Icy Box 2.5'' USB/eSATA kuciste

poruka: 1
|
čitano: 2.473
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Icy Box 2.5'' USB/eSATA kuciste

Kupio sam navedeno kuciste, model IB-290StUSD-B, i desavaju mi se svakojaka cudesa.

 

U kucistu imam 2 harda, WD i Hitachi, maticna je gigabyte P35-DS4, ima 6 "svojih" SATA konektora i 2 od JMicron kontrolera. eSATA portove sam isto spojio na konektore koje "drzi" chipset.

 

Eh sada, ako u to kuciste stavim Western Digital Scorpio WD2500BEVS (250GB) hard i pokusam upaliti komp, maticna ga ne vidi, a nestane i "veliki" WD hard, ostane samo hitachi. Ako stavim TOSHIBA MK3252GSX (320GB) hard onda maticna vise ne vidi nijedan. No ako stavim stariji Seagate Momentus ST9120821AS (120GB) taj radi bez problema. Nist mi nije jasno koji je vrag jer ova druga dva rade bez beda ako ih spojim direktno ili preko cooler master xcraft kucista (isto 2.5'' s eSATA konektorom), tako da nisu oni u problem. Stari Seagate je SATA-I, Toshiba je SATA-II, ali WD je isto SATA-I pa opet ne radi, znaci nije ni do toga. Mada to ne bi trebalo smetati ladici ako se koristi eSATA konektor jer bi on trebao biti spojen direktno na konektor. Mislio sam da je kuciste neispravno, ali mi je ideju pokvario Seagate koji unutra sretno sljaka.

 

Ima netko ideju koji bi to vrag mogao biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice