Intel Kaby Lake

poruka: 638
|
čitano: 87.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Intel Kaby Lake

Pozdrav ekipa!

 

Može li mi netko reci jer ima možda slicnih problema.

 

Imao sam I7 7700K OC na 4.8 i 1.255 V i temperature pri max loadu ( Lightroom, Premiere ) su bile oko 81 - 83 C....medutim kako se bližilo ljeto i ove vrucine, temperature su skocile na 90-93 C.

Inace imam Noctua NH-D14 koja se vrti na maksimumu i tri ventilatora u Fractal Design kucistu ( 2 prednja + 1 odostraga ).

Vratio sam procesor na normalne postavke 4.2 - 4.5 GHZ i smanjio voltazu na 1.185 V ( Adaptive mode ) buduci da na AUTO max voltaze bile oko 1.35 V. Medutim, temperature su kod max loada oko 84-87 C sto mi se cini malo previsoko.

Jesu li ove temperature normalne za ovo doba godine ili se proc previse zagrijava? Ima li netko savjet ( osim vodenog hladenja ) kako jos spustiti temperature. Planiram sljedeci tjedan jos provjeriti jer sve u redu sa termalnom pastom.

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2017 21:26 (Yield).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
Yield kaže...

Pozdrav ekipa!

 

Može li mi netko reci jer ima možda slicnih problema.

 

Imao sam I7 7700K OC na 4.8 i 1.255 V i temperature pri max loadu ( Lightroom, Premiere ) su bile oko 81 - 83 C....medutim kako se bližilo ljeto i ove vrucine, temperature su skocile na 90-93 C.

Inace imam Noctua NH-D14 koja se vrti na maksimumu i tri ventilatora u Fractal Design kucistu ( 2 prednja + 1 odostraga ).

Vratio sam procesor na normalne postavke 4.2 - 4.5 GHZ i smanjio voltazu na 1.185 V ( Adaptive mode ) buduci da na AUTO max voltaze bile oko 1.35 V. Medutim, temperature su kod max loada oko 84-87 C sto mi se cini malo previsoko.

Jesu li ove temperature normalne za ovo doba godine ili se proc previse zagrijava? Ima li netko savjet ( osim vodenog hladenja ) kako jos spustiti temperature. Planiram sljedeci tjedan jos provjeriti jer sve u redu sa termalnom pastom.

Hvala :)

To nikako nije normalno. Hladnjak ti nije dobro sjeo očito. Ne može biti do prašine, jer je konfiguracija stara jedva pola godine.

11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

S obzirom na pastu pod ihs-om, dobro da radi ikako.

12 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Pozdrav,

Komp sam kompletno ispuhao i ocistio prije par dana. Znaci da probam skinuti hladnjak, staviti pastu i sve dobro stegnuti? Imate li mozda preporuku za neku dobru pastu ?

Hvala! :)

11 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake

Probaj držati kućište otvoreno, promijeni pastu (mastergel nano, mx-4, nt-h1) no sve je to slabo ako je prijenos topline sa proca na ihs loš.

13 godina
neaktivan
offline
Intel Kaby Lake

Pozdrav  jeli bolji intel g4560 od  Amd a8-7670k Naso sam po povoljnoj cjeni Intel g4560 sa Matićnom Asrock b150m  pro 4.

Pa bi zamjenio svoju matićnu i processor ako je bolji g4560

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Kaby Lake
rappy kaže...

Puno bolji odabir je novi Pentium.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel Kaby Lake
rappy kaže...

Pozdrav  jeli bolji intel g4560 od  Amd a8-7670k Naso sam po povoljnoj cjeni Intel g4560 sa Matićnom Asrock b150m  pro 4.

Pa bi zamjenio svoju matićnu i processor ako je bolji g4560

 

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+A8-7670K

https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Pentium+G4560+%40+3.50GHz&id=2925

 

s tim da taj amd ima daleko mocniju integrushu, ako ne koristis zasebnu grafu

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice