Plaće programera u inozemstvu?

poruka: 238
|
čitano: 108.943
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

vidim da je tema malo umrla al nema veze. volim oživljavat stare teme :D

u svakom slučaju zanimljiva rasprava. da pobliže objasnim svoju situaciju te zašto mislim da smijem pisat o ovoj temi. (stvar dobrog odgoja, puno klinaca na ovom forumu to još nema pa se uključuju u rasprave o kojima pojma nemaju) priča ide ovako. stažiram u daimler ag-u(koji je dio velike firme zvane mercedes), na research & development odjelu. već sam 3 mjeseca ovdje, imam još 5 za odradit. ova tvrtka je vrh njemačke industrije, što po primanjima što po uvjetima rada. ugl, ispričat ću vam 3 slučaja s 2 različita odjela ove firme da pobliže upoznate odnos plaća-potrebna sredstva za život.

 

prvi slučaj sam ja. stažist iz hrvatske koji pojma nije imao što želi od svojeg života(makar završava studij informatike). znao je samo da ne želi radit na baušteli za neku crkavicu. dobio sam priliku nakon par intervjua i poslanog CV-a da odradim praksu u njemačkoj. mjesečna primanja iznose 800 eura(oko 6000 kn). što se tiče života. izlazim, jedem koji put u restoranu(ne preskupom al je restoran i to uglavnom hrvatski :D), priuštim si šoping i još imam za stanarinu(s 3 cimera) i uštedit si za crne dane u predivnoj nam hrv! znači 800 eura je pristojna plaća za jednog stažista studenta u njemačkoj. (ako vas išta zanima oko detalja slobodno PM)

 

drugi slučaj je kolega njemac, kojih 45 godina, 2 djece i žena koja radi. stanuje izvan stuttgarta, kojih 50km. ima kuću koju je naslijedio od staraca što znači da nije imao troškove stanarine ni kredite za izgradnju nove kuće. zaposlen u mercedesu 20 godina, u research & development odjelu 8 godina. netto iznos plaće(znači iznos koji dobije na svoj račun nakon svih poreza i prireza i bla bla sranja) mu varira od 6500-7000 eura ovisno o sitnim bonusima i poticajima. klinci su mu već malo viši razredi osnovne škole pa se i žena zaposlila, no njeni detalji su nebitni u ovoj priči. istina je da nema radno vrijeme(min. je 40 sati tjedno al u pravilu je to jedno 50 sati). ima ogromnu mamojebačku kućerinu s bazenom i džakuzijem, 3 auta makar su samo 2 vozača u obitelji. putuje gotovo svaki mjesec(pošto svaki mjesec ima jedno 40 sati viška pa mora uzet godišnji da mu se ne bi nakupili.) klinci imaju sve kaj oće, a on ima jeeeeeebenu ženu.

 

treći slučaj koji ću vam ispričat je moj bratić, hrvat koji se u vrijeme rata doselio u njemačku i završio faks makar je slabo znao jezik, koji također radi za mercedes al u totalno drugom gradu i totalno drugom odjelu. 37 godina, 2 djece jako mlade dobi(ispod 5 godina) i žena koja je doma i brine se o njima. stanuje izvan stuttgarta, kojih 30km. kuću je izgradio prije 2-3 godine u totalno fensy kvartu. zaposlen u mercedesu 9 godina, netto iznos plaće varira od 5000-5500 eura. otplaćuje kredit za kuću i auto, jedini zaposlen član obitelji, 2 auta. i još uvijek se predobro živi, ima se za mjesečne šopinge u kojim kupuju stvari koje im zapravo ne trebaju al im ne smeta kad si mogu priuštit. putuje se skoro svaka 3 mjeseca, što na vikendicu na moru, u španjolsku na jesensko kupanje i u švicarsku na skijanje.

 

zašto ovo pišem? pa da vidite što točno propuštate. u hrv samo top programeri imaju ovakve uvjete, a možda čak ni oni. ja osobno kao neki prosječan programer sam poštovan od strane poslodavaca ko da sam bill gates osobno(navodim ga samo kao primjer). život je puno kvalitetniji i makar je istina da je život skuplji u njemačkoj to je svejedno neznatno uz ovakva primanja.

 

edit:

 

molim vas da me ne quotate i pokušavate pobit moje iskustvo iz ko zna kojeg razloga. ovo sam samo naveo pošto sam i ja vjerovao u priče o skupom životu u inozemstvu. pa da ti plaća nije dovoljna. možda nekom i nije, al moji primjeri brutalno dobro žive i imaju brutalno dobre uvjete rada i uvjete za razvoj. ne moraš bit programer geek da uspiješ(makar moram priznat da nije naodmet :D).

 

pozdrav svima, ako ima pitanja rado ću odgovorit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 10:21 (5ta5hi5t).
 
36 0 hvala 35
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
5ta5hi5t kaže...

...

Zivjela ljepa nasa... Hebes domoljublje kad te domovina guzi. 

Inace 5ta5hi5t - ako je ovo sve istina sto kazes... onda bi ovdje uvalio ljubomornog smajlija :)

Biljezim se sa stovanjem...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 12:17 (tnakir).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

ma nemaš kaj bit ljubomoran, samo sam stažist(možda na činjenicu da su mi ponudili da radim nakon završetka studija :D). al dok ga završim, mercedes će propast. :D

i nisam imao namjeru nekog hvalisanja, daleko od toga. nazovimo to pridonošenje statistici. konstruktivna kritika. ulazak hrv u EU prije nego što i formalno uđemo.

 

al da možemo bit ljubomorni na 2. i 3. slučaj, svakako. mislim, promjena države mi je samo od sebe bio toliki šok da ti ne mogu opisat. nema pričanja o propasti, o inozemnom dugu, o inozemnom dugu u visini bdp-a. priča se o krizi al ne u svojstvu propadanja i opće depresije već u svojstvu svojevrsnog reseta. bila je kriza, propala su nelikvidna poduzeća i ovo svi shvaćaju kao priliku za novi početak. mogao bi cijelu priču napisat samo o razlici u shvaćanju poslovanja i rada tako da ne želim offtopičarit :D

16 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Evo primjer jednog posla koji bi npr ja mogao raditi da mi se ide vani:

 

 

Senior Powerbuilder Developer

Salary:£400 - £450 per day

Date posted:05/11/2010 16:58

Job type:Contract jobs

Company:Cadence resourcing
Contact:Dave HobsonRef:CWJobs/DH-0251Job ID:48987275

Senior Powerbuilder Developer required by leading financial services organisation. You will have extensive Powerbuilder experience through versions 7-11.5, and be able to demonstrate an in depth knowledge of the full software development and package integration life cycle. You will have expertise in PowerBuilder Extensions, especially the SOAP Web-services client and the XML PBDOM APIE. Experience with Oracle 8 / Oracle 10g: Stored Procedures, Triggers, Packages, would be preferable, as would knowledge and experience of the Rational toolset (including Rose, ReqPro), Clearquest and Subversion. Knowledge of Informatica IDS (SSA Names) or other data quality software would also be an advantage

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2010 15:06 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Pitanje za 5ta5i5ta. Zanima me kakav si bio sa njemačkim jezikom kad si otišao, pretpostavljam da im je to bilo bitno?


Usput, mene  je također privlačila ideja da odem negdje vani radit nešto vezano za informatiku, ali izgleda da moja diploma profesora informatike i tehničke kulture sa PMF-a ne vrijedi ni pet para tamo. Preko nekih poznanstava sam tražio posao u Njemačkoj ali gdje god bi ti poznanici pitali za mene, ti poslodavci bi im otprilike odgovorili da ne žele nikoga iz hrvatske jer imamo punu glavu teoretskog znanja, a praktično nemamo blage veze. Valjda su im takva dosadašnja iskustva sa ljudima iz ovih krajeva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
DSkyline kaže...

Pitanje za 5ta5i5ta. Zanima me kakav si bio sa njemačkim jezikom kad si otišao, pretpostavljam da im je to bilo bitno?


Usput, mene  je također privlačila ideja da odem negdje vani radit nešto vezano za informatiku, ali izgleda da moja diploma profesora informatike i tehničke kulture sa PMF-a ne vrijedi ni pet para tamo. Preko nekih poznanstava sam tražio posao u Njemačkoj ali gdje god bi ti poznanici pitali za mene, ti poslodavci bi im otprilike odgovorili da ne žele nikoga iz hrvatske jer imamo punu glavu teoretskog znanja, a praktično nemamo blage veze. Valjda su im takva dosadašnja iskustva sa ljudima iz ovih krajeva.

 

 

Prilično loša prosudba...imao sam prilike raditi dosta sa strancima, i iako su poneki bili OK strašno su ograničeni na svoje usko područje...OK su dok imaju savršene specifikacije o tome što

treba napraviti  ali čim treba riješiti neki problem koji traži znanje iz 2-3 područja, odma traže tipa koji ima dnevnicu $3000 i svi su strašno impresionirani jer recimo zna i c++ i sql i javu

Doduše davno je to bilo, možda se promijenilo u međuvremenu {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2010 18:01 (segregator).
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
segregator kaže...

 

 

Prilično loša prosudba...imao sam prilike raditi dosta sa strancima, i iako su poneki bili OK strašno su ograničeni na svoje usko područje...OK su dok imaju savršene specifikacije o tome što

treba napraviti  ali čim treba riješiti neki problem koji traži znanje iz 2-3 područja, odma traže tipa koji ima dnevnicu $3000 i svi su strašno impresionirani jer recimo zna i c++ i sql i javu

Doduše davno je to bilo, možda se promijenilo u međuvremenu {#}

Ti ovo boldano ozbiljno? Od hrvatskog programera se ocekuje da osim toga zna i variti, polagati plocice, nesto sitno voziti avion i poradjati djecu.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Ti ovo boldano ozbiljno? Od hrvatskog programera se ocekuje da osim toga zna i variti, polagati plocice, nesto sitno voziti avion i poradjati djecu.

Slažem se!Ja sam baš danas, ali doslovno davao probu na pločevini REL postupkom.S time da po potrebi moram znati napraviti financijski izvještaj {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
evo ja imam 14 godina i ucim C++, opcenito sam dosta dobar s kompovima, jos nekoliko mjeseci i C++ je svladan pa prelazim ne neki drugi mozda javu (tu bi mi dobro dosao savijet) s mrezama sam jako dobar,...
vise me zanimao neki posao u SAD nego u njemackoj posto neznam njemacki, ali engleski sjajno...
dajte mi neki savjet koji da jezik ucim nakon C++, i kakvi su zahtjevi, sto se najvise trazi, a sto najvise placa?
Aint no man above the crew
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
1337Code_breaker kaže...
evo ja imam 14 godina i ucim C++, opcenito sam dosta dobar s kompovima, jos nekoliko mjeseci i C++ je svladan pa prelazim ne neki drugi mozda javu (tu bi mi dobro dosao savijet) s mrezama sam jako dobar,...
vise me zanimao neki posao u SAD nego u njemackoj posto neznam njemacki, ali engleski sjajno...
dajte mi neki savjet koji da jezik ucim nakon C++, i kakvi su zahtjevi, sto se najvise trazi, a sto najvise placa?

Koliko god da ucio, nemozes reci da si savladao programski jezik. Uvijek ima nesto novo za nauciti.

 

Vezano za nakon C++-a... C# ili Java. Your choice. Iako ja preporucam C#

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
koja je rezlika između C# i C++?
Aint no man above the crew
14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
1337Code_breaker kaže...
koja je rezlika između C# i C++?

Biti dosta dobar s kompovima i biti programer nije jedno te isto?Ili je?1337Code_breaker?I onda pitaš koja je razlika između C# i C++?Dobro, da budem iskren i ja sam se isto pitao, čak i na ovom forumu, no nisam za sebe govorio da sam programer.Znači naučio si C++ i sad prelaziš na Javu?Zanimljivo nema što.

EDIT: Morao sam, koliko si dobar sa mrežama?Znaš utipkati adresu router, proguglati T-Com router default password, forwardati port...ili podesiti prava pristupa mrežnom disku? voip gateway?Group policy?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 16:34 (alankish).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
1337Code_breaker kaže...
evo ja imam 14 godina i ucim C++, opcenito sam dosta dobar s kompovima, jos nekoliko mjeseci i C++ je svladan pa prelazim ne neki drugi mozda javu (tu bi mi dobro dosao savijet) s mrezama sam jako dobar,...
vise me zanimao neki posao u SAD nego u njemackoj posto neznam njemacki, ali engleski sjajno...
dajte mi neki savjet koji da jezik ucim nakon C++, i kakvi su zahtjevi, sto se najvise trazi, a sto najvise placa?

  Post odiše velikim znanjem.

 

 

Preporučam ti da pridaš molbu za 3D Engine Lead Programera u Cryteku.

Can't Read Can't Read No He Can't Read My poker face
16 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
Weky kaže...

  Post odiše velikim znanjem.

 

 

Preporučam ti da pridaš molbu za 3D Engine Lead Programera u Cryteku.

 

Nemoj tako, znaš da i oni Zadrani nisu imali pojma što je konstanta, a što varijabla, a provalili u Pentagon.

 

Pentagon, eeeej!

15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
alankish kaže...
1337Code_breaker kaže...
koja je rezlika između C# i C++?

Biti dosta dobar s kompovima i biti programer nije jedno te isto?Ili je?1337Code_breaker?I onda pitaš koja je razlika između C# i C++?Dobro, da budem iskren i ja sam se isto pitao, čak i na ovom forumu, no nisam za sebe govorio da sam programer.Znači naučio si C++ i sad prelaziš na Javu?Zanimljivo nema što.

EDIT: Morao sam, koliko si dobar sa mrežama?Znaš utipkati adresu router, proguglati T-Com router default password, forwardati port...ili podesiti prava pristupa mrežnom disku? voip gateway?Group policy?

Jel ovo ironicno ili stvarno mislis da je ovo neko veliko znanje? (pitam prije nego pocmem pametovat)

segregator kaže...

 

Nemoj tako, znaš da i oni Zadrani nisu imali pojma što je konstanta, a što varijabla, a provalili u Pentagon.

 

Pentagon, eeeej!

Mislim da nikad nikome koje iole informaticki pismen nije bilo ni na kraj pameti povjerovati u takvo nesto.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
tnakir kaže...

Mislim da nikad nikome koje iole informaticki pismen nije bilo ni na kraj pameti povjerovati u takvo nesto.

 

Hoćeš reći da je njihov profesor informatike neznalica jer je predložio da im država kupi računala i dodijeli im nagradu "Informatičar godine"?

14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
tnakir kaže...

EDIT: Morao sam, koliko si dobar sa mrežama?Znaš utipkati adresu router, proguglati T-Com router default password, forwardati port...ili podesiti prava pristupa mrežnom disku? voip gateway?Group policy?

Jel ovo ironicno ili stvarno mislis da je ovo neko veliko znanje? (pitam prije nego pocmem pametovat)

Moram priznati da je... IRONIČNO.Ja sam isto bio pametan, i mislio da sve znam dok se nisam "otrijeznio", ako si pratio moje postove mogao si vidjeti da sam imao problema sa umrežavanjem pet računala,podešavanjem da su u istoj radnoj grupi, da su  korisnici prilikom rada sa ograničenim mogučnostima, pristup drugim računalima iz mreže kao podešavanjem podrške za remote support.A i sa backupom sam imao također problema.A vidiš isto tako sam mislio da to znam.A onda dok je to trebalo napravit, sam morao malo sjesti i razmisliti.

15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
segregator kaže...

 

Hoćeš reći da je njihov profesor informatike neznalica jer je predložio da im država kupi računala i dodijeli im nagradu "Informatičar godine"?

Profesori informatike su redom strucnjaci (govorim za srednjeskolske i osnovnoskolske profesore)... Strucnjaci koji znaju ono sto je u knjizi i to je to. Znaju nesto worda, officea, ovi iz srednjih skola znaju dvije linije u c-u napisat, znaju sto je for petlja i to je to. Mislim da tu na forumu ima vise srednjeskolaca koji imaju dublje i vece znanje od tih "strucnih" profesora koji bi dijelili nagrade jer je ocito njima taj tzv "upad u pentagon" wow. 

 

alankish kaže...

Moram priznati da je... IRONIČNO.Ja sam isto bio pametan, i mislio da sve znam dok se nisam "otrijeznio", ako si pratio moje postove mogao si vidjeti da sam imao problema sa umrežavanjem pet računala,podešavanjem da su u istoj radnoj grupi, da su  korisnici prilikom rada sa ograničenim mogučnostima, pristup drugim računalima iz mreže kao podešavanjem podrške za remote support.A i sa backupom sam imao također problema.A vidiš isto tako sam mislio da to znam.A onda dok je to trebalo napravit, sam morao malo sjesti i razmisliti.

Moram priznat da nisam upucen u te postove. Bez uvrede, ali ovi tvoji problemi su problemi za nekog tko se sa mrezom susrece prvi put. Takodjer, ovi tvoji problemi su mozda 0.5% problema koje mozes susresti u radu sa mrezama. Da ne spominjem razne VPN-ove, rutanje, kombinacije Linux - Windows mreza (bez obzira tko je server), AD, Exchange etc etc... 

 

E sad, ne kazem da svatko treba znati sve, blago onom tko zna, samo hocu reci da ljudi cesto imaju tendenciju da kada npr nauce if, i++ i slicne gluposti iz C++-a, da kad nauce ispravno koristiti par naredbi, petlji etc smatraju da "su naucili C++" i da mogu ici dalje. Ja osobno smatram da se proces ucenja nikad ne zavrsava jer da uvijek postoji nesto novo za nauciti. Pitaj bilo kojeg profesionalnog developera tu, Frideya, Naxeema (ja za sebe mogu reci da sam teski amater, bez obzira sto imam projekata i projekata iza sebe), jesu li "naucili" programski jezik u kojem rade pa ces vidit odgovora.

 

EDIT: necu vise offtopicarit jer sam dobio jedan zuti na glupost, ne zelim jos jednog.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 18:08 (tnakir).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

I got point.Samo sam naveo da uvijek naletiš na nešto nepoznato i da svaki put naučiš nešto novo.Nikad za sebe nisam rekao ni da sam designer, ni developer a ni mrežni stručnjak.

Dobro dosta offtopica.

15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
alankish kaže...

I got point. Samo sam naveo da uvijek naletiš na nešto nepoznato i da svaki put naučiš nešto novo. Nikad za sebe nisam rekao ni da sam designer, ni developer a ni mrežni stručnjak.

Dobro dosta offtopica.

Upravo tako. Pametan covjek se zna sluziti googletom i zna sto trazi.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Haha nauciti C++ ne znaci ti znati napisati par konzolnih programcica, pogledaj si malo Tracerove postove pa reci dal znas nesto takvo napraviti!?

Jel znas radit s Win32 API-jem, DirectX APIjem, OpenGL-om? Kad budes znao to sve onda mozes reci da si pravi programer.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
segregator kaže...
tnakir kaže...

Mislim da nikad nikome koje iole informaticki pismen nije bilo ni na kraj pameti povjerovati u takvo nesto.

 

Hoćeš reći da je njihov profesor informatike neznalica jer je predložio da im država kupi računala i dodijeli im nagradu "Informatičar godine"?

Haha inače imaš po školama dosta profesora koji nemaju pojma o ničemu, imam jednog takvog iz programiranja pa znam iz prve ruke.

{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 22:02 (NiGHT_RiDER92).
15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
alankish kaže...
Znači naučio si C++ i sad prelaziš na Javu?Zanimljivo nema što.

A što fali s C++a preći na Javu?

Osim toga, u poslovnim sustavima Java je bog i batina kako sada stvari stoje. I, IMHO, ukoliko netko hoće naučiti Javu, onda bi trebao prvo poloviti neke osnove u C++u, jer inače će ga Java odmah lupiti po glavi sa nekim pojmovima koji će mu biti strani i krajnje nerazumljivi.

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Ja mislim da je to bila ironija

15 godina
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
NiGHT_RiDER92 kaže...

Haha nauciti C++ ne znaci ti znati napisati par konzolnih programcica, pogledaj si malo Tracerove postove pa reci dal znas nesto takvo napraviti!?

Jel znas radit s Win32 API-jem, DirectX APIjem, OpenGL-om? Kad budes znao to sve onda mozes reci da si pravi programer.

Ono sto je tracer radio je takodjer neka vrsta "hello world"-a jer koristi gotove klase i ne radi direktno sa socketima. Ne kazem da je lose jer pokazuje moc jezika i frameworka, odnosko, pokazuje kakos e u par linija koda moze napisati korisna aplikacija.

 

Bukva kaže...
A što fali s C++a preći na Javu?

Osim toga, u poslovnim sustavima Java je bog i batina kako sada stvari stoje. I, IMHO, ukoliko netko hoće naučiti Javu, onda bi trebao prvo poloviti neke osnove u C++u, jer inače će ga Java odmah lupiti po glavi sa nekim pojmovima koji će mu biti strani i krajnje nerazumljivi.

Po meni je svejedno hoce li ici na C# ili na javu? Nemam predrasuda ni prema jednom ni prema drugom. Oba imaju svoje prednosti i mane i oba su nekakav logican nastavak na C++.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?

Tnakir svjestan sam toga.

15 godina
offline
Plaće programera u inozemstvu?

... na informaciji

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Plaće programera u inozemstvu?

Da, stvarno si me impresonirao sa tom plaćom od 5000 eura u Njemačkoj

To stavljeno na papir zvuči ovako:

Ako ne želiš tamo živjeti u baraci i jesti pseće konzerve godišnje ne možeš uštedjeti više od 10 tisuća eura, drugim riječima treba ti 10 godina da kupiš pristojnu kuću ovdje

Sve u svemu boje jest, ali da se možeš razbacivati lovm, očito ne možeš

dakle sveukupan vremenski rok koji tamo moraš provesti radeći kao programer da bi mogao kupiti pristojnu kuću ovdje je 15 godina, s tim da moraš raditi u firmi kao Mercedes i naravno, ako želiš živjeti kao čovjek za to vrijeme

Dakle, sve i da kuna devalvira, kako govore da hoće, ovaj odnos će ostati, jer se kod nas cijene nekretnina računaju u eurima

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 16:43 (Floki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Plaće programera u inozemstvu?

Mislim da je malo rec da ste otisli u offtopic. Neki decko od 14 godina kaze da programira a vi se razgalamite. GJ.

 

Nego da se vratim na temu za momka koji stazira u daimleru. Ako ti nije problem malo opisat kako si dosa do toga? Posla si im CV i reka evo ja bi stazira ili je bija nekakav natjecaj? Di se nalazis, u kojem gradu? Mislis ostajat tamo? Malo opisi kompletno iskustvo. Bas me zanima.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Plaće programera u inozemstvu?
A ktome floki ako imas i zenu i djecu (dvoje djece) onda tesko da mozes vise od 500 eura staviti na stranu...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice