Koji je Best buy CPU?

poruka: 13
|
čitano: 2.336
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji je Best buy Intel CPU?

Pozz, trenutno imam i3 8100, zadnje skoro 2 godine, uglavnom odlicno me sluzi (uglavnom igre), ali bih volio nadograditi,

posto zadnje 2 godine ne pratim hardware, zanima me koji bi bio best buy CPU, ploca mi podrzava 8 i 9 generaciju intela tako da moze bilo sta...

 

prije 2 god je ovaj cpu bio best buy, zato sam ga i uzeo, kakvo je stanje sada? dakle da bude vidljiv pomak u performansama, a opet da nije neka bezobrazna cijena..

 

trenutno imam 1060 s kojom sam jos zadovoljan za moje potrebe

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 20:43 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Ako uglavnom koristiš PC za gaming, nećeš vidjeti preveliku razliku (možda par fpsa, a ako igraš cs go, lol i slično onda nema smisla nadograđivati) i ako uzmeš jači procesor. Morao bi tada uzeti i jaču grafu, jer I3 8100 ide dobro uz GTX 1060.

 

Za nadogradnju do 2000kn:

 

 

i5-9600K (6/6) kao skuplja i dugoročnija opcija 

 

i5-9400F (6/6) povoljniji, nema integriranu grafiku 

 

i5-8400 (6/6) povoljniji, ali ima integriranu grafiku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Pa trenutno mi je 1060 dovoljna za ovo sto igram, Assetto Corsa, PES itd.. uglavnom nisu zahtjevne igre.. Nisam jos probao nista novije od zahtjevnijih igara.

 

 

Ovaj i5-9400F mi se svidja, 150 eura, 

 

ajd odmah koja grafa je trenutno isto neki balans izmedju performansi i cijene kao recimo sto je bila 1060 prije 2 godine :D (polovna), a da je dobar upgrade naspram 1060

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 21:23 (exer1234).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Taj tvoj 4/4 CPU nije sigurno bio best buy prije 2 godine. Cak je i neki ryzen 4/8 bio bolja opcija, a da ne spominjem 1600icu. Jedino, ako si inatio pa si htio intela.

Sto se grafe tice, stavi pare sa kojima raspolazes. Realno, 1060ica nije losa niti dan, danas. Sto je poprilicno "zalosno" za koliko si 1060 polovnu kupio prije 2 godine, gotovo je ista cijena i danas.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Best buy je bio Pentium G4560, tj takozvani privjesak.

 

i3 8100 je jedno vrijeme bila niska cijena, pa je opet narasla, bilo je dobrih prilika kupit rabljenog sa garancijom i imaš super proc. Po meni taj procesor je još uvijek odličan, taman za GTX1060 6GB. Moj proc je malo ipak preslab za tu grafu, al imam i ne mislim mijenjat, jedino ak nađem jeftino i7 7700K.

Ako igraš na 1080p 60Hz, nema smisla ništa dirat, pogotovo nezahtjevne igre. Rađe čuvaj novce pa kad želiš nešto više, uzmeš i5 9600K ili u tom rangu nešto i uzmeš dosta jaču grafu od ove gtx1060 (rang od gtx1070, gtx1080, rtx2060). Bar bi ja tak napravio... Al opet kažem da sam tada uzo taj i3 8100, još dan danas nebi razmišljao o nadogradnji, jedino ak me prisili 144Hz monitor ako bi ga imao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji je Best buy CPU?
DiRT kaže...

Best buy je bio Pentium G4560, tj takozvani privjesak.

 

i3 8100 je jedno vrijeme bila niska cijena, pa je opet narasla, bilo je dobrih prilika kupit rabljenog sa garancijom i imaš super proc. Po meni taj procesor je još uvijek odličan, taman za GTX1060 6GB. Moj proc je malo ipak preslab za tu grafu, al imam i ne mislim mijenjat, jedino ak nađem jeftino i7 7700K.

Ako igraš na 1080p 60Hz, nema smisla ništa dirat, pogotovo nezahtjevne igre. Rađe čuvaj novce pa kad želiš nešto više, uzmeš i5 9600K ili u tom rangu nešto i uzmeš dosta jaču grafu od ove gtx1060 (rang od gtx1070, gtx1080, rtx2060). Bar bi ja tak napravio... Al opet kažem da sam tada uzo taj i3 8100, još dan danas nebi razmišljao o nadogradnji, jedino ak me prisili 144Hz monitor ako bi ga imao.

 Tvoj proc je puno preslab za tu grafu. 2/4 procesor na 1060 ?!?!?

13 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Da i? Sad bi trebo trošit bzvze na jači proc, ak mi je i ovo ok. I ovak ne igram igrice, ni ne moram imat grafu...

 

Imo sam prije nje 1050Ti i kad sam stavio 1060 6gb, osjetna razlika u jačini i to na ovom jadnom procu, al tek bi dobio performanse kak treba sa i5/i7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji je Best buy CPU?
DiRT kaže...

Da i? Sad bi trebo trošit bzvze na jači proc, ak mi je i ovo ok. I ovak ne igram igrice, ni ne moram imat grafu...

 

Imo sam prije nje 1050Ti i kad sam stavio 1060 6gb, osjetna razlika u jačini i to na ovom jadnom procu, al tek bi dobio performanse kak treba sa i5/i7.

 Ne bi sada trebao trositi bzvze, nego si onda potrosio bzvze pare kada si ga kupio... Ako je to bilo prije 2 godine oko cega se vrtimo. Taj CPU je imao smisla prije jedno 3 godine cca. Ako ne igras igrice niti ne znam zasto si ga kupovao/mjenjao, ali eto vidio si razliku izmedju 1050ti i 1060 u word izgleda

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 1:42 (SamoPitam3).
12 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

cek o koliko love procesor?

ako ides na intela onda moras i maticnu.

kakvo imas napajanje?

zasto jednostavno ne uzmes ryzena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji je Best buy CPU?

Taj pc ne vrijedi upgradeat , kao i ja sto sam imao davne 2014-15 Pentium g860 i hd 6670 da bi upgradeo na neke znacajne performanse trebalo je potrosit hrpu love na i5 koji je tad isto bio skup i barem radeon 2XX serije .Igre koje igras(PES) ryzen 1600 ili i5 8400 bi ti bio vise nego dovoljan.

U najboljem slucaju mozes uzet 8400 i gtx 1660ti to bi ti bio minimalan upgrade koji bi te dosao oko 3000kn.Moj savjet : ostavi kako je vozi jos godinu- dvije i onda uzmi novi pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Koji je Best buy Intel CPU?
exer1234 kaže...

Pozz, trenutno imam i3 8100, zadnje skoro 2 godine, uglavnom odlicno me sluzi (uglavnom igre), ali bih volio nadograditi,

posto zadnje 2 godine ne pratim hardware, zanima me koji bi bio best buy CPU, ploca mi podrzava 8 i 9 generaciju intela tako da moze bilo sta...

 

prije 2 god je ovaj cpu bio best buy, zato sam ga i uzeo, kakvo je stanje sada? dakle da bude vidljiv pomak u performansama, a opet da nije neka bezobrazna cijena..

 

trenutno imam 1060 s kojom sam jos zadovoljan za moje potrebe

 Kratko i jasno - ako ostaješ na toj grafičkoj ne isplati ti se davati novce za novi procesor ili još gore za novu matičnu i procesor.

Have no fear, Vlad is here
13 godina
offline
Re: Koji je Best buy Intel CPU?
exer1234 kaže...

Pozz, trenutno imam i3 8100, zadnje skoro 2 godine, uglavnom odlicno me sluzi (uglavnom igre), ali bih volio nadograditi,

posto zadnje 2 godine ne pratim hardware, zanima me koji bi bio best buy CPU, ploca mi podrzava 8 i 9 generaciju intela tako da moze bilo sta...

 

prije 2 god je ovaj cpu bio best buy, zato sam ga i uzeo, kakvo je stanje sada? dakle da bude vidljiv pomak u performansama, a opet da nije neka bezobrazna cijena..

 

trenutno imam 1060 s kojom sam jos zadovoljan za moje potrebe

  Ako ne mijenjaš grafu, onda ne moraš ni taj quad CPU jer nećeš vidjeti neki bitan pomak (osim negdje u suhoporanim brojkama na papiru ako testiraš) s obzirom da ti je grafa slabašna za današnje pojmove. Ako baš želiš onda ti je najbolje i5-9400F. Za grafu, gledaj polovne GTX 1080, RTX 2060 ili RX 5700. Slabije od toga ti nema smisla.

13 godina
offline
Re: Koji je Best buy CPU?
SamoPitam3 kaže...
DiRT kaže...

Da i? Sad bi trebo trošit bzvze na jači proc, ak mi je i ovo ok. I ovak ne igram igrice, ni ne moram imat grafu...

 

Imo sam prije nje 1050Ti i kad sam stavio 1060 6gb, osjetna razlika u jačini i to na ovom jadnom procu, al tek bi dobio performanse kak treba sa i5/i7.

 Ne bi sada trebao trositi bzvze, nego si onda potrosio bzvze pare kada si ga kupio... Ako je to bilo prije 2 godine oko cega se vrtimo. Taj CPU je imao smisla prije jedno 3 godine cca. Ako ne igras igrice niti ne znam zasto si ga kupovao/mjenjao, ali eto vidio si razliku izmedju 1050ti i 1060 u word izgleda

 Vidim nema smisla vise ista pisat tebi. Taj proc sam uzo 2017. GTX1050Ti dobio na reklamaciji free. Prodo i doplatio za jacu. Igram tu i tamo igrice, povremeno... Za to mi ne treba high end konfa. Sta sam ja popusio sa procem i grafom. Ne znas nista pa nemoj pricat. Ti mislis ak neko ima srot proc da nema pojma o nicem i nema para itd.

Jedino je trosak mog vremena odgovarat na takve postove kao tvoji.

 

Covjeku se ne isplati mijenjat nista ak misli imat tu grafu. Nek bude zadovoljan s tim kaj ima il nek kupuje jace s tim da nece proc jeftino sa upgradeom.

 

Sretan Uskrs.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice