra 14.5 2011   (http://www.mioc.hr/site/opsirno/otvoreni-dani-xv-gimnazije)

PETA: 20.5.2011  (http://petagimnazija.hr/#url=vijesti/prikazi/452/otvoreni-dan-v.-gimnazije)

 

Odabir je na tebi, ako mislis raditi onda nemozes fulati skolu

12 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

http://hr.strana.mk/691/2

 

da vidimo za koju ljudi vise glasaju

13 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Možda nisam u pravo

ali ta bi te 4 iz hrvatskog mogla košati, ja se na tvom mjestu ne bi ni upisivao u mioc sa 4 iz hrvatskog u oba razreda

upiši se u 5.(iako je mioc po meni bolji, ja ću se tamo upisati)

kakve su ti ocjene iz otalih predmeta?

Ti imaš 4 samo iz hrvatskog ili iz još nečega?

Ako je odgovor na drugo pitanje da u mioc ćeš teško upasti

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
15 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
perodigitron kaže...

Možda nisam u pravo

ali ta bi te 4 iz hrvatskog mogla košati, ja se na tvom mjestu ne bi ni upisivao u mioc sa 4 iz hrvatskog u oba razreda

upiši se u 5.(iako je mioc po meni bolji, ja ću se tamo upisati)

kakve su ti ocjene iz otalih predmeta?

Ti imaš 4 samo iz hrvatskog ili iz još nečega?

Ako je odgovor na drugo pitanje da u mioc ćeš teško upasti

hr samo

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
13 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
teo7 kaže...
perodigitron kaže...

Možda nisam u pravo

ali ta bi te 4 iz hrvatskog mogla košati, ja se na tvom mjestu ne bi ni upisivao u mioc sa 4 iz hrvatskog u oba razreda

upiši se u 5.(iako je mioc po meni bolji, ja ću se tamo upisati)

kakve su ti ocjene iz otalih predmeta?

Ti imaš 4 samo iz hrvatskog ili iz još nečega?

Ako je odgovor na drugo pitanje da u mioc ćeš teško upasti

hr samo

Idalje mislim da ti to neće tako lako proći

Prvenstveno se gledaju ocjene , a onda sve ostalo

Sa pokušajem upisa u mioc jako riskiraš

Ako ne upadneš(šanse su ti manje nego ostalima zbog tog šugavog hrvatskog) možda završiš na drugom upisnom roku
A onda je popunjena i 5. i 15. gimnazija kao i sve bolje škole

Na kraju (nadam se da ti se to neće dogoditi) možda upišeš za strojbravara,roletar ...

Upiši se u 5. pa si miran, tako bih ja napravio na tvom mjestu

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
15 godina
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Samo da kažem da je mioc fenomenalna škola, naime pohađam ju i profesori su većinom odlični i zezaju se, ak se potrudiš možeš dobro proći, a ne ko ja kaj mi se ništa neda pa ću proći oko 4.0 :) Što se tebe tiče bolje odi u 5. jer prošle god kada sam se upisivao nitko nije upao s manje od 61 bodom(1 za vladanje)

13 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Ako nemas 5.0,zaboravi mioc.

Gle moras shvatit da je ipak mioc elitna skola,i tamo iako ima gro idiota,ide samo najbolja ekipa.

Iako,proci tesko nije,uz malo rada 5 imas ko iz sale.

Al da nekad zna biti dosadno,oooo da :D.

12 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Kakva elitna ekipa? Po čemu ste vi elitniji od nekog strukovnjaka ili slično? Meni osobno na živce ide veličanje škole po imenu, a da se ni ne zapita tko kakve sposobnosti ima.Uostalom, išao ti u MIOC ili ne znam gdje, činjenica je da mladi ljudi i društvo više manje nemaju budućnost.ČASTI IZNIMKAMA! Ali ruku na srce, facebook je način života, nema dobrog pogleda na budućnost, nema motivacije, sve se odvija preko šugavog interneta..NEMA ONOG ŠTIHA!

13 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

A polu sarkazam :D.

Skola se proziva kao elitna iz razloga kaj je,brat bratu,najteze upasti u nju.

Ostatak je koma,ljudi su tak-tak,i stvarno sto se ljudskosti tice, ekipa je sve samo ne elitna.

Ali tako je u gimnazijama i nemres to promjenit,prodi kroz nju tek tolko i onda se koncentriraj na faks.

12 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
Matoje kaže...

Samo da kažem da je mioc fenomenalna škola, naime pohađam ju i profesori su većinom odlični i zezaju se, ak se potrudiš možeš dobro proći, a ne ko ja kaj mi se ništa neda pa ću proći oko 4.0 :) Što se tebe tiče bolje odi u 5. jer prošle god kada sam se upisivao nitko nije upao s manje od 61 bodom(1 za vladanje)

 

prosle godine su i u petoj svi imali 61 bod! :)

 

otidji na upis PRVI DAN ujutro i zamoli da te nazovu ili nekak drugacije obavjeste ako postane ocito da neces upast (bar se tako radi u petoj) 

a onda ako te nazovu (sto se nadam nece dogoditi) otidji do mioca i povuci papire te ih predaj u nekoj drugoj skoli npr. 11gim

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2011 8:38 (ih378).
13 godina
neaktivan
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Planiram se upisati u 15., a nisam još odlučio koji ću smijer.

Jel ima neko iskustva sa informatičkim i matematičkim smjerom?

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
protjeran
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
perodigitron kaže...

Planiram se upisati u 15., a nisam još odlučio koji ću smijer.

Jel ima neko iskustva sa informatičkim i matematičkim smjerom?

I ja isto planiram u MIOC :)

Uzeo bi inf. smjer jer mislim da se dobije 1 sat inf i 1 sat mat

a kod mat. smjera se dobije 2 sata matematike samo.

 

Skype: antonio.andelic96
14 godina
offline
XV. gimnazija vs V. gimnazija

Ali onda se izbacuje 2.strani jezik ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
13 godina
neaktivan
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
perkoxcar kaže...

Ali onda se izbacuje 2.strani jezik ?

Da ond as eizbacuje drugi strani jezik, ali iskreno ja to i hoću

Inače, u mat. smjeru za prvi razred ima 6 sati tjedno matematike i 2 informatike, a u info. smjeru ima 5 sati mat i 3 informatike

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain. - Bob Marley
13 godina
protjeran
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija
perodigitron kaže...
perkoxcar kaže...

Ali onda se izbacuje 2.strani jezik ?

Da ond as eizbacuje drugi strani jezik, ali iskreno ja to i hoću

Inače, u mat. smjeru za prvi razred ima 6 sati tjedno matematike i 2 informatike, a u info. smjeru ima 5 sati mat i 3 informatike

Ja ne kužim sad :S

Ako odaberem inf. smjer onda ne mogu imat npr uz engleski njemački kao izborni predmet?{#}

Skype: antonio.andelic96
15 godina
offline
Re: XV. gimnazija vs V. gimnazija

ako odabereš informatički imaš svaki tjedan 2 sata inf sa kompjuterima i 1 u običnoj učionici a njemački možeš uzet kao izborni koji se održava poslije škole.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice