HHO generator zaključana tema

poruka: 621
|
čitano: 238.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
HHO generator

Jadan inžinjer koji vjeruje u perpetuum mobile.

Svi smo mi Mentalist.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

HHO generator.

 

Jakovp: OK jada sam. Pozivati se na nešto što je neki "pametan" negdje ponudio kao "konačan" odgovor, ima težinu dogovora da dan podjelimo na 24 h. Komentarati konkretnu ideju e tu se vidi ko je jadan. 

 

14 godina
odjavljen
offline
HHO generator

Svaka čast na ideji i maštovistosti, ali očito nije uzeo sve u obzir ako vjeruje da je to perpetuum mobile, kad to isproba u praksi vidjet će kako mu ne radi.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator

HHO generator

Jakovp:

Pitati prirodu opitom je jedno a postaviti teorisku podlogu je drugo ali obrnutim redom.

Hiksov bozon je prvo neko prepostavio a tek onda "potvrdio" ? malp bahato ali to je to.

11 godina
neaktivan
offline
HHO generator

a jel moguce da svi koji  imaju ugradjen hho imaju subjektivan osecaj da auto bolje ide,da im se na pumpi za gorivo pricinjava ili ne mere dobro?

ili je mozda tesko dokazati slepom coveku da se vozi u autu koji je crvene boje a gluvom sa njim u autu,da je pustio glasnu muziku?

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
zoespece kaže...

a jel moguce da svi koji  imaju ugradjen hho imaju subjektivan osecaj da auto bolje ide,da im se na pumpi za gorivo pricinjava ili ne mere dobro?

ili je mozda tesko dokazati slepom coveku da se vozi u autu koji je crvene boje a gluvom sa njim u autu,da je pustio glasnu muziku?

Pratim temu od početka, ali sam „lov profajl“.

 

Za video, di su sad tu konkretni rezultati? Samo subjektivni dojmovi iz emisije koja više podsjeća na reklamu nego na nešto infromativno. Zašto nije rečeno da se povečao broj obrtaja sa 800 na 1200 ili sl?

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
uzgon kaže...
Pitati prirodu opitom je jedno a postaviti teorisku podlogu je drugo ali obrnutim redom.

Hiksov bozon je prvo neko prepostavio a tek onda "potvrdio" ? malp bahato ali to je to.

Higgsov bozon je predviđen, ne nužno samo pretpostavljen. Perpetuum mobile nije ni predviđen ni pretpostavljen - upravo suprotno, poznavajući fizikalne zakonitosti, predviđeno je da perpetuum mobile nije moguć. Dakle, perpetuum mobile niti je igdje u prirodi ili praksi uočen niti ima ikakve teorijske osnove.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 15:22 (mbaksa).
16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
bobica257 kaže...
zoespece kaže...

a jel moguce da svi koji  imaju ugradjen hho imaju subjektivan osecaj da auto bolje ide,da im se na pumpi za gorivo pricinjava ili ne mere dobro?

ili je mozda tesko dokazati slepom coveku da se vozi u autu koji je crvene boje a gluvom sa njim u autu,da je pustio glasnu muziku?

Pratim temu od početka, ali sam „lov profajl“.

 

Za video, di su sad tu konkretni rezultati? Samo subjektivni dojmovi iz emisije koja više podsjeća na reklamu nego na nešto infromativno. Zašto nije rečeno da se povečao broj obrtaja sa 800 na 1200 ili sl?

To meni izgleda kao čista reklama. Čini se da biznis s HHO generatorima cvjeta (samo?) u Srbiji.

12 godina
offline
Re: HHO generator
mbaksa kaže...

Čini se da biznis s HHO generatorima cvjeta (samo?) u Srbiji.

A šta je sa Bosnom?, znam ih ja na tisuće koji se kunu u HHO generator, sve odreda "fizičari", ma moš mislit. Da se pohvalim, komšiju sam spasio spiskavanja novca u tu igračku. {#}

 

Šta je bilo sa GRDI-jem i rezultatima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 15:27 (royalhero).
16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
royalhero kaže...
mbaksa kaže...

Čini se da biznis s HHO generatorima cvjeta (samo?) u Srbiji.

A šta je sa Bosnom?, znam ih ja na tisuće koji je kunu HHO generator, sve odreda "fizičari", ma moš mislit.

Ne znam kakva je situacija tamo, no s obzirom na silne reklamne "emisije" ili "priloge" u Srbiji te toga da su njihov "auto-moto-savez" i neki magazin navodno sudjelovali u testiranju HHO-a, HHO kod Srba sve više počinje izgledati kao "državna religija". Izgleda da su jedino oni dovoljno pametni da prihvate tu "tehnologiju budućnosti".

 

royalhero kaže...

Da se pohvalim, komšiju sam spasio spiskavanja novca u tu igračku. {#}

Pohvalno! {#}

 

royalhero kaže...
Šta je bilo sa GRDI-jem i rezultatima?

Pretpostavljam da sad stalno ima drugačije uvjete (klima, teret, uzbrdica, otvoreni prozori...) i da mu se redovito pokazuje da je potrošio više goriva nego prije pa... Nada umire posljednja. {#} Tim više što ih HHO ekipa može optužiti da nisu sposobni napraviti funkcionalan HHO generator pa da im zato auto ne troši manje.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 15:42 (mbaksa).
11 godina
neaktivan
offline
HHO generator

a ko to prihvati kao budocnost?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HHO generator

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda. Moja baba je dokaz, sve sto pojede sama proizvede u svojoj basti, i jos stvara i viskove koje djeli drugima, znaci njena korisnost daleko premasuje odnos 1:1.

Za naftu je dokazano da nije fosilnog porijekla, da je ima skoro svukuda samo je pitanje na kojoj dubini i da se i dalje stvara, zar naftne kompanije ne koriste istu tu naftu u masinama da bi izvukli je iz zemlje i jos im ostanu viskovi koje prodaju. Zar voda ne kruzi konstantno, to smo svi ucili jos u osnovnoj skoli, kako to da se ne potrosi ta energija jednom. Kazu svemir nastao iz praska, odakle se stvorila ta energija za prasak. Zar zemlja ne kruzi oko sunca konstantno, jos nisam cuo teoriju da usporava, a dok kruzi vuce mjesec oko sebe i sve nas. Od kako sam se rodio znam za sunce koje nas grije, pazi apsurda jos uvjek gori, cak sta vise kazu da je sve toplije. Energetski neovisan covjek nije po volji mocnika jer bi izgubili moc i zar bi ti isti mocnici dozvolili da neki papan sutra napravi neki uredjaj koji ce potkopa njihove temelje moci.

U skolama se uci ono sto je dozvoljeno i stvaraju se ljudi zombiji i ti isti zombi ljudi zombiraju nezombirane mlade umove jer su tako nauceni i onda stize nova generacija super zombija. Ako ko slucajno se odzombira ostali zombiji ga po hitnom postupku likvidiraju lopatom po glavi.

Za svake izbore politicari obecavaju brda i doline, sutra kad dodju na vlast rade sve samo ne ono sto su obecali ali nema veze zombiji sve zaborave.

Perpetum mobilie ne da nije moguce napraviti nego je on do sada napravljen bezbroj puta ali zombiji ili ne vide ili ako je previse ocigledno onda mocnici to sklone od zombija da se slucajno se nebi odzombirali.

Kad sam bio mali bio je jedan casopis Trece Oko, i jednom prilikom procitam u njemu ako covjek dovoljno vjeruje, dok gleda drugog covjeka u potiljak moze ga natjerati da se okrene. I zaista dok sam bio mali to je radilo, znao sam ici ulicom i igrat se sa ljudima, natjerat ga da se okrene na jednu stranu pa na drugu, cak sam i goluba jednom uspio natjerat da sleti na prozor dok sam bio za prozorom. Ali kako sam odrastao sve vise su me zombirali i vise to ne mogu, jer u meni uvjek se javlja nesto sto kaze ma daj nije to moguce, iako sam to prije radio. Zombiranje je u mom slucaju u velikoj vecini uspjesno, jos se malo koprcam ali sve je to jadno.

Ovo sve sam pisao ovima sto pokusavaju mukotrpno ovde dokazati nedokaz ljudima nesto, manite se corava posla, ignorirajte takve ne skrecite sa teme, jer u ignorisanju prepametnih zombija je put uspjeha.

 

 

 

 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: HHO generator
cober kaže...

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda. Moja baba je dokaz, sve sto pojede sama proizvede u svojoj basti, i jos stvara i viskove koje djeli drugima, znaci njena korisnost daleko premasuje odnos 1:1....

...

 

Mogu reći samo jedno: LOL!!! {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 20:48 (Shamrock).
13 godina
offline
Re: HHO generator
cober kaže...

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda. Moja baba je dokaz, sve sto pojede sama proizvede u svojoj basti, i jos stvara i viskove koje djeli drugima, znaci njena korisnost daleko premasuje odnos 1:1.

Za naftu je dokazano da nije fosilnog porijekla, da je ima skoro svukuda samo je pitanje na kojoj dubini i da se i dalje stvara, zar naftne kompanije ne koriste istu tu naftu u masinama da bi izvukli je iz zemlje i jos im ostanu viskovi koje prodaju. Zar voda ne kruzi konstantno, to smo svi ucili jos u osnovnoj skoli, kako to da se ne potrosi ta energija jednom. Kazu svemir nastao iz praska, odakle se stvorila ta energija za prasak. Zar zemlja ne kruzi oko sunca konstantno, jos nisam cuo teoriju da usporava, a dok kruzi vuce mjesec oko sebe i sve nas. Od kako sam se rodio znam za sunce koje nas grije, pazi apsurda jos uvjek gori, cak sta vise kazu da je sve toplije. Energetski neovisan covjek nije po volji mocnika jer bi izgubili moc i zar bi ti isti mocnici dozvolili da neki papan sutra napravi neki uredjaj koji ce potkopa njihove temelje moci.

U skolama se uci ono sto je dozvoljeno i stvaraju se ljudi zombiji i ti isti zombi ljudi zombiraju nezombirane mlade umove jer su tako nauceni i onda stize nova generacija super zombija. Ako ko slucajno se odzombira ostali zombiji ga po hitnom postupku likvidiraju lopatom po glavi.

Za svake izbore politicari obecavaju brda i doline, sutra kad dodju na vlast rade sve samo ne ono sto su obecali ali nema veze zombiji sve zaborave.

Perpetum mobilie ne da nije moguce napraviti nego je on do sada napravljen bezbroj puta ali zombiji ili ne vide ili ako je previse ocigledno onda mocnici to sklone od zombija da se slucajno se nebi odzombirali.

Kad sam bio mali bio je jedan casopis Trece Oko, i jednom prilikom procitam u njemu ako covjek dovoljno vjeruje, dok gleda drugog covjeka u potiljak moze ga natjerati da se okrene. I zaista dok sam bio mali to je radilo, znao sam ici ulicom i igrat se sa ljudima, natjerat ga da se okrene na jednu stranu pa na drugu, cak sam i goluba jednom uspio natjerat da sleti na prozor dok sam bio za prozorom. Ali kako sam odrastao sve vise su me zombirali i vise to ne mogu, jer u meni uvjek se javlja nesto sto kaze ma daj nije to moguce, iako sam to prije radio. Zombiranje je u mom slucaju u velikoj vecini uspjesno, jos se malo koprcam ali sve je to jadno.

Ovo sve sam pisao ovima sto pokusavaju mukotrpno ovde dokazati nedokaz ljudima nesto, manite se corava posla, ignorirajte takve ne skrecite sa teme, jer u ignorisanju prepametnih zombija je put uspjeha.

 

 

 

Jedan od rijetkih postova koji stvarno ima smisla

Hvala na malom odzombiranju :D

 

imam muda
16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
cober kaže...

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda

Gledaj - ako ne znaš što znači neka riječ ili izraz, onda pogledaj na Wikipediji, da ne bi pisao bedastoće po forumu. {#} Naime, ti ne pišeš o perpetuum mobileu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
cober kaže...

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda. Moja baba je dokaz, sve sto pojede sama proizvede u svojoj basti, i jos stvara i viskove koje djeli drugima, znaci njena korisnost daleko premasuje odnos 1:1.

Za naftu je dokazano da nije fosilnog porijekla, da je ima skoro svukuda samo je pitanje na kojoj dubini i da se i dalje stvara, zar naftne kompanije ne koriste istu tu naftu u masinama da bi izvukli je iz zemlje i jos im ostanu viskovi koje prodaju. Zar voda ne kruzi konstantno, to smo svi ucili jos u osnovnoj skoli, kako to da se ne potrosi ta energija jednom. Kazu svemir nastao iz praska, odakle se stvorila ta energija za prasak.Zar zemlja ne kruzi oko sunca konstantno, jos nisam cuo teoriju da usporava, a dok kruzi vuce mjesec oko sebe i sve nas. | Od kako sam se rodio znam za sunce koje nas grije, pazi apsurda jos uvjek gori, cak sta vise kazu da je sve toplije. Energetski neovisan covjek nije po volji mocnika jer bi izgubili moc i zar bi ti isti mocnici dozvolili da neki papan sutra napravi neki uredjaj koji ce potkopa njihove temelje moci.

 

U skolama se uci ono sto je dozvoljeno i stvaraju se ljudi zombiji i ti isti zombi ljudi zombiraju nezombirane mlade umove jer su tako nauceni i onda stize nova generacija super zombija. Ako ko slucajno se odzombira ostali zombiji ga po hitnom postupku likvidiraju lopatom po glavi.

Za svake izbore politicari obecavaju brda i doline, sutra kad dodju na vlast rade sve samo ne ono sto su obecali ali nema veze zombiji sve zaborave.

 

Perpetum mobilie ne da nije moguce napraviti nego je on do sada napravljen bezbroj puta ali zombiji ili ne vide ili ako je previse ocigledno onda mocnici to sklone od zombija da se slucajno se nebi odzombirali.

 

Kad sam bio mali bio je jedan casopis Trece Oko, i jednom prilikom procitam u njemu ako covjek dovoljno vjeruje, dok gleda drugog covjeka u potiljak moze ga natjerati da se okrene. I zaista dok sam bio mali to je radilo, znao sam ici ulicom i igrat se sa ljudima, natjerat ga da se okrene na jednu stranu pa na drugu, cak sam i goluba jednom uspio natjerat da sleti na prozor dok sam bio za prozorom. Ali kako sam odrastao sve vise su me zombirali i vise to ne mogu, jer u meni uvjek se javlja nesto sto kaze ma daj nije to moguce, iako sam to prije radio. Zombiranje je u mom slucaju u velikoj vecini uspjesno, jos se malo koprcam ali sve je to jadno.

Ovo sve sam pisao ovima sto pokusavaju mukotrpno ovde dokazati nedokaz ljudima nesto, manite se corava posla, ignorirajte takve ne skrecite sa teme, jer u ignorisanju prepametnih zombija je put uspjeha.

Evo, raspoložen sam za raspravo pa krenimo (nadam se da će mi se neko pridružiti)

 

Krenimo redom.

 

Analizirajmo post i objasnimo dio po dio, te kasnije izvedemo iz toga zaključak.(boladno)


1. Ako su slijepi kako bi ga i mogli vidjeti? :P

 

2. Siguran? Svaki kvant energije ona sama sebi proizvede? Sunce, energija u mineralimai hranjivim tvarima u zemlji? To ništa? Naravno tvoja baba je fenomen, pa zašto onda po toj logici ona ne živi vječno ako joj ne treba ništa?

 

3. Molim link ili nekvu refernecu. Mene su u školi učili da je ugljen fosilno gorivo nastalo od prastarih biljaka koje su se tokom godina pod utjecajem pritiska i topline karbonizirale, a nafta da je fosilno gorivo od prastarog planktona koji je isto se karbonaziral, ali zbog drugačijeg oblika i svojstava stanica je tekuć i ima drugačija svojstva


4. Naravno,  zato se i točno računa kolko svaka zemlja ima rezerve nafte i plina i prema tome se vadi. Ako se stalno stvara zašto doslovno ne plivamo u nafti?

 

5. Koja voda? Misliš na svu vodu? kako kruži? Dobija ENERGIJU od sunca pa isparava, pa se kondenzira, pa u izvore, pa u rijeke(koje imaju pad) itd itd... Ž

6. Zašto bi usporavala? Postoji nekvi otpor na nju? Svemirske sonde, recimo, na svojim putovanjima nemaju otpor zraka(niti biločega) prolaze kroz gotovo čisti vakum, i nikad neće stati jer IH NEMA ŠTO USPORITI.

7. Sunce će potrošiti svoju energiju koju ima spremljenu u vodiku, ali je ima tolo da će sunce gorjeti još nekoliko miljardi godina.

8. Dokaz? A internet, knjige? Dal i to močnici kontroliraja i mi samo čitamo uređene, cenzurirane i dozvoljene članke? (A kak onda ti za to znaš?)

9. Kakve to veze  ima s PM? Plotičari su, dobe vlast i rade šta hoće 4 godine, ako su loši slijedeći put biraš druge, ako su super biraš ih opet (Demokracija 101)

 

10. Može link? Dokaz? Ili nešto? Ako je, zašto ga nemamo svi doma? Zbog naftnih lobija? Ali ako ga je tolko jednostavno napraviti zašto nije došao perpetum mobile prije naftnih komapanija?

11. A ja kad sam bio mali ako sam dovoljno se tukao glavom u zid počelo je boljeti... Kakavog smisla ima to tvoje? Ako to dokažeš da možeš/mogao si, onda dobijaš nobelovu iz svih 6 kategorija jer su ih sve skoro iz korijena promjenil(čak i ekonomiju, dok na burzi počneju jedan drugog gledati u potiljak da se okrenu i taman fulaju kad su dionice najniže )

12. Ti si taj koji je nedokazih.

Evo sad je zaključak da NEMAŠ APSOLUTNE VEZE s fizikom niti bilo kojom znanošću. Nerazumiješ osnovne pojmove s kojima se razbacuješ.

 

I da (Underline)


To muči najveće glave svijeta, i sad ti to uspoređuješ s babom i vrtom.

 

@mbaksa, ovo govorim bez trunke sarkazam. ZADIVLJEN sam, sve tvoje postove sam pročital u jednom dahu, ono jednostavno uživanje. Znastvana metoda FTW. I ja pokušavam tak nešt primjenjivati ali sam na lvl 5 a ti na OVER 9000. Zanima me di si ti naučio? I moreš mi preporučiti kakve knjige o načinu diskutiranja, zanstvanim metodama i slično?

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 21:01 (bobica257).
12 godina
offline
Re: HHO generator
mbaksa kaže...
Naime, ti ne pišeš o perpetuum mobileu.

http://en.wikipedia.org/wiki/Perpetual_motion

Nemoj tako, pa baba mu je pepetuum mobil, inače je njiva pogodno mjesto za takvo što. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
cober kaže...

Perpetum mobile postoji samo sto slijepci ga ne vide, treba se samo okrenuti malo oko sebe, otvoriti oci i vidjet ce te ga na djelu svukuda. Moja baba je dokaz, sve sto pojede sama proizvede u svojoj basti, i jos stvara i viskove koje djeli drugima, znaci njena korisnost daleko premasuje odnos 1:1.

Kao što si već upućen, informiraj se malo o pojmu prije nego ga kreneš koristiti (fokus na onaj dio o ZATVORENOM sustavu)!

 

cober kaže...

Kad sam bio mali bio je jedan casopis Trece Oko, i jednom prilikom procitam u njemu ako covjek dovoljno vjeruje, dok gleda drugog covjeka u potiljak moze ga natjerati da se okrene. I zaista dok sam bio mali to je radilo, znao sam ici ulicom i igrat se sa ljudima, natjerat ga da se okrene na jednu stranu pa na drugu, cak sam i goluba jednom uspio natjerat da sleti na prozor dok sam bio za prozorom.

Ako dovoljno dugo buljiš u nebo, velika je šansa da ćeš vidjeti zvijezdu padalicu. Bi li ona pala da nisi gledao - bi samo ti toga ne bi bio svijestan. Isto tako i ljudi, okrenuli bi se sami od sebe povremeno i bez da gledaš. Eventualno bi tvoj utjecaj mogao biti takav da ljudi negdje sa strane u kakvom izlogu krajem oka vide odsjaj nekog creepy klinje koji bulji u njih ko hipnotiziran i podsvijesno to procesuiraju u vidu osječaja da se moraju okrenuti i provjeriti što se događa.

Isto tako golub, ako si stao mirno i koncentrirano gledao, on te uopće nije doživljavao, pa je sletio.

 

cober kaže...

Ali kako sam odrastao sve vise su me zombirali i vise to ne mogu, jer u meni uvjek se javlja nesto sto kaze ma daj nije to moguce, iako sam to prije radio. Zombiranje je u mom slucaju u velikoj vecini uspjesno, jos se malo koprcam ali sve je to jadno.

Ili možda nemaš vremena/volje/koncentracije buljiti ko debil.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
HHO generator

ova tema postaje sve zanimljivija {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
Angažman oko Higgsov bozon je znači bilo bacanje novaca prepostavka ga dokazuje i.
Braniti zakon o održivosti energije uopčenom frazom fizikalnih zakona nije isto što i dokazati da nešto konkretrno nema smisla. Sasvim ozbiljni numerički modeli potvrđuju da koncep uzgon uređaja ima smisla.
14 godina
odjavljen
offline
Re: HHO generator
uzgon kaže...
Angažman oko Higgsov bozon je znači bilo bacanje novaca prepostavka ga dokazuje i.
Braniti zakon o održivosti energije uopčenom frazom fizikalnih zakona nije isto što i dokazati da nešto konkretrno nema smisla. Sasvim ozbiljni numerički modeli potvrđuju da koncep uzgon uređaja ima smisla.

Ke? Možeš to podkrijepiti s nečim ili lupaš? TI si sam sebi suprotan.

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
16 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
uzgon kaže...

Mbaksa: Koncept uzgon uređaja je zamišljen kao način eksplatiranja nekih svima razumljive procese. Pogledaj animaciju, stvar je radikalna ali izvodljiva. Ako predpostavimo da je trasport vodika cepelinom (200.000 m3 preko bare nosolo 100 putnika a ta količina jedvostavo spaljena u termo elektrani umjesto recimo uglja u Plominu.....) cijela ideja ima smisla istina tu je puno debelih ???

Ideja mi se čini smislena (zanemarimo perpetuum mobile zasad), imaš li primjer konkretnog proračuna?

 

14 godina
offline
Re: HHO generator
cober kaže...

...

 

Prvo sam mislio da se čovjek zeza na početku ali vidim on kao za ozbiljno... mora da trolla jer ovoliko faila u jednom postu nisam vidio dugo vremena

 

SARKAZAM ON:

-njegova baka snagom misli materijalizira hranu, ne koristi već postojeće tvari

-dakako da je "dokazano" da nafta nije stvarana milijunima godina, to je samo zavjera, george bush ju je napravio i dao izliti u zemlju i ima je beskrajno te se naravno generira brže nego što ju mi možemo potrošiti, jedva uspijevamo izmusti sve, onaj oil spill pored američke obale je bio samo da popuste pritisak kako ne bi negdje počela prskati iz zemlje {#}

- voda ima svoju volju i nešto mistično je pokreće, ne razlika u slanoći, temperaturi, strujanje zraka, rotacija zemlje...

-sva materija stisnuta na vrlo uskom prostoru nikako ne stvara pritisak koji bi ju naveo na eksploziju

-sunce nije zvijezda usred svog životnog vijeka i neće trajati još nekoliko milijardi godina te sva njena toplina i sjaj ne dolaze od fuzije vodika, helija itd... ima beskrajno energije ili dok amerikanci ne kažu da je dosta besplatnog svjetla po danu

-zombi postanete ako učite fiziku ili išta drugo u školi, ni slučajno to raditi...

-perpetum mobile je jedan čudesan čovjek, iz imotskog rodom, ali nitko ne vjeruje u njega, taj barba daje svima energiju ali nam zle korporacije ne žele to dopustiti

-ljudi nemogu čuti tvoje korake iza sebe, potpuno nemoguće, apsurd, samo tvoja snaga misli stečena iz netom pročitanog časopisa to može prouzročiti, kao i goluba natjerati da sleti, ne jer misli da će dobiti/naći hranu ili eto tako, nego samo uz dovoljno koncentracije, ali morate se prvo pretplatiti na taj časopis inače neće uspjeti, dobijete i set nikkei noževa od titana sa pozlaćenim oštricama ako odmah nazovete

SARKAZAM OFF

 

ovaj video... šta je sa otporom vode pri plutanju gore i guranju dolje onih koji se vraćaju? generator isto efikasnost 100% i više? lanci isto bez mase kao i ta čudesa šta plutaju? seems legit.

btw probaj to napraviti s količinom vode koja stane u posudu... ili je jednostavnije staviti hidrocentralu i dobiti iz nje el. energiju...

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 0:04 (njonji).
16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
bobica257 kaže...

Znastvana metoda FTW. I ja pokušavam tak nešt primjenjivati ali sam na lvl 5 a ti na OVER 9000. Zanima me di si ti naučio? I moreš mi preporučiti kakve knjige o načinu diskutiranja, zanstvanim metodama i slično?

Dođe s godinama. I zaista trebaju godine, jer nije u pitanju samo znanje, nego treba promijeniti način razmišljanja na nešto što čovjeku nije prirodno, pogotovo ako ga od malih nogu ne uče takvom (skeptičkom) načinu razmišljanja. I ja osobno punokrvni skeptik postao sam tek pred nekih godinu-godinu i pol. Prijelomni trenutak je bio kad sam shvatio zašto Michael Shermer može "samo tako" (kako se meni tada činilo - olako i bez konkretnih dokaza) odbacivati tvrdnje u stilu "zgrade se nisu mogle srušiti same od sebe, nije ih mogla srušiti vatra, 'stručnjaci' su to kao dokazali - to se moglo srušiti samo s eksplozivom/termitom" itd.

 

Dakle, kad kreneš nešto analizirati trebaš odbaciti sve pretpostavke i držati se samo onog što znaš, odnosno što je utvrđeno s vrlo visokom sigurnošću. I kad se malo ispraksiraš u tome vidjet ćeš koliko je prosječan čovjek zapravo rob pretpostavki i kako olako prihvaća neutemeljene tvrdnje. S vremenom će te i neki ljudi početi malo čudno gledati (čak i oni koji bi trebali skeptički razmišljati - studenti na fakultetima prirodnih znanosti ili čak i oni s doktoratom iz takvih znanosti), pitat će te što si tako skeptičan, možda će te doživljavati bahatim, prgavim - iako neće moći pobiti tvoje tvrdnje. Hrpu toga vidiš upravo na ovoj temi - nemaju kontraargumente i onda idu ad hominem napadi - posve neutemeljeno te optužuju da nisi otvoren, da nisi kreativan, da nemaš auto itd).

 

Osnova svega je logika. Po godini rođenja bi se dalo zaključiti da si pri kraju osnovne škole ili prvi razred srednje? Ako ćeš ili si upisao gimnaziju, onda ćeš imati i predmet na kojem ćeš učiti logiku. Ako nisi, to te ne sprječava da se sam malo počneš s tim baviti - posudi u knjižnici ili kupi kakve knjige iz osnova logike. Važan dio u svemu tome su prepoznavanje logičkih pogreški - bilo da ih prepoznaješ u tuđim riječima ili u svojim (važno je uočiti logičke greške i u svojim riječima, ako ih ima - ispočetka će ih biti, dok ne postaneš punokrvni skeptik - onda će biti rijetke). http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_logical_fallacies

 

Kad si "na ti" s logikom, onda dolazi vrijeme da se upoznaš s tim što točno je znanost i kako funkcionira, dakle da usvojiš osnove znanosti i znanstvene metode.

http://en.wikipedia.org/wiki/Science

http://en.wikipedia.org/wiki/Scientific_method

 

Dakle, učiti, razmišljati, usvajati, raspravljati. Bez rasprava, ako nigdje drugdje onda po forumima, vjerojatno nećeš daleko stići. Naime, kroz rasprave čuješ za ideje, načine razmišljanja, paradigme, koji ti uopće nisu pali na pamet! Ne moraju biti točno, naravno - no bitno je da se upoznaš s tim, razmisliš o tome, sagledaš i stavove suprotne svojima i odvagneš - jesu li tvoji stavovi utemeljeni ili su ipak više utemeljeni oni drugi. I uvijek ostajeć pri onim stavovima koji su smisleniji, potpuniji, precizniji, bolje dokazani itd. Cijela poanta skepticizma je cjeloživotno učenje i prihvaćanje najboljih objašnjenja, bez sentimentalnog zastupanja svojih stavova samo zato jer su tvoji.

 

Već sam ranije u jednoj poruci izložio koje videe bi bilo dobro pogledati: http://www.bug.hr/forum/post/samogradnja-opcenito/hho-generator/2991409.aspx

Pogotovo je važno gledati debate, dakle kad slušaš suprotstavljene stavove - tada nikako oba ne mogu biti ispravna, točna - ti se tada moraš odlučiti za jedan, racionalnim razmišljanjem. Što se tiče knjiga - ne mogu ti ništa konkretno preporučiti jer sam "zanat" ispeglao na YouTubeu i forumima. Čitaj knjige onih za koje sam dao link (Michael Shermer, Richard Dawkins, Sam Harris, Daniel Dennet, Christopher Hitchens...).

15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
mbaksa kaže...
Hrpu toga vidiš upravo na ovoj temi - nemaju kontraargumente i onda idu ad hominem napadi - posve neutemeljeno te optužuju da nisi otvoren, da nisi kreativan, da nemaš auto itd).

Jadan ti. Svi tebe napadaju..  Btw, imaš auto?

 

16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
bed kaže...
mbaksa kaže...
Hrpu toga vidiš upravo na ovoj temi - nemaju kontraargumente i onda idu ad hominem napadi - posve neutemeljeno te optužuju da nisi otvoren, da nisi kreativan, da nemaš auto itd).

Jadan ti. Svi tebe napadaju..  Btw, imaš auto?

Objasni kako je imanje ili neimanje auta u raspravi o HHO generatoru ikakav faktor.

12 godina
offline
Re: HHO generator

Pa ako kazes da nemas auto fino ce te popljuvati kako nisi kompetentan raspravljati o HHO-u. Upravo ono sto si govorio u onom vecem postu iznad.

16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
royalhero kaže...

Pa ako kazes da nemas auto fino ce te popljuvati kako nisi kompetentan raspravljati o HHO-u. Upravo ono sto si govorio u onom vecem postu iznad.

Ma jasno. Ne moraš ti reagirati na to pitanje - ono je usmjereno ad hominašima i trolovima, koji nikako da shvate da ISTINITOST TVRDNJE NE OVISI O TOME TKO JE IZNOSI. Tvrdnja je istinita ili ne bez obzira je li je iznjela osoba s autom ili bez auta, muškarac ili žena, je li je iznio teist ili ateist, bijelac ili crnac, heteroseksualac ili homoseksualac...

 

Ad hominemu pribjegavaju oni koji nemaju što pametno za reći pa moraju napadati samog sugovornika, jer ne mogu pobiti njegove tvrdnje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2012 1:07 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HHO generator
mbaksa kaže...
bed kaže...
mbaksa kaže...
Hrpu toga vidiš upravo na ovoj temi - nemaju kontraargumente i onda idu ad hominem napadi - posve neutemeljeno te optužuju da nisi otvoren, da nisi kreativan, da nemaš auto itd).

Jadan ti. Svi tebe napadaju..  Btw, imaš auto?

Objasni kako je imanje ili neimanje auta u raspravi o HHO generatoru ikakav faktor.

Ti tvrdiš da te posve neutemeljeno optužuju da nemaš auto. Imaš li auto ili nemaš? Samo nastojim utvrditi ima li temelja u toj tvrdnji.. {#}

 

16 godina
moderator
online
Re: HHO generator
bed kaže...
Ti tvrdiš da te posve neutemeljeno optužuju da nemaš auto. Imaš li auto ili nemaš? Samo nastojim utvrditi ima li temelja u toj tvrdnji.. {#}

Objasni kako je imanje ili neimanje auta u raspravi o HHO generatoru ikakav faktor.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice