Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 420.012
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

ajde ne jedite govna, pričate ko da vas Samsung plaća, ako je mob od 5k kn onda mora i radit kako spada.

ako u 5h otkad je skinut s punjača potrpoši preko 20%, a na mob si ni pola sata sve skupa kako je to ok!

 

prije Xiaomi mi  10 sam bia na S8 i to je za S22 avion, pa sad vi pričajte šta hoćete.

da ne kažem da niti nakon misec dana korištenja krepalo par piksela, stvarno premium nema šta

Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Potvrđujem da je na običnom s22 baterija jako jako loša. Dan je skoro nemoguće izvući.
Za ovo s pikselima nisam siguran na što misliš.
Servisiram telefone skoro 10 godina ali bad pixel na oledu još nisam vidio. Burn in svakako, crknute pixele nikada.
Ako još imaš taj telefon, i imaš mogućnost to poslikat, molim da pošalješ. Može i na pp ili mail. Tnx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Evo, na kraju dana, nakon 15h, baterija na 68% uz uključeno sve što treba i povremeno korištenje mobitela po potrebi.

Sad će na punjač. Vjerujem da je ostalo i baterije za još par sati gledanja youtubea i igranja igara.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ti ocito ne koristis mobitel to je jedino objasnjenje, meni je tokom noci otislo s

30% baterije na 0% znaci ima nekekav battrry drain na android 13 ili sam ja popusia toliko los primjerak.

kako god ja mogu rec da je s22 smece na osnovu iskustva s njim, a vi ostali mozete govorit sta hocete.

 

evo slika, tu dole na dnu ekrana, nravno mob nije pao na pod i nije fizicko ostecenje, od prvog dana u maskici.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 9:45 (Makić).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Makić kaže...

Ti ocito ne koristis mobitel to je jedino objasnjenje, meni je tokom noci otislo s

30% baterije na 0% znaci ima nekekav battrry drain na android 13 ili sam ja popusia toliko los primjerak.

kako god ja mogu rec da je s22 smece na osnovu iskustva s njim, a vi ostali mozete govorit sta hocete.

 

evo slika, tu dole na dnu ekrana, nravno mob nije pao na pod i nije fizicko ostecenje, od prvog dana u maskici.

 To nije mrtvi piksel, nego natisnut panel. Ne od udarca, nego natisnut uz nešto u torbi, džepu i slično. 

 

Drain baterije ti je nenormalan. Neka greška na uređaju. Ja bi ga probao reklamirati što prije iako ne znam kak će gledat na to na dnu ekrana. 

Kolega pak uspoređuje s22 i s22ultru koja ima 1300mAh veću bateriju. Slažem se da je običan s22 problematičan model.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ja nisam punio noćas ultru 22 i svega par posto je otišlo...

 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ustvari je najzanimljivija činjenica da kupiš dva identična moba i prođeš kroz identičan početni setup, neće im biti jednaka potrošnja baterije. Ne kužim kak oni random odabiru te pozadinske procese. Na dio možeš utjecati štelanjem, a dijelu nemaš pristup.
Evo mog problema od prije desetak dana.
Zeza me već neko vrijeme data konekcija na ultri. Ne izgubi vezu ali nema protoka podataka. Onda znam isključit i uključit podatke pa opet proradi. Tek kad mi je doma s fiksnim netom bilo problema, skužim da mene ultra jebe i da je to neiskoristivo za bilokakav hotspot (4g/5g veza na lokaciji). Jednostavno sam pretežno pod wifiem pa nisam ni skužio da je ovo tak učestalo, svakih par minuta. Nadobudno bez razmišljanja pobrišem mrežne postavke, ne razmišljajuć da ću i bt veze pobrisat. Uglavnom, net mi proradio kak treba sad s novim androidom ali nastavak priče ide da sam brisanjem bt postavki odvojio gw 4 vuru od telefona. Naravno, kad se to desi moraš pobrisat vuru na tvorničke da bi je opet uspio spojiti sa mobom. Kako sam samo pizdio na glas. Nema veze, imam backup a za gpay opet zvat banku. Ni to nije bitno, ali je bitno da taj sat više nemre zdurat 3 dana kak je prije toga. Iste postavke, iste aplikacije ali sad mi nakon 2 dana ostane jedva kolko mi je ostalo nakon 3.
Poanta je da trajanje baterije očito ne ovisi samo o veličini baterije, a ni identičnom setupu. Sw je krcat anomalijama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Jel svima koji koriste drugu karticu kao e-sim stoji slovo R iznad oznake mreže?
Srbija
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pa ti niti ne koristis mob... i po tome nisi kompetentan ulazit u raspravu sto se tice potrosnje...Imas 37 min sot-a i prodajes price kako je baterija dobra a na 60+ posto ti je... Ja na svojem sa 37min sot-a imam 80+ posto baterije... tako da opet kazem, nisi kompetentan za ovu raspravu

Daj ga meni na jedan dan, ujutro u 7 ga skidam s punjaca, moje normalne upotrebe je u 16-17 sati popodne prazan...

S tim da ti napominjem da nikad ne igram igrice na mobu i slicno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2022 13:24 (LukaSokol1).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

jel ima neko problem nakon nadogradnje na android 13 kad mu stigne notifikacija whatsapp ili viber da je tekst nekako prevelik odnosno boldiran u notifikacijama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...

Evo, na kraju dana, nakon 15h, baterija na 68% uz uključeno sve što treba i povremeno korištenje mobitela po potrebi.

Sad će na punjač. Vjerujem da je ostalo i baterije za još par sati gledanja youtubea i igranja igara.

 

 

  vrhunski, najveci potrosac AOD

 

normalno da ti baterija traje 2 dana, kada se mobitel ne koristi

 

ti si ouliner korsinik koji spada u 1%, i onda ides ljudima tu govorit kak oni nemaju pojma, da je baterija vrhunski, i to jos na Exynosu

 

naravno da koristis mobitel na svoj nacin, to jest ne koristis mobitel, ali sa takvim koristenjem, ne mozes govoriti da je baterija vrhunska, kada je uopce ne trosis, kuzis

 

 

16 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

mislim da se ovdje svadaju dvije vrste korisnika

 

jedni koji rade i ne diraju mob dok su na poslu do popodne

 

drugi koji ako rade, drkaju stalno na mobu da ubiju vrijeme, i naravno da je baterija do 5 popodne mrtva

 

normalno je za ocekivat ako ti gledas u ekran cijelo vrijeme da ce se ispraznit do popodne. onda nosi brzi punjac ili powerbank ako si tako teski user jer te nece spasiti nikakav mobitel s baterijom od 5000

Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pa nije u tome stvar tko sta radi...
Ali dize S22 ultra u nebesa sa baterijom, a ima 37 minuta SOT-a i 68% baterije..
Najveci potrosac mu je AOD i onda tu filozofira nesto o bateriji..
Ja sa svojim mobom na 37 minuta SOT-a imam 80, ma cak i 90% baterije...
Jednostavno nije kompetentan za ovu raspravu o bateriji i tu je prici kraj.. 
Cude se kao puran glisti kad sam rekao da mi je na S20 preko noci pojelo 20%, i da pojelo je jer je mob smece tesko, i nisam jedini korisnik S20 da mu se to događalo...
"Malo ga preko dana stavi na punjac i miran si"... Pa ne zelim ga stavljat na punjac ako za njega iskesiram 10 soma kuna... Za 10 soma kuna od NESMIJE sa 37min SOT-a biti na 68%, a najveci potrosac AOD... To je stvar koju tupim cijelo vrijeme.
Svaki mob koristim na identican nacin i otvoreno kazem da su od androida (a androide koristim doslovno od kad android postoji, do prije cca 9mj) S20 i S21+ bili najgori koje sam ikad imao..
Prebacio sam se na iphone 13 pro max (i ne nisam apple fan, sektaš itd), ali nakon ovog moba nema vise teorije da imam android,a pogotovo ne samsung kao primarni mob...
Sve u svemu, velika je steta Huawei-a, kolko god to zvucilo nerealno i glupo, ali da Huawei nisu namjerno s*ebali, danas bi samsung bio daleko daleko ispod huawei-a...


4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Pozdrav svima.
Imam slobodni Samsung S22 ultra koji nije kupljen kod naših operatera već u Italiji.
Stavljena je A1 sim kartica ali nikako mi ne nudi ažuriranje One UI na peticu niti android 13 a vidim da tjedan dana je stiglo to u Europu.
Ima li netko sličan slučaj i zna li netko možda do čega bi moglo biti.
Hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
melcisedec kaže...
Pozdrav svima.
Imam slobodni Samsung S22 ultra koji nije kupljen kod naših operatera već u Italiji.
Stavljena je A1 sim kartica ali nikako mi ne nudi ažuriranje One UI na peticu niti android 13 a vidim da tjedan dana je stiglo to u Europu.
Ima li netko sličan slučaj i zna li netko možda do čega bi moglo biti.
Hvala.

 Strpljen spašen.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
LukaSokol1 kaže...

Pa ti niti ne koristis mob... i po tome nisi kompetentan ulazit u raspravu sto se tice potrosnje...Imas 37 min sot-a i prodajes price kako je baterija dobra a na 60+ posto ti je... Ja na svojem sa 37min sot-a imam 80+ posto baterije... tako da opet kazem, nisi kompetentan za ovu raspravu

Daj ga meni na jedan dan, ujutro u 7 ga skidam s punjaca, moje normalne upotrebe je u 16-17 sati popodne prazan...

S tim da ti napominjem da nikad ne igram igrice na mobu i slicno...

 

Znači, ipak je bitno kako se koristi mobitel? Hvala! Inicijalno si tvrdio da nije bitno. Da baterija čudnim čudom nekima curi, dok drugima ne.

Eto, meni ne curi, koristim mobitel taman onoliko koliko mi treba kroz dan i ne štedim ga uopće.

Budi siguran da bih i ja mogao isprazniti mobitel u par sati da želim, to nije uopće teško, ali nemam nikakve potrebe.

 

Molim te, uputi me na neku literaturu gdje mogu vidjeti definiciju kako se to mora koristiti mobitel, a da bi to bilo korištenje mobitela, tako da znam za idući puta kad ću ulaziti u rasprave.

Usput bi bilo dobro i da ima neka referenca na to koliko baterija mora trajati mobitelu u bilo kojim uvjetima da bi to bilo zadovoljavajuće.

 

Ovako kmečiš kao moj klinac koji visi pola dana na youtubeu i igrici pa kuka kako mu se baterija prazni. Bu-fucking-hu.

 

I dobro je da si prešao na iPhone, tamo manje toga možeš zeznuti. Za neke korisnike je on definitivno bolje rješenje.

Samo je poprilično skuplji za isti hardver.

I ja ću vjerojatno preći na njega čim dođe model sa USB-C konektorom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 18:55 (Bitanga).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ako još netko spomene SoT i baterije početi ću pucati.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
6 0 hvala 2
2 godine
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Znam da se prepirete oko S22.

Ja imam poslovni S22+ i baterija traje korektno jer dosta zovem, a i zaigram Gardenscapes, Homescapes, WOW redovito..

Nekada ga punim i dva puta dnevno, ako više igram na poslu uz poslovne pozive, i u čemu je problem ?!

Kupljen je i Samsungov 45w punjač, pa ga do 50% napuni za 25 minuta (isprobao), no, ni ne dozvolim da padne na 30%, već ga dopunjavam.

Imao sam poslovni Xiaomi Redmi note 9 Pro sa puno nezahtjevnijim procesorom, baterijom od 5000 Mah, pa se ne sjećam da je njegova baterija trajala duže.

 

Punio sam ga isto ponekad po dva puta kao i S22+

 

Ipak je na S22 odn. manjem modelu baterija 3700 mah (koliko se sjećam),  CPU je jak, pa nije čudo što se baterija "brže troši".

To kažem pod navodnicima jer su mogli staviti bateriju kao i u S22+

Je telefon manji, ali to nema veze s kapacitetom baterije.

 

Ako poznati Toni Jerković kaže da je S22 "najbolji kompaktni android", tko smo mi da mu proturiječimo..

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2022 21:00 (Zaporožac).
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Zaporožac kaže...

Znam da se prepirete oko S22.

Ja imam poslovni S22+ i baterija traje korektno jer dosta zovem, a i zaigram Gardenscapes, Homescapes, WOW redovito..

Nekada ga punim i dva puta dnevno, ako više igram na poslu uz poslovne pozive, i u čemu je problem ?!

...

 Pa koliko vremena trošiše na te igre - one sisaju lovu i bez plaćanja igranje traje vrlo kratko?! Ja sam Gardenscapes deinstalirao nakon dva dana...

...
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Miro kaže...

 Pa koliko vremena trošiše na te igre - one sisaju lovu i bez plaćanja igranje traje vrlo kratko?! Ja sam Gardenscapes deinstalirao nakon dva dana...

Miro, šefe,  ubi me  ako sam ja ovaj tvoj dio rečenice koji sam podvukao skontao...   Još upitnik i uskličnik 

Možda se još nisam razbudio, ali ?!

 

btw;

 

Nekada sam i ja igrao dobre startegije,uglavnom, sada više ne jer sam stariji, pa mi brže ubijaju koncentraciju..

WOW-križaljka i ove dvije light igre su mi dosta.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2022 6:06 (Zaporožac).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imam pitanje za frenda

Kupio je prije 5-6 dana S22+ 5G  i nakon par dana koristenja pocelo mu se dogadati da tokom poziva samo zablokira.. i onda po 15 minuta ceka da se oporavi ( ili drzi tipku za paljenje za hard reset )

da moze opet zvat il koristiti internet to se dogada u pravili jednom ili dva puta dnevno 

Napravio je sve nadogradnje i ovu zadnju na Android 13 i ONE UI 5 i opet isto

ali nije napravio factory reset nakon nadogradnje

je ko imao ovakav slucaj i da li je nakon androida 13 i factory reseta to mozda proradilo

hvala

SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 11:16 (pasko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
pasko kaže...

Imam pitanje za frenda

Kupio je prije 5-6 dana S22+ 5G  i nakon par dana koristenja pocelo mu se dogadati da tokom poziva samo zablokira.. i onda po 15 minuta ceka da se oporavi ( ili drzi tipku za paljenje za hard reset )

da moze opet zvat il koristiti internet to se dogada u pravili jednom ili dva puta dnevno 

Napravio je sve nadogradnje i ovu zadnju na Android 13 i ONE UI 5 i opet isto

ali nije napravio factory reset nakon nadogradnje

je ko imao ovakav slucaj i da li je nakon androida 13 i factory reseta to mozda proradilo

hvala

 To je bila česta greška prije. I sam sam prije kupnje ispitivao o tom problemu ovdje ali mi se ni jednom nije desilo tako nešto a koristim 22u 3 mjeseca. Ja bi napravio factory sad dok nije napunio telefon dodatnim stvarima. Naravno, prvo smart switch backup na komp.

2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
pasko kaže...

Imam pitanje za frenda

Kupio je prije 5-6 dana S22+ 5G  i nakon par dana koristenja pocelo mu se dogadati da tokom poziva samo zablokira.. i onda po 15 minuta ceka da se oporavi ( ili drzi tipku za paljenje za hard reset )

da moze opet zvat il koristiti internet to se dogada u pravili jednom ili dva puta dnevno 

Napravio je sve nadogradnje i ovu zadnju na Android 13 i ONE UI 5 i opet isto

ali nije napravio factory reset nakon nadogradnje

je ko imao ovakav slucaj i da li je nakon androida 13 i factory reseta to mozda proradilo

hvala

 *Samsung servisna podrška će mu prije pomoći.

 

Whatsapp podrška

Tehnička i servisna podrška
Radno vrijeme | Pon - pet | 9:00 do 18:00
---------------------------------------------------------------
*Tehnička i servisna podrška
072 726 786
Radno vrijeme | Pon- pet | 9:00 do 18:00
A ima tu i Chat, rade od 9h u jutro https://www.samsung.com/hr/support/contact/
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 13:14 (Zaporožac).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Prešao s S22U na iPhone 14 Pro Max (na koji tjedan ga imam na korištenje.. prije nego li odlučim koji ću zadrzati, firma placa, jedan moram od ta dva vratit). Odmah se osjetila brutalna razlika u bateriji, iPhone jedno 200% duže izdrži od mog S22U. Prebrutalna razlika, naravno na oba imam automatsko osvjetljenje aktivirano, sync off, u pozadini zabranjeno većini aplikacija da se osvježavaju/pokreću same (kod S22U mogu mijenjati rezoluciju mobitela i na wqhd+ je, dok na iPhone ne mogu), always-on-display i sve aplikacije koje imam na S22U imam i na iPhone, također većina postavki je upaljena/ugašena jednako na oba uređaja

Što se tiče kamere, iPhone ima bolju, posebno video snimanje.

Zvuk je osjetno kvalitetniji na iPhone a i glasniji (bass se osjeti više na iPhone)

Performanse - ne vidim razliku

Ekran - bolji na S22U - zbog većeg ekrana i bezzeli su manji u odnosu na iPhone, te S22U ima manji "notch"

Android vs iOS - bolji mi je Android, ali ima iOS nekih svojih prednosti također. Najveća mana mi na iOS-u : tipkovnica (i tu nema neke pomoći), torrenti (nema ih) i otvorenost sustava - nema link to Windows kao Samsung, File Manager daleko bolji (otvoreniji) na Androidu

Otisak prsta / skeniranje lica - oduševljen sam s iPhone-ovim skeniranjem lica, vrhunski radi, bolje nego otisak prsta na Samsungu i njegovo manje sigurno skeniranje lica. Skenira mi lice i pod maskom (bio u bolnici) i s naočalama i to sve odmah i bez ponavljanja skeniranja. Stvarno su odlično odradili to
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 10:13 (Croshadow1234).
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Dugo sam imao borbu sa baterijom na S22 (punio ga po 2-3 puta dnevno) i onda sam ga odnesao na servis, tamo su promjenili gotovo sve: matičnu, chrager port, vapor chamber i bateriju..

taman kako se vratio, stigao je i novi andorid 13, pa sam napravio update i odmah factory reset..Ručno sam prebacio sve aplikacije i dokumente, a baterija i dalje loša..onda sam otišao u postavke i pobacao sve aplikacije u deep sleep, izuzev onih koje mi služe za neke push obavijesti (Whatsapp, Viber..etc).

nakon toga, preporod, baterija mi konačno izdrži cijeli dan i nemam više problema.

preporučam svima, sve i dalje radi isto kao prije, notifikacije normalno dobivam jer sam bitne aplikacije stavio u obican sleep...probajte i javite jel i vama pomoglo! 
živjeli 

sve u deep sleep sve u deep sleep
TiONiO
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 14:42 (Tionio).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Tionio kaže...

Dugo sam imao borbu sa baterijom na S22 (punio ga po 2-3 puta dnevno) i onda sam ga odnesao na servis, tamo su promjenili gotovo sve: matičnu, chrager port, vapor chamber i bateriju..

taman kako se vratio, stigao je i novi andorid 13, pa sam napravio update i odmah factory reset..Ručno sam prebacio sve aplikacije i dokumente, a baterija i dalje loša..onda sam otišao u postavke i pobacao sve aplikacije u deep sleep, izuzev onih koje mi služe za neke push obavijesti (Whatsapp, Viber..etc).

nakon toga, preporod, baterija mi konačno izdrži cijeli dan i nemam više problema.

preporučam svima, sve i dalje radi isto kao prije, notifikacije normalno dobivam jer sam bitne aplikacije stavio u obican sleep...probajte i javite jel i vama pomoglo! 
živjeli 

 

Vjerojatno bi bilo zgodno pronaći koja je aplikacija problematična od tih koje si bacio u deep sleep.

Potrajat će dok to skužiš, ali bi moglo biti korisno svima.

 

Kao što smo i ranije pričali, očito je da je problem u nekoj aplikaciji u pozadini koja fino cucla bateriju, a ne mobitelu kao takvom (nekima je to teško za shvatiti pa se ljute kad im kažeš da je bitan način korištenja mobitela). Zato pomaže kad se baci u deep sleep i zabrani joj se bilo kakvo izvršavanje backgroundu. I zato je iPhone bolji u tome od Androida koji sve dopušta.

No, nije svejedno koja je to aplikacija. 

 

BTW, ove aplikacije u običnom sleepu će ti otić i u backgroundu u sleep ako ih ne budeš koristio neko vrijeme, pa bi onda mogao počet pušit notifikacije.

Te chat aplikacije i one bitne treba staviti u "never sleep".

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 15:04 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...

Vjerojatno bi bilo zgodno pronaći koja je aplikacija problematična od tih koje si bacio u deep sleep.

Potrajat će dok to skužiš, ali bi moglo biti korisno svima.

 

Kao što smo i ranije pričali, očito je da je problem u nekoj aplikaciji u pozadini koja fino cucla bateriju, a ne mobitelu kao takvom (nekima je to teško za shvatiti pa se ljute kad im kažeš da je bitan način korištenja mobitela). Zato pomaže kad se baci u deep sleep i zabrani joj se bilo kakvo izvršavanje backgroundu. I zato je iPhone bolji u tome od Androida koji sve dopušta.

No, nije svejedno koja je to aplikacija. 

 

BTW, ove aplikacije u običnom sleepu će ti otić i u backgroundu u sleep ako ih ne budeš koristio neko vrijeme, pa bi onda mogao počet pušit notifikacije.

Te chat aplikacije i one bitne treba staviti u "never sleep".

 ...neće jer isključiš opciju da ti automatski baca u deep sleep 

TiONiO
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Tionio kaže...
Bitanga kaže...

Vjerojatno bi bilo zgodno pronaći koja je aplikacija problematična od tih koje si bacio u deep sleep.

Potrajat će dok to skužiš, ali bi moglo biti korisno svima.

 

Kao što smo i ranije pričali, očito je da je problem u nekoj aplikaciji u pozadini koja fino cucla bateriju, a ne mobitelu kao takvom (nekima je to teško za shvatiti pa se ljute kad im kažeš da je bitan način korištenja mobitela). Zato pomaže kad se baci u deep sleep i zabrani joj se bilo kakvo izvršavanje backgroundu. I zato je iPhone bolji u tome od Androida koji sve dopušta.

No, nije svejedno koja je to aplikacija. 

 

BTW, ove aplikacije u običnom sleepu će ti otić i u backgroundu u sleep ako ih ne budeš koristio neko vrijeme, pa bi onda mogao počet pušit notifikacije.

Te chat aplikacije i one bitne treba staviti u "never sleep".

 ...neće jer isključiš opciju da ti automatski baca u deep sleep 

 

Sleep sam po sebi može delayati izvršavanje u backgroundu (pa tako i notifikacije) ovisno o učestalosti korištenja aplikacije u foregroundu.

Tako da bi ti se za neke chat aplikacije koje rijetko koristiš ili budeš zauzet poslom, putovanjem i sl. moglo dogoditi da ti počnu kasniti.

Onda se ljudi čude "došao mi je mail na gmail, a nije mi došla notifikacija na mobitel" pa psuju sve po spisku glupom Samsungu i Google i svemu.

 

Never sleep je jedini način za to spriječiti ako ti je bitno da ti dolaze kad su poslane.

 

Ili npr. uslikaš fotku i čekaš da se posynca na onedrive ili google photos da bi joj mogao pristupiti s kompa, pa skužiš da ne dolazi jer je onedrive u backgroundu u sleepu.

 

Ja btw uvijek globalno ugasim to stavljanje appsa u bilo kakav sleep čim kupim mobitel i nemam nikakve probleme.

Zato kažem, bilo bi dobro da pokušaš vidjeti koja je to aplikacija koja se otela kontroli. A i ne moraš ako te ne zanima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 15:32 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

I koja je onda svrha dat tolke pare za mob, a moras sve te gluposti napravit da baterija jedva izdrzi 1 dan?


13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Svi novi mobovi to rade ali nekad to ne odradi sam do kraja a to bude gadan problem s top hardverom i 3700mah baterijom dok ostali imaju 4500+.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice