Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

poruka: 11
|
čitano: 3.550
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Prije nekih mjesec dana nakon sto je grmljavina sjebala tadašnji router ovi iz T-Coma su priključili neki novi - ZTE ZXDSL 931 Series. Od tada sam primjetio da mi je Wi-Fi na mobu osjetno sporiji. Problem je kod učitavanja stranica npr na redditu tri dana treba da otvori naslovnicu i vidi se kod nekih tema kao onaj kružić očitavanja npr kod slika jos dosta dugo, na twitchu mi video ucitava obavezno minimalno 15ak sekundi i sl. Odradio sam speedtest i rezultati se više manje podudaraju s onima na kompu, jedino je ping na mobu 42 za razliku od 21 s testiranja na kompu. U čemu bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera
Probaj staviti na mobu fikssnu adresu i dns od googlea 8.8.8.8
12 godina
neaktivan
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Ti zte su valjda najgore smece sto postoji.na app storeu imas aplikaciju dns changer i s njom odaberes neki drugi dns. Ja cu trazit da maknu taj zte jel mi se to dogadja na svim mobitelima i tabletima.i wifi range je kriminalno los

xfact
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera
trajno rjesenje je da kupis vlasititi wireless router, po mogucnosti ac standard, npr. dlink za 400kn, a onda taj isp-ov stavis u bridge mod ako je moguce ili samo iskljucis wifi na njemu i za sve koristis svoj. inace su u pravilu routeri koji daju isp-ovi bar generaciju u zaostatku po podrzanim wifi standardima i kao sto je receno u pravilu najjeftinije sto su mogli nabavit u tom trenu.
8 godina
neaktivan
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Application > DNS Service > DNS

 

Upiši redom:

 

8.8.8.8

8.8.4.4

2001:4860:4860::8888

2001:4860:4860::8844

 
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera
Cemu aplikacija za nesto sto napravi sam za 10 sec....
12 godina
neaktivan
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Pa dobro eto ima opciju jedno i drugo

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Pokusao sam sam mijenjati na Wi-Fi -> Postavke mreze, ali dobijem samo opciju da upisem DNS 1 (8.8.8.8) i DNS 2 (8.8.4.4), no nemam opciju nikakvu da upisem 

 

2001:4860:4860::8888

2001:4860:4860::8844

 

i ne osjeti se nikakva promjena, no kada pokrenem app taj dns changer onda je brzi net, kako da dodem do postavke te da unesem taj dnsv6 kako ne bi moram imati tu app bezveze upaljenu stalno?

8 godina
neaktivan
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Otvori 192.168.1.1 u web pregledniku.

 

Username: administrator

Password: !tc0Mht + serijski broj routera (piše na pozadini routera u obliku ZTEExxxxxxxxxxx) znači password mora izgledati ovako !tc0MhtZTEExxxxxxxxxxx

 

Kad si se ulogirao onda: 

 

Application > DNS Service > DNS

 

Upiši redom:

 

8.8.8.8

8.8.4.4

2001:4860:4860::8888

2001:4860:4860::8844

 

Submit i gotovo.

 
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Jel nakon toga potrebno mijenjati sta na mobitelu u postavkama mreze jer ja sam to napravio kako si rekao u browseru i sada kada se spojim na mobu i dalje je spor net sve dok ne upalim DNS Changer? Znaci i dalje se nista nije promjenilo mijenjanjem toga na stranici rutera, a tamo u postavkama mreze na mobu kad stavim 8.8.8.8 i 8.8.4.4 izbaci mi nakon spajanja da internet nije dostupan. Skroz sam zbunjen trenutno. Mozda nest krivo upisujem - odem na promjena mreze i onda IP Postavke i odaberem Fiksna IP Adresa i vec ima kao predvideno za upisat 192.168.1.128 to upisem onda se Gateway 192.168.1.1 sam popuni kao i duljina prefiksa mreze 24, DNS 1 8.8.8.8, DNS 2 8.8.4.4 i nakon toga mi ne radi net uopce. 

 

EDIT: nakon malo trial and errora sam skuzio da ta predvidena ip adresa je bezvezna neka i stavio sam 192.168.1.3 i sada sve radi i bez dns changera, hvala puno na pomoći, totalno se ne razumijem u te ip adrese, gatewaye, dnsove tako da je ovo bila muka živa :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.8.2017 4:20 (swaggyP).
15 godina
offline
Spor Wi-Fi na mobu nakon promjene routera

Ista stvar kod mene.Dobio taj ZTE i wifi je jako spor.Probao sam po uputama upisati dns u router i onda je wifi još sporiji i na mobovima i na laptopu,gotovo neupotrebljiv.Onda instaliram na mob DNS changer i onda je ok na mobu a na laptopu i dalje sporo,al neču imati instalirane aplikacije za nešto što mora raditi kako treba pod normalno.Što još mogu napraviti da to riješim?ne kužim se u to.

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice