Python P&O

poruka: 98
|
čitano: 39.783
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Python P&O

Hvala na trudu. Ipak, trebao bi mi "sirovi" kod... znači bez modula... Tako se traži od mene ;)
Znači dvije funkcije, glavna i jedna testna sa testnim podacima... ;)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Python P&O

with open('podact.txt') as f:
    
read_data = f.read()
print read_data

 

./geany_run_script.sh: 5: ./geany_run_script.sh: ./zadatak33: Permission denied

 

dobijem ovu gresku, ako mi i ocita, kako da dobijem MIN i MAX toga niza?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 7:24 (Fabolous).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Python P&O

1. Izgleda da datoteka zadatak33 nema uključen execute flag. Kako pokrećeš program? Da li se ista greška javlja i ako je cijeli program glasi print "Hello world"?

2. Teško je reći o kojem nizu govoriš jer nigdje nisi spomenuo koji je sadržaj te datoteke.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Python P&O

Uspio sam resiti, nije bilo ukljuceno execute dlag, program pokrecem pomocu Geany (u ubuntu), datoteka je sastojala neki niz brojeva 1, 10, 155, 188 ...

Trebao sam da ucitam traj fajl i da nadjem min i max toga niza, i srednju vrednost

11 godina
neaktivan
offline
Python P&O

Za ljubitelje Pythona bliže metropoli - predavanje o Pythonu, FER u ponedjeljak 9. veljače.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Python P&O

Inače, na TVZu se od sljedeće godine na prvoj godini umjesto C-a bude učio python. I dalje se radi C++ kasnije, a na 3. godini možda i napredni python.

13 godina
offline
Python P&O

Pozdrav svima!

Evo baš počeo prije koji dan malo sa Pythonom 3.x i malo se teško snalazim sa dobrim knjigama. Našao par knjiga, ali većinom su za ljude koji već imaju iskustva u programiranju, a ja sam totalni tudum. Može netko preporučiti neku knjigu/stranicu?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2015 22:05 (dv14).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Python P&O
dv14 kaže...

Pozdrav svima!

Evo baš počeo prije koji dan malo sa Pythonom 3.x i malo se teško snalazim sa dobrim knjigama. Našao par knjiga, ali većinom su za ljude koji već imaju iskustva u programiranju, a ja sam totalni tudum. Može netko preporučiti neku knjigu/stranicu?

 www.learnpython.org

A što se tiče knjige, totalno za početnike preporučujem Python for Kids. Ima je za uzeti na Amazonu.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice