Kako do posla u inostranstvu?

poruka: 8
|
čitano: 22.995
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

Nadam se da pisem na pravom mestu. Pa evo ovako, imam 19 godina, zavrsio sam srednju trogodisnju skolu (operater masinske obrade-strugar), u teskoj sam finansijskoj situaciji, zivim sa mamom i dedom, mama ne radi nigde, ne moze naci posao jer ima 52 godine, i nema neku skolu, a deda je vec star.

Zanima me na koji nacin je moguce naci posao u inostranstvu, Nemacka-Austrija, na kojim sajtovima se informisati?

Da li neko ima iskustva sa odlaskom u inostranstvo, i kako je dosao do toga? :)

Posao ne trazim u struci, radio bih i kao pomocni radnik negde, nikakav problem, samo me zanima kako otici odavde.

Iz Srbije sam, ako je to od nekog znacaja.

LoL EU West - Aginho
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

Neko?

LoL EU West - Aginho
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako do posla u inostranstvu?

S takvom školom bez iskustva jako teško. Odi na burzu, oni znaju imati razne ponude za sezonske poslove tipa branje jagoda i sl.

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

Jos godina dana skolovanja i fakultet pretpostavljam ne dolazi u obzir? Znam puno ljudi u HR da su tako iz trogodisnjih upisali 4. godinu u nekoj drugoj skoli, izasli na maturu, studiraju sad

 

Znam da ce sad bit ljudi koji ce me zestoko popljuvati radi ovog, ali radi se o tvom zivotu, ako te nesto zanima, nema te nesrece koja te moze sprijeciti u napredovanju, preporucam strojarstvo (na bilo kojem fakultetu, a ukoliko mozes studirati u hrvatskoj, mozes dobiti mjesto u studentskom domu, takoder te tvoj grad moze stipendirati)

 

Kako god da bilo, zao mi je cuto ovako nesto, nadam se da vas nije i tebe poplava obuzela sto hara na balkanu ovih dana. Ulazi u sebe koliko mozes, vjerujem da je tesko zivjeti s majkom bez posla i djedom, no radi se o tebi i svi tvoji bi to trebali razumjeti!

 

Kako god da bilo, sretno, kao sto i kolega sam kaze, teze ces naci posao na bausteli samo tako, ne zivimo u vremenu kad je to bilo "lako" (a nikad nije bilo lako), sto god da bilo ne dozvoljavaj si da ti neki sef bdije nad tobom i da si sputavan

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

Radim van Hr od 2005. JEdno ti mogu reci ... na svakom radnom mjestu u Europi dolazi hrpa ljudi. Sto je nizi rang radnog mjesta - konkurencija je veca.

Npr - za pomocnog bageristu (to je onaj sto ide pored  bagera i pomaze rucno lopatom) ima hrpa ljudi jer apsolutno svako zna drzati lopatu u rukama.

Elektricari imaju manju konkurenciju jer ta struka zahtjeva vise znanja i neke kvalifikacijske ispite.

Programer relativno lako dobije posao. Doktor ne mora ni razmisljati.

 

Dakle ti s tom trogodisnjom skolom i nepoznavanjem stranog jezika imas sanse jednake nuli. Gledaj poloziti neki tecaj koji bi te izdignuo od konkurencije. Bar osnovno poznavanje jezika zemlje u koju ides je pozeljno.

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

Znam ja da bi najbolje bilo da ja upisem neku visu skolu, ili bar jos tu jednu godinu, ali to se sve placa, a sve i da upadnem, i budem na budzetu, ne znam kako bi mogao ziveti tako jos 3 godine. Za branje jagoda sam video da ima u Finskoj, ali mislim da je malo kasno da trazim sada sezonske poslove, uglavnom su zauzeta vec sva radna mesta. Moja mama ima nekog prijatelja u NewCastleu, a on dolazi sad za 2 dana, pa ce doci tu kod mene da vidimo da li moze da sredi nesto, jer je on hteo da vodi sina, ali on nije hteo.

A to za poplave, nije me nista zakacilo jer sam u Subotici.

LoL EU West - Aginho
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do posla u inostranstvu?
ScazzaHitmann666 kaže...

Nadam se da pisem na pravom mestu. Pa evo ovako, imam 19 godina, zavrsio sam srednju trogodisnju skolu (operater masinske obrade-strugar), u teskoj sam finansijskoj situaciji, zivim sa mamom i dedom, mama ne radi nigde, ne moze naci posao jer ima 52 godine, i nema neku skolu, a deda je vec star.

Zanima me na koji nacin je moguce naci posao u inostranstvu, Nemacka-Austrija, na kojim sajtovima se informisati?

Da li neko ima iskustva sa odlaskom u inostranstvo, i kako je dosao do toga? :)

Posao ne trazim u struci, radio bih i kao pomocni radnik negde, nikakav problem, samo me zanima kako otici odavde.

Iz Srbije sam, ako je to od nekog znacaja.

Pozdrav,

 

evo jedan zgodan link, možda i drugima pomogne...

 

http://www.algebra.hr/dobar-posao-u-njemackoj/

radi se o onformatičkim poslovima...

 

jedan od glavnih uvjeta za rad u inozemstvu ti je znanje stranog jezika... orim naravno ako nisi vrhunski stručnjak u nekoj super plaćenoj struci koji zaradjuje milion dolara mjesečno, onda ćeš imati prevoditelja...

 

njemci ti pate na certifikate znanja jezika, jedino službeno testiranje ih zanima... pogledaj stranice Goethe instituta na netu, ... ode:

 

http://www.goethe.de/ins/cs/bel/srindex.htm

 

ako imaš još pitanja, pucaj, morti baba zna nešto...

 

Maše ti

Baba

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 22:10 (babaroga1x).
9 godina
neaktivan
offline
Kako do posla u inostranstvu?

za sve one koji traže posao u evropskoj uniji, bez obzira na struku, baciti pogled ovdje:

 

https://ec.europa.eu/eures/page/index

 

tko stavi oglas ovdje, računa na to da bi mu se mogao javiti stranac... odabereš jezik koji pričaš, nakon toga struku i zemlju u kojoj tražiš oglas.... ima od konobara i čistačica pa do direktora....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.5.2014 14:44 (babaroga1x).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice