Lan internet na wifi router

poruka: 12
|
čitano: 11.227
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Lan internet na wifi (router)

Pozdrav,  želio bih spojiti lan kabel na kojem imam net na router sx763 tako da kad se spojim na wifi imam net.  Znaći lan kabel u router i spajam se na wifi sa laptopom ili mobom da net radi.  Još bi bilo super da mogu iz routera spojit utp kabel u komp pa da i na njemu imam neta.  Kako da podesim postavke? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lan internet na wifi (router)
mbalug kaže...

Pozdrav,  želio bih spojiti lan kabel na kojem imam net na router sx763 tako da kad se spojim na wifi imam net. Znaći lan kabel u router i spajam se na wifi sa laptopom ili mobom da net radi.  Još bi bilo super da mogu iz routera spojit utp kabel u komp pa da i na njemu imam neta.  Kako da podesim postavke? 

Čekaj,kaj?

 

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
offline
Lan internet na wifi router

Znaći, imam lan kabel koji je spojen na neki x router i preko njega koristim net, ali je problem kj mogu bit samo na jednom kompu uštekan.  Aad bi ja taj kabel apojio na router i djelio vezu na ostale lan portove na routeru i wifi

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lan internet na wifi router
mbalug kaže...

Znaći, imam lan kabel koji je spojen na neki x router i preko njega koristim net, ali je problem kj mogu bit samo na jednom kompu uštekan.  Aad bi ja taj kabel apojio na router i djelio vezu na ostale lan portove na routeru i wifi

A to, znači spojiš ih normalno lan kablom, i na drugom (ovaj koji nije spojen na net) isključiš DHCP i treba ti radit

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
offline
Lan internet na wifi router

Da možeš spojit taj ruter u tog simenesa samo podesi siemens da ne koristi isti gateway ko taj ruter. Da nije primjer 192.168.1.1..stavi da je siemens nezz 192.168.1.100.

I da isključi DHCP.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2013 17:10 (SolidSnakeCRO).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Lan internet na wifi router

to je to, radi, hvala :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Lan internet na wifi router

Čirs {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lan internet na wifi router

Iskoristiti ću temu da iznesem moj problem jer je mrežna konfiguracija slična:

Imam na gore navedeni način spojena dva dodatna rutera i sve je radilo odlično dok nisam zatražio dodatni TV prijemnik ( Amis ).

Ide problem: Na osnovnom ruteru TV i wireless rade bez problema. Ako uključim dodatni TV prijemnik izgubim wireless na nekom od dodanih rutera, čim isključim dodatni TV ( dovoljno je i na dugme, ne treba fizički ) wireless proradi.

Ponekad wireless na oba dodatna rutera radi ali dodatni TV ima teškoće u radu ili uopće ne radi, nema pravila.

Dok je kombinaciji jedan dodatni ruter sve radi ali spajanjem još jednog počinju problemi.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 21:03 (Kristyans).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lan internet na wifi router

Da se nadovežem na temu jer imam sitni problem, isto tako kao i kolega iznad.

 

Znači situacija je ovaka. U studentskom sam domu i za spajanje na internet koristimo lan kabel, i spajamo se preko SecureW2 programa u koji unosimo user i pass dodjeljen. 

Ali ja pošto imam laptop i mobitel i užasno mi smeta lan kabel i isto tako nemogučnost spajanja mobitela na internet, pa me zanima na koji način da postavim svoj Edimax AR-7084/AR-7084, da odašilje wireless signal. (Uspio sam napraviti odnosno postaviti wireless ali nemam pristup internetu, odnosno modem kao da neće "uzeti internet preko lan kabela i odašiljati ga preko wirelessa, u biti napravio sam samo WAN").

Pa ako netko može pomoći bio bih zahvalan!!

Let it be
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lan internet na wifi router
Kristyans kaže...

Iskoristiti ću temu da iznesem moj problem jer je mrežna konfiguracija slična:

Imam na gore navedeni način spojena dva dodatna rutera i sve je radilo odlično dok nisam zatražio dodatni TV prijemnik ( Amis ).

Ide problem: Na osnovnom ruteru TV i wireless rade bez problema. Ako uključim dodatni TV prijemnik izgubim wireless na nekom od dodanih rutera, čim isključim dodatni TV ( dovoljno je i na dugme, ne treba fizički ) wireless proradi.

Ponekad wireless na oba dodatna rutera radi ali dodatni TV ima teškoće u radu ili uopće ne radi, nema pravila.

Dok je kombinaciji jedan dodatni ruter sve radi ali spajanjem još jednog počinju problemi.

 

 

 

 

Jako je vazno na drugom ruteru iskljuciti DHCP, ja sam imao problema sa spajanjem 2 rutera kada bi mi jedan radio a drugi ne, i to se izmjenjivalo dok nisam skuzio da treba iskljucit DHCP...E sad dal to vazi i za TV box to nezz.  I naravno, 2 rutera NE SMIJU imati istu IP adresu! (kao ni bilo koja 2 uređaja na istoj mreži)..

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
15 godina
offline
Re: Lan internet na wifi router
zerocool12 kaže...
Kristyans kaže...

Iskoristiti ću temu da iznesem moj problem jer je mrežna konfiguracija slična:

Imam na gore navedeni način spojena dva dodatna rutera i sve je radilo odlično dok nisam zatražio dodatni TV prijemnik ( Amis ).

Ide problem: Na osnovnom ruteru TV i wireless rade bez problema. Ako uključim dodatni TV prijemnik izgubim wireless na nekom od dodanih rutera, čim isključim dodatni TV ( dovoljno je i na dugme, ne treba fizički ) wireless proradi.

Ponekad wireless na oba dodatna rutera radi ali dodatni TV ima teškoće u radu ili uopće ne radi, nema pravila.

Dok je kombinaciji jedan dodatni ruter sve radi ali spajanjem još jednog počinju problemi.

 

 

 

 

Jako je vazno na drugom ruteru iskljuciti DHCP, ja sam imao problema sa spajanjem 2 rutera kada bi mi jedan radio a drugi ne, i to se izmjenjivalo dok nisam skuzio da treba iskljucit DHCP...E sad dal to vazi i za TV box to nezz.  I naravno, 2 rutera NE SMIJU imati istu IP adresu! (kao ni bilo koja 2 uređaja na istoj mreži)..

To sam sve napravio, ruteri normalno rade već duže vrijeme, ponekad su čak i tri dodatna spojena ako nešto eksperimentiram, sve se komplicira spajanjem dodatnog TV prijemnika.

TV inače mogu bilo gdje u mreži uključiti i radi, nije kao na MaxTV-u da mora biti uključen u određeni port na glavnom ruteru.

Kućna mreža je na mrežnom rasponu 192.168.1.x dok je TV na 192.168.2.x.

Jednostavno ne vidim poveznicu između TV prometa na posve drugoj mrežnoj adresi i wirelessa na dodatnim ruterima.

12 godina
neaktivan
offline
Lan internet na wifi router

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 23:59 (jeTam).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice