PC Sporost - izludit cu

poruka: 15
|
čitano: 1.820
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

veliki pozdrav.

 

imam pc sa i7 4790k   i spor je ono niakva razlika u odnosu na AMD 8350 , ostale komponente na Moj PC..

instalirao sam ponovno windowse i sedmicu i win 8.1 sve sam pokusao al nis ne pomaze..

 

na kompu bas i ne igram neakve igrice obicno surfam , gledam filmove ili spotove na youtube, ako i igram to je obicno candy crush ili dirt 3 ili wrc 4 i i sve je isto kao i kad sam imao 8350

 

u cem je fora, kupio sam ovaj procesor iskljucivo zbog toga kaj svi tvrde da je avion u usporedbi sa 8350 a ono stanga :-((

Moj PC  
0 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

Defragmentacija hard diska mozda pomogne? Skeniraj sistem sa Malwarebytes i nekim antivirusom.. Postavi ss task managera, mozda neki sumnjiv proces jede resurse :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
itech56 kaže...

Defragmentacija hard diska mozda pomogne? Skeniraj sistem sa Malwarebytes i nekim antivirusom.. Postavi ss task managera, mozda neki sumnjiv proces jede resurse :)

 On misli da u svakodnevnom radu sa i7 4790K kao surfanje,gledanje može osjetiti "veliku" razliku naspram FX8350......zabluda,ok u igrama je intel bolji i to je sve.

15 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

Da nije možda problem u SSD samsung Evo 840 250GB?

Sjećam se da su početkom godine bili neki naslovi koji su govorili o problemima s brzinom čitanja i da je Samsung izbacio neki update firmwarea?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

Sto se tice ssd-a vec sam ga formatirao bio i windowse 2-3x instalirao tako da nevjerujem da je ssd problem i firmware je uptodate.

problem, je sta u normalnom radu dakle surfanje, filmovi, youtube i poneka igrica ja nevidim niakvu razliku izmedju sad ovog 4790k i 8350 uopce, u biti cak nije nit neka razlika izmedju ovog 4790k i mog starog q8300 ili i5 2500k.

 

fali mi onaj wow efekat kad sam sa jednojezgrenog durona presao na q8300 recimo, ipak bi ovaj 4790k trebao bit u usporedbi sa svima ovima nesto ekstra, ili se zbilja varam i u biti sam nasjeo i bezveze potrosio pare ili zbilja trebam nesto postelat :misli:

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
Zvonko-ZG kaže...

 

ili se zbilja varam i u biti sam nasjeo i bezveze potrosio pare

^ovo^

 

da je jači od 8350, svakako je, ali da je toliko jači da bi to osjetio kao kod prelaska s jednojezgrenog na četverojezgrenog - nije. imati ćeš koji fps više u nekim igrama i to je to, neke razlike u svakodnevnim stvarima neće biti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
He, he, nisi jedini. Prije 8350fx imao X4 640 dignut na 3.6. U Artcamu napravim reljef odaberem vektore i da se sve spusti nesto kao u obliku tanjura vise elipse, na 640 trebalo je 25 minuta normalno to je vragu dojadilo i prelazi se na 8350 te izasao nema ga nigdje ali eto uhrabilo se plus notua D14 da to hladi, e da sam spomenuo maticna i memorija. Dobila se je citava jedna minuta isti reljef samo kliknes na opciju i traje 24minute za jednu minutu ko da sam se popiso uz vjetar.
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

hvala na odgovorima, mogao sam si i mislit da je sa procesorima isto kao i sa smartphonima, na papiru superirorno a u u zbilji nis bolje od proslog modela.

sve mi se cini da cu se vratit na 8350 a 4790k prodat da povratim barem nesta para. mnogi ce sad rec da je downgrade, mozda samo ga ja ne primjecujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC Sporost - izludit cu

kad si već kupio 4790k nema smisla vraćati se na 8350 jer ipak je jači i više futureproof. Ostavi njega a prodaj 8350 i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
PC Sporost - izludit cu

Prešao sam sa i5 750 na i7 4790K i razlika je tolika da mi i vrijeme samo leti, toliko je brži. Pogotovo kod surfanja, kad upalim komp već me čeka otvorena stranica.

Čak mi ponekad film koji traje 2:40 prođe za 2:30 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
markymark099 kaže...

kad si već kupio 4790k nema smisla vraćati se na 8350 jer ipak je jači i više futureproof. Ostavi njega a prodaj 8350 i to je to.

 a 8350 u biti i nemres prodat svi samo vide intelove procesore zato ga jos uvijek i imam lol.

tako da cu se njega rjesit dok je jos aktaualan i pod garancijom i dok mogu za njega neku lovu dobit jedino mi muka ponovnog sklapanja kompa lol 

 

sad vise ne kupujem nista dok se ne pojavi neki sa 16jezgri loool

16 godina
neaktivan
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
Zvonko-ZG kaže...

 

sad vise ne kupujem nista dok se ne pojavi neki sa 16jezgri loool

Xeon E2698 ima 16 jezgri, 2699 ima 18... i još ih ide nekoliko na jednu ploču.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC Sporost - izludit cu
Zvonko-ZG kaže...
markymark099 kaže...

kad si već kupio 4790k nema smisla vraćati se na 8350 jer ipak je jači i više futureproof. Ostavi njega a prodaj 8350 i to je to.

 a 8350 u biti i nemres prodat svi samo vide intelove procesore zato ga jos uvijek i imam lol.

tako da cu se njega rjesit dok je jos aktaualan i pod garancijom i dok mogu za njega neku lovu dobit jedino mi muka ponovnog sklapanja kompa lol 

 

sad vise ne kupujem nista dok se ne pojavi neki sa 16jezgri loool

 8350 lako prodaš za 800kn.Ostavi sad i7 4790K super je zbog toga što u igrama možeš izvuči veći i stabilniji FPS na R9 280X itd.

13 godina
neaktivan
offline
PC Sporost - izludit cu

Razmišljam možda hoćeš da prilikom gledanja spotova vrijeme brže prođe zbog jačeg CPU 
Uradi neki benchmark, konvertuj videa ili bilo šta drugo što zahtjeva CPU tada ćeš i vidjeti njegovu snagu, naravno da ne primjetiš prilikom ulaska u stranice i gledanja videa tu veću ulogu utiče brzina interneta. To isto da uzmeš dobro brzo biciklo a voziš ga uvijek od 1-5 brzine

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 23:40 (jigsaw5063).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PC Sporost - izludit cu

Nisi trebao kupovati tako skup i moćan procesor ako ti računalo služi za jednostavne radnje. Tako da u tim nezahtjevnim radnjama ionako ne možeš primjetiti razliku. S druge pak strane, ostavi taj procesor kada ga već imaš. Tko zna, možda ti jednog dana dobro dođe njegova snaga. Ekipa ovdje još koristi Sandy bridge i7, pa čak i i5 (iako OC-ane) procesore i zadovoljni su. Čak im i nove igre rade odlično, a ti procesori su stari 4 ili 5 godina. Možeš očekivati da će te dugo služiti (pod uvjetom da se ne pokvari prije vremena). No, procesori se u pravilu rijetko kvare.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice