Problem s Philips 22" monitorom

poruka: 4
|
čitano: 1.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem s Philips 22" monitorom

Ne znam točno koji je model, nemam papire kod sebe, ali wide screen lcd kupljen u Autronicu za cca 1700kn. Mijenjao sam kučište (riknuo gumb) - do tada je monitor radio kako treba (monitor kupljen prije 10 dana). Kupio novo kučište, sve spojio, sve radi od prve, boota se, ali nema slike na monitoru. Mislio sam da je grafička, ali spojio sam lcd telku na grafičku i slika se pojavila na telki. Mislio sam da je isključen (softverski) clone view u windowsima, odn. da je postavljen samo tv. Postavio primarni i sekundarni view, namjestio telku i monitor, ali na monitoru i dalje nema slike. Kakvi su simptomi?

Uključio sam clone view i gledao što se dešava na telki, a što na monitoru.

1. Lampica monitora se uključi na zeleno

2. Kod bootanja postavki (tamo gdje provjerava RAMu) monitor je jako tamno sivi. Kada se boot prebaci na sljedeći ekran, onda i monitor blinkne i prikaže crni ekran. Na idućoj promjeni teksta on se opet prebaci na tamno sivo i tako redom... 7-8 puta se prebaci između tamno sive i crne. Kada stisnem tipku Meni na monitoru, ništa se ne pojavljuje, ne mogu niti posvijetliti sliku, ništa....

Nije mi to jasno, monitor blinka, ali bez teksta, lampica svijetli zeleno, nema menija.... pokušao sam spojiti preko dvi kabela i preko klasičnog (ima oba dva načina spajanja), ali ista je stvar...

Any ideas?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Philips 22" monitorom

Majstore nemoj se zamarat s tim monitorom. Trk u dućan i zamjeni ga. Ako ga odspojiš od grafičke kartice mora pokazat mali informativni ekrančić da nema konekcije na grafičk. Ak to nije prikazao neka ti daju drugi, al ovog puta neka ga tamo uključe i provere da li radi.

 

Sretno!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s Philips 22" monitorom

Prije je bio taj ekran, ali sada ga više nema... ništa, vozim ga na zamjenu.

16 godina
neaktivan
offline
Problem s Philips 22" monitorom

Nema pomoči. Ovaj je RIP...

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice