Problem sa paljenjem kompa.

poruka: 8
|
čitano: 1.176
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem kompa.

E ovako, prilikom paljenja počmu zujati ventilatori ali se ne pali nikakva slika, primjetio sam da neradi ventilator od napajanja...jel on može uzrokovati takav problem da sve zuji ali nema slike???hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

može. Obično se to desi kada ga prašina zaguši ;)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

a to sam i sam pomislio,šta bi bilo onda dobro rastaviti napajanje, očistiti kompletno sve od prašine, naručito ventilator i vidit oce onda radit, ako ne onda novo napajanje ili????

14 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

Hmm!! To  napajanje može biti problem ali i ne mora, najbolje ako ti šteka ventilator na napajanju kupi novo napajanje ili ako se da

zamjeni ventilator na tom napajanju, sad samo ovisi o tome dal su žice ventilatora na ploči napajanja imaju svoj port za uštekavanje ili

su lemljene žice od ventillatora,sve u svemu ak je napjanje malo već ostarilo kupi si novo koje će raditi bez po problema.eto.

 

 

                                                                                                                 PS Dalibor

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

jel nebi mi to niš bilo sumljivo da ventilator samo ne radi a on da se nrmalno pali, al problem je u tomu što on tek iz trećeg pokušaja dobije sliku tj. počme loadirati windows, a prva dva puta sve zuji ali nema slike??

14 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

Ha!! Čuj ak se sve normalno pali to jest u redu , no koliko će to dugo biti u redu, zapravo intersira me što ako napajanje skroz cvrkne

u radu pa onda je to frka, ja bih u tvom slučaju žrtvovo 200kn i ugradio si novo napajanje, upamti djelomice ispravna napajanja

komponente i svi dijelovi nisu 100% uvjek ispravni, ak to napajanje  zašteka u radu znaj da bih ti moglo to oštetit i druge komponente

npr matična ploča može stradati zbog neispravnog napajanja,razmisli jesu li ti potrebni ti dodatni troškovi da zbog nesipravnog

napajanja skršiš i matičnu ploču.????

 

 

 

                                                                                       PS Dalibor

                                                                                           Šutim

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

istina da, nebi bilo dobro riskirat onda na tom pitanju, znači to bi bilo napajanje 100% jel matična svijetli,  ventilatori od hladnjaka procesora i grafičke rade ali je crna slika, ventilator od napajanje ne radi, i slika se dobrije nakon 2.3,4 pokušaja???hvala

16 godina
offline
RE: Problem sa paljenjem kompa.

meni se nedavno na burazovom kompu desilo npr da kada sam očistio komp i kada sam sve vratio unutra da kada bih ga upalio onak ventilatori lagano rade ali nema slike i kada ga ugasim i pokrenem opet dobije sliku. I neki put je htio se normalno upaliti ne ki put ne čak i kad bi neki put pokrenio komp pokazivao bi mi da ima gigu rama. na kraju skužim da je prašina malo zezala rame a što je najsmiješnije usisao sam komp al jbg usisavač nije očigledno izvukao sve.. Isto tako desilo mui se prije par mj da mu je napajanje riknulo i da je nakon što je zamjenjeno grafa je riknula nakon tj dana i isto tako lagan rad al nema slike. Jbg napajanje od 150 kn smrdalo dobru grafu ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice