Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

poruka: 22
|
čitano: 19.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Evo ovako, ujutro upalio komp kao i svaki dan i čuo onaj sound beep, al ne jedan put kao i obično nego 3-4 puta za redom, potom se otvorio ekran gdje je pisalo, CPU fan error press F1 to continue.Nakon što sam pritisnuo F1, Windows se normalno "dignuo", temp CPU-a je normalna(40 C), ventilator najnormalnije vrti bez nekih posebnih oscilacija u zvuku, igrao sam igre i ništa, temperatura stabilna, niš se ne događa...samo sad svaki put kad isljučim komp i kad ga ponovno uključim, diže se onaj ekran (CPU fan error).Ventilator je kupljen prije 8 mjeseci i nikad do sad nisam imao ni najmanjih problema s njim, pa ako netko ima kakav savjet...bio bih zahvalan?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Otiđi u BIOS i potraži "cpu fan monitor" i stisni "disable".

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Najbliže što sam našao u biosu a da ima veze s Fan-om, pod Hardware Monitor-CPU Q-fan control i on mi je po defaultu disejblan i pod Advanced, CPU Internal Thermal Control (auto)...nigdje ne mogu nać taj CPU fan monitor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Lazy kaže...

Najbliže što sam našao u biosu a da ima veze s Fan-om, pod Hardware Monitor-CPU Q-fan control i on mi je po defaultu disejblan i pod Advanced, CPU Internal Thermal Control (auto)...nigdje ne mogu nać taj CPU fan monitor...

E drug racunalo je glupo stvorenje..... 1. Pokusaj ocistiti CMOS

                                                             2. Otidji u bios i vrati sve na default postavke zatim na Save and Exit

12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

U Biosu sam vratio sve na default, i opet isto...samo nisam upoznat s CMOS-om i čišćenjem istog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Imas na maticnoj bateriju malu pa ju izvadi i sacekaj par minuta i vrati ju nazad naravno racunalo mora biti ugaseno i iskopcano iz struje tokom ovog postupka!
Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
CroVandal kaže...
Imas na maticnoj bateriju malu pa ju izvadi i sacekaj par minuta i vrati ju nazad naravno racunalo mora biti ugaseno i iskopcano iz struje tokom ovog postupka!

Ne krivo... izvini sto ispravljam, ali i mene su ispravljali. Na taj nacin bi trebalo biti 24 h baterija vani, no imas dzanper pored baterije na maticnoj ploci. Taj dzanper spaja dvije iglice, a pored ima jedna slobodna. E sad izvadis dzanper i samo ga premjestis na druge dvije. Odnosno spajas onu u sredini iglicu i onu sto je bila slobodna. No prije toga iskopcaj kabal iz napajanja i pricekaj dvije do tri minute. Pritom vrati dzanper kako je bio i pokusaj paliti. Nadam se da bi stim trebao rijesiti problem. No prijatelju nemora znaciti da je to rijesenje problema, problem nije bezveze  nastao. Prije ce biti da ti je ram memorija neispravna iako ona nedaje bip signale koji bi trebali upozoriti korisnika na neki neispravan hardver. Ako ti ne uspije rijesiti problem ciscenjem CMOS-a pokusaj od nekog posuditi ispravnu ram plocicu da se uvjeris da li je ram memorija ili je pak neki drugi vrag.... Sretno i svakkao nam se javi s rezultatima ....

14 godina
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Neznam ja sam tako radio,pa na tipku i na jumper ovo mi je bilo najlakse objasniti! pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/tp/clearcmos.htm
Loading... █ 10.000 % ██ 20.000% ███ 30.000% ████ 40.000% █████ 50.000% ██████ 60.000% ███████ 70.000% ERROR!!!!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti

Eh da našao sam bateriju i pustio 5 min i sve vratio nazad...namjestio datum i vrijeme, u biosu, win se digao normalno, nakon 15 min cca restartam ja komp kad ono opet traži da mu namjestim vrijeme i datum, do sad sam ga restarta 2 puta i oba puta je tražio da mu ukucam datum i vrijeme.Eh da ne zaboravim naglasit, fan se jučer vrtio normalno a danas kad sam uključio komp ni makac, isključim komp(između ovih restartanja) i prstima probam okrenut fan i skužim da se fan ful teško okreće...malo sam ga lijevo desno, startao komp i on se počeo vrtit, malo teže na početku a onda normalno...he he izgleda da sad imam 2 problema, namještanje biosa svaki put i CPu fan(meni to izgleda ko da je sad baterija riknula kad sam je izvadio i vratio) pffffff c c c(baterija je sjela u utor normalno i ne miče se ni tamo ni vamo prema tome isključeno je da sam bateriju krivo vratio)...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Lazy kaže...

Evo ovako, ujutro upalio komp kao i svaki dan i čuo onaj sound beep, al ne jedan put kao i obično nego 3-4 puta za redom, potom se otvorio ekran gdje je pisalo, CPU fan error press F1 to continue.Nakon što sam pritisnuo F1, Windows se normalno "dignuo", temp CPU-a je normalna(40 C), ventilator najnormalnije vrti bez nekih posebnih oscilacija u zvuku, igrao sam igre i ništa, temperatura stabilna, niš se ne događa...samo sad svaki put kad isljučim komp i kad ga ponovno uključim, diže se onaj ekran (CPU fan error).Ventilator je kupljen prije 8 mjeseci i nikad do sad nisam imao ni najmanjih problema s njim, pa ako netko ima kakav savjet...bio bih zahvalan?!

Može biti ako je fan ukopcan u drugi utor na maticnoj a ne onaj pokraj procesora onda ga ne detektira...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Lazy kaže...

Eh da našao sam bateriju i pustio 5 min i sve vratio nazad...namjestio datum i vrijeme, u biosu, win se digao normalno, nakon 15 min cca restartam ja komp kad ono opet traži da mu namjestim vrijeme i datum, do sad sam ga restarta 2 puta i oba puta je tražio da mu ukucam datum i vrijeme.Eh da ne zaboravim naglasit, fan se jučer vrtio normalno a danas kad sam uključio komp ni makac, isključim komp(između ovih restartanja) i prstima probam okrenut fan i skužim da se fan ful teško okreće...malo sam ga lijevo desno, startao komp i on se počeo vrtit, malo teže na početku a onda normalno...he he izgleda da sad imam 2 problema, namještanje biosa svaki put i CPu fan(meni to izgleda ko da je sad baterija riknula kad sam je izvadio i vratio) pffffff c c c(baterija je sjela u utor normalno i ne miče se ni tamo ni vamo prema tome isključeno je da sam bateriju krivo vratio)...

Moguce je da je baterija prazna te ju treba zamijeniti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Lazy kaže...

Eh da našao sam bateriju i pustio 5 min i sve vratio nazad...namjestio datum i vrijeme, u biosu, win se digao normalno, nakon 15 min cca restartam ja komp kad ono opet traži da mu namjestim vrijeme i datum, do sad sam ga restarta 2 puta i oba puta je tražio da mu ukucam datum i vrijeme.Eh da ne zaboravim naglasit, fan se jučer vrtio normalno a danas kad sam uključio komp ni makac, isključim komp(između ovih restartanja) i prstima probam okrenut fan i skužim da se fan ful teško okreće...malo sam ga lijevo desno, startao komp i on se počeo vrtit, malo teže na početku a onda normalno...he he izgleda da sad imam 2 problema, namještanje biosa svaki put i CPu fan(meni to izgleda ko da je sad baterija riknula kad sam je izvadio i vratio) pffffff c c c(baterija je sjela u utor normalno i ne miče se ni tamo ni vamo prema tome isključeno je da sam bateriju krivo vratio)...

E drug malo mi je nejasan pojam fan .... zbilja ???? .... Drugo, baterija ti sluzi samo da ti bios zapamti postavke sata, datuma i ostali postavki onog trenutka kada iz kucista iskopcas kabal za napajanje u slucaju da moras pc premjestiti iz objekta u objekat, odnosno prostora u zeljeni prosator. Racunalo moze raditi  bez baterije na maticnoj ploci i pamtiti ostale postavke u biosu stim da je konstantno prikljuceno na napajanje. Da pojasnim, u slucaju da ti nestane struje u kuci samim tim bi doslo do prekida dotoka struje u napajanje pc-a i pritom bi se ostale postavke vratile na default ili tvornicke postavke. Nadam se da si shvatio za sto ti sluzi baterija na maticnoj ploci. No malo sam dosadan, ali ipak ti predlazem da provjeris RAM memoriu jer iz iskustva govorim da ram memorija je jako podli hardver u pc komponentama, i daj boze da ti je to jedini problem. Najzad mozes je testirati s Hiren"s-om .... "downloadaj Boot Hiren"s jer na njemu imas mnogo alata koji ce ti biti jako porebni jer primjecujem da zelis biti sam svoj majstor....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti

ja mislim da je problem što on ima 4pin utor za fan.
a njegov ventilator ima samo 3pina tako da onaj jedan ostaje slobodan i onda se ovo dešava. tj javlja da ga nema ili da se ne vrti.. pošto taj četvrti služi za controlu vrtnje ventilatora
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/cs-012074.htm
ploča misli da nema ventilatora na procesoru pa te obavijesti ...

nađi u biosu nešto vezano za to tj oko cpu fan-a ili cpu fan error (na disable trebaš stavit) ili cpu fan 3pin/4pin ... tako nešto...

 

 

P.S. uvijek imaš google. da si samo taj svoj naslov upisao u tražilicu skužio bi problem...

ovako ti iz neznanja daju glupe savjete i opet nemaš pojma što se događa

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 8:20 (Jooj).
12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

@Ilvana

Fan kao ventilator...upoznat sam čemu služi baterija i što se desi kad je izvadiš, samo nisam bio upoznat s tim stručnim CMOS{#}

@Jooj

... mislim da on ne javlja tu greshku samo na to jel radi il ne ... mora imat i odredjen broj obrtaja da bi bilo ok...

 

Eh da probao sve i svašta(test memorije- sve ok, 4 pin mi je vent i ukopčan na 4 pin,baterija u redu...)

Sad sam odlučio uzet drugi Ventilator i skopčat ga, možda baš vent zadaje probleme, inače, koristim Scythe Yasya CPU cooler.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti

ma imam i ja 3 pin-a vent na 4pin-u na matičnoj pa radi sve uredno...

 

neke ploće ti neće dozvolit boot, točnije upozorit će te da "nema" ventilatora na hladnjaku procesora...

 

kod moje gigabyte ploće uđem u jednostavno bios imam :

 

cpu fan fail warning - enable/disable

system fan fail warning - enable/disable

 

kad je na disable, neupozorava na taj eror i nepišti...

 

reda radi stavio sam zalmana, sa potenciometrom na procesor, a istu stvar mi je javljao da "nemam" hladnjak...stavio na disable i vozi...

 

moraš negdje to imat po biosu

samo krupno, ništa sitniš
12 godina
neaktivan
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Eto na, uspio pronaći problem nakon što sam više ostao bez ideje što da radim...naime, vent na hladnjaku je potpuno odbio suradnju i sad više ne vrti uopće(skoro da se ne može ni prstom zavrtiti)...zaključak na kraju je, otišli ležajevi skroz na skroz, i nekako sam odahnuo kad sam uvidio da je samo do ventilatora uf uf.

Enivej, hvala ljudi što ste odvajali svoje dragocjeno vrijeme na savjete, pozz {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Isti problem.

Samo kaj je riječ o AMD procesoru.

Kada želim ući u BIOS sve mi se zacrni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Jarvan kaže...

Izvadi bateriju na par min. pa probaj onda.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
protjeran
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

A izvađena iz kutije maloprije...kupiš novo i onda drek...

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Jarvan kaže...

A izvađena iz kutije maloprije...kupiš novo i onda drek...

 CPU fan error ti upucuje da nisi dobro spojio ventilator od cpu-a, provjeri da li se normalo vrti kad ga upalis, odspoji ga, pa vrati.

11 godina
protjeran
offline
Error na bootu CPU fan error Press F1 to continue

Vrti se i radi, vjerojatno je problem kaj je vent 3 pin, a matična 4 pin.

Al ne diže mi bios pa tako da nemogu vidjet jel ga matična vidi il ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Error na bootu CPU fan error Press F1 to conti
Jarvan kaže...

Vrti se i radi, vjerojatno je problem kaj je vent 3 pin, a matična 4 pin.

Al ne diže mi bios pa tako da nemogu vidjet jel ga matična vidi il ne

 Vidim da ti nitko nepomaze, da li je to fan koji si dobio uz cpu?? jer cudno mi je svi cpu fanovi su 4 pin, ako nemas izbora sutra u ducan i kupi neki, i nebi trebalo biti errora vise

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice