Prijenosni BoomBox prijedlozi

poruka: 34
|
čitano: 10.649
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Dakle za maturalac si želim napraviti prijenosne zvčnike na baterije
smislio sam shemu i napajanje i sve
nego sam si mislio da mu proširim opcije (da ne bude samo zvučnik) - već imam u planu punjač za usb uređaje, svjetla i bas/treble potenciometar ali se ne mogu ničeg drugog sjetit što bi bilo zgodno da "naguram" unutra

pa evo ako netko ima ideju neku, ili zna iz iskustva kakva spravica bi vama bila zgodna da ste ju imali na nekom putu, cjenio bi prijedloge
svaki konstruktivni prijedlog je dobrodošao!

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
dantex kaže...

Dakle za maturalac si želim napraviti prijenosne zvčnike na baterije
smislio sam shemu i napajanje i sve
nego sam si mislio da mu proširim opcije (da ne bude samo zvučnik) - već imam u planu punjač za usb uređaje, svjetla i bas/treble potenciometar ali se ne mogu ničeg drugog sjetit što bi bilo zgodno da "naguram" unutra

pa evo ako netko ima ideju neku, ili zna iz iskustva kakva spravica bi vama bila zgodna da ste ju imali na nekom putu, cjenio bi prijedloge
svaki konstruktivni prijedlog je dobrodošao!

Ajd da i mi vidimo tu shemicu {#}

:D
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Iako sam orginalno mislio svoju pločicu raditi sa čipom TA2020 (genijalan čip, d klasa, prekrasan zvuk) kod nas se prodaje u elmatisu za 175 kuna!!!
a ako ću već naručivati sa ebay-a reko uzet ću gotovo (gotovo me dođe skoro 3 puta jeftinije nego samo čip kod nas)
baterije će biti neke li-poly 4 ćelije ilti 14.8 volti, spojene direktno na pločicu
na punjenju još radim, ako ništa vanjski će se puniti
dc-dc pretvarač isto s ebay-a za usb punjače, složit ću pločicu sa ovog videa

za light efekte (vjerovatno malo modificirati frekevencijske raspone)
razmišljao sam o 3. kanalu (TA2020 ima 2) za neki bass al to još moram vidjeti

bass/treble potenciometri - isto razmišljam o tome
ali tu sam negdje stao! sada me vaše ideje zanimaju di dalje, što još dodati!

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Imaš sreće, ja isto radim ( + frend koji radi kutiju od MDF ploča dimenzija 40x20x25)

Pa da krenem za pojačalo koristimo 2x20W polu kupovne i polu kućne izrade ( blok od procesora služi kao hladnjak za čip, i kao što vidite na slici ponestalo mi je rednih stezaljki pa sam morao žicu zalemiti privremeno )

Pojačalo se bude napajalo preko 2x 12V 7Ah hermetički zatvorenih baterija ( spojene u paralelu 12V 14Ah )

Na bočnu stranicu od kutije stavit ćemo aluminijsku ploču i na nju pričvrstiti ON/OFF switch, RCA ženske konektore ( chassis ) i aligatorke na punjaču ćemo zamjeniti s nekakvim konektorom tako da sve bude estetski ljepše

Za punjač koristimo 13.8 V , 1.25A kineski punjač za cca. 40-ak kn na ebayu {#}

I glavna stvar Pioneer 13cm zvučnici Pioneer TS-G1318 http://www.pioneer.eu/uk/products/archive/TS-G1318/index.html

 

I naravno RCA u 3.5mm jack i udri muziku sa mobitela/mp3-ice 

 

Ukoliko imaš kakvo pitanje samo mi se javi {#}

 

I toplo se nadam težini ne većoj od 5kg

AMP AMP
AMP AMP
AMP AMP
Amburatori Amburatori
Made in China Made in China
Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 0:15 (J3ckYYY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

nije meni do cijele sheme i svega, poanta je da ne želim da to budu "samo" zvučnici pa skupljam ideje

i ja sam na početku mislio koristiti akumulatore ali litij-ion po istoj masi imaju 7x kapacitet (ako se ne varam)
i d klasu sam odlučio koristiti jer eto najmanje troši

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

Ja sam radio nesto slicno i uspjesno sam prodao ... ovako možeš napraviti tj kuputi lcd zaslon na kojm ce ti se ispisivati preostal ovrijeme baterije,pjesma koaj svira,jacina tona kda potenciometrom mjenjaš možda sat i sl. + toga dodaj koji jednostavni vumetar,rješi neki moderni oblik pomocu fiberglassa pituraj lakom da je se glatko ...a sto se tice elektronike možeš još dodati neki touch panel ... za upravljanje ... ali znaj sve ti to pije i pije struju ...tako da ja mislim što manje toga unutra to bolje ... :9 ali ovo s lcdom ti je zakon .. :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

E to te ja pitam! i ja sam razmišljao o lcd-u al triba tu radit
počeo sam se igrati neki dan s tim čudom i napravio sam graf za sada =P


pjesma koja svira - to bi teško bilo jer muzika bi išla preko 3.5 mm jacka iako bi stavio da mogu

Ovo je moj potpis...
15 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

A ovo? Ja koristio i radi :D, although chip je skup ko suho zlato

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

vidiš zgodno je to, možda jednog dana nadogradim na rad s time ali mislim da je za sada to za klasu iznad mog znanja
treba onda cijelu pločicu sa smikrokontrolerom koji može raditi na frekvenciji da čita s npr sd kartice i šalje ovom čudu i svašta... a tek kod
kako si ti napravio to?

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Moja plocica, radili ju frendovi i ja

http://zirconium.zrs.hr/~dcihlar/projects/Nibox/Nibox1.png

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Vidio sam sad ovo u gadgetu dana, pa sam se sjetio vas. Da li bi vam pomoglo?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

ova shema... jednoga dana XD

a ovaj mp3 modul - to može ispast zgodno, možda čak to i iskoristim

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

idejno bi vako trebalo izgledati
ovo je pojednostavljeno, nije mi se4 dalo sve crtati, a nisam se ni odlučio još na finalni izged
što kažete?

razmišljao sam i serijsku proizvodnju kako je svaki 3 post u samogradnji pitanje o sapjanju zvučnika na akumulator XD

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

Oprosti za offtopic ali u kojem si programu ovo sređivao tj izradio model

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
ante5656 kaže...

Oprosti za offtopic ali u kojem si programu ovo sređivao tj izradio model

Google SketchUp

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

Siguran

16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

da, sketchup

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Kutija od MDF ploča ( oplemenjenih, nisu imali drugačije na lageru ) je ispala odlično sve točno kako je izračunato ali nisam računao da su tako teške

Stvarno sam se iznenadio, materijal ima cca. 5kg a gdje su još ostale komponente {#}

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 19:50 (J3ckYYY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

Što uradi od Pere jeb... trebao si koristit šperploču ...puno tanja puno lakšta ..je da ju je teže spojiti ali to je jedina mana   :)

13 godina
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
ante5656 kaže...

Što uradi od Pere jeb... trebao si koristit šperploču ...puno tanja puno lakšta ..je da ju je teže spojiti ali to je jedina mana   :)

Šperploča se ne može zašarafiti ( pogotovo šarafom ) tako da to otpada u samome startu, i mislim da će ti to svi potvrditi

 

A ukupna težina bude cca. 10kg, najbolje na kotače i vozi HAH

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2012 21:01 (J3ckYYY).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi

Znam da nemože sa kako ti kažeš  šarafom tj vidom ...ali ima raznih načina i jako kvalitetnih ljepila koja bi držala skoro jednkaom čvrstočom..na kraju krajeva postoji i fierglass

13 godina
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
ante5656 kaže...

Znam da nemože sa kako ti kažeš šarafom tj vidom ...ali ima raznih načina i jako kvalitetnih ljepila koja bi držala skoro jednkaom čvrstočom..na kraju krajeva postoji i fierglass

sve to košta više nego 100kn za materijal i rezanje {#}

Win Osama in hide and seek
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
J3ckYYY kaže...

Kutija od MDF ploča ( oplemenjenih, nisu imali drugačije na lageru ) je ispala odlično sve točno kako je izračunato ali nisam računao da su tako teške

Stvarno sam se iznenadio, materijal ima cca. 5kg a gdje su još ostale komponente {#}

ovo ljepo izgleda! koje su dimenzije ako je 5 kila teško?

ja se još nisam odlučio za materijal kućišta
mislio sam drvo ali eto nije lagano, i nije dobar termalni vodič, pa bi kompromis bio kombinacija aluminija i drva al neznam kako bi to izgledalo
čisti aluminij - neznam dal sam dovoljno iskusan da bi takvo kućište napravio samo od aluminija a i nisam sifuran u čvrstoću, sa fiberglasom nemam nikakvog iskustva i neznam s time raditi, plexi bi bio fora ali opet trebao bi biti deblji i nisam baš za ideju da sve bude prozirno, a boja na plexiju -naah
neke druge plastike? bi al neznam ni di ni kako

Ovo je moj potpis...
13 godina
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
dantex kaže...
J3ckYYY kaže...

Kutija od MDF ploča ( oplemenjenih, nisu imali drugačije na lageru ) je ispala odlično sve točno kako je izračunato ali nisam računao da su tako teške

Stvarno sam se iznenadio, materijal ima cca. 5kg a gdje su još ostale komponente {#}

ovo ljepo izgleda! koje su dimenzije ako je 5 kila teško?

ja se još nisam odlučio za materijal kućišta
mislio sam drvo ali eto nije lagano, i nije dobar termalni vodič, pa bi kompromis bio kombinacija aluminija i drva al neznam kako bi to izgledalo
čisti aluminij - neznam dal sam dovoljno iskusan da bi takvo kućište napravio samo od aluminija a i nisam sifuran u čvrstoću, sa fiberglasom nemam nikakvog iskustva i neznam s time raditi, plexi bi bio fora ali opet trebao bi biti deblji i nisam baš za ideju da sve bude prozirno, a boja na plexiju -naah
neke druge plastike? bi al neznam ni di ni kako

Dimenzije kutije su 42x20x25, ploče su debljine 18mm, ha čuj MDF je težak izgleda. Još će se izgubiti na kilaži kada se izrežu rupe za 13cm zvučnike, bočna stranica bude od aluminija ili nekog drugog materijala zato šta mi je lakše pričvrstiti chassis komponente ( RCA konektori, konektor za punjenje i ON/OFF switch ) na aluminij, a i radi estetskog izgleda.

Da drvo nije dobar termalni vodič zato sam i odabrao kombinaciju koju si ti naveo i pojačalo budem fiksirao na aluminijsku ploču na bočnoj stranici

Rubovi kutije budu zaobljeni i šarafe ćemo prekriti kitom i onda sve fino izbrusiti tako da bude što ravnija površina za farbanje a i zbog izgleda ( da ne vire šarafi )

 

Koliko znam zvučnici u aluminijskoj kutiji vibriraju previše, za plexy nisam siguran,a i fibreglass je SF za mene trenutno

 

Boja kutije bude MAT crna najvjerovatnije

 

Unutar kutije još ide pregrada koja će odvajati 20L dio za zvučnike i 10L za dva akumulatora ( okvirno ) - to ću od iverice ipak je lakša {#}

 

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2012 15:50 (J3ckYYY).
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

ja ciljam na što manju masu

ako bog da trebalo bi sve biti teško cca do 3-5 kile za stereo 2*20w, baterije i punjač jedno 10.4Ah na 14.8v lithium polymer

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
dantex kaže...

ja ciljam na što manju masu

ako bog da trebalo bi sve biti teško cca do 3-5 kile za stereo 2*20w, baterije i punjač jedno 10.4Ah na 14.8v lithium polymer

Ciljao sam i ja na masu 5-6kg

Akumulatori 4kg ( 2 komada ) i ostale stvari koje idu ali eto

Win Osama in hide and seek
13 godina
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Sorry za dupli post ali morao sam, izrezao sam rupe za zvučnike i utor kroz koji će akumulatori ići u kutiju

Ubodna pila je skoro odahnula, pila je sva poplavila i pocrnila od temperature

 

 

LOL LOL
Win Osama in hide and seek
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

moram priznati da ti ljepo napreduje! svaka čast!
ja sada pokušavam srediti sklop za zaštitu li-poly baterija jer ove hobby koje bi kupio su bez ikakvog zaštitnog čipa

 

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prijenosni BoomBox prijedlozi
13 godina
offline
Prijenosni BoomBox prijedlozi

Imao sam i ja u planu ali pretjerivanje {#}

Jeftinije je izvesti sa RCA konektorima

 

I tko zna kakva je kvaliteta zvuka od tih kineskih "spravica " - žica je žica + brže se troši baterija na mobu kada je bluetooth uključen

 

 

Win Osama in hide and seek
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2012 22:06 (J3ckYYY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice