MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

poruka: 19
|
čitano: 7.087
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka - MSN zamjena - mora imati ove stavke

Znam da je već bilo sličnih tema, ali nisam mogao nigdje pronaći dobru zamjenu za MSN messenger.

 

Evo stavke koje bi trebao posjedovati:

- biti lightweight i da ne troši mnogo resursa (tu sam pronašao Trillian koji je bio odličan s te strane što nije puno opterećivao procesor, ali ne podržava custom smiley-e)

- treba podržavati smiley-e (ne one standardne nego i one što se mogu sami stavljati)

- da mi podržava prikazivanje statusa (kod Trilliana me je drugima stalno pokazivao kao offline)

- da podržava slanje datoteka ( isto sam imao problema s Trillianom)

 

Iskušao sam dosta programa, među kojima je i miranda i nju nisam mogao natjerati da radi sa smiley-ima.

 

Znači ja bih trebao program koji dosta slično funkcionira kao i MSN messenger, ali da troši manje resursa i da ne opterećuje komp previše iz razloga što će se vrtjeti na starijoj konfiguraciji.

 

Hvala unaprijed!

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

Jesi probao Pidgin? Troši oko 10 MB memorije, tako da bi se moglo reći da prolazi prvu stavku. Podržava slanje datoteka i  prikazivanje statusa. Samo za smajliće nisam siguran, ali mislim da ih ne podržava (mislim na third-party smajliće). Al to za smajliće provjeri jer ni sam nisam siguran tj. nikad nisam probao.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

aMSN.

Svi tvoji problemi su riješeni.

Fala ti majko što nisam gejmer!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
Ammon kaže...

aMSN.

Svi tvoji problemi su riješeni.

  Probao sam i taj, ali mi se čini da je čak sporiji od MSN-a. (trenutno koristim verziju 8.1, o onoj 2009 ni ne pomišljam)
Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
15 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

emesene? Ne znam ima li za windows.


Onda ti je najbolje pidgin, čisti minimalizam, čisto IM. Ja ga osobno koristim već godinama.

Fala ti majko što nisam gejmer!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

  Probao sam i taj, ali mi se čini da je čak sporiji od MSN-a. (trenutno koristim verziju 8.1, o onoj 2009 ni ne pomišljam)
 Kako mislis da ti je msn spor...pa meni na starom racunaru msn uopšte nije spor...
He who dares, wins
15 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

Skype

IFC

A good soldier obeys without question. A good officer commands without doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

Skype ti moze samo s skypom komunicirati...ne moze sa msn-om i yahoo messengerom da komunicira tako da mu se on ne isplati.

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Preporuka - MSN zamjena - mora imati ove stavk
Mr. Monster kaže...

- treba podržavati smiley-e (ne one standardne nego i one što se mogu sami stavljati)

- da mi podržava prikazivanje statusa (kod Trilliana me je drugima stalno pokazivao kao offline)

- da podržava slanje datoteka ( isto sam imao problema s Trillianom)

 

  ajd objasni mi molim te za sta ce ti custom smalies kad ih svkako nece videti sugovornik :/ jer naravno nemate iste smajlije...
  pod dva....da nisi koristio mozda crackovanu verziju trilliana? :) 
ja ga korisitim godinama i nisma imao taj problem nikad....
a pod tri ...da to je tacno...zna nekad da zeza....
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

@ malina22

Na taj sam komp ugradio karticu s USB2.0 kontrolerom, jer je ugrađeni 1.1 crkao. Kasnije sam primjetio da mi spajanje uređaja na USB2.0 usporava komp pa sam u device manageru isključio 2.0 kontroler i sada svi uređaji spojeni na USB rade na nižoj brzini ali ne usporavaju komp.

E sad, stvar je u tome da se na taj komp ADSL modem spaja preko USB-a, jer komp nema mrežni priključak. Uključivanje modema (tj. interneta) napravi pozamašan slowdown na čitavom kompu tj. čini mi se da je to ponajviše opterećenje na procesoru. Stvar je u tome da se komp uspori bez obzira je li uključen ili isključen kontroler za USB2.0.

MSN radi lijepo kad je isključen internet (ali onda baš od njega nemam neke koristi, zar ne), ali čim uključim internet on se uspori. Na Trillianu sam to najmanje osjetio, ali kao što sam već rekao neke mu stvari štekaju.

 

@BugSU

Sugovornici vide smajlije. Svi moji frendovi koriste MSN messenger i smajliji se vide najnormalnije.

Trillian nije crackiran. Skinut original s homepagea .

Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 0:42 (Mr. Monster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
pa vide smajlije koji su DEFAULT ubaceni u MSN al ako ti dodas neke oni ih nece moci videti kao ti ...razumes sta hocu da kazem?
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

svaka čast na preporuci pidgina... ali znalo se desiti da neke verzije se jednostavno ruše... naravno, community je dosta aktivan, pa se to popravlja... isto preporučam pidgin, jerbo ima dosta pluginova, i simpatičan je...

 

misrosoftov messenger, i ovi noviji nisu me se previše dojmili! višeprotokolnost rulz!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
BugSU kaže...
pa vide smajlije koji su DEFAULT ubaceni u MSN al ako ti dodas neke oni ih nece moci videti kao ti ...razumes sta hocu da kazem?
  Ma razumijem ja tebe. Ali to ti se događa samo kad ne koristiš Microshitov MSN. Ako oboje koriste MSN Messenger onda može vidjeti smajliće koji nisu default. Npr. ja postavim sličicu za npr. haha i on umjesto haha dobije tu sličicu bez obzira da li je ima dodanu. Sa 3rd party messengerima ne dobivaš sličicu nego dobivaš tekst haha, u tome je problem. Jel shvaćaš?

@ reefreemind 
Ni meni se ne sviđa microv MSN i ja mislim da višeprotokolnost rulz Cool  (iako mi ttrenutno nije potrebna). 
Ovdje bih nešto kao trebao napisati, jel?
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2009 22:30 (Mr. Monster).
15 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

A šta fali WLM-u ?

Music is my life :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
makaweli kaže...

A šta fali WLM-u ?

 Ono.... oš da počmem nabrajati?

Prevelik, previše resursa, sigurnost, reklame, microsoft, samo jedan protokol, blokira, smrzne sistem nekad, nudge, ...
Fala ti majko što nisam gejmer!
16 godina
neaktivan
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
Ammon kaže...
makaweli kaže...

A šta fali WLM-u ?

 Ono.... oš da počmem nabrajati?

Prevelik, previše resursa, sigurnost, reklame, microsoft, samo jedan protokol, blokira, smrzne sistem nekad, nudge, ...
 Da ne spominjem kako mi jedan dio kontakata na msnu ima viruse i meni salje razne gluposti, u novoj verziji je slanje slike uzasno, bilo je i u starijim verzijama velikih problema s time (vise puta se nije moglo nesto poslati nego sto je), a sad jos i maksimizira sliku...

EDIT:
I ako se ne varam, ukoliko se koristi drugi mail pored hotmaila, npr. yahoo mnoge opcije su blokirane
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 3:22 (nexus).
15 godina
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke
parizer kaže...
I ja koristim digsby i stvarno je odlican, cak podrzava i fejsbuk kome treba, samo smajlici su mu ocajni kao i ovi na bug forumu xD
Ali sve ostalo radi kako treba pa se covjek navikneOsmijeh
All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
14 godina
neaktivan
offline
MSN zamjena - mora podržavati navedene stavke

Pidgin. Moj prvi messenger na Linuxu (već je bio instaliran)

There is always a light in the end of the tunnel. Just beware it's not a train.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice