Državna matura 2011

poruka: 2.572
|
čitano: 561.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Državna matura 2011

{#} Slavonac FTW

 

** Live 4 Music **
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

znaci samo esej sad pisemo a drugi dio testa kad je to?

I kako se vi pripremate za esej,od kud ucite recimo za ovaj raspravljacki ima koja korisna stranica s gramatikom da pogledam na sta da pazim.

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ja ne ucim za to..pogledat cu mozda eseje koje sam napisao prije, ako ih imam..nama je profa u toku godine dala nekoliko eseja da napisemo za ocjenu, i da se uvjezbamo, pa je to bilo dobro..

 

I da, sad samo esej, a teoriju, poslije zavrsetka skole..

14 godina
offline
Državna matura 2011

Evo pitanje jednog polagača državne mature!

Ja sam svoju maturu "odradio" tamo još 2006/07 ali sada izlazim na državnu prvi puta. U nekoliko navrata sam dobio poruku na mobitel ovaj tjedan da neću moći pristupiti ispitima jer nisam izvršio uplate za ispite.

 

E sad, u čem je kvaka? Zašto moram platiti prvi izlazak? Ili, zašto oni ne znaju da je to moj prvi izlazak na državnu koji ne bih trebao plaćati? Što, kako i koga kontaktirati u vezi ovoga?

3D dizajner
13 godina
offline
Državna matura 2011

Minoza, kontaktiraj nekoga na stranici postani-student, samo mislim da ti je sada malo kasno. O tome si trebao prije voditi računa {#}

Puno sreče u rješavanju problema...

 

btw. ovdje na scribdu imate moj profil te imate tri moja eseja koja sam ja pisao.

Pročitajte, možda nađete nešto korisno i možda mi možete nešto sugerirati.

 

** Live 4 Music **
15 godina
offline
Re: Državna matura 2011
sudy_freak kaže...

Minoza, kontaktiraj nekoga na stranici postani-student, samo mislim da ti je sada malo kasno. O tome si trebao prije voditi računa {#}

Puno sreče u rješavanju problema...

 

btw. ovdje na scribdu imate moj profil te imate tri moja eseja koja sam ja pisao.

Pročitajte, možda nađete nešto korisno i možda mi možete nešto sugerirati.

 

Mislim da ti je u ovom eseju "Baraka Pet Be" uvod malo presirok i preopsiran u odnosu na ostatak eseja. Ostali eseji su dobro napisani.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 12:10 (Ad4pt3r).
14 godina
offline
Re: Državna matura 2011
sudy_freak kaže...

Minoza, kontaktiraj nekoga na stranici postani-student, samo mislim da ti je sada malo kasno. O tome si trebao prije voditi računa {#}

Puno sreče u rješavanju problema...


 

 

Hvala na savjetu. Ne vidim kako sam mogao prije voditi računa kada sam ovaj tjedan dobio obavijest na mob, točnije četvrtak i petak...

 

Općenito organizacija za nas koji smo polagali ranije običnu maturu je katastrofalna! Mjesec i pol dana nakon što sam poslao svu dokumentaciju (na vrijeme sam poslao sve!) i dalje nisam zaprimio nikakvu obavijest da je ta dokumentacija zaprimljena, na stranici u mom profilu sve do nedavno uopće nije bilo statusa da je išta zaprimljeno. Mislim, sramotno...

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 12:15 (Minoza).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011

Slažem se,ali,majstore,ipak si trebao bit malo aktivniji-o tebi se radi.Zvat ih svaki dan,više puta dnevno,vuć za rukave,ispitivati...

14 godina
offline
Re: Državna matura 2011
Loz kaže...

Slažem se,ali,majstore,ipak si trebao bit malo aktivniji-o tebi se radi.Zvat ih svaki dan,više puta dnevno,vuć za rukave,ispitivati...

 

Vučem po faksu za rukave profesore, očekivao sam da je ovo malo bolje organizirano, to je sve. Ali u pravu si, ne treba se oslanjati na sistem, pogotovo u hrvatskom školstvu.

3D dizajner
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011

Mislim da svi oni koji naknadno idu trebaju platit,samo oni koji završavaju 4. razred imaju tri besplatna pokušaja...

Ja sam Plavi zmaj.
13 godina
offline
Re: Državna matura 2011
Ad4pt3r kaže...

Mislim da ti je u ovom eseju "Baraka Pet Be" uvod malo presirok i preopsiran u odnosu na ostatak eseja. Ostali eseji su dobro napisani.

Da, da. Znam da je predug i preopširan. To sam trebao samnjiti barem za 3-5 rečenica. Zato sam i dobio 2, 2 {#}. Ova ostala dva su bila 5, 5.

Minoza kaže...

Vučem po faksu za rukave profesore, očekivao sam da je ovo malo bolje organizirano, to je sve. Ali u pravu si, ne treba se oslanjati na sistem, pogotovo u hrvatskom školstvu.

Naše školstvo - {#}

 

Tu nas žele uvjeriti da je matura dobra ideja, bla bla, a organizacija im KIKSA!!!!

Ne kažem da je matura loša ideja, loša stvar, ali u sređenoj državi. Smatram da je matura trebala zahvačati sadašnje prve razrede ili čak našu generaciju, ali dok smo bili u 1. razredu. A ne da mi u 3. srednje saznamo da ćemo izaći na državnu. To mi je malo {#}.

 

Ali, maturanti, što je tu je. Iz ove kože ne možemo van. Zato ozbiljno shvatiti još ova 2 mjeseca da bismo imali DUGO, TOPLO LJETOOO {#}.

 

Can't wait!

** Live 4 Music **
14 godina
offline
Re: Državna matura 2011
g12356 kaže...

Mislim da svi oni koji naknadno idu trebaju platit,samo oni koji završavaju 4. razred imaju tri besplatna pokušaja...

 

Ovo mi nema nikakvog smisla... Zašto? Znači ako želim studirati (ja recimo želim upisati drugi faks) moram platiti državnu maturu jer me nije "zahvatila"? Dok ostali imaju besplatno? Nije baš riječ o maloj cifri da se razumijemo... Nekako mi to baš ne drži vodu...

 

edit

 

Na žalost, izgleda da si u pravu, sad sam malo proguglao... NiSpvu je zaista donio odluku da svi koji su prije 2 god. ili više maturirali, bez obzira jesu li ili ne izlazili na državnu maturu - moraju platiti. Eto, Hrvatska ljudi moji...

3D dizajner
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 12:37 (Minoza).
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Njbolje mi je ono, nemozes imat sok na ispitu, ali mozes vodu.. WTF?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 12:42 (brane47).
15 godina
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Njbolje mi je ono, nemozes imat sok na ispitu, ali mozes vodu.. WTF?

Joj tebe, pa voda je zdravija..

Dečki, šta ste sve prijavili na maturu?
Ja sam sve A razinu i Informatiku i Fiziku, mada mi engleski i hrvatski uopće netraži :D

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ma to sam rekao, jer imaju stvarno neka glupa pravila, nisam ni rekao da cu nositi sok, ali to je smijesno..

 

A ja sam prijavio sve B, jer mi eng i hrv netreba za upis, a nezelim riskirat matku, osim toga inf, i fiz..

15 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2011
markoal kaže...
brane47 kaže...

Njbolje mi je ono, nemozes imat sok na ispitu, ali mozes vodu.. WTF?

Joj tebe, pa voda je zdravija..

Dečki, šta ste sve prijavili na maturu?
Ja sam sve A razinu i Informatiku i Fiziku, mada mi engleski i hrvatski uopće netraži :D

Ja isto kao i ti ;) Koji fax upisuješ?

http://dizanje-ratia.info
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ja ETF u Osijeku.. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 13:55 (brane47).
15 godina
offline
Državna matura 2011

Prioritet mi je FOI, pa FER, pa TVZ,PMF, FESB ...
ti..?

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 13:58 (markoal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Njbolje mi je ono, nemozes imat sok na ispitu, ali mozes vodu.. WTF?

I to bez etikete a razlog je u tome što bi netko mogao zamijeniti sastojke sa etikete sa šalabahterom.

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

e ovaj samo da pitam u vezi ovih eseja.jel već zadano koje lektire mogu doci na eseju ili uopce ne kazu

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
15 godina
offline
Re: Državna matura 2011
acmilan0083 kaže...

e ovaj samo da pitam u vezi ovih eseja.jel već zadano koje lektire mogu doci na eseju ili uopce ne kazu

Na višoj će ti doći jedna od ovih : Dundo Maroje, Suze sina razmetnoga, Otac Goriot, Zločin i kazna, U registraturi, Preobrazba, Preobraženja ( Šimić ) ili Baraka Pet Be.

We are nothing but the stones to pave the way...
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

evo tko nije uspio, ima ovdje sva djela objavljena osim zlocina , http://hr.wikisource.org/wiki/Dundo_Maroje/Prolog_Dugog_Nosa,_negromanta

 

btw, mislim da ce biti u registraturi , ili dundo maroje

karamba!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
Ad4pt3r kaže...
acmilan0083 kaže...

e ovaj samo da pitam u vezi ovih eseja.jel već zadano koje lektire mogu doci na eseju ili uopce ne kazu

Na višoj će ti doći jedna od ovih : Dundo Maroje, Suze sina razmetnoga, Otac Goriot, Zločin i kazna, U registraturi, Preobrazba, Preobraženja ( Šimić ) ili Baraka Pet Be.

 uh pa to je onda super prije testa napišem sve sastavke dam nekom ko zna da malo pogleda ispravim ako je nekaj krivo i mogu dobiti jako dobru ocijenu

Tražim pozivnicu za yuwabits.net pa ko hoće poslati neka mi pošaljepm
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Kako sad svi na televiziji mare za drzavnu maturu, a kad smo mi probijeli led prosle godine, nitko nije ni pisnuo. Sta tada nije bila ona emisija Razred 2011 ili kako vec.

15 godina
offline
Re: Državna matura 2011
acmilan0083 kaže...

 uh pa to je onda super prije testa napišem sve sastavke dam nekom ko zna da malo pogleda ispravim ako je nekaj krivo i mogu dobiti jako dobru ocijenu

Imaš smjernice koje moraš slijediti. Skup pitanja na eseju, ali ne znas koje češ smjernice dobiti pa ne možeš nekome dati. Kak misliš napisati eseje do ponedjeljka i zapamtiti sadržaj.

Nejde to sam tak. Dobiješ i ulomak iz knjige i njime se moraš služiti da bi odgovarao na ta pitanja kroz esej, moraš mišljenja potkrijepiti citatima.

 

 

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 14:50 (Ad4pt3r).
16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Jel se zna dali će biti raspravljački esej na B razini hrvatskog. Nisam ni jednu knjigu pročitao {#}.

 

A life? Cool! Where do I download one of those?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
leo_819 kaže...

Jel se zna dali će biti raspravljački esej na B razini hrvatskog. Nisam ni jednu knjigu pročitao {#}.

 

  Trebao bi biti, bude svake godine, jedan lektirski, jedan raspravljacki..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...
leo_819 kaže...

Jel se zna dali će biti raspravljački esej na B razini hrvatskog. Nisam ni jednu knjigu pročitao {#}.

 

  Trebao bi biti, bude svake godine, jedan lektirski, jedan raspravljacki..

cek znaci ja moram oba dva rjesiti,ja sam mislio da biram hocu lektiru ili taj raspravljacki

15 godina
offline
Re: Državna matura 2011
cale kaže...

cek znaci ja moram oba dva rjesiti,ja sam mislio da biram hocu lektiru ili taj raspravljacki

Ne moraš, biraš koji hoćeš pisati.

We are nothing but the stones to pave the way...
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

,mozda budu dva interpretativna , po pravilu 1 od ta dva mora biti interpretativni(lektira), drugi moze isto biti interpretativni ili moze biti rapravljacki ili usporedba 2 ili vište tekstova (iz ispitnog kataloga)

karamba!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 15:01 (Omega_vu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice