Nadogradnja MSI CR720-042XEU

poruka: 12
|
čitano: 4.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU
1 i5-480M 2, 66 Hgz , Intel Turb
0 i7-740QM 1.73 GHz
1 i3-370M mobile 2.40GHz
0 i5- 3210m ????
2 i5-430M 2.26 GHz
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 17:03 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

Prodaj taj laptop dodaš keša i kupiš koji želiš i to NOV!

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

da mi je znat gdje ćeš kupit takav proc. u slobodnoj prodaji ih nema. na njuškalu su rijetki. jedino ebay ili nešto slično

pusti taj cpu koji imaš, dovoljan je za sve što ti treba. ionako igre nećeš a ni ne možeš igrat. upitno je da li bios podržava noviji cpu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 22:29 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja MSI CR720-042XEU
peace_of_cake kaže...

da mi je znat gdje ćeš kupit takav proc. u slobodnoj prodaji ih nema. na njuškalu su rijetki. jedino ebay ili nešto slično

pusti taj cpu koji imaš, dovoljan je za sve što ti treba. ionako igre nećeš a ni ne možeš igrat. upitno je da li bios podržava noviji cpu.

vidim da ima taj model i3 i i5 pa valjda podrzava. nasao sam polovni za 400kn. uzeo sam lap povoljno pa mislim da se isplati nadograditi, jedino ako bios ne podrzava

12 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

najbolje je da probas na licu mjesta. i7 nemoj ni pomisljat uzet jer ima 45 w TDP ne zato jer se vise zagrijava nego zato jer ćeš previse opteretit dio zaduzen za napajanje cpu-a. laptop ti je ionako rastavljen tako da lako testiras ako radi u 10 min

 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

Postoji mogućnost da odgovara neki od ovih procesora:

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20G1%20%28rPGA988A%29.html

ali isključivo oni od 35W TDP

 

I onda je opet pitanje dal ih bios podržava...mislim da ovi sa Turbo nebi radili...dakle jedino neki od i3 sa liste...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

mislim da mi on ni ne odgovara da trebam nesto s integriranom grafom a on je nema na sebi koliko sam stigao snimiti na netu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja MSI CR720-042XEU
XXX-Man kaže...

Postoji mogućnost da odgovara neki od ovih procesora:

http://www.cpu-world.com/Sockets/Socket%20G1%20%28rPGA988A%29.html

ali isključivo oni od 35W TDP

 

I onda je opet pitanje dal ih bios podržava...mislim da ovi sa Turbo nebi radili...dakle jedino neki od i3 sa liste...

ma trazim po netu danas cijeli dan i slaba je podrska za msi pa se tesko sta nade mada vidim da ima model cr 720 sa i3, i5 pa bi valjda trebalo raditi

14 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja MSI CR720-042XEU

To što se prodaje pod istim modelom ne znači da uopće ima istu matičnu ploču.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

Prvo i najbitnije pitanje je: kaj radis na tom kompu da ti treba jaci procesor?

 

Drugo koji chipset imas? To fino u aidi provjeri pise pod tabom maticna ploca - chipset.

 

Posalji mail podrsci od MSI-a navedi tocan serial number i part number i model svog laptopa - obicno sve to pise na naljepnicama na dnu laptopa i pitaj ih za listu službeno podržanih procesora-

Vjerojatno su u pitanju svi do 35W koje i hm55 chipset podrzava.

 

S obzirom da je podrska msi-ja katastrofa u najmanju ruku, morat ces na licu mjesta isprobat procesor za koji si zainteresiran. Pokusaj ostat u istom tdp-u od 35W. Ako si prosjecan korisnik i laptop koristis za surfanje/filmove/muziku dalje od nadogradnje na i3 nemoj ni gledat. i3 ako ces uzimat spusti na otprilike 250kn, a i5 ja osobno ne bi platio preko 350kn.

 

Obavezno povuci nekog pajdasa sa sobom koji ti na licu mjesta moza ugradit procesor u tvoj laptop, jer na taj nacin em provjeris ispravnost robe, em provjeris dal isto sranje radi kod tebe.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja MSI CR720-042XEU
darkydark kaže...

Prvo i najbitnije pitanje je: kaj radis na tom kompu da ti treba jaci procesor?

 

Drugo koji chipset imas? To fino u aidi provjeri pise pod tabom maticna ploca - chipset.

 

 

Posalji mail podrsci od MSI-a navedi tocan serial number i part number i model svog laptopa - obicno sve to pise na naljepnicama na dnu laptopa i pitaj ih za listu službeno podržanih procesora-

Vjerojatno su u pitanju svi do 35W koje i hm55 chipset podrzava.

 

 

S obzirom da je podrska msi-ja katastrofa u najmanju ruku, morat ces na licu mjesta isprobat procesor za koji si zainteresiran. Pokusaj ostat u istom tdp-u od 35W. Ako si prosjecan korisnik i laptop koristis za surfanje/filmove/muziku dalje od nadogradnje na i3 nemoj ni gledat. i3 ako ces uzimat spusti na otprilike 250kn, a i5 ja osobno ne bi platio preko 350kn.

 

Obavezno povuci nekog pajdasa sa sobom koji ti na licu mjesta moza ugradit procesor u tvoj laptop, jer na taj nacin em provjeris ispravnost robe, em provjeris dal isto sranje radi kod tebe.

 

 

ma da vidio sam da su slabi s podrskom. provjerio sam u aidi PGA988 socket. nasao sam na ebay-u novi za nekih 260kn proc http://www.ebay.com/itm/Intel-Core-i5-450M-2-4-GHz-Dual-Core-CP80617004119AI-SLBTZ-MOBILE-SKT-G1-/321068737188?pt=CPUs&hash=item4ac13022a4. cudno mi je da je tako jeftin, preko njuskala me trazi za 480m 500kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2013 11:46 (marxone).
13 godina
offline
Nadogradnja MSI CR720-042XEU

evo odg mi je covjek inace  prodaje opremu kompjutersku itd

>>>>>>>

bok Marko ,

evo mi malo gužva na psolu, pa se nisam prije javio.

Evo našao original link :

http://www.msi.com/product/nb/CR720.html#?div=Specification

Piše da je suportan I5 i I7 na tvojoj matičnoj, pa vidi dal te zanima.

Koliko vidim po specifikacijama i na ostlaim sajtovima, to bi trebalo raditi bez problema, bitan je HM 55 Intel chipset na matičnoj,
a to imaš :D

Evo , ap vidi ,a ko se udlučuš tu sam.

>>>

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice