P4P800-E pomoč

poruka: 23
|
čitano: 6.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
P4P800-E pomoč

ovaj error mi se javlja kada u palim komp dali zna netko što da radim

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
P4P800-E pomoč
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

nemogu uči u bios kao da je matična blokirana   i čuje se tri puta bip

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 19:20 (sarancici).
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
sarancici kaže...

nemogu uči u bios kao da je matična blokirana   i čuje se tri puta bip

i još nešto svi ventilatori krenu normalno nakom toga uspore pa onda opet normalno rade

12 godina
neaktivan
offline
P4P800-E pomoč

Jesi li pokušao izvaditi bateriju na min i opet je staviti?
Tvoja mbo najvjerojatnije ima zaštitu od otvaranja towera.Ako si ga otvarao,trebat če onda zaobiči tak prekidač(switch).U manuel mbo pogledaj kako(jumperi). 

 

-ali najvjerojatnije(kod večine mbo),izvaditi bateriju,pored je 3pin konektor(clearrtc) sa jumperom,sad bi trebalo pin 1/2 staviti na 2/3,pričekati 30tak sek i vratiti jumper pin na 1/2,vratiti bateriju,uštekati u struju ...ali vidi točno u manuel mbo

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 19:49 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
sarancici kaže...

nemogu uči u bios kao da je matična blokirana   i čuje se tri puta bip

Tri duga ili tri kratka?

 

3 kratka - imaš problem s memorijom ,bilo ramom ,bilo video memorijom.

1 dugi ,2 kratka - ''neki'' problem sa ramom.

1 dugi ,3 kratka - problem sa grafičkom memorijom.

 

Testiraj jedan po jedan ram keks ,probaj drugu grafičku karticu.

Isključi Case Intruder zaštitu.

 

Više o matičnoj: KLIK

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 19:44 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
lukabo kaže...

Jesi li pokušao izvaditi bateriju na min i opet je staviti?
Tvoja mbo najvjerojatnije ima zaštitu od otvaranja towera.Ako si ga otvarao,trebat če onda zaobiči tak prekidač(switch).U manuel mbo pogledaj kako(jumperi). 

 

-ali najvjerojatnije(kod večine mbo),izvaditi bateriju,pored je 3pin konektor(clearrtc) sa jumperom,sad bi trebalo pin 1/2 staviti na 2/3,pričekati 30tak sek i vratiti jumper pin na 1/2,vratiti bateriju,uštekati u struju ...ali vidi točno u manuel mbo

probao ništa ista stvar izgleda da mi servis ne gine

12 godina
neaktivan
offline
P4P800-E pomoč

Pokušaj ponovo sve mogučnosti,i ove i vađenje ram-e,grafe,...Uzet če ti 100njak kuna,a napravit če ti isto reset "chassis intruder".Možda samo nešto ne radiš po redu.

 

-za ubuduče,trebaš u biosu postaviti(ako ima ta opcija)za chassis intruder na off

-probaj po ovom tutu

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2013 20:29 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
lukabo kaže...

Pokušaj ponovo sve mogučnosti,i ove i vađenje ram-e,grafe,...Uzet če ti 100njak kuna,a napravit če ti isto reset "chassis intruder".Možda samo nešto ne radiš po redu.

 

-za ubuduče,trebaš u biosu postaviti(ako ima ta opcija)za chassis intruder na off

-probaj po ovom tutu

pokušavam ali ništa probati ču sve izvaditi iz kompa pa sve ponovo složiti

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

ništa ne pomaže probao sam sve raskopati pa ponovno složiti opet isto tri brza beepa i opet nemogu u bios.

sve sam pokušao ali ništa  vjerovatno postoji neka caka !

11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

Ukoliko je konfiguracija ispravno složena (odstojnici, kartice, naponski i podatkovni kabeli...) koliko se iz priloženih slika može vidjeti u tvom slučaju postoji nekoliko nevezanih problema u konfiguraciji, ja iz slika uočavam 2 problema i 3 moguća uzroka istih!

  1. intrusion detection
  2. RAID polje
  3. USB uređaj za pohranu podataka (stick ili externi HDD)

Asusova MB P4-P800-E ima implementiran modul za "Intrusion detection", kako ga riješiti (kojim kratkospojnikom) opisano u uputama ploče - slika 1.

Drugi problem je greška u konfiguraciji RAID polja, mogući uzroci: zamjena ili izostavljanje (kvar) nekog od diskova u polju, diskovi spojeni na krivi konektor MB, kao treći mogući problem može biti i USB uređaj za pohranu podataka ukoliko je konfiguriran kao prva boot sekvenca.

Matična ploča ima 2 moguća načina konfiguracije RAID polja: putem Intel ICH5R chipseta, ili zasebnog Promse SATA 378 kontrolera, potrebno je oba zasebno i ispravno konfigurirati, isto tako diskove spojiti na određene konektore!

Intelov ICH5R moguće je konfigurirati u dva načina rada IDE ili RAID, ukoliko je konfiguriran kao RAID potrebno je diskove priključiti na određene ATA/SATA konektore, kreirati pripadajući Intel-RAID utilty floppy i konfigurirati polje (slika 2 - slika 5).

Promiseov SATA 378 potrebno je kao prvo omogućiti u BIOS-u zatom konfigurirati naćin rada IDE/RAID, ovisno o odabranom načinu rada kontrolera kreirati pripadajući floppy Promise-378/ATA ili Promise-378/RAID utility floppy i konfigurirati polje (slika 6 - slika 10).

Ovdje nastojim pojasniti moguće načine  konfiguracije RAID polja iz razloga jer Promise RAID polje već postoji, POTREBNO JE prema prikazu (slika 13) odabrati kombinaciju "Ctrl-F" MBFastBuild utility i vidjeti što je s RAID-poljem.

Kako nije napisan ostatak konfiguracije, broj diskova, sučelje diskova...), napiši, ako ne riješiš problem bilo bi dobro da nam daš i slike.

NAPOMENA: ako je podatke na disku/diskovima potrebno sačuvati, ako nemaš dovoljno iskustva savjetujem PREPUSTI posao stručnjaku, (intrusion detection + RAID polje)!, jer možeš vrlo lako nepovratno izubiti podatke.

Ukoliko je računalo namjenjeno za kućnu uporabu savjetujem izostavi RAID, koristi nativne IDE kontrolere, evo link na upute za MB.

 

 

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
Slika 4 Slika 4
Slika 5 Slika 5
Slika 6 Slika 6
Slika 7 Slika 7
Slika 8 Slika 8
Slika 9 Slika 9
Slika 10 Slika 10
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2013 6:49 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
sarancici kaže...

ništa ne pomaže probao sam sve raskopati pa ponovno složiti opet isto tri brza beepa i opet nemogu u bios.

sve sam pokušao ali ništa  vjerovatno postoji neka caka !

otpremio na servis čekam rezultate hvala svima na pomoči javim što je bilo!{#}

14 godina
offline
P4P800-E pomoč

Servis će te samo će te oguliti! Evo, znam unaprijed šta će reći:" Drekno neki kondezator..........itd,itd!"

Windows XP nema nativnu podršku za SATA pa iz tog razloga ne može ni vidjeti SATA HDD. Zato, potrebno je kreirati Floppy disk sa SATA driver-om pa prilikom instalacije, tačnije gotovo odmah na početku, moraš da pritisneš F6 i ubaciš Floppy disk u drive. Ostalo je automatika.

Samo još traži u servisu da ti kreiraju taj floppy da imaš za ubuduće!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

XP nema nativnu podrjku, ali Asus je po meni u to vrijeme najelegantnije riješio implementaciju podrške za SATA sučelje.
Gore u postu je na slici vidljivo da je konfigrirano RAID polje, sukladno tome napisao sam kako riješiti probjem.
Navedena ploča ukoliko nije konfigurirano RAID polje i/ili nema potrebe za istim (što u pitanju nije navedeno) drugačijim načinom konfiguracije upravo NEMA POTRBE za dodatnim SATA driverom!
Potrebno je omogučiti proširenu IDE podršku za SATA sučelje (gore u postu slika 2) i uključiti SATA disk/diskove u konektore Intelovog ICH5R kontrolera i nema potrebe za dodatnim driverom sa floppy diska. Ako nije potreban dodatni Promiseov kontroler disablira se.
Sve je lijepo opisano u uputama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 5:47 (Hardwhelper!!!).
14 godina
offline
P4P800-E pomoč

Da bi jedan SATA HDD pod XP-om bio prepoznat od strane čipseta prilikom instalacije mora postojati Floppy disk na kojem je postavljen SATA driver. Ovo SATA pravilo ima izuzetak a to je da se ne odnosi na intelove čipsete. Ja ne znam koji čipset ima ova ploča ali prema slici čini se da bi trebalo kreirati Floppy i sa RAID i sa SATA driver-om. Poželjno bi bilo napraviti i update BIOS-a.

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=P4P800-E%20Deluxe&os=17

 

Kada skineš SATA driver i dekompresuješ ga ubaci Floppy disk u drive i formatiraj ga. Zatim iz otpakovanog SATA file-a pokreni aplikaciju MakeDisk i ostalo je automatika. Pokreni instalaciju OS-a i pritisni F6 kada ti napiše to na monitoru. Zatim ubaci Floppy u drive i prati upute. Isto važi i za RAID koji je možda i nepotrebno staviti ukoliko nećeš koristiti više od jednog HDD-a.

 

 

Sretno!

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2013 13:58 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

Nije pravilo da treba SATA driver, navedena Asusova ploča na Intelovom chipsetu adekvatno konfigurirana ne treba SATA driver, ukljuci i podesi postavke kao sto sam opisao u zadnjem postu (imaš i slike) ubodi SATA disk i na toj ploči ne treba ti driver.
Ako nisi primjetio bitnio je u koji mod postavljaš kontroler (IDE/AHCI/RAID), prijatelju negdje griješiš, velika većina ploča ne traži,  SATA driver pri instalaciji, noviji laptopi na 7-mici su druga prića,
Koliko je samo proizvođaća ploča, koliko je chipseta pa dodaj revizije,
Ako imaš pitanje za konktetnu ploču pitaj, na forumu je sigurno to već napisao i pojasnio, iskusni forumaši poznavatelji hardvera razumiju što sam napisao.


Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2013 1:58 (Hardwhelper!!!).
14 godina
offline
P4P800-E pomoč

Slušaj, ako misliš da će se ovdje sa tobom neko prepucavati ko je u pravu a ko ne, na pogrešnom si mjestu! Malo više respekta prema (iskusnijim) kolegama ne bi ti škodilo! 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.3.2013 15:45 (phoenix2003).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

A tko se prepucava? Čovjek je u pravu - stavi kontroler u IDE mode (Configure as IDE) i instaliraj kaj hoćeš na SATA disk. Bez potrebe za floppy-jem i driverima na njemu.

 

Samo ne znam kakve to veze ima s temom - a ni pokretač teme se više ni ne javlja.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
phoenix2003 kaže...

Slušaj, ako misliš da će se ovdje sa tobom neko prepucavati...

 

Nastojim pomoći koliko znam, pogledaj samo u ovoj temi koliko sam se trudio, detaljno opisao kako čovijeku pomoći, to iziskuje truda i veremena!, uostalom pogledaj ostale moje postove ako nisam pomogao prepucavao se zasigurno nisam, respekta prema kolegama itekako imam, ako sam na forumu relativno kratko temeljem toga nemožeš suditi koliko iskustva imam!

 

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
Hardwhelper!!! kaže...
phoenix2003 kaže...

Slušaj, ako misliš da će se ovdje sa tobom neko prepucavati...

 

Nastojim pomoći koliko znam, pogledaj samo u ovoj temi koliko sam se trudio, detaljno opisao kako čovijeku pomoći, to iziskuje truda i veremena!, uostalom pogledaj ostale moje postove ako nisam pomogao prepucavao se zasigurno nisam, respekta prema kolegama itekako imam, ako sam na forumu relativno kratko temeljem toga nemožeš suditi koliko iskustva imam!

 

 

 

 

 komp je na servisu veli 50 kn detekcija kvara i štelanje biosa 50 kuna

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2013 11:04 (sarancici).
11 godina
neaktivan
offline
P4P800-E pomoč

veli na servisu da nezna u čemu je caka

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč

Što se tiče diska na kojem je RAID polje- ukloni ga (ukoliko ti ne treba) kako to učiniti piše ti u manualu ploče (potreban floppy sa Promiseovim toolsom, pokreni alat i ukloni polje, preduvjet da idući korak radi je da imaš disk BEZ RAID polja!,
U BIOSU ploče učitaj "load settup default" postavke, snimi ih i restartaj računalo.
Uključi SATA disk bez RAID polja (novi, polovni, samo da nema RAID polje) u konektore sa slike broj 5 iz mog posta i toj ploči netreba nikakav floppy sa SATA driverom, samo pokreni instalaciju i OS će vidjeti SATA disk :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 1:04 (Hardwhelper!!!).
14 godina
neaktivan
offline
Re: P4P800-E pomoč
sarancici kaže...
Hardwhelper!!! kaže...
phoenix2003 kaže...

Slušaj, ako misliš da će se ovdje sa tobom neko prepucavati...

 

Nastojim pomoći koliko znam, pogledaj samo u ovoj temi koliko sam se trudio, detaljno opisao kako čovijeku pomoći, to iziskuje truda i veremena!, uostalom pogledaj ostale moje postove ako nisam pomogao prepucavao se zasigurno nisam, respekta prema kolegama itekako imam, ako sam na forumu relativno kratko temeljem toga nemožeš suditi koliko iskustva imam!

 

 

 

 

 komp je na servisu veli 50 kn detekcija kvara i štelanje biosa 50 kuna

 lol pa za 200kn kupiš cjelu konfiguraciju

 

ps-inače prodan komp da nebi bilo upita,,.samo radi usporedbe stavil ovo--za 100kn kupiš matičnu s procesorom-soket 478 bez pardona!lp!

 

 

Nemamo mamića, nemamo suce, samo jedno Hajdučko srce!Što ga više lome to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 13:46 (bahrija).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice