Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

poruka: 42
|
čitano: 10.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Pozdrav!

 

Imam veliki problem,sa cime,neznam tocno... Jos.. nadam se vasoj pomoci.

 

Imam headseat Roccat Kave 5.1, zvucnu Asus Xonar DG, maticna Gigabyte P67 DS3 B3,napajanje OCZ 700W,intel I5 2500K.

Kao sto pise pod MOJ PC.

 

Dogada mi se da kada sam u igri (BF3) cujem staticni zvuk neki. Kad minimizeam igru,jos je izrazeniji. Kolege sa TSa to isto cuju PUNO izrazenije. Sto se dogada,neznam.

 

Kada nisam u igri,na tsu npr se ne cuje skoro pa nista. Isto tako,ako snimam gameplay,u pozadini se cuje to 'krcanje'.

 

Dali je problem u maticnoj? Mozda Zvucna? Ili nesto do napajanja?  Isporbao sam skoro sve...Od sounda u Win7,mjenjanje,probavanje,gasenje na maticnoj,ponovo upalio.. Bas SVE.

 

E sada,kolega Rupy je naisao na ovaj klip na Yt i IDENTICAN zvuk imam i ja,samo sta je puno tisi i malo drugaciji. To se cuje kada stavim uho pokraj kucista.

 

 

 

Neznam od kud da pocnem? Ako odem reklamirat maticnu i napajanje di sam kupio,smijat ce mi se mozda,a isto tako i za zvucnu.. Nisam sam pametan gdje da krenem.

 

Molim vas da pomoc..

 

Hvala unaprijed!

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 23:22 (drahic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Isti zvuk čuješ i u slušalicama i iz samog kućišta? Inače su za čudne zvukove uglavnom "zaslužna" napajanja ali nejasno mi je da se taj isti zvuk može čuti u slušalicama. Nekakav sklop je vjerojatno na samrti (možda samo neki kondenzator) pa proizvodi zvukove ali ovo sa slušalicama mi je totalno nejasno. Ne možeš izolirati komponentu iz koje se čuje zvuk? Barem otprilike...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

MOže i kroz slušalice se čuti zvuk definitivno ako je "strujni" problem sa nekom hardwareskom komponentom i to kroz masu (negdje kontakt loš, kondenzator, napajanje, bla bla). Ne govorim ovo sa informatičke strane, nego električne.

Dama_The_Crow
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Pokusat cu danas nasnimit preko gameplaya igre,jer se tamo onda cuje brutalno.

 

Kao da se nesto dogada na maticnoj/zvucnoj-napajanju,i  prenosi se do slusalica.

 

Nemogu nikako izolirati taj dio. Mogu probat ali tek za vikend otic do Rupya sa kantom i dat mu Asusicu da proba on,jer isto ima Roccatice.

Medutim,kada iskopcam CRNI cinc,ne cuje se (toliko) to zujanje-interferencija u slusalicama.  (na poslu sam,pa ako mozes sam vidjet manual za roccatice-sta je crni cinc tocno)

 

Htio sam probati i 5.1 na maticnoj,medutim nemam sve ulaze koji mi trebaju. Rozi,zeleni,narandasti,crni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Sta je najsmjesnije/gluplje,taj zvuk se cuje i kad surfas recimo,i onda brzo scrolaš.I kako zaskrolaš,tako se cuje taj zvuk,iako je konstantan,a onda se cuje u laganim prekidima.

 

Bio sam mjerio latenciju sinoc sa 'DCP LATENCY' testom,i cijelo vrijeme se vrtilo oko 140-150,a peak je bio 208,dok je Rupyu bio cijelo vrijeme oko 50-60.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
drahic kaže...

Sta je najsmjesnije/gluplje,taj zvuk se cuje i kad surfas recimo,i onda brzo scrolaš.I kako zaskrolaš,tako se cuje taj zvuk,iako je konstantan,a onda se cuje u laganim prekidima.

 

Bio sam mjerio latenciju sinoc sa 'DCP LATENCY' testom,i cijelo vrijeme se vrtilo oko 140-150,a peak je bio 208,dok je Rupyu bio cijelo vrijeme oko 50-60.

 

Zujanje koje je povezano sa skrolanjem po mom iskustvu je uvijek bilo povezano sa grafičkom! Probaj ubaciti unutra neku drlog grafu pa vidi...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Ako je pištanje ili krckanje, vjerojatno je grafička, mada visoki DPS ukazuje na još koješta...
Ako imaš USB uređaje, sve ih isključi pa testiraj latenciju opet. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
Friday kaže...
drahic kaže...

Sta je najsmjesnije/gluplje,taj zvuk se cuje i kad surfas recimo,i onda brzo scrolaš.I kako zaskrolaš,tako se cuje taj zvuk,iako je konstantan,a onda se cuje u laganim prekidima.

 

Bio sam mjerio latenciju sinoc sa 'DCP LATENCY' testom,i cijelo vrijeme se vrtilo oko 140-150,a peak je bio 208,dok je Rupyu bio cijelo vrijeme oko 50-60.

 

Zujanje koje je povezano sa skrolanjem po mom iskustvu je uvijek bilo povezano sa grafičkom! Probaj ubaciti unutra neku drlog grafu pa vidi...

 Hmm.. Pa kako yebemu.?

 

Sad nisam pametan uopce. Neznam,uopce ne sumnjam na graficku niti malo. Da i je ona,sta bi joj moglo bit?

 

Iako,Rupy je jucer nasao na netu da imaju identicne probleme kao i ja.. Cekam da dode doma,da pukne link. Nije bilo povezano nista sa grafickom.

 

Znam da se nista preko interneta nemoze popravit,ali ajmo maknut sumnju sa graficke. ?

 

Na drugom forumu kaze jedan lik da vjerovatno zavojnica na maticnoj rezonira. Ja neznam,jer se nikad nisam susreo s tim problemom ili slicno tako da neznam jel ona moze bit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 10:05 (drahic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
drahic kaže...

 Hmm.. Pa kako yebemu.?

 

Sad nisam pametan uopce. Neznam,uopce ne sumnjam na graficku niti malo. Da i je ona,sta bi joj moglo bit?

 

Iako,Rupy je jucer nasao na netu da imaju identicne probleme kao i ja.. Cekam da dode doma,da pukne link. Nije bilo povezano nista sa grafickom.

 

Znam da se nista preko interneta nemoze popravit,ali ajmo maknut sumnju sa graficke. ?

 

Pa ne bih ja micao sumnju sa grafe jer je UVIJEK bilo povezano s njom (na barem 10 računala viđeno - uvijek isključivo grafa). Inače, bilo mi je čudno to što si rekao da se čuje u slušalicama jer sam mislio da su USB ali ako se spajaju preko klasičnih 3.5 konektora onda itekako ima smisla.

 

EDIT:

To je nažalost dosta česta pjava, proguglaj "gpu strange sound" pa ćeš vidjeti koliko ljudi ima taj problem.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 10:09 (Friday).
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Hm,slusalice se spajaju na 4 cinca i na USB kao napajanje njihovo ! Zasebno je napajanje slusalica preko USB-a !

 

Grafa? Sta napraviti onda sa njom ? Sta da testiram ? Kako da 'dokazem' da je ona ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
drahic kaže...

Hm,slusalice se spajaju na 4 cinca i na USB kao napajanje njihovo ! Zasebno je napajanje slusalica preko USB-a !

 

Grafa? Sta napraviti onda sa njom ? Sta da testiram ? Kako da 'dokazem' da je ona ?

 

Najjednostavnije je probati drugu (bilo kakav drlog od 100 kn, svejedno). Ako ne možeš baš nikako nabaviti drugu grafu (pljusni se prvo ako u ZG ne nađeš nikoga da ti posudi grafu na 5 minuta {#}) probaj ju malo stisnuti sa FurMarkom. Otvori kućište i poslušaj ju. Pogotovo ju poslušaj dok skrolaš neku web stranicu. Spusti si miš dolje kod kućišta, prisloni uho uz grafu i slušaj.

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Budem probao danas kad dodem doma jos vidjet i usporedit sa Rupyem preko TS-a,i jos neke stvari sta ste napisali za grafu itd,pa cu za vikend ako uspijem se dog s nekim da probam zamijenit graficku,i sa Rupyem ako ce moci,njemu dat zvucnu da proba.

 

Iako,bilo bi mi 'drago' da je graficka.. 69501gb dual fan se vise ne proizvodi,tako da bi isao na 7xxx seriju... {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
drahic kaže...

Budem probao danas kad dodem doma jos vidjet i usporedit sa Rupyem preko TS-a,i jos neke stvari sta ste napisali za grafu itd,pa cu za vikend ako uspijem se dog s nekim da probam zamijenit graficku,i sa Rupyem ako ce moci,njemu dat zvucnu da proba.

 

Iako,bilo bi mi 'drago' da je graficka.. 69501gb dual fan se vise ne proizvodi,tako da bi isao na 7xxx seriju... {#}

 

Ne bi nvidiu?

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Ja čujem te  el. šumove (ili barem slične) ako spojim sluške na front panel, no ne kada su spojene direktno u zvučnu.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Samo da ti kažem da ti ne treba "crni ulaz/izlaz" za 5.1 , ja imam samo rozi plavi i zeleni i imam 5.1 , u rozi ukljucis subwoofer i srednji zvucnik(preko onog kabla naravno) u zeleni prednje zvucnike , a u plavi zadnje (ili obrnuto) i radi sve dobro 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Neznam dali sam te shvatio,ali meni je crni  Black (jack plugr)-Rear speaker (right and left).

 

http://www.roccat.org/Downloads/Manuals/ROCCAT-Kave/ROCCAT-Kave_Manual_EN.pdf

 

 

@Friday-Hmm.. ne bas. Nekak sam privrzen vise Ati Radeonu -(Sapphireu..)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 11:18 (drahic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Cinilo mi se da si rekao da nemaš crni ulaz , pa sam ti zato rekao xd .. imače ja imam samo rozi zeleni i plavi , i spojio sam sve normalo,a headset kad mi treba ukljucim naprijed i eto

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Taj problem sam vec negdje cuo ali se ne sjecam tocno , mislim da je neki model Razera imao isti problem sa brujanjem u slusalicama. Rjesenje je bilo da USB za napajanje nisu ustekali u racunalo nego u zasebni adapter pa u struju . Tih adaptera imas za par kuna ili ja sam imao na nekom starom MP4 sviracu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Danas cu probat sa drugom grafickom. XFX 6870.

 

To ce bit prva stvar koju cu promijenit i vidjet dali ima razlike. Nakon toga,neznam sta dalje.

 

Dat Rupyu Asusicu da on proba. Iako mi je najslabija karika u svemu tome maticna-po kvaliteti nekoj ajmo rec.

 

Medutim,vidio sam na netu da ekipa ima isto static noise i sa plocama tipa Asus z67 itd..  Ali nije takav opis 'kvara' kakav ja imam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Teško da je matična, jako teško...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Znaci ti najvise sumnjas u graficku?

 

Jer nemogu vjerovat da bi to moglo toliko utjecat na ZVUK u igri i na taj static noise. Sta ako ce sa ovom bit sve ok? Sta onda? Kako reklamirat?

 

A i sta ako nebude nista pomoglo,tj da nema razlike?

 

Samo su dvije solucije,bit ce jedna od te 2... Ili ce bit bolje,ili nece.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Probaj nabavit USB napajanje mislim da te to muci .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Moze bit ako ti je graficka blizu zvucne a je da prenosi zujanje zavojnice na grafi u loadu,ako je to takav zvuk.bar mislim da bi to mogao bit problem,mozes probat stavit zvucnu sto dalje,na zadnji slot

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 15:02 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

USB napajanje? Za sto ? Nisam siguran da sam te dobro shvatio....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Slusalice spajas i na USB ali samo radi napajanja ?

E upravo taj problem su imale i Razerove ali se 

rjesavalo sa odvojenim napajanjem za USB. Znaci imas

adapter koji ustekas u struju i u njega USB. Nakon toga brujanja vise nije bilo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Evo nasao sam sliku prije ciscenja kompa...  Graficka,i dolje zvucna.. Nazalost,najdalje su jedna od druge...

 

 Alien-Tako je,da spajaju se na USB radi napajanja..Kuzim te sad {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.1.2013 15:21 (drahic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Da a bas bi volio da popravis a i zanima me razlog,mozda cemo na TS nesto uspjet,ima ih pametnih.Nego jesi probao prikopcat na maticnu slusalice,jel isto kao i na ext kartici?

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

A ni ne sjecam se vise ni sam,jer,ako prikopcam na on board,prikapcam samo rozi i zeleni cinc. Onda je samo stereo,a slusalice su 5.1 i potrebno je imat jos za 2 jacka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP
drahic kaže...

A ni ne sjecam se vise ni sam,jer,ako prikopcam na on board,prikapcam samo rozi i zeleni cinc. Onda je samo stereo,a slusalice su 5.1 i potrebno je imat jos za 2 jacka...

da da jasno mi je to nego sam mislio ako si probao dali se opet pojavljuje taj zvuk

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
15 godina
offline
Cudan zvuk u slusalicama/MOBO?/PSU?/HELP

Vidis i ja imam problem sa static noisom. Sluske su isto tako Roccat Kave, ali su spojene na onboard zvucnu (ViA HDAudio).

Taj zvuk u sluskama nije toliko izrazen da smeta, ali kad sam npr. u winsima, surfam ili sl. cuje se taj "bzzz", pogotovo kad pomicem mis, tada je zvuk izrazeniji.

U igri nisam primjetio taj zvuk (mozda jer sam zvuk igre nadglasa taj "noise").

 

 

http://valid.canardpc.com/2643040 http://imgur.com/a/r8k0w#0
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice