Noctua NH-D14/D15

poruka: 120
|
čitano: 28.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Noctua NH-D15

Evo izašao je nasljednik legendarne Noctue NH-D14. Ostalo o novome hladnjaku pogledajte u

i na Noctua stranici 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
8 0 hvala 7
14 godina
offline
Noctua NH-D15

Ovo je razlog da nikada ne pređem na vodeno hlađenje! {#}

Moj PC  
10 6 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Noctua NH-D15
phoenix2003 kaže...

Ovo je razlog da nikada ne pređem na vodeno hlađenje! {#}

a meni je ta govnasto smeda kombinacija razlog da nikad nebu vidjelo moje kuciste! jedan od najruznijih coolera uopce, ispravite me ak grijesim!ne grijesim hebeno ruzan!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 2:58 (Stjepanj).
13 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Odlično, taman sam mislio za jedno mjesec dana uzeti NDH14, nisam znao da je trebao izaći nasljednik.

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 12:31 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Noctua NH-D15

jel ima vec di kakav review? meni to zgleda sumljivo jer su mu otpilili donji dio pasivca zbog visokih "ram-ova", a tamo je najvruci...lupajte vi td koliko ocete ali cooler je pre odvratan! perfomanse su nesto drugo!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 17 hvala 0
13 godina
offline
Re: Noctua NH-D15

  Meni je i izgledom cooler zakon. Ne kontam šta smeta ta boja toliko. Onaj tko jednom uzme u ruke Nocta proizvode vidi i osjeti zašto to i košta više. Kažu da će koštati oko 100 eura što znači kod nas oko 800 kn u najboljem slučaju i to je stvarno puno love.  Nema još recenzija ali mora biti bolji nego NH-D14 sigurno. Samo je pitanje koliko je bolje. Inače i dan danas mogu ladno preporučiti NH-D14 koji košta oko 550 kn za sve koji žele top hlađenje ali ne žele buku.

13 godina
offline
Noctua NH-D15

Meni isto odlično izgleda, a boja ko boja, po njoj su poznati koliko god nekima odvratna bila. Ipak performanse i kvaliteta su najbitnije od svega a Noctua je tu jedna od najboljih.

Moj PC  
6 2 hvala 1
10 godina
offline
Re: Noctua NH-D15
Stjepanj kaže...
phoenix2003 kaže...

Ovo je razlog da nikada ne pređem na vodeno hlađenje! {#}

a meni je ta govnasto smeda kombinacija razlog da nikad nebu vidjelo moje kuciste! jedan od najruznijih coolera uopce, ispravite me ak grijesim!

da, jer svaki dan otvaram i gledam u kučište jel i zato jer su obični crni totalno cool, a 90% ih je crno -.-'' (sarkazam)

 

14 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Evo prvih recenzija;

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZAbooEX9wEI


http://www.hardcoreware.net/noctua-nh-d15-review/1/ 

 

http://www.modders-inc.com/noctua-nh-d15-dual-tower-cpu-cooler-review/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 15:55 (MajstorFantach).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Noctua NH-D15

mislim da svaki dual tower cooler zadovoljava i najzahtjevnije korisnike.

ja recimo svoj IFX-14 držim pasivno na OC-anom Xeonu, uz solidan airflow u kućištu i imam i više nego dobre temperature..

no volio bih stavit jedan noctuin tihi vent, čisto da još malo spustim temperaturu..

 

dok prednost vodenog vidim jedino u tome što ne blokira ram slotove.. 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 16:01 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Re: Noctua NH-D15
MajstorFantach kaže...

Evo prvih recenzija;

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZAbooEX9wEI


http://www.hardcoreware.net/noctua-nh-d15-review/1/ 

 

http://www.modders-inc.com/noctua-nh-d15-dual-tower-cpu-cooler-review/

 

 

znaci eto dobili smo isti K, cak ni za 0,2°c bolje perfomanse{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Ma čak i da je 0,2°C bolje, nema razloga da se navlači kožica radi toga :)

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Jos kad bi poslusali ostatak svijeta i promjenili tu boju,mislim da bi dobili "boom" na podrucju prodaje.

Steta,shvacam da se drze te njihove "tradicijske boje",ali ipak....

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Noctua NH-D15
Ma vrhunski zračni hladnjak bez daljnjega ,meni isto dosta ružan,ali ipak kad jednom prijeđeš na vodu nema vise vraćanja na zrak!!
AUDIOFIL
Moj PC  
3 4 hvala 0
13 godina
offline
Noctua NH-D15

Ajd, bar su apdejtali ove clipove da idu na sve ventilatore bez modanja, pa ako se nekom ne svidja boja...

 

Bas me zanima da li su clipovi kompatibilni i sa nh-d14?

a.k.a. ukiy
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 16:45 (anarchyST).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Noctua NH-D15

  Ove dvije recenzije mi baš ne piju vode i treba pričekati pravo testiranje. Ovo što sam vidio u youtube clipu je impresivno sa i7 3970X. Noctua je i dalje kralj a što se tiče izgleda to je bespredmetno komentirati. Ako pređem na i7 3930K opet će kod mene biti Noctua u kompu {#}.

12 godina
offline
Re: Noctua NH-D15
itomic009 kaže...

 i7 3930K {#}.

{#}

AUDIOFIL
14 godina
offline
Noctua NH-D15

Industrija nije blesava. Boje su itekako vezane za psihologiju i brand....

https://www.helpscout.net/blog/psychology-of-color/

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Noctua NH-D15
itomic009 kaže...

   Ako pređem na i7 3930K opet će kod mene biti Noctua u kompu {#}.

kaj bus s 3930k???

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Noctua je zakon. Boja ... koliko se mi bunili radi nje - noctuin ventilator se prepozna sa 100 metara a scythe, coolermaster, chieftec, thermaltake i ostala ekipa su slicni kao jaje jajetu. Dosta dobar vizualni identitet, zar ne? Godinama sam furao iskljucivo noctua hladnjake i sada kad sam presao na miniITX kuciste sam ugradio all-in-one vodeno hladjenje. Performansama isto a cijenovno jeftinije od noctue. Ali u svijetu zracnog hladjenja Austrijanac nema konkurenciju.

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
7 2 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Noctua NH-D15
Bastardo kaže...

 Ali u svijetu zracnog hladjenja Austrijanac nema konkurenciju.

naravno da ima, ali ih nema u hrvatskoj! to si htio reci zapravo!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 22:45 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Noctua NH-D15

 Nema kao overall paket konkurenciju nigdje. Noctua je vrh vrhova sveukupno gledano i točka. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Noctua NH-D15
itomic009 kaže...

 Nema kao overall paket konkurenciju nigdje. Noctua je vrh vrhova sveukupno gledano i točka. 

evo na pamet mi pada thermalright i njegov top cooler SilverArrow SB-E Extreme ili slabiji brat SilverArrow SB-E , slazem se da je noctua po overall ocjenama bolja no ima i boljih po pitanju hladenja nemojmo to mjesati i moj komentar se samo na na to i odnosio samo treba citati(tocno sam izdvoji na sto sam mislio:)!lp

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 2:56 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Noctua NH-D15
Stjepanj kaže...
itomic009 kaže...

 Nema kao overall paket konkurenciju nigdje. Noctua je vrh vrhova sveukupno gledano i točka. 

evo na pamet mi pada thermalright i njegov top cooler SilverArrow SB-E Extreme ili slabiji brat SilverArrow SB-E , slazem se da je noctua po overall ocjenama bolja no ima i boljih po pitanju hladenja nemojmo to mjesati i moj komentar se samo na na to i odnosio samo treba citati(tocno sam izdvoji na sto sam mislio:)!lp

 

Jao, kakvi su tek ovi ventovi što se tiče boje {#}

13 godina
offline
Re: Noctua NH-D15

 Pod overall mislim na cjelokupan paket a ne samo u stupanj točno kako koji hladi. A taj Silver Arrow hladi bolje ali puše na 2500 okr. i zvuči ko tornado. Znači pod overall mislim na performanse, kvalitetu, boundle, jamstvo uslugu i ostalo. Noctua nema premca.

12 godina
offline
Noctua NH-D15

veselila me nova noctua, ali prema dosad videnom, cini mi se da su unijeli vise zavrzlame nego koristi s novim modelom.

kao da su je namijenili single fan operaciji primarno.

 

em sto je sira pa dolazi jako blizu prvom slotu za grafu, ili ga u nekim slucajevima totalno blokira.

 

podrska za ram je vec poznata, no u ovom slucaju cak i sa low profile ramima prednji vent nasjeda na rame i mora bit postavljen koji milimetar vise od srednjeg venta cime se narusava simetricnost.

 

cini mi se da d15 vise cilja 2011 socket, jer nezz cemu ovoliko kompliciranja radi 2 stupnja poboljsanja u performansama.

 

svida mi se cooler i bas sam ga mislio ubost al sudeci po videnom izgleda da cu ciljat neki AIO ili D14.

 

steta {#}

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

http://www.modders-inc.com/noctua-nh-d15-dual-tower-cpu-cooler-review/4/

 

evo jedan review sto sam ja nasao i prikazuje ovaj strasni kuler naspram bucnih vodenih hladjenja, cim dodje u prodaju prodajem svoj CM V6GT i kupujem ovu tihu zvijer {#}

Alfa u srcu
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua NH-D15
itomic009 kaže...

  Meni je i izgledom cooler zakon. Ne kontam šta smeta ta boja toliko. Onaj tko jednom uzme u ruke Nocta proizvode vidi i osjeti zašto to i košta više. Kažu da će koštati oko 100 eura što znači kod nas oko 800 kn u najboljem slučaju i to je stvarno puno love.  Nema još recenzija ali mora biti bolji nego NH-D14 sigurno. Samo je pitanje koliko je bolje. Inače i dan danas mogu ladno preporučiti NH-D14 koji košta oko 550 kn za sve koji žele top hlađenje ali ne žele buku.

800 kn osnovne cijene je ipak 10ak % više od Noctuinih preporučenih 90 EUR za Europu...

 

Dakle stižu polovicom petog mjeseca...cijena će biti 680kn, plus dostava naravno, znači nešto manje od 720kn skupa sa dostavom.

 

Trenutno je aktivna akcija prednarudžbi, koja je trebala danas završiti ali smo je zbog pomaknutog deadline-a za narudžbu i mi pomaknuli, tako da akcija traje do ponedjeljka, 05.05. 2014.

Uglavnom u akciji je cijena za avansno plaćanje 580 kn + dostava.

Zainteresirani se mogu javiti na mail: ivan@opric-informatika.hr

13 godina
neaktivan
offline
Noctua NH-D15

Što se tiće coolera perf. su odlične. Mene sada jedino brine pošto ću mijenjati svoje vodeno za taj cooler da mi gpu koja ce biti ispod coolera (ASUS gtx 970) ne bude dodatno stvarala probleme sa temp. jer se backplate na njoj isto dosta grije pa bi vrući zrak išao drito u cooler.

 

Jel bi imalo kakav utjecaj na temp?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Noctua NH-D15
kole2689 kaže...

Što se tiće coolera perf. su odlične. Mene sada jedino brine pošto ću mijenjati svoje vodeno za taj cooler da mi gpu koja ce biti ispod coolera (ASUS gtx 970) ne bude dodatno stvarala probleme sa temp. jer se backplate na njoj isto dosta grije pa bi vrući zrak išao drito u cooler.

 

Jel bi imalo kakav utjecaj na temp?

Neće to predstavljati problem nikakav.

Imali smo već dosta ugradnji takvih, tj većina ih je takva jer većinom idu u mašine sa jačim komponentama, i povratne informacije su ok.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice