Temperature Sandya

poruka: 42
|
čitano: 6.488
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Temperature Sandya (2500k)

Dakle, riječ je o procesoru iz naslova, na ASUSu P8Z68-V LX. Hlađen TT-om Contac 29 BP.

 

 

Pošto se nikad nisam previše bavio temperaturama, ne znam koliko je ovo normalno

 

http://slikice.info/images/untitlxsx.png

 

Nije overclockan, cooler sjedi dobro, pasta razmazana tanko. Temperature jezgri mi se čine ok, ovaj CPUTIN me zabrinjava. U EFI-u pokazuje temperaturu oko 25C Hvala.

Najgora stvar kod cenzure je ***** ***** ********
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 18:47 (The Unforgiven).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Temperature Sandya (2500k)
any1? to je pod full loadom btw
Najgora stvar kod cenzure je ***** ***** ********
13 godina
offline
Temperature Sandya

Temperature jezgri su odlicne , jedino neznam sta je ova CPUTIN 85°C - ( vjerojatno nesto vezano za proc ) tako visoka, mozda neka greska. Kod mene u HW Monitoru nema tih stavki !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature Sandya

Hmm po meni AUX i taj CPUTIN su previsoki,iako je full load meni te temp ne prelaze 40°C.

 

Vjerovatno zeza senzor,a ako ti je core temp oke onda se nemas sto brinut.

Mjenjam Katanu 3 za bolje ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.12.2011 20:25 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Temperature Sandya

40C u full loadu sa 2500k hmmmm bez velikog coolera ili vodenog hladjenja malo teze.....

 

Instaliraj zadnji bios i skini si real temp ili core temp..

16 godina
offline
Re: Temperature Sandya (2500k)
The Unforgiven kaže...
any1? to je pod full loadom btw

U full loadu ti troši samo 20W? Probaj sa OCCT ili Primeom da vidimo koliko troši.

15 godina
offline
Re: Temperature Sandya (2500k)

Evo moje temerature ista maticna i procesor ko i The Unforgiven
http://slikice.info/images/temp.jpg

13 godina
neaktivan
offline
Temperature Sandya

I ja sam počeo imati sličan problem, zbog čega mi se čak računalo počelo gasiti ovaj cputin nakon gašenja računala je bio na 75 C, ne znam što da radim. ?!?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2012 18:41 (futzi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature Sandya
futzi kaže...

I ja sam počeo imati sličan problem, zbog čega mi se čak računalo počelo gasiti ovaj cputin nakon gašenja računala je bio na 75 C, ne znam što da radim. ?!?

 

Otvorio sam kutiju, unutra prašine kao da je arheološko nalazište {#}

Usisao sam prašinu pa ću vidjeti, sad je trenutno temperatura 31 C

13 godina
neaktivan
offline
Re: Temperature Sandya
futzi kaže...
futzi kaže...

I ja sam počeo imati sličan problem, zbog čega mi se čak računalo počelo gasiti ovaj cputin nakon gašenja računala je bio na 75 C, ne znam što da radim. ?!?

 

Otvorio sam kutiju, unutra prašine kao da je arheološko nalazište {#}

Usisao sam prašinu pa ću vidjeti, sad je trenutno temperatura 31 C

Igram igricu već jedno pola sata i temp. ne prelazi 47 C... Valjda je dobro

12 godina
offline
Re: Temperature Sandya
futzi kaže...
futzi kaže...
futzi kaže...

I ja sam počeo imati sličan problem, zbog čega mi se čak računalo počelo gasiti ovaj cputin nakon gašenja računala je bio na 75 C, ne znam što da radim. ?!?

 

Otvorio sam kutiju, unutra prašine kao da je arheološko nalazište {#}

Usisao sam prašinu pa ću vidjeti, sad je trenutno temperatura 31 C

Igram igricu već jedno pola sata i temp. ne prelazi 47 C... Valjda je dobro

inače imam i ja ohenom 925 koji radi na 3.0GHz i u Prime ne prelazi 57 stupnjeva, a 925 ima max temp 72 stupnja

R3MZ1
13 godina
offline
Temperature Sandya

Realna temp u full loadu ako nije clockan s stockom je 55-65 ovisno o kučištu i protoku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperature Sandya

Takoder me interesira dali su ove temp. dobre, obzirom na overclock i sve, zato jer sam mislio napraviti malo drugaciji raspored ventilatora (trenutno usisni:2*140, 1*120 outake: 1*120 i vent od napajanja)
Evo slike su vec u jednoj temi pa saljem lokacije (full load naravno, prime95):


http://www.bug.hr/_cache/03f3af7c246929b7c00347fa45f15982.jpg?rand=662021833

http://www.bug.hr/_cache/7c7016a13f9aad6505c3e354c5dcddf2.jpg?rand=292092879

extreme life
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Temperature Sandya

ICE moze taj napon i nize za 4300 mhz.Jesi probao sa nizim naponom?Koji cooler imas?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Temperature Sandya

Evo 3 minute pod FULL OCCT mucenjem i moje temp.Proc radi na 1,24V i 4200 mhz.KLIK.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperature Sandya

Nisam probao na nizoj voltazi :/
A cooler je Thermaright silver arrow, kuciste Thermaltake Soprano xd modano

extreme life
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature Sandya
Icefox kaže...

Nisam probao na nizoj voltazi :/
A cooler je Thermaright silver arrow, kuciste Thermaltake Soprano xd modano

Probaj 1,25V.Ako je solidan primjerak raditi ce super na toj plocu na 1,25V.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Temperature Sandya
zoharbizo kaže...
Icefox kaže...

Nisam probao na nizoj voltazi :/
A cooler je Thermaright silver arrow, kuciste Thermaltake Soprano xd modano

Probaj 1,25V.Ako je solidan primjerak raditi ce super na toj plocu na 1,25V.

Da, stabilan je 1,25   ali nema nikakvih promjena temperature... i dosta mi je cudno ovo variranje, cas pokaziva 32, pa 36 pa 40 pa opet 32... nije mi to jasno

extreme life
13 godina
offline
Temperature Sandya

Mozes probati i jos smanjiti napon dok ne dodes najnizeg stabilnoga za 4300 mhz(testiraj u Linxu,u igrama i u aplikacijama koje koristis svaki dan).Usput neka te ne zabrinjava to variranje temp.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 15:13 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Temperature Sandya

Dobro, kad budem imao vremena slikat cu ti raspored ventilatora i protok zraka pa mi predlozi sta jos mogu napraviti da to poboljsam. 

extreme life
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Temperature Sandya
Icefox kaže...

Dobro, kad budem imao vremena slikat cu ti raspored ventilatora i protok zraka pa mi predlozi sta jos mogu napraviti da to poboljsam. 

Moze.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Temperature Sandya

ma spusti ga još,moj radi na 4.5 sa 1.28 a mislim da mozda moze i manje,a temp idl 35 a vent na mugenu na 500 okretaja,load u primu 70

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temperature Sandya
dart_tom kaže...

ma spusti ga još,moj radi na 4.5 sa 1.28 a mislim da mozda moze i manje,a temp idl 35 a vent na mugenu na 500 okretaja,load u primu 70

Vidim da imas P8Z68 V  plocu, da li si stavljao nove biose za tu plocu i ako jesi ima li poboljsanja. Trenutno imam one najstarije sta su izasli pocetkom 2011, 405 se zovu mislim.

extreme life
14 godina
offline
Re: Temperature Sandya
Icefox kaže...
dart_tom kaže...

ma spusti ga još,moj radi na 4.5 sa 1.28 a mislim da mozda moze i manje,a temp idl 35 a vent na mugenu na 500 okretaja,load u primu 70

Vidim da imas P8Z68 V  plocu, da li si stavljao nove biose za tu plocu i ako jesi ima li poboljsanja. Trenutno imam one najstarije sta su izasli pocetkom 2011, 405 se zovu mislim.

stavio sam zadnji bios,ali sam ga stavio odmah ćim sam sastavio komp tako da neznam  kako se ranije ponašao

stavi zadnje,ćitao sam da su dobri,tj da nemaju problema

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 22:37 (dart_tom).
15 godina
offline
Re: Temperature Sandya
dart_tom kaže...
Icefox kaže...
dart_tom kaže...

ma spusti ga još,moj radi na 4.5 sa 1.28 a mislim da mozda moze i manje,a temp idl 35 a vent na mugenu na 500 okretaja,load u primu 70

Vidim da imas P8Z68 V  plocu, da li si stavljao nove biose za tu plocu i ako jesi ima li poboljsanja. Trenutno imam one najstarije sta su izasli pocetkom 2011, 405 se zovu mislim.

stavio sam zadnji bios,ali sam ga stavio odmah ćim sam sastavio komp tako da neznam  kako se ranije ponašao

stavi zadnje,ćitao sam da su dobri,tj da nemaju problema

Nije bilo nikakvih problema tijekom instalacije? Skinuo si drivere sa asusove stranice pa onda pokrenuo instalaciju preko kojeg programa? Pomocu asus AI suite II?
Koliko je trebalo da zavrsi instalaciju tj update drivera?

extreme life
15 godina
offline
Re: Temperature Sandya
zoharbizo kaže...
Icefox kaže...

Dobro, kad budem imao vremena slikat cu ti raspored ventilatora i protok zraka pa mi predlozi sta jos mogu napraviti da to poboljsam. 

Moze.

Evo trenutno stanje, raspored, smijer i velicina ventilatora. Sta bi ste promijenili da protok bude bolji?
Citam da je bolje vise ventilatora izvlaci zrak van, nego da uvlaci sta bi znacilo da bi bilo bolje da okrenem ove prednje 140 prema van, a ove na hladnjaku takoder okrenem u suprotnu stranu...

1 Okreni smijer
9 Nista ne diraj
extreme life
12 godina
offline
Temperature Sandya

Bok ekipa.
Meni kod novog i3 2100 taj CPUTIN pokazuje 65 °C a SYSTIN 66 °C.
E sad, SYSTIN je podatak o matičnoj, u BIOSu je temp matične 28 °C dakle senzor je banana (nema šanse da čim upalim komp temp bude 66°C tim prije što temp HDD odmah po paljenju bude 12°C).
Temperature jezgri su normalne (38-40°C nakon igre).
Matična je ASUS P8H61-M LX2
Komp imam 1 i pol mjesec.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 0:23 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Temperature Sandya
Icefox kaže...

Evo trenutno stanje, raspored, smijer i velicina ventilatora. Sta bi ste promijenili da protok bude bolji?
Citam da je bolje vise ventilatora izvlaci zrak van, nego da uvlaci sta bi znacilo da bi bilo bolje da okrenem ove prednje 140 prema van, a ove na hladnjaku takoder okrenem u suprotnu stranu...

 Moj prijedlog da staviš na mjesto ovog zadnjag 120 mm što jači vent, smatram da je taj ventialtor ( na toj poziciji ) najvažniji za temperature tj. izvlačenje iz kučišta.

 

Neću pametovati ali po meni bi ovi ventialtori na CPU hladnjaku trebali gurati zrak a ne da vuku kroz hladnjak...

14 godina
neaktivan
offline
Temperature Sandya

imam jedan problem koji mi se prije nije uopće javljao.

znači dok je komp "miran" koristi maximalno 2% procesora, a jučer mi se počelo dešavati da nekada skoči na 20% ili nekad čak na 50% pa tako varira onda opet se smanji na nulu.

i dok igram igru (fifa 12) nakon 20 min počne brutalno štekati.

a neki dan sam kupio 4 gb rama, prije sam imao 2 gb i radilo je sve super, sumnjam da je u tome problem.

izvadio sam procesor van, ukslonio prašinu i stavio termalnu pastu novu ali i dalje ne pomaže.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Temperature Sandya
fic1994 kaže...

imam jedan problem koji mi se prije nije uopće javljao.

znači dok je komp "miran" koristi maximalno 2% procesora, a jučer mi se počelo dešavati da nekada skoči na 20% ili nekad čak na 50% pa tako varira onda opet se smanji na nulu.

i dok igram igru (fifa 12) nakon 20 min počne brutalno štekati.

a neki dan sam kupio 4 gb rama, prije sam imao 2 gb i radilo je sve super, sumnjam da je u tome problem.

izvadio sam procesor van, ukslonio prašinu i stavio termalnu pastu novu ali i dalje ne pomaže.

Oprosti ali to pitanje nema nikakve veze sa ovom temom. Niti se radi o temperaturama niti ti imas sandy procesor. {#}

extreme life
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice