Molim pomoć za dobru konfiguraciju

poruka: 18
|
čitano: 4.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

 

Pozdrav svima

 

Namjeravam kupiti novi quad procesor i zanimam me koji je najbolji za igranje a da je u vrijednosti 800kn

Trenutačna konfiguracija mi je

 

Windows 7 Ultimate x64

ASrock G31M-VS2

Intel Core 2 Duo CPU E6550 @ 2.33Ghz 2.33 Ghz

2 GB RAM

XFX Radeon HD 5770

230v napajanje

 

Razmišljao sam o ova dva procesora:

 

AMD A8-Series X4 3850 (2.9GHz,4MB,100W,FM1) box, Radeon HD 6550D

 

AMD Athlon II X4 640 (3.0GHz,2MB,95W,AM3) box

 

Također mislim kupiti još 3 GB RAM-a i novu pržilicu pošto što mi je stara crkla prije par dana

Možete li mi reći da li je ova dobra za prženje filmova(da mi ne krepa odmah)

SONY OPTIARC INC Internal ODD AD-5280S DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW, SATA, 5.25",Bulk,Black

 

Ako kupim neki od ta dva procesora i još 3 GB RAMa hoću li moći igrati najnovije igrice poput Tomb Raider-a i Resident Evil-a 6 na najjačoj grafici koji izlaze krajem 2012?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.5.2012 21:40 (Jurassic Park).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

A-8 ti je bolji i noviji,ali moraš mijenjat matičnu ploču.Kupi 4 GB i stavi dualchannel.Ova 2 GB što imaš je DDR2 memorija,možeš bacit.Vidim da si napisao za napajanje 230v,to je znak za priključak na el mrežu volt.Moraš vidit koliko ti je snage napajanje u w watima i kojeg je proizvođača.Ako je ispod 400w treba će ti i novo napajanje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Kupio sam 4 GB DDR3 ali mi se ne može stavit u slot tako da sad to moram vratit i pogledao sam wate imam 550w sad je problem koliko b me došla "normalna matična" da mi čita RAM DDR3 i quad procesor,samo me zanima da li mi je grafička (XFX Radeon HD 5770) dobra za igranje najnovijih igara? I još sam malo gledao procesore navodno da je

Intel® Core™2 Quad Processor Q8400
(4M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB)

Dobar za moju matičnu ploču i da bi odgovarao. Samo me zanima koja je razlika između GB RAM DDR2 I DDR3 jer mi matična prihvaća sam DDR2 a ti su puno skuplji (barem ovi od 4 GB koliko meni treba).

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 20:42 (Jurassic Park).
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Trenutno ti je najbolje uzet tog 4 jezgrenog intela,mada je stari.To je najeftinija varijanta.A-8 ima integriranu grafiku u sebi,a ti imaš dobru grafičku.Evo ti najeftinije ploče za A-8 sa jednim psi 2.0 utorom i dva za memoriju.

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_361&products_id=10529

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Intel I5 2500k = NAJBOLJI ZA IGRANJE{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Trenutačno nemam baš puno novaca tako da mislim da ću ići sa intelovim ali ne znam hoću li moći igrati ove igre koje stižu u jesen (za ostale me manje više nije briga)

samo mi je žao jer nemogu staviti DDR3 RAM-ove nego samo DDR2 iako ne znam u čemu je razlika koliko vidim DDR2 je puno skuplji (moja matična ima dvd utora a 8 GB RAM DRR2 dode preko 400kn) a još jedan problem mi je to što nemogu naći taj intelov procesor tu u Hrvatskoj mislim da ću si morati naručiti preko Ebay-a ako ikako ti možeš naći ili znaš neku stranicu molim te reci mi.

14 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Ako misliš na i5 2500k i DDR2 .....to neće ići! Socket 1155 ne podržava DDR2 već samo DDR3 RAM. Sam si dao odgovor zbog čega je DDR2 skup..."samo mi je žao jer ne mogu staviti DDR3..." Nisi jedini koji bi nadogradnjom trenutnog sistema dobio relativno jak računar i zato potražnja raste a ponuda pada što automatski diže cijenu proizvoda. Ako ne planiraš klokati računar DDR3 ti i nije bitan. Pretpostavljam da ti je sistem baziran na 775 soketu.  Ako možeš nabavi Q9650 i neće biti probema sa igranjem igrica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 22:51 (phoenix2003).
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Da mislim da mi je sistem baziran na 775 soketu samo taj Q9650 nisam nigdje vidio za kupit jel možda znaš gdje ga mogu kupit najjeftinije i koliko dođe?

BTW ne planiram klokat PC i maksimalna lova koju mogu dat je od 850-1100 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 23:19 (Jurassic Park).
14 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

E jbga, ja sam ga imao i nedavno prodao. Upravo gledam na e-bay, cijena im je oko 300$ Ako ti je to preskupo imaš i jeftinije procesore iz serije Q9xxx.

Da sam na tvom mjestu ja bih prodao taj računar dodao keš od 1100kn i kupio novi računar.

11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Gledao sam složene PC konfe za prodaju i trebao bih oko 4.000kn za stvarno dobar PC samo što su grafičke dosta lošije od moje ali sve ostalo je OK tako da mislim da još bar neko vrijeme neću kupovat novi PC.

Kažeš da ima jeftinijih procesora serije Q9xxx jel mi možeš dat neke dobre(pošto što se ja ne kužim u procesore)procesore iz te serije sa kojima bi mogao igrati novije igre na jačoj grafici(nemora biti najjača)a da dođu do 1100kn?

Ili bi mi bilo pametnije kupiti novu matičnu i AMD A8-Series X4 3850 (2.9GHz,4MB,100W,FM1) box, Radeon HD 6550D sve zajedno za 1200kn + još da mogu stavit 4 GB RAM-a DDR3 ili da kupim neki procesor od Q9xxx i ostavim 2 GB RAM-a?

Samo da kažem mislim kupiti nešto od toga za par mjeseci.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju
e odlično ak misliš nešto od toga kupiti uskoro. za početak (najpametnija i najisplativija opcija bila bi) mijenjaj matičnu ploču. uzmi neku AMDovku (kad već biraš manje-više među AMDovim procesorima). AM3 matične su poprilićno jeftine, al' ako si financijski u mogućnosti uzmi AM3+, također gledaj da uzmeš ploču koja podtžava DDR3 memoriju (ćim više Mhz-a tim bolje, iako i da radi na standardnih 1333Mhz bit' će sasvim u redu)

to bi bilo ukratko
JohnyJ
16 godina
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Ma dovoljno je uzeti neki polovan Core 2 Quad recimo Q6600, Q8200, Q8400 i naravno clockati ga.

 

Što se razlike DDR2 i DDR3 tiče - DDR2 je stariji, skuplji za proizvesti, radi na nešto višem naponu nego DDR3, radi na nižim radnim frekvencijama nego ddr3 i uglavnom ima niže memorijske tajminge nego ddr3.

DDR3 je jeftiniji za napraviti (zato je i jeftiniji za kupiti), blago brži (zanemarivo ako se ne zamaraš nenchmarcima memorije) i manje struje troši.

Naravno, razlikuju se i utori kako ne bi mogao ddr2 ugurati u ddr3 utor ili obratno - što bi oštetilo komp.

 

Što se memorije tiče, imaš već 2GB, uzmi još 2GB i to ti je dovoljno. Komotno možeš i polovno, jeftinije je nego novo.

DDR2 naravno jer ti u ploču ne odgovara DDR3.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Evo gledao sam ovu dođe 363kn pa me zanima da li je dobra:

MSI 760GM-P23 FX, AM3+

da li bi ona podržavala

AMD A8-Series X4 3850 (2.9GHz,4MB,100W,FM1) box, Radeon HD 6550D?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 16:21 (Jurassic Park).
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Ta ploča ne podržava taj procesor,za taj procesor su F1 ploče.Ovaj podržava ta ploča,ako hočeš skuplji reci:

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=10708

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju
Ako možeš molim te neki za 200kn jeftiniji (ako ima ) zato jer onda moram mjenjat matičnu tako da me sve dođe 1200 kn maksimalno a što se tiče te F1 serije čuo sam da A FX4100 je vrlo loš procesor za igranje i da se brzo kvari (ali ne znam je li to F1 serija ispravi me ako sam pogriješio) tako da ako imaš neki od 800-850kn za neku matičnu od 400kn a da su dobri za igranje.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju
Jurassic Park kaže...

Evo gledao sam ovu dođe 363kn pa me zanima da li je dobra:

MSI 760GM-P23 FX, AM3+

da li bi ona podržavala

AMD A8-Series X4 3850 (2.9GHz,4MB,100W,FM1) box, Radeon HD 6550D?

 

Ne podržava, ploča je AM3+ scket, a proc FM1 socket.

 

Za te pare se definitivno ide na Phenoma II X4 965 BE, FM1 je mrtav socket...

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
11 godina
offline
Re: Molim pomoć za dobru konfiguraciju
OK recimo da uzmem taj,koliko bi mi najjeftinija matična došla a da čita taj procesor i ddr3 RAM?
14 godina
neaktivan
offline
Molim pomoć za dobru konfiguraciju

Evo ploča nemože jeftinije od 470 kn jer je procesor 125w:

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_355&products_id=10236

 

a procesor:

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=7383

 

podržava memoriju i ako naručiš kod njih dobiješ za dan i dodaš 50kn poštarina!

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 0:08 (miholjac18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice