Programski jezik - s kojim početi?

poruka: 160
|
čitano: 65.412
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Odabir programskog jezika za potpunog početnika
13 godina
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Započni s HTML-om.

Download notepad++ 6.0 (također ga imas na bugovom dvd-u svibanj).

Kada napravis koju vjezbu tj html,dokument debugiraj ga sa http://validator.w3.org/#validate_by_input+with_options

 

Ja sam makar tako započeo.

 

Sretno {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programski jezik - s kojim početi?

Ali HTML nije programski jezik, nego markup (opisni) jezik.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Problem je sto sam iz BiH, tako da po knjizarama nisam mogao naci nista u vezi programiranja. Za sada cu skinuti sa neta i poceti uciti, ali cu svakako reci bratu da mi posalje iz zG Demistificirani C++ 3. izdanje jer mi je puno draze i lakse uciti programiranje kada je sve na papiru nego ovako. Slazem se da je cijena prihvatljiva jer ipak knjiga ima oko 800 stranica 

 

 

Inace radio sam sa HTML i CSS, ali to je sasvim nesto drugo. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Ja sam započeo s njime, tj u to me uveo moj "mentor" pratim njegove naredbe i radim kako on kaže.

 

Doduše početnik sam ali eto, u životu se nikada ne prestaje usavršavati i učiti.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Jos samo jedno pitanje, mozete li navesto primjer nekih programa koji su pisani u C++ odnosno sto se sve moze sa C++ jezikom napraviti. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programski jezik - s kojim početi?
josip150 kaže...

Problem je sto sam iz BiH

Gdje je tu problem?, i ja sam iz BiH i našao sam dosta knjiga o programiranju i IT-u opće, recimo C++ Analiza i Primjena sam kupio u BiH, C# 2008 Apress u BiH, Windows Vista Unleashed u BiH...

 

Sve se može naći.

josip150 kaže...

Jos samo jedno pitanje, mozete li navesto primjer nekih programa koji su pisani u C++ odnosno sto se sve moze sa C++ jezikom napraviti. 

http://www2.research.att.com/~bs/applications.html

 

Jezik ti nikada nije ograničenje!, možda je najbolje da si krenuo sa C# radi OOP-a, ali možeš i u C++-u isto. Pa mislim da je bolje da kreneš sa C++, jer tu ćeš shvatiti srž programiranja, jer će te C++ tjerati da radiš dosta toga sam, naravno možeš ti to i u C#. Recimo pokazivači, u C#-u i Javi ih "nema", a bolje je kada ti znaš šta se u biti događa kada povučeš neku referencu...
Itd... Jezik ti niko ne može nametnuti!, ovo je bilo samo moje mišljenje...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 19:20 (royalhero).
13 godina
offline
Programski jezik - s kojim početi?

http://zrno.fsb.hr/katedra/?menu=21&submenu=4&kolegij=69

 

Ja sam započeo s ovime. Predavanja tj skripte su odlične i potkrepljene primjerima, imas (html,css,itd) razne programske jezike {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Za osobu koja neme bas prevelike veze sa programiranje preporucujem da krene sa udacity predavanjima tj. najbolje se

CS 101

Predavanja su potpuno besplatna i drze ih profesori sa odrednih americkih sveucilista, a predavanja su interaktivna. Dakle vi dobijete objasnjenje i vecinom poslije toga imate kviz ili neki zadatak kojim mozete provjeriti svoje znanje. Na kraju imate finalni ispit koji se dogada svako 8 tjedana i kada polozite taj ispit dobijete cak certifikat da ste polozili. No predavana su stvarno dobra i prilagodena pocetnicima.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Programski jezik - s kojim početi?

Treba mi HITNO nekoliko urađenih zadataka koristeći više programske jezike. Ipak sam ja matematičar po struci hehe nije mi ovo jača strana. Pomagajte...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Programski jezik - s kojim početi?

http://www.znanje.org/knjige/computer/cpp/n/230cpp/230.htm

 

Probaj na googlu, možda ima koji zadatak......

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Odabir programskog jezika za potpunog početnika
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice