Intel Kaby Lake

poruka: 638
|
čitano: 87.451
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Sad će Stjepanj uletiti samo čekam. "neigrivo, dualcore ne pokreće ništa iznad 15 fps hurr durr, overklokam si sve pa me žemske vole...

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

probao jednom i pozalio, samo za world97 i sl stvari..skoro pa nemoguce se igrati na tome a da nedobijem slom zivaca ili krvave oci, ali dobro ljudi se na svasta naviknulp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 16:01 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Naviknu se na svašta, pa i na bacanje novaca 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

to je samo papir..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Kaby Lake

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Baš dobar test, HT radi čuda i to na procu sa manjim klokom za 1100 mhza. Jedino profitira civilizacija koja očito koristi jednu jezgru i treba što veči klok/IPC. Izuzetak. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

kaj s tim? ja sam s gtx 970 imao min 2-5x veci fps nego taj G cpu i gtx 1070 koja je min 50% jaca...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
XXX kaže...

U tom video se jasno vidi koliko je pentium/i3 nemocan u zahtjevnijim igrama. GPU usage jako cesto ispod 50%, ipak to nije za graficke iznad amd 460 odnosno 1050Ti...

16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

S druge strane fenomenalan je za 466 kn i za grafičke jače od 1050ti jer je daleko više GPU bound igara.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
Stjepanj kaže...

kaj s tim? ja sam s gtx 970 imao min 2-5x veci fps nego taj G cpu i gtx 1070 koja je min 50% jaca...

 Nitko ne kaže da nisi. Ovdje je uporedba intelove ponude za 466 kn i 987 kn. Razlika u performasnma je ispod 10% za duplo manju cijenu.

12 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

neznam cemu toliko cuđenje za cpu od 500kn, ja s i3 4160@3.6ghz nisam doslovno mogao nis igrati s gtx 970, hebena koma, neznam kak itko s tim moze ista igrati tj buljiti u ekran!

mislim da je vec cijeli svijet shvatio da to nije G cpu vec i3 samo krivog imena

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 22:48 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Meni su zanimljive takve usporedbe pa postam. Fino se vidi isplativost jednog tj. neisplativost drugog. Možda netko nezna pa mu pomogne. Što se igranja tiče to ti je relativno. Meni je savršeno dobar, nekome ne valja niš a istina je uvijek negdje u sredini  npr. WOT na max detaljima sada ne pada ispod 110-120 fpsa 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 22:53 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
XXX kaže...

 Meni je savršeno dobar, nekome ne valja niš a istina je uvijek negdje u sredini  npr. WOT na max detaljima sada ne pada ispod 110-120 fpsa 

 A sta je bilo sa Wot kad si imao fx 8320 koliki su bili frejm dropovi

12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Pa ofc da će bottleneckati jače grafičke, ali nije ni napravljen za to. Meni na gtx 960 radi duplo bolje nego na rx 470. A mislim da je gtx 960 taman kartica za to ilitiga 1050ti koja je nešto jača, ali opet 960tku sam 800kn platio pa... 

Stjepanj zaboravlja da nije svima imperativ 144fps na ultra postavkama i 4k, i da nije problem buljiti u 1080p med/high

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 12:32 (maks0806).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
dreadmoore kaže...
XXX kaže...

 Meni je savršeno dobar, nekome ne valja niš a istina je uvijek negdje u sredini  npr. WOT na max detaljima sada ne pada ispod 110-120 fpsa 

 A sta je bilo sa Wot kad si imao fx 8320 koliki su bili frejm dropovi

 Imao sam sa FX-om lock60 fpsa sa vsyncom a bez je išao od 70-120. Sad je praktički zaključan na 120 ali u pricipu jednako gaming iskustvo. Nekadašnje verzije igre su na FX-u radile od 30-70 fpsa, ali to je ispravljeno ima pola godine ili više.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
maks0806 kaže...

Pa ofc da će bottleneckati jače grafičke, ali nije ni napravljen za to. Meni na gtx 960 radi duplo bolje nego na rx 470. A mislim da je gtx 960 taman kartica za to ilitiga 1050ti koja je nešto jača, ali opet 960tku sam 800kn platio pa... 

Stjepanj zaboravlja da nije svima imperativ 144fps na ultra postavkama i 4k, i da nije problem buljiti u 1080p med/high

 Meni radi savršeno sa RX 470. Znači wotch dogs 2 grafa na high praktički satlno na 100% i osjeti se rast FPS-a čist fino kad samnjiš sa very high na high. Doom čak i na open GL-u na 60+, witcher 3 na high bez nevidijinih kerifeka na 60-70 fpsa, čisto savršenstvo od igre. Far Cry primal na high leti. Fallout 4 radi mi sa G4560 i RX 470 barem 20-30% bolje nego sa FX-om i skroz je ugodno igrati na max detaljima. WOT na 120 fpsa maxan, samo kaj sam ga danas deinstalirao jer jedino se tak mogu maknut od te igre  Nije RX 470 maxana u svim naslovima ali ne vidim problem, kombo je je jako dobar. Kloknuta na 1330 mhza i mila majka 

 

edit; sa 1X8 gb rama bilo je ponekad koma situacija, lag i sl. Sa 2X 8gb ddr 2400 mhza i postavljeno na tu frekvenciju u biosu potpuno druga pjesma, razlika nebo i zemlja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 12:54 (XXX).
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Da znam igram wot dugo već dok je bio sa podrškom dx9 bila je katastrofa.Sad kad su ubacili dx 11 puno bolje igra radi ali fx je i tu pravio probleme sa frejm dropovima tako da znam sve.Nego prošle godine kad sam prešao na Intel i govorio da je fx malo žešće sranje pogotovo wot i arma 3 armu 2 da ne spominjem.Onda si mi govorio da ti wot radi non-stop na 100fps.Da nemaš nikakvih problema itd a danas drugu priču pricas.Samo govorim koliko si bio fanboy da opovrgnes moje tvrdnje.

14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Nema tu fanbojstva, proc je prava mašina.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Intel Kaby Lake

Jesi mozda probao betu wildlandsa? Da li ces mozda probati? Bas me zanima kako se taj proc drzi u toj igri,u bundle-u sa tom grafom. Evo npr moja konfa gura na medium 55-60fps.

 

Dosta ljudi me pita za jeftinu gaming 1080p i office konfu. Inace bih rekao i5 il fx,al ovo kida sve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Kaby Lake

Ja sam probao pola sata čak imaš i video na YouTube i iskreno meni je igra totalno sranje ipak je Open beta ali to su neke stvari koje se nebi smjele događati u 2017 god.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Ma ne kažem da je loš combo sa rx 470,ali ono imam skoro isti performance na duplo jeftinijoj kartici pa mi je to legit. Makar imam 8gb rama samo, možda je to problem. Meni na ultri nije Witcher 3 išao 60fps sa i5icom sa nvidijinim kerefekama off

 

I da, pretjerao sam sa "duplo bolje od rx470" ali sa gtx 960 u igrama nemam sitnih freezeova tu i tamo, dok sam sa rx470 tu i tamo imao. 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 14:26 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
dreadmoore kaže...

Da znam igram wot dugo već dok je bio sa podrškom dx9 bila je katastrofa.Sad kad su ubacili dx 11 puno bolje igra radi ali fx je i tu pravio probleme sa frejm dropovima tako da znam sve.Nego prošle godine kad sam prešao na Intel i govorio da je fx malo žešće sranje pogotovo wot i arma 3 armu 2 da ne spominjem.Onda si mi govorio da ti wot radi non-stop na 100fps.Da nemaš nikakvih problema itd a danas drugu priču pricas.Samo govorim koliko si bio fanboy da opovrgnes moje tvrdnje.

 Ne sječam se da sam ga hvalio u wotu osim kaj sam pričao da je igrivo, 30 fpsa na početku partije dok krečeš iz baze a kasnije kako krene igra FPS je odmah skočio na 60, tu i tam je u pojedinim situacijama znala zajebavati pojedina mapa. Kad su sredili igru jednako je igrivo kao i na bilo kojem Intelu ako imaš 60 hz monitor, tak svejedno radi li na 70-120 ili stalno na 120. Ustalom zna se da su stari wot i ARMA ahilova peta tog procesora. Ti si FX forsirao sa dvije grafe ako se dobro sjećam, totalno neoptimizirani sistem, pogotovo sa dvije AMD grafe koje i tak imaju problem sa DX 11 overheadom. Previše očekuješ od proca za soma kuna (FX), da bude baš savršen u svemu. Tak da neznam kaj ti vidiš u mojim postovima, ako misliš da sam promjenio mišljenje o FX-u varaš se, bez problema bi se mogao vratiti na tu platofmu sutra. Sigurno ga nebi ni mijenjao da se Intel nije zajebao sa G4560. FX je fenomenalan procesor za soma kuna. Barem do dolaska rysena u tom cijenovnom rangu. Za nekoga tko radi više stavri istovremeno na kompu pentimi i i3 nemaju nikave šanse pored FX-a, samo kaj su takvi korisnici rijetki.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Kaby Lake
maks0806 kaže...

Ma ne kažem da je loš combo sa rx 470,ali ono imam skoro isti performance na duplo jeftinijoj kartici pa mi je to legit. Makar imam 8gb rama samo, možda je to problem. Meni na ultri nije Witcher 3 išao 60fps sa i5icom sa nvidijinim kerefekama off

 

I da, pretjerao sam sa "duplo bolje od rx470" ali sa gtx 960 u igrama nemam sitnih freezeova tu i tamo, dok sam sa rx470 tu i tamo imao. 

 Nisam rekao za witchera na ultra nego na high, bez nvidijinh kerifeka.

 

edit, evo trčao po mapi kroz šumu i pokoje selo na navedenim detaljima. fraps kaže

 

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg 

27842,    324781,  53,  724,  85.725

 

znači u prosjeku 85 fpsa, ovaj ludi max je valjda u trenutku dok mi se otvorila karta na sekunudu i neka pop up poruka vezana uz upute, na kraju i bolje nego kaj sam mislio. Imam još prostora za dizanje na više detalje. Neznam kaj je tebe klalo sa tom grafom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 15:15 (XXX).
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Pa nije ništa klalo, samo su se pojavljivali simptomi bottlenecka. Tu i tamo smrznuti frame jer cpu ne stigne za grafom. Dok je gtx 960 sporija i pentač stigne obaviti što mu ona naredi

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Kaby Lake

Nema takvih problema kod mene nakon dodavanja drugog keksa memorije. Ako moram snimim video pa uplodam po noći jer imam spori net. Igre rade savršeno u kombinaciji sa RX 470 uz visoki fps.

 

npr. CPU intezivna igra i koljač hardvera

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 17:28 (XXX).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Ma ne moraš ništa snimati, samo velim da je u mojoj situaciji tog bilo, možda stvarno treba više od 8gb rama, nez.

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
XXX kaže...

Nema takvih problema kod mene nakon dodavanja drugog keksa memorije. Ako moram snimim video pa uplodam po noći jer imam spori net. Igre rade savršeno u kombinaciji sa RX 470 uz visoki fps.

 

npr. CPU intezivna igra i koljač hardvera

 

 

 Na par mjesta na forumu si već napisao da ti komp radi puno bolje sa dual channel memorijom nego s jednim keksom. Nije mi jasno, pošto ne korištiš integriranu grafu već 470ku što točno toliko profitira od dual channela? 

My pleasure darlin
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
Jim Raynor kaže...
XXX kaže...

Nema takvih problema kod mene nakon dodavanja drugog keksa memorije. Ako moram snimim video pa uplodam po noći jer imam spori net. Igre rade savršeno u kombinaciji sa RX 470 uz visoki fps.

 

npr. CPU intezivna igra i koljač hardvera

 

 

 Na par mjesta na forumu si već napisao da ti komp radi puno bolje sa dual channel memorijom nego s jednim keksom. Nije mi jasno, pošto ne korištiš integriranu grafu već 470ku što točno toliko profitira od dual channela? 

 nisam cuo da dual chanel donosi boost no brza memorija debelo pomaze slabim proceorima kao tom pentiumu/i3:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Intel Kaby Lake

Što brži RAM i dual channel su jako važni ako se koristi integrirana grafika. Nisam znao da isto pomaže i slabijim procesorima.

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice