Povezivanje Oculus Quest 2 i PC-a - mrežna kartica

poruka: 3
|
čitano: 1.949
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Povezivanje Oculus Quest 2 i PC-a - mrežna kartica

Pozdrav

 

Dakle nabavih Quest 2 i sad tražim provjereno i best buy WiFi rješenje za povezivanje sa kompom poomoću virtual dekstop aplikacije.

Komp (Gigabitni LAN) je UTPom spojen na Tcom ZXL router.

Kad spojim quest na ZXL router koji je 3m od mene, dobijem samo 130 Mbit brzinu

Kad spojim quest na TP-link TL-WA901ND koji je UTPom spojen na ZXL router, router je 10 m od mene, dobijem 150 Mbit popusnost

 

Jučer sam nabavio ovo:

https://www.links.hr/hr/mrezna-kartica-adapter-usb3-0-tp-link-archer-t4u-plus-ac-1300-802-11b-g-n-ac-za-bezicnu-mrezu-060100018

Kad ga spojim na USB 3 Gen 2 port i uključim 5G u postavkama adaptera, i uključim Access Point opciju, dobijem 192 Mbit propusnost.

Stvar radi ali laga i steka, trebalo bi biti minimalno 500 Mbita, idealno da je veca od 1Gbita

Pretpostavljam da je primarna namjena ove kartice spajanje kompa na WiFi a ne da sluzi kao AP, vjerojatno je zato losa brzina.
I zbog kikiriki cijene.

 

Jel imate preporuku za provjereno i ne preskupo rjesenje za spajanje Questa 2 i kompa?
Htio bih izbjeci rjesenje s kabelom.

 

Tnx, Lp.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Povezivanje Oculus Quest 2 i PC-a - mrežna kar

Nešto si pobrkao, teoretskih 867Mbps na 5GHz znači da u praksi u idealnom slučaju (bez smetnji) imaš blizu pola tj. oko 400Mbps .

14 godina
offline
Re: Povezivanje Oculus Quest 2 i PC-a - mrežna kar
AF139 kaže...

Nešto si pobrkao, teoretskih 867Mbps na 5GHz znači da u praksi u idealnom slučaju (bez smetnji) imaš blizu pola tj. oko 400Mbps .

 

Sorry, krivo sam se izrazio. Ovo "trebalo bi biti minimalno 500 Mbita" se odnosilo na brzinu izmedju Questa i Virtual desktopa.

No obzirom da je WiFi kartica koju sam spomenuo radila na max 192 Mbit (previse ispod deklairane brzine), te da je konekcija stekala, te da je kartica glasno šuštala kad bi se cuclali podaci, te da su i drugi imali velikih problema sa istom karticom, nije mi se dalo gubiti vise vremena - karticu sam vratio u ducan.

U medjuvremenu sam na preporuku (i super upute za setup) iz ovog videa

nabavio ovu: https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/PCE-AX58BT/

 

I sad em sto radi na 1200 Mbita, em nema sustanja, a dobio sam i BT :)

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice