Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!!!

poruka: 9
|
čitano: 7.500
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!!!

Ovako, frend mi ima problema sa time da mu nigdje: znači Word, internet, Facebook, nije sad bitno, kada piše i ako slučajno napiše krivo neku riječ (HRV riječ), neće da mu je podcrta onako crvenom krivudavom crtom!

 

E sada nije do internet browsera i pokušao je sve postavke na browseru namještat i ništa...e sada, pitanje:

 

-- Da li se to može negdje naštimat, na kompjuterskim postavkama ili gdje!??

 

...hvala unaprijed na odg i nadam se da ćete mi pomoći tako da frendu mogu sredit to...hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!!!

Word ima svoju provjeru gramatike i mora biti instaliran jezični paket koji podržava provjeru gramatike. Neki browseri imaju podršku za provjeru gramatike, ali to ovisi o samom browseru.

Na Operi kada klikneš na polje za unos teksta imaš u izborniku opciju provjere gramatike, odabir rječnika i skidanje dodatnih rječnika.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!
Bart kaže...

Ovako, frend mi ima problema sa time da mu nigdje: znači Word, internet, Facebook, nije sad bitno, kada piše i ako slučajno napiše krivo neku riječ (HRV riječ), neće da mu je podcrta onako crvenom krivudavom crtom!

 

E sada nije do internet browsera i pokušao je sve postavke na browseru namještat i ništa...e sada, pitanje:

a o kojem browseru je riječ?
na firefoxu je to ovdje: tools-options-advanced-general-browsing-check my spelling as i type

chrome

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 14:36 (seneka).
15 godina
neaktivan
offline
Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!!!

Riječ je o Chromeu...i ima uključeno sve što i ja- pa sad u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!!!

I, dali znate riješenje, neka se netko javi...hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!
Bart kaže...

Riječ je o Chromeu...i ima uključeno sve što i ja- pa sad u čemu je problem?

problem je da nema HR riječnik

Znači ako želi da mu programi koji imaju spell checker provjeravaju hrvatski, mora postaviti i HR riječnik.

a) ukuca riječ po riječ i nauči program riječi koje nema u bazi

b) pronađe neki riječnik i importira ga

c) instalira HR MS office koji ima u sebi hr riječnik i onda ga linka u programe koje želi

15 godina
neaktivan
offline
RE: Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!
Darky kaže...
Bart kaže...

Riječ je o Chromeu...i ima uključeno sve što i ja- pa sad u čemu je problem?

problem je da nema HR riječnik

Znači ako želi da mu programi koji imaju spell checker provjeravaju hrvatski, mora postaviti i HR riječnik.

a) ukuca riječ po riječ i nauči program riječi koje nema u bazi

b) pronađe neki riječnik i importira ga

c) instalira HR MS office koji ima u sebi hr riječnik i onda ga linka u programe koje želi

 

Vidiš, moguće je da je to, neznam dal on ima HRV office...a kad i instalira, kako se onda naštima da mu i na net browserima podcrtava riječi koje budu krivo napisane...

I još jedno pitanje - dali to može imati veze sa internet updateom, jer sa vremena na vrijeme zna doći update o tom officeu !?

 

(ja imam sve u vezi officea, sve komponente i aplikacije i sve, pa sad, dali će šta pomoći ako sve to prebacim na njegov comp, ili treba nešto više)...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 13:11 (Bart).
15 godina
offline
RE: Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!

nemam pojma kako se iz office može prebaciti rječnik u browser, a brwser gleda koji mu je zadani jezik u postavkama i traži riječnike

Update nema veze sa rječnicima, osim ako ti u update ne nudi opcije dogradnje rječnika.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Podcrtavanje krivo napisanih riječi - problem!

Ok...probat ću i tvoje i svoje varijante danas ili sutra kod njega, pa javim kak je ispalo...hvala svejedno...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice