Rasprava o 3D printanju

poruka: 616
|
čitano: 282.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Primjer gst print

https://www.printables.com/model/535454-parkside-drill-bits-holder-wall-monut-option

 

https://www.printables.com/model/250476-aaaaacr20329v-battery-box-sdmicro-sd-box

 

Najbolje se pokazao silver i smeđi,

Je neki vuku na prozirnu kao da fali boje

Ali generalno ok, nisam imao problema s debljinom smećem i sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.8.2023 20:48 (ICT).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Tevo tarantula R5, jel ok model? Nisu baš ni skupi tako. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Može jedno pitanje, zašto nitko ne koristi resin printere?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
Re: Rasprava o 3D printanju
tnakir kaže...

Može jedno pitanje, zašto nitko ne koristi resin printere?

 

Nije da ne koristimo, samo je puno veća zavrzlama koristiti ih.

 

 

MORAŠ imati posebnu prostoriju, garažu, ili barem jako dobro izoliranu kutiju za printer.

Tekućina je otrovna. Moraš nositi rukavice. 

Iz nje isparavaju otrovne pare. Moraš nositi respirator.

Zbrinjavanje tekućeg otpadnog materijala je zeznuto, te iako to svi nažalost rade, NE SMIJE SE LIJEVATI NIZ ODVOD. 

Treba ti puno IPA, a kod nas ne možeš lako nabaviti jači od 70%. 

Post processing traje, te ti u većini slučajeva treba ekstra "cure and wash" uređaji.

 

Koristim svoj FDM printer primarno za D&D I ostale figure. Itekako razmišljam o kupovini resin printera, no tek kad se uselim u veći stan koji bi imao "workshop" prostoriju, samo za printer. 

 

Privatno poznajem samo jednu osobu s resin printerom, te taj tip ima posebnu garažu samo za printere. U odnosu na njega samog, znam 4 osobe s FDM printerima. Svi kažu da je najveći razlog zašto ne kupuju resin upravo strah od toksičnosti i "ne da im se trošiti vrijeme na postprocessing"

The planet broke before the Guard did!
8 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

Ma nije baš tak, imam ga doma ....

 

Resin stoji u njemu prekriven onim žutim poklopcem, i nisam nešto zamjetio da se "kvari" ...

 

Rukavice da dok skidaš print i čistiš od resina podlogu ...

 

IPA ima u T.T.T. d.o.o. u Industrijska ul. 8, 10431, Novaki - čak i nije preskupa ...

 

Printer je u radioni sa svime ostalime ... i nije da nešto se posebno osjeti ...

 

Naravno imam i wash and care, koji i za resin služi i za el. pločice, vrlo lijepo očisti od viška fluxa ...

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2023 10:45 (nbdy32).
11 godina
offline
Rasprava o 3D printanju
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2023 15:42 (ICT).
 
1 0 hvala 0
Rasprava o 3D printanju

Ima nekog tu u ZG da mi može isprintati par stvari na resin printeru? Ništa naročito kompleksno, većina stvari je supportless. Ako može FDM bez supportova, valjda može i resin.

 

Volio bi par D&D figurica, one od igrača, isprintati ponovo sa resinom da ih mogu bolje pofarbati. Fotka izgleda malo... hororski, no iz normalne udaljenosti izgledaju solidno. Siguran sam da bi sa resinom izgledalo neusporedivo bolje.

 

Ako je netko voljan 3-4 figurice napraviti, javite mi se privatno pa pošaljem STL.

Molimo da ne osuđujete umijeće farbanja, tek sam počeo. Molimo da ne osuđujete umijeće farbanja, tek sam počeo.
The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
2 0 hvala 0
Rasprava o 3D printanju

Par D&D figurica koje sam u međuvremenu ofarbao.

Sve FDM print sa 0.4 mlaznicom.

 

Pofotkano u DIY lightboxu s Aliexpress lampama koristeći isprintane tripode.

Sve isprintano s PolyTerra PLA bojama. Cotton white, Charcoal black, Savannah Yellow i Fossil Grey.

Super su mi jer su mat i ne zahtjevaju primer za farbanje.

 

Korištena je "slapchop" tehnika na figurama s crnim filamentom, kako bi se brzo dobio kontrast. Izgledao kao da je pofarbano drvenim bojicama.

Bijeli filament jedirektno ofarban, pa je svjetliji s manje kontrasta.

Iskreno nezz koja tehnika mi bolje izgleda, no slapchop je daleko bolje opcija ako se koriste resin figure.

 

Citadel Contrast, Vallejo Expressi i Army Painter SpeedPaint.

Blaženi Magic Omens i njihove jeftine boje.

Aliexpress trava. Puno se linja, ali je fora. Aliexpress trava. Puno se linja, ali je fora.
Malo W40K stvari. Za razliku od ovih D&D figura, ovo je 100% moj model. Malo W40K stvari. Za razliku od ovih D&D figura, ovo je 100% moj model.
"slapchop" farbanje. Ne, neću farbati oči. Nemam snage, a i ovako mi se dovoljno tresu ruke "slapchop" farbanje. Ne, neću farbati oči. Nemam snage, a i ovako mi se dovoljno tresu ruke
Stol mimic. Sredina modela krije zanimljivo iznenađenje. Stol mimic. Sredina modela krije zanimljivo iznenađenje.
Mica maca na oglasnoj ploči. Mica maca na oglasnoj ploči.
One of them is not like the others. Sjedalica mimic One of them is not like the others. Sjedalica mimic
Moj PC. Wood gnome wizard. Malo se teško vidi na forkama, ali ofarbaj je i iznutra. Remen, potkošulja, ispod plašta... sve Moj PC. Wood gnome wizard. Malo se teško vidi na forkama, ali ofarbaj je i iznutra. Remen, potkošulja, ispod plašta... sve
Kotao s misterioznom tekućinom. Koristeći puno slojeva gloss varnish-a, postigao sam dojam tekućine u kotlu. Valjda je ok. Kotao s misterioznom tekućinom. Koristeći puno slojeva gloss varnish-a, postigao sam dojam tekućine u kotlu. Valjda je ok.
Kotao mimic. Možda dosad primjećujete temu ove skupine figura... Kotao mimic. Možda dosad primjećujete temu ove skupine figura...
We, are the crystal gems.... Kristalni škorpioni kojima su veliki kristali zapravo "jaja". Biti će to zanimljivo iznenađenje igračima. We, are the crystal gems.... Kristalni škorpioni kojima su veliki kristali zapravo "jaja". Biti će to zanimljivo iznenađenje igračima.
Kako vam se čini dojam lampe, izgleda li kao da svijetle? Kako vam se čini dojam lampe, izgleda li kao da svijetle?
Direktno nanošenje SpeedPaint boja na bijeli filament. Brže nego slapchop, a sad je li bolje.... Direktno nanošenje SpeedPaint boja na bijeli filament. Brže nego slapchop, a sad je li bolje....
Iskreno nisam siguran za colour scheme. Malo mi dosadno izgledaju D&D srednjovječni seljaci, no Witcher artbook mi je tu pomogao. Iskreno nisam siguran za colour scheme. Malo mi dosadno izgledaju D&D srednjovječni seljaci, no Witcher artbook mi je tu pomogao.
Sneaky sneaky. Čudi me da se ti bodeži nisu već raspali. Ljubičasta puno bolje izgleda nego obična dosadna crna. Sneaky sneaky. Čudi me da se ti bodeži nisu već raspali. Ljubičasta puno bolje izgleda nego obična dosadna crna.
Krevet mimic. Why yes, I do hate my players. Krevet mimic. Why yes, I do hate my players.
3D printani tripod. Jer sam pre škrt dati 5€ za Aliex tripod, pa ću radije potrošiti 10€ na plastiku da isprintam svoj :) 3D printani tripod. Jer sam pre škrt dati 5€ za Aliex tripod, pa ću radije potrošiti 10€ na plastiku da isprintam svoj :)
Toplo preporučujem ove lampe, samo 30€ a bolje su od ostalih Aliex lampa. Super CRI i interface. Toplo preporučujem ove lampe, samo 30€ a bolje su od ostalih Aliex lampa. Super CRI i interface.
The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2023 12:22 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Bok ekipa. Planiram uzet Anycubic Cobra 2 Pro u 3DJake za 350€.

Da li je netko radio na takvom printeru i kakva su mu iskustva ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rasprava o 3D printanju
mGT kaže...

Bok ekipa. Planiram uzet Anycubic Cobra 2 Pro u 3DJake za 350€.

Da li je netko radio na takvom printeru i kakva su mu iskustva ?

 Evo da sam sebi odgovorim, printanje radi "out of box",savršeno,sastavljanje rađeno po uputama,auto kalibracija,test rezonancije,nikakvih dodatni podešavanja.

Isprintao nekoliko sitnica (nema vremena), za sada sam zadovoljan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 10:49 (mGT).
 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Trebao bi zamjeniti foliju na resin printeru ...

 

Printer je Photon mono SQ ...

 

E sad pošto nisam našao originale za kupiti, pitanje ide kako gdje i s čime ...

 

Naime da li se može kupiti bilo koja folija koja je veća od ove kadice, pa da se stavi odozdola, kak to ide, da li se nateže, ili se samo stavi i ušrafi ...

 

Ono može neki savjet, primjer, čak i ako ima neki link, a da ja nisam našao, za ove kadice i te folije ...

 

Zahvaljujem

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2024 9:58 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o 3D printanju

Možda ovako ?

8 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Folija je zamjenjena, nekim drugim videom sa jutuba ...

 

Uglavnom, slao mejl i anycubicu, ali njihov odgovor je politički ... ne radimo taj printer pa nemamo ...

 

Nazvao neki shop u Rijeci, gdje mi je čovjek lijepo rekao da mogu uzeti bilo koji FEP od 0.15 mikrona i zamijeniti sam, samo da je veći od moje kadice ...

 

Tako sam i napravio i zamjenio i sad zgleda tip-top ...

 

Nego da li je moguće da mi je resin "rijetki", ono na jednoj strani mi odprinta dobro, a na drugoj mi fali printa ...

 

U levelingu nije stvar jer, prvi layer otprinta kak treba i on je na "bed-u", nego kasnije možda 6-7 ... n-ti layer ko da se nije primio ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
Rasprava o 3D printanju

Kolege, gdje vi naručujete mlaznice?

Inače ih uzmem direktno od Pruse kad si skupim dovoljno prusametara za free rolu plastike, no vidim da su sve V6 0.4 mlaznice rasprodane.

3djake ih ima po 9€ pa naviše, što je malo puno za običnu mlaznicu od messinga.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o 3D printanju

Pozdrav!

 

Trebao bih jedan 3D print pa me zanima bi li to tko mogao odraditi?
Radi se o kanalici L oblika, dužina stranica 19cm, unutrašnja širina 6cm. Imam i model, trebalo bi ga samo skalirati na dimenzije.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice