PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter

poruka: 7
|
čitano: 3.290
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter

Dobar dan svima.

 

Jutros mi se pojavio neugodan problem sa računalom. Tijekom normalnog rada odjednom mi se pojavio BSOD. Poslije toga događaja sam mogao ući samo u safe mode. Analizom MINIDUMP-a sam došao do zaključka da imam problem sa Atheros L1 gigabit ethernet adapter-om. U Device Manageru sam ga disableao i nakon toga je računalo opet normalno radilo, samo razumljivo, više nema interneta.

 

Pokušao sam više puta opet enablati navedeni adapter, nije došlo do BSOD-a, ali se računalo 2x smrzlo nakon par minuti, a nekoliko puta sam uspio otvoriti poneku web stranicu, ali za otvoriti bug.hr treba 3-4 minute.

 

Pokušao sam i sa rollback drivera (do sada sam imao najnoviju verziju koja je dosad radila OK).

 

Operativni sustav je Windows 7 x64, a Atheros L1 gigabit ethernet adapter je integriran za P5K-SE matičnu ploču. Molio bih pomoć:

 

1. je li adapter skroz mrtav kao što mislim da je ili se još nešto može učiniti,

 

2. ako je adapter mrtav je li postoji mogućnost zamijene i kojim bi ga adapterom zamijenio, koliko je postupak zahtijevan i koliko košta, neki link zamijene bi mi super došao, ako se odlučim za ovo,

 

3. mogu kupit USB WLAN pa se spojiti preko WIFI-a, ali to ne rješava problem pokvarenog adaptera.

 

 

Srdačan pozdrav.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter
Večer. I ja imam pitanje. Imam Atheros 11G USB Wireles Network Adapter, kačim se na neku internet zonu, čini mi se, i signal je slab. Je li u pitanju prevelika udaljenost (download je 5-10 KB/sec, katastrofa) ili se pola kvarta kači na njih pa je zato download spor?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter
Kobe24 kaže...
...

Pokušaj bootati neki live linux da isključiš softverski problem 100%. Ako i tada zaje, otišao je hardverski. Isključi mrežnu u BIOSu i kupi neku mrežnu od 30ak kn i problem riješen. Ako radi ok na linuxu, problem je u windowsima.

Spiridon kaže...
Večer. I ja imam pitanje. Imam Atheros 11G USB Wireles Network Adapter, kačim se na neku internet zonu, čini mi se, i signal je slab. Je li u pitanju prevelika udaljenost (download je 5-10 KB/sec, katastrofa) ili se pola kvarta kači na njih pa je zato download spor?

Obadvoje, možda.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter

Radi bez greške na Linuxu.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter

[edit] napisao glupost, valjda nitko nije vidio :D

 

Ovako, odvrti memtest. Ako je on ok, onda imaš softverski konflikt. Digni windowse u safe modu i vidi kako se tamo ponaša.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 21:46 (Sum_of_all_fears).
15 godina
neaktivan
offline
Re: PROBLEM: Atheros L1 gigabit ethernet adapter

Kupio sam USB Wireless. Sad imam NET, Atheros stoji disaeblan.

 

Jutros se digao update za Photoshop, neki Camera Raw update. Sad je li ga to zbucalo ne znam. Morat ću malo pročaćkat i probat to izbrisat pa testirat.

12 godina
neaktivan
offline
PROBLEM: Ethernet controller

E ovako pao mi je bio sistem na kompu i posle sam ga digao sa windows xp sp3 i pojavio mi se problem nedostajala su mi 2 drivera ETHERNET CONTROLLER (nemam neta) i falio je driver za muziku medutim skinuo sam na laptopu driver od muzicke i to instalirao ali sad mi se pojavilo da mi fali MULTIMEDIA AUDIO CONTROLLER i nmg to da pronadem koristim mini laptop iz proslog vijeka patnja ziva ljudi pomagajte nekako bitno mi je samo da sredim net... ADSL mi je net a kad upalim net na laptopu otisao sam da vidim description: ATHEROS TEHNOLOGY CORP. L2 100mbt ELTHERNET ADAPTER to je valjda driver koji mi treba .... 

 

HVALA UNAPRIJED :D

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice