Ryzen Overclocking

poruka: 32
|
čitano: 6.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ryzen Overclocking

Bok ljudi, evo jučer mi je došla konfa:

 

AMD Ryzen 5 1600

GIGABYTE GA-AX370 Gaming K31

G.SKILL Ripjaws 4 Series 16GB (2x8GB) DDR4 2800 MHz

Fortron napajanje Raider S PSU 650W,80+ SILVER

Fractal Define S, crno s prozorom, bez napajanja

Toshiba P300 2TB

Gigabyte gtx 1080

SSD M.2 240GB

 

Sad, kako sam totalni noob za gaming, može li mi netko preporučiti step by step kako (i na što) da kloknem ryzena te koliko bi memorija još mogla ići gore (te je li to isplativo dirati).

Jer nemam baš vremena istraživati, a ne razumijem se u termine (kao množitelj, overvoltanje, blck freq, itd.) Više bi mi trebalo step by step, klikni tu pa tamo guide :)

Stock cooler je.

I malo off topic pitanje, grafa mi se kod igranja(Doom) penje na 80-82C. Je li to normalno?

 

Hvala puno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ryzen Overclocking
markos1191 kaže...

Bok ljudi, evo jučer mi je došla konfa:

 

AMD Ryzen 5 1600

GIGABYTE GA-AX370 Gaming K31

G.SKILL Ripjaws 4 Series 16GB (2x8GB) DDR4 2800 MHz

Fortron napajanje Raider S PSU 650W,80+ SILVER

Fractal Define S, crno s prozorom, bez napajanja

Toshiba P300 2TB

Gigabyte gtx 1080

SSD M.2 240GB

 

Sad, kako sam totalni noob za gaming, može li mi netko preporučiti step by step kako (i na što) da kloknem ryzena te koliko bi memorija još mogla ići gore (te je li to isplativo dirati).

Jer nemam baš vremena istraživati, a ne razumijem se u termine (kao množitelj, overvoltanje, blck freq, itd.) Više bi mi trebalo step by step, klikni tu pa tamo guide :)

Stock cooler je.

I malo off topic pitanje, grafa mi se kod igranja(Doom) penje na 80-82C. Je li to normalno?

 

Hvala puno.

 pošto imaš gigabyte matičnu, možeš se poslužiti ovime

a isto tako, ovdje sam sam pisao što i kako bi se moglo ić

što se tiče memorije, možeš probati nekako, ja sam svoju probao malo dignuti sa stock latencijama na 3200mhz, ali nije išlo, a dizati i prčkati po tome da bude stabilno, mi se nije dalo, jer kako god imam 3000mhz rame, tako da za ryzen imam sweetspot, a ako će mi trebati jednog dana 16 gb, onda uzimam 3200mhz ili više 

što se tiče grafičke i njene temprature, mislim da ti je to normalno, probaj pojačati fan curve, stavi recimo da ti se na 70 stupnjeva vrti na kojih 60 do 70 %, na 80c 80% ili više, pa provjeri kako se temperature onda ponašaju

ali koliko ja znam, za pascal grafičke, sve ispod 90 prolazi, iznad 90 je kritično i nije preporučljivo, 80 do 90 je neka normala i nebi trebalo bit ništa za zabrinjavanje (i founders verzija je na toj temperaturi mislim), od 70 do 80 je poželjno i to je neki safe zone kaktiga

meni se je moja na stress testu vrtila na 76 max, u igrama je to koji stupanj manje, imam overclock na njoj

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 11:44 (matija656).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice