MIUI za naše tržište

poruka: 33
|
čitano: 15.509
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
MIUI za naše tržište

Otvaram općenitu temu vezanu za sva pitanja oko MIUI-a, tj. OS-a za Xiaomi mobitele.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MIUI za naše tržište

I sad, odmah moj konkretni komentar zbog kojega sam započeo temu, ha, ha...

 

Naime, danas sam preuzeo MIUI 14 koji je obećavao mnoge promjene u dizajnu, no gotovo ništa od toga se nije promijenilo. Tražeći internetom, pronašao sam ovo: widget option remained old on miui 14. U komentarima ljudi pišu kako su Kinezi dizajnerske promjene napravili samo za kinesko tržište. Tako da je kod nas dizajn ostao manje više isti. Najviše sam se veselio velikim mapama, custom ikonama, a sada od toga neće biti ništa. Baš sam se razočarao. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 15:34 (CVET2).
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
Mene je taj MIUI razočarao.
Prešao s Redmi 5 Plus i MIUI 10 na Redmi note 10 Pro i sam sustav ima manje opcija.

Npr tamo sam imao status baterije kao liniju, ovdje toga nema.
Prije sam mogao kreirati više profila za DND i bešumno, ovdje mogu samo za DND jedan profil imati.
Tamo sam mogao koristiti geste s MS launcherom, sad više ne mogu.

Lol
14 godina
moderator
offline
Re: MIUI za naše tržište

Na Xiaomi.eu verzijama imaju sve MIUI 14 novosti :)

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
Kakva je potrošnja?
12 godina
neaktivan
offline
MIUI za naše tržište

Ja doslovno nikakvu razliku ne vidim.Mislio sam da mi nije nesto uredu sa telefonom posto gledam po Youtube razna poboljsanja ali kod mene sve isto kao i 13

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MIUI za naše tržište

MIUI 14 global ili EU ili kineski nisu isto.

I ja sam prije 2 dana instalirao MIUI 14 i Android 13 i vizuelnih promjena skoro da i nema.Global je verzija.

Manje vise promjene su ispod haube i u optimizaciji a ko ima jaci telefon ...sve mu je isto kao na MIUI 13.

 

Meni toliko nisu ni bitne te vizuelne i sminkerske promjene jer to rijetko kada cackam ...bitnije je da nema bugova i da sve radi kako i treba.

 

A pogledaj koje su novosti za MIUI 14 global pa ces vidjeti da nema nikakvih "velikih promjena" ni u najavi...ko zna gdje si ti to citao :D

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
zippoo kaže...

Meni toliko nisu ni bitne te vizuelne i sminkerske promjene jer to rijetko kada cackam ...bitnije je da nema bugova i da sve radi kako i treba.

 

^^ this

5 godina
offline
MIUI za naše tržište

Navodno da nije baš tako, neke od tih kozmetičkih pizdarija će doći i na global 

 

Ovaj kolega ima drugačiju verziju nego ja i njegov update mu je donio malo više nego meni na mojoj 12-ci...

 

https://forum.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-12/6596156.aspx

 

https://forum.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-12/6594599.aspx

Sve Vas Volim
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
MIUI za naše tržište

Ne treba se opterecivati glupostima.

Android je dosegnuo svoj vrh i svaka naredna verzija ce biti izbacena samo reda radi...da se pogura prodaja telefona jer su stariji "zastarili" i nece dobijati vise nadogradnje.

Isto je i sa MIUI kao skinom...ima sve sto se trenutno moze ubaciti i to je to...ne znam kako neki ocekuju da svake godine bude 20+ nekih velikih promjena ??

Evo hajde pokusajte vi onako laicki samo nabrojati 20 novih poboljsanja sistema u odnosu na prethodni pa da vidimo.

 

Meni kao dugogodisnjem Xiaomi korisniku je najbitnije da nema bugova a realno od 2018. do sada,na 4-5 licnih telefona ih nisam imao da mogu nabrojati na sake jedne ruke.

Sve verzije telefona su mi GLOBAL i uvijek ce biti...jer je to najstabilniji ROM i provjereni telefoni sa certifikatima.Citajuci po netu,najvise problema imaju ljudi koji kupe telefone za kinesko i indijsko trziste sa kineskim romom i onda pljuju ,kao ne valja MIUI,ne valja Xiaomi a ustvari je do njih,jer nisu uzeli adekvatnu verziju.

 

Pocnite ignorisati ove najnovije nadogradnje,posebno ako vam sve radi i uzivajte u telefonu a to koja brojka pise kada udjete u settings...to neka vam bude nebitno.

 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
Sorry, al Global ROM je osakačen.
Inače se držim da jednom kad naletiš na ažuriranje koje radi, ne diraš ga i tjt.
12 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Meni fale one interaktivne životinjice na Miui 14 Global.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
silvio3105 kaže...
Sorry, al Global ROM je osakačen.
Inače se držim da jednom kad naletiš na ažuriranje koje radi, ne diraš ga i tjt.

 Pa eto...neko vise voli stabilnosti i sistem bez bugova od emotikona govanceta i macke koja lezi na displayu :D

Meni te gluposti ne trebaju u zivotu a sve se to na androidu moze naknadno usminkati i dodavati,kome je do tih igrica.

90% zalbi i kukanja na MIUI dolazi od ljudi koji koriste kinesku ili EU verziju ROMa a na global sve radi kao doxa.

ZdravkoZ kaže...
Meni fale one interaktivne životinjice na Miui 14 Global.

 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
Stavio MIUI 13 EU, prije toga imao MIUI 13 global.
Nema nikakvih bugova sve radi kao i globalna verzija.

Na Redmi 5 plus sam instalirao update MIUI 10 global i krenulo je laggat dok nisu izdali patch.
15 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
silvio3105 kaže...
Stavio MIUI 13 EU, prije toga imao MIUI 13 global.
Nema nikakvih bugova sve radi kao i globalna verzija.

Na Redmi 5 plus sam instalirao update MIUI 10 global i krenulo je laggat dok nisu izdali patch.

Od MIUI 12 stvari su se puno popravile i sve je manje i manje bugova i problema.

Na MIUI 13 i evo sada 14 jos nisam nasao nijedan bug...da tako i ostane.

 

Btw. Redmi 5 plus je moj prvi Xiaomi mobitel...uzeo ga kada su se tek poceli prodavati sluzbeno kod nas...2018. godine i sluzio me dobro 2 godine a najbolje je radio na verziji androida na kojoj je i isporucen...nakon updatea na veci MIUI i android...sjecam se da je poceo malo stekati i tad nekada sam ga i prodao.

Sada imam Xiaomi 11T i stvarno odlican mobitel u svim aspektima...meni bolji ne treba :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI za naše tržište
Dobar dan, koristim xiaomi poco x3 pro, otkako sam azurirao ovaj novi miui 14 ne radi mi video snimanje, fotoaparat radi normalno cim prebacim na videozapis odmah zablokira, molim vas pomoc sto uciniti?! Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Jesi obrisao cache od fotoaparata u postavkama?
8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI za naše tržište
Ako mislis na predmemoriju obrisao sam sve i opet zablokira
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.3.2023 16:36 (jela15).
11 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Da, na to sam mislio. Inače kod velikih nadogradnji sustava svakog mobitela nepisano pravilo je da se nakon istog napravi reset na tvorničke postavke da sve lijepo "legne". Pa sad ako imaš volje i vremena za to....
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
MIUI za naše tržište

Već je tu napisano ali da, opće je poznato da kod MIUI kineski ROM ima sve nove "fore" i sve što Xioami najavljuje kao novosti dok se na globalnom ROM-u dosta toga izbaci i neke stvari nikad ni ne dođu na globalni ROM. Zato postoji Xiaomi.eu, neslužbeni i custom ROM koji je baziran na kineskom pa samim time ima sve te novotarije, ali je preveden na više jezika i optimiziran za naše tržište. Meni je to više ok nego kod nekih drugih brendova jer imaš mogućnost odabira ako ti nešto ne odgovara. Ja sam trenutno na Xioami.eu na Xiaomi 12 i prezadovoljan sam.

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
MIUI za naše tržište

Je ko dobio security update a da je noviji od 01/2023 na global?

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Srce Isusovo kaže...

Je ko dobio security update a da je noviji od 01/2023 na global?

 Poco F2 Pro, MIUI 14.0.1 Global, Security 2023-03-01

14 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Zadnji norm xiaomi mi bio onaj A2 na stock Androidu,imam sad poco f2 i sw mu smece.
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
R3nchi kaže...
Zadnji norm xiaomi mi bio onaj A2 na stock Androidu,imam sad poco f2 i sw mu smece.

 Koje / kakve probleme imaš? Gledam Poco X5 ili pro, pa me zanima.

14 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
R3nchi kaže...
Zadnji norm xiaomi mi bio onaj A2 na stock Androidu,imam sad poco f2 i sw mu smece.

 Ja ga imam i meni je super.  Global verzija

14 godina
offline
Re: MIUI za naše tržište
Ajd blago tebi i ostalima kojima je to super.. Ja samo znam da nakon Exkluzivnog kupovanja samo xiaomia od 2014g , ovo mi je zadnji u zivotu .
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 16:11 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MIUI za naše tržište

Imam rn10pro global i nakon zadnje nadogradnje na miui 14 (android 13) sve radi odlično, telefon je brži i stabilniji, baterija kao i ranije solidna.

Ni sa miui 13 nisam imao problema tako da me čudi kad vidim da neki imaju problema. 

A ovo šta kolega reče, kod svakog većeg updatea bi trebalo uraditi reset al većini pa ni meni se to ne da raditi. Ni ovaj put nisam uradio reset al ipak je sve ok. Uglavnom, zadovoljan sam mobitelom.

 

Prije ovoga sam imao rn2, pa rn5 pa rn9s, i sa svakom sam bio zadovoljan

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2023 12:36 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
mmmnnn kaže...

Imam rn10pro global i nakon zadnje nadogradnje na miui 14 (android 13) sve radi odlično, telefon je brži i stabilniji


 

 Puno puta sam čitao izjave poput - telefon je brži i stabilniji. Koristim stariji Android i MIUI, jer je i moj mobitel stariji i s niti jednom varijantom službenog ROM-a (Android + skin) nisam imao probleme da mi mobitel usporava ili se OS ruši. Aplikacije su sve veće i pohlepnije za resursima i to je neizbježno ako ih se non stop ažurira, ali ne vidim kako netko može primijetiti zamjetnu razliku u brzini (da je mobitel brži). I stabilniji u odnosu na što? Ranije se sam Android rušio, mobitel se resetirao? Ne tvrdim da je to nemoguće, samo pitam.

15 godina
neaktivan
offline
MIUI za naše tržište

Iskreno bilo me strah nadograditi na noviju verziju jer se zna dogoditi upravo ovo šta si napisao da su novije nadogradnje teže i zahtjevnije za resursima i firme na neki način pokušavaju natjerati ljude da kupe noviji mob...

Al prevario sam se, u mom slučaju miui 14 primjetno radi brže, aplikacije se otvaraju brže...

Kažem iako ni s miui 13 nisam bio nezadovoljan, naprotiv. 

U vizualnom smislu nema nekih većih promjena, možda su najuočljivije mape s aplikacijama koje se mogu povećat...

 
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
offline
Re: MIUI za naše tržište
mmmnnn kaže...

Iskreno bilo me strah nadograditi na noviju verziju jer se zna dogoditi upravo ovo šta si napisao da su novije nadogradnje teže i zahtjevnije za resursima i firme na neki način pokušavaju natjerati ljude da kupe noviji mob...

Al prevario sam se, u mom slučaju miui 14 primjetno radi brže, aplikacije se otvaraju brže...

Kažem iako ni s miui 13 nisam bio nezadovoljan, naprotiv. 

U vizualnom smislu nema nekih većih promjena, možda su najuočljivije mape s aplikacijama koje se mogu povećat...

 Ok, možda su napravili neku optimizaciju. Što je već korak naprijed.


Da, tjeraju na svoj način ljude da kupe novi mobitel.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice