Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.428.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Koji je trenutno best-buy cooler kod nas za i5 13400f?
Trazim nesto dobro!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Definitivno najbolji cooler od svega sto je dostupno nh-d14 i d15

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Posto nema kod nas AK620 i Peerless, tj. kad narucim izvana dođu slicno kao i Noctua D15S pa ce izgleda ona past...

Mozda eventualno AK620 bijeli...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

molim preporuku hladnjaka za intel 13400, socket 1700, kučište je mini itx format Height CPU cooler (max.)115mm

 

budžet 30ak eur

 

hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zdravo,

tražim preporuku CPU coolera za Ryzen 5800X.
Trenutna konfiguracije je sljedeća:
MBO - Asus b550i gaming Mini ATX
CPU - Ryzen 5800x
RAM - 32 gb Corsair Vengance 2x8
SSD - 1x Samsung NVME + 1x 120GB
GPU - INNO3D 4070ti
CASE i PSU - NZXT H1
Windows - 11
Tražim preporuku iz razloga što bi prešao na novo kućište:

Fractal Midi Tower Design Meshify 2 Compact .
Molim Vas da cijena ne bude divlja.

 

edit

Za preporuku sam dobio BE QUIET Dark Rock Pro 4


Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2023 19:50 (Point-X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Koji CPU cooler kupiti?

Nova Noctua NH-D15 Gen2 s čak 8 heatpipeova u pripremi...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Kao da nije vec dovoljno preeeeskupa

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav, 

Moze preporuka coolere za: ryzen 9 7900x 

RGB nije bitan, + bi bio da je cooler tiši a cijenio bi budget + skuplju varijantu pa da vidim dali mi se isplati ulagati više za cooler jer koliko sam čitao ovaj Ryzen bi se mogao lijepo grijati. 
Budget-> 60-150€ 

Thanks, 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Koji CPU cooler kupiti?
IVAN3539 kaže...

Pozdrav, 

Moze preporuka coolere za: ryzen 9 7900x 

RGB nije bitan, + bi bio da je cooler tiši a cijenio bi budget + skuplju varijantu pa da vidim dali mi se isplati ulagati više za cooler jer koliko sam čitao ovaj Ryzen bi se mogao lijepo grijati. 
Budget-> 60-150€ 

Thanks, 

ARCTIC COOLING Liquid Freezer II, može ga ohladiti 280, 360, 420, imaš modele sa i bez rgb i mislim da ti svi ulaze u budžet, možda koji euro više.

 

EDIT: Paziti hoće li ući u kućište, imaju nešto deblje radijatore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2023 17:57 (notloB).
3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ako tko trazi hladnjak, prodajem ID-COOLING SE-226-XT:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-id-cooling-se-226-xt--r43sg-tu-pcie-x16/295557.aspx

 

Pise da moze ohladiti 250W, ja sam naivac pa nisam bas provjeravao prije kupnje, stock i5 13600k ga za zakuca na 100 stupnjeva kroz pola minute. Treba ga ograničiti na 170 W da bi tempa ostala ispod 95 C.

Za non K procesore bi trebao biti dovoljan. Druga mana mu je da za montazu treba barem 20 cm dugi srafciger (max promjera 6 mm), pa ako koga zanima neka obrati paznju na to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
pankreas kaže...

Ako tko trazi hladnjak, prodajem ID-COOLING SE-226-XT:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-id-cooling-se-226-xt--r43sg-tu-pcie-x16/295557.aspx

 

Pise da moze ohladiti 250W, ja sam naivac pa nisam bas provjeravao prije kupnje, stock i5 13600k ga za zakuca na 100 stupnjeva kroz pola minute. Treba ga ograničiti na 170 W da bi tempa ostala ispod 95 C.

Za non K procesore bi trebao biti dovoljan. Druga mana mu je da za montazu treba barem 20 cm dugi srafciger (max promjera 6 mm), pa ako koga zanima neka obrati paznju na to.

 Tu se slažem.Mislim da je bilo oko 5 hladnjaka koji nisu uspjeli održat i5 13600kf(iako na netu po trstiranju su kao bili odlični)

Ne vjerujem dok ne probam-tek onda mogu potvrdit neke stvari

 

3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dali kod nas igdje ima za kupiti Thermalright Phantom Spirit/se ili Peerless Assassin 120/SE, nevjerovatno da ih kod nas nema a trenutno su N01 u svijetu zracnih hladnjaka!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...

Dali kod nas igdje ima za kupiti Thermalright Phantom Spirit/se ili Peerless Assassin 120/SE, nevjerovatno da ih kod nas nema a trenutno su N01 u svijetu zracnih hladnjaka!

 Kolko vidim nema kod nas, jedino da pitas uzishop da nabave, ili amazon...

13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...

Dali kod nas igdje ima za kupiti Thermalright Phantom Spirit/se ili Peerless Assassin 120/SE, nevjerovatno da ih kod nas nema a trenutno su N01 u svijetu zracnih hladnjaka!

 I ja trazim Peerless Assassin 120, jedino na amazon.de ima, ali je postarina 16€ tako da se ne isplati. Cudno da niti jedan hrvatski shop ne prodaje.

3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Poslao sam upit u Uzi shop pa cemo vidjeti! Noctua je 3x skuplja što mi je sumanuto jer za to uzmem 240mm AIO koji ubije to u pojam

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Nista od Uzija ne namjeravaju ga dodati u prodaju, svejedno sam ga narucio preko amazona, mislim si ono 40€ tj 56 s dostavom vs 110€ za Noktuu Strasno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.9.2023 17:59 (Boris grozni).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Boris grozni kaže...

Nista od Uzija ne namjeravaju ga dodati u prodaju, svejedno sam ga narucio preko amazona, mislim si ono 40€ tj 56 s dostavom vs 110€ za Noktuu Strasno!

 Mozes napisati iskustva kad ti dodje? 

3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
WindEmperor kaže...
Boris grozni kaže...

Nista od Uzija ne namjeravaju ga dodati u prodaju, svejedno sam ga narucio preko amazona, mislim si ono 40€ tj 56 s dostavom vs 110€ za Noktuu Strasno!

 Mozes napisati iskustva kad ti dodje? 

 Naravno cim dode ide ugradnja vodeno mi dopizdilo vec skoro 10g!
Uzeo sam za njega i trenutno najbolju t.pastu  Thermal Grizzly Kryonaut pa cemo da vidimo kako to fercera

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2023 17:10 (Boris grozni).
7 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

A sa cim trenutno hladis? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Jacked kaže...

A sa cim trenutno hladis? 

 Ac 120mm

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 19:17 (Boris grozni).
14 mjeseci
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
pankreas kaže...

Ako tko trazi hladnjak, prodajem ID-COOLING SE-226-XT:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-id-cooling-se-226-xt--r43sg-tu-pcie-x16/295557.aspx

 

Pise da moze ohladiti 250W, ja sam naivac pa nisam bas provjeravao prije kupnje, stock i5 13600k ga za zakuca na 100 stupnjeva kroz pola minute. Treba ga ograničiti na 170 W da bi tempa ostala ispod 95 C.

Za non K procesore bi trebao biti dovoljan. Druga mana mu je da za montazu treba barem 20 cm dugi srafciger (max promjera 6 mm), pa ako koga zanima neka obrati paznju na to.

moje iskustvo sa slabijim modelom hladnjaka istog proizvođača, 224-XT, totalno suprotno nego kolegino sa "jačim" modelom hladnjaka...

isti procesor u igri, 13600kf, stock bez greške, temp smiješne, a klokan tek na  5.6 ghz sa 1.3V pokazivao posustajanje i nakon 1-2min benchanja bi ga doguralo do 100°C i temp throttlinga, meni je na tim postavkama HW info pokazivao cca 195W na procu

doslovno nisam mogao vjerovati što taj prculjak od hladnjaka od 199kn radi sa takvim procom, najveće iznenađenje ikad mi je taj hladnjak bio.

no evo svako žito ima kukolja, pa tako i ID cooling...

7 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dobar je ID Cooling, bang4buck za lovu

Cheapest VS. Most Expensive AIO: What you're ACTUALLY paying for...
(ID-COOLING FrostFlow X 240 vs Corsair H100i Elite LCD)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Znate li možda da li je problem ako se u avion unosi normalni cooler, znaci ne vodeni s njima s u problemi radi tekučine, no pretpostavljam da ti nitko nema što prigovoriti u ručnoj prtljazi za običan cooler? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Fallen87 kaže...

Znate li možda da li je problem ako se u avion unosi normalni cooler, znaci ne vodeni s njima s u problemi radi tekučine, no pretpostavljam da ti nitko nema što prigovoriti u ručnoj prtljazi za običan cooler? 

nemas nikakvih problema na europskim i letovima za sjedinjenje americke drzave.

 

za ostale letove ne znam

16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Za 25e 224-xt je brutalan

 

Nzxt ima novi air cooler jako dobrih performansi T120

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2023 22:55 (Wiz3m4n).
14 mjeseci
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Wiz3m4n kaže...

Za 25e 224-xt je brutalan

 

Nzxt ima novi air cooler jako dobrih performansi T120

 hladnjak je za te novce čista pljačka

16 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ne znam o kojem zboriš no NZXT je 50e i jako dobre estetike tko voli čiste linije i sve crno, te vrlo dobrih performansi,  pretpostavljam da si na njega mislio

 

50e je ok cijena, ako si naletio na skuplje i gledaš one za djecu rgb sranja onda se slažem da je skup, te varijante su porez na budale :)

3 godine
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Stigao i slozen Thermalright Peerless Assassin SE verzija! 56€s dostavom s amazona, 2x jeftiniji od Noctue a jaci, bolji i tisi

Cinebench r23 drzi na cca 74-75°c prezadovoljan s obzirom da je ovo sve jos uvijek na default tj naponi i ostalo!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 19:50 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Evo ti moj 10700K na 5GHz 1.265v nakon sat vremena Prime 95  hkadnjak Arctic Liquid Freezer II 360mm

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice