Hp compaq 500B mt problem nadogradnje

poruka: 4
|
čitano: 1.772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Hp compaq 500B mt problem nadogradnje

 

pozdrav svima,

 

dakle "usreceni" sam serviser ovog 10 godina starog stroja koji je dobro ocuvan.

 

Stroj radi o.k., i ima ugradjen intelov procesor e5400, koji radi na 800mhz.

 

pokusao sam nadogradnju na core 2 duo e8500 koji radi na 1333 mhz ali nista od toga...

 

u manualu te ploce pise da ploca podrzava procesore e8500, e8600, e8700...

 

kad upalim stroj cuje se beep, beeeeeeeep, beep, beeeeeep......

 

pretpostavljam da ploca ne prepoznaje procesor a nemam blage veze je li procesor neispravan, da li je potrebno ili moguce nadogradit bios i da li je nadogradnja biosa uopce moguca...

 

info o ploci:

https://www.game-debate.com/motherboard/index.php?mot_id=2632&motherboard=Foxconn%20H-IG41-uATX

 

https://support.hp.com/us-en/document/c01903990

 

svaka pomoc dobrodosla...

 

MarkoST

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2020 18:58 (MarkoST).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hp compaq 500B mt problem nadogradnje

-ako u specifikacijama piše da podržava, tad ploča podržava tj tad nešto drugo nije ispravno (cpu..)

-cpu ne radi na 800-1333 nego je to FSB, tj mbo-brzine između cpu-chispet-ram-a... ponekad je potrebno update biosa (fleshanje), ponekad samo reset tj nove postavke ako su komponente ispravne.

-veći problem je rebrendanje-renumeriranje intel cpu iz tog vremena.. tj neki su stariji-noviji dok po broju možeš pogriješiti, tako je npr e6300 ista oznaka za dva razlilita cpu, tj dvije različite jezgre(conroe-wolfdale tj 65-45nm), napona na kojem rade i sve povezano s tim pa i FSB, tj cpu uvjek može na nižu brzinu kao downclock..

 

važno, zbog zrblavljenih oznaka, provjeri specifikacije cpu-jezgru, ako podržava wolfdale tad može svaki do 45nm.. ako ne podržava tad ti je to odgovor zašto ne radi ili je neispravan cpu.

+ fsb 1066 a to je možda povezano s verzijom biosa tj poželjno je update biosa ako postoji + pogledaš u changelogu što donosi i vjeorjatno je upravo to što tražiš.

-neke promjene su sporedne tj e5xxx-8xxx su slični, tj važnije je novija jezgra nego clock jer noviji je 'jači' (sse-2-SIMDovi..) jedino što bi se osjetilo je neki Q-quad.. ali sve je u odnosu na novije slabo + čitava mbo-chispet-ram-platforma je sporija pa je pitanje koliko ima smisla pojačavanje tj nije za noviji gaming i sl ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Hp compaq 500B mt problem nadogradnje

 

evo uspio sam ga pogonit iako nemam blage veze gdje je bios cip na ploci...

 

ali nema veze izgleda da je stvar u memoriji... naknadno nasao znacenje bios beepova...

 

dakle ja sam stavio dvije transcendove plocice jednostranog rama, 2*2 GB, ddr3, 1333 mhz.

sa tom memorijom radi procesor e5400, dok procesor c2d e8500 daje beepove...

 

naknadno sam vratio jednu plocicu dvostranog hynixovog rama, 2 GB, ddr3, 1066mhz - ovo je originalni ram koji je bio ugradjen u racunalo.

sa tom memorijom rade oba procesora, e5400 i c2d e8500...

 

dakle ne znam bas objasnit ovo ponasanje, izgleda da bih mozda trebao potrazit 2*2GB dvostranog rama, ddr3, 1333mhz mozda bi proradilo sa e8500...

 

hvala na odgovoru, ova situacija me zadovoljava iako bih vise volio dignut na 1333mhz/667 mhz...

 

MarkoST

14 godina
neaktivan
offline
Hp compaq 500B mt problem nadogradnje

U BIOS-u ti piše verzija zadnja ti je 5.13, mada tipično za HP da ne piše changelogovi tj. promjene, i da gore ti ide Qvadić q8300 barem po onom što piše na HP sajtu kojeg nađeš na njuškalu za stotinjak kuna, koji bi ga ohoho osvježio

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice